Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozzdrav! Kupio sam TP-LINK TL-WA801ND
http://www.tp-link.com/Resources/document/7106503452_TL-WA701ND_QIG.pdf

Ali kada udjem u njegove opcije tj(192.168.0.1) neznam sta dalje u quick setup-u
Imam Wireless(Wi-Fi) mrežu 2,4Ghz(ZONA.BA) i koristim username i password,a sa ovim su mi rekli da mi on pomaže da se konektujem na svome laptopu,smartphonu...

On u sebi ima sljedece operacijske modove:AP mode,Client mode,WDS/Universal Repeater mode,Bridge mode,Multi-SSID mode

da druze vidi prosto je ko pasulj.taj ba internet dobijas preko nekog uredjaja ili ap-a
trebas da spojis lan kablom(imas ga u paketu)taj njihov uredjaj i WAN port na tom ruteru sto si kupio.
to bi trebalo da je sve i to bi trebalo da radi bez problema.jedino sto ces morati da uradis je da stavis sifru na taj wfi da ti se nebi niko kacio osim tebe.
evo kako da podesis wfi i pass i za sve tp link modele je isto.
HTML:
http://www.youtube.com/watch?v=K5Z8UBusLAM
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.11.2011
Poruka
13
pozdrav konobar019 i stevanvlasinac!!!postoji program koji se zove xiopan pomocu koga je moguce naci kljuc za WEP zastitu,i to vrlo lako i bez nekog narocitog poznavanja linuxa ili programerstva(kao sto sam recimo ja).potrebno je instalirati xiopan i on uz pomoc skoro svih TP-link usb adaptera radi veoma dobro!!!najvise sam xiopan testirao sa TP-LINK TL-WN722N usb i u nekih 95% je bio uspesan.xiopan je besplatan i moze se naci na netu kao i njegov nacin upotrebe.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
pozdrav konobar019 i stevanvlasinac!!!postoji program koji se zove xiopan pomocu koga je moguce naci kljuc za WEP zastitu,i to vrlo lako i bez nekog narocitog poznavanja linuxa ili programerstva(kao sto sam recimo ja).potrebno je instalirati xiopan i on uz pomoc skoro svih TP-link usb adaptera radi veoma dobro!!!najvise sam xiopan testirao sa TP-LINK TL-WN722N usb i u nekih 95% je bio uspesan.xiopan je besplatan i moze se naci na netu kao i njegov nacin upotrebe.
HTML:

hvala druze,prvi put cujem za taj softver i definitivno cu to da probam.hvala ti!
 
Član
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
8
moze ako je sve ok i vodljivo mogao bi da resis i sa loko2 jer su jeftinije varijante.
iz tog rutera iz kucne mreze izvadis kabal do loko2 koji upucas u radnju,stavis ga u ap mode i stavis mu naziv mreze ili ti ssid i kljuc.
u lokalu stavis drugi loko i upucas ga ka onom prvom,skeniras mreze,zakacis se i to je to.
mogao bi da mi kazes koji ti je model ovog rutera u kuci jer bi ako je sa 2 antene mogli nesto jeftinije da napravimo.
Pre svega zahvaljujem se na odgovoru. Što se tiče rutera on je malo stariji tip TP LINK TL-WR340g i nisam siguran da može nešto sa njim da se uradi, čak sumnjam i u njegovu ispravnost jer nikako ne mogu da mu pristupim i sada služi kao neka vrsta HUB, pošto sam kabl od PPoE ubo u običnu utičnicu a ne u WLan i za divno čudo radi i wirwless u kući(imam signal na bežičnim karticama). Pa sad nisam siguran kako bih izveo sve to sa antenama. Inače ruter je priključen na loko5 dobijene od Internernet provajdera a ne mogu da joj pristupim, Da li bi ona mogla da bude jedna antena ako se postavi u brigde mod.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.04.2010
Poruka
54
poz. imam Airlive Ruter , tacnije WL-5460AP trenutno na njemu je FIRMWARE VERZIJA : 5460APv2_e19_b3_eu ,al neradi bas dobro prilikom slanja wireless signala , pa me zanima koja je verzija Firmwara dobra i gdje se moze skinuti
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
poz. imam Airlive Ruter , tacnije WL-5460AP trenutno na njemu je FIRMWARE VERZIJA : 5460APv2_e19_b3_eu ,al neradi bas dobro prilikom slanja wireless signala , pa me zanima koja je verzija Firmwara dobra i gdje se moze skinuti

sa tim modelom ima dosta bugova i problema
ovde imas dosta o tome
HTML:
http://arhiva.elitesecurity.org/t314858-Ovislink-WL-AP-ne-radi
 
Član
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruka
1
Pozdrav
Hteli bi sa rodjakom da delimo wireles internet oba sa desktop računarima i WIN XP, on je od provajdera dobio antenu i usb adapter dok ja već imam svoju antenu i usb adapter tp link tl wn422g. Obojica hvatamo isti signal ( ne prijavljuje da je zaključan) ali ja ne mogu da otvaram nijednu stranicu.
Na njegovom kompu u Internet protocol ( TCP/IP) pa Properties... u opciji Use the following IP address nalaze se upisani neki brojevi...
Provajder nam je rekao da njihov internet ne može da krade niko sa strane jer ova kartica samo prima signal ali ne i šalje i predložio da kupimo ruter! Da li je to jedino rešenje ili može i bez rutera da se to odradi samo sa podešavanjima?
hvala
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
11
koristeći wireles primetio sam da mi se pojedini otključani signali čas pojavljuju a čas se gube odnosno nema ih stalno. znam da vremenske prilike utiču na jačinu signala ali se kod mene uopšte ne pojavljuje odredjeni signal koji sam recimo koristio a nisam pomerao antenu ili nešto slično...ne verujem da vlasnici gase modeme ili rutere. pokušao sam i da pratim u kom se vremenskom intervalu pojavljuju signali ali nisam ništa primetio niti nešto konkretno uočio! da li se i kako može videti i izmeriti jačina signala osim klasičnog pomeranja antene?
pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav
Hteli bi sa rodjakom da delimo wireles internet oba sa desktop računarima i WIN XP, on je od provajdera dobio antenu i usb adapter dok ja već imam svoju antenu i usb adapter tp link tl wn422g. Obojica hvatamo isti signal ( ne prijavljuje da je zaključan) ali ja ne mogu da otvaram nijednu stranicu.
Na njegovom kompu u Internet protocol ( TCP/IP) pa Properties... u opciji Use the following IP address nalaze se upisani neki brojevi...
Provajder nam je rekao da njihov internet ne može da krade niko sa strane jer ova kartica samo prima signal ali ne i šalje i predložio da kupimo ruter! Da li je to jedino rešenje ili može i bez rutera da se to odradi samo sa podešavanjima?
hvala


to neces moci tako da izvedes.ima program conectfy koji postojeci wifi uresjaj sa antenom pretvara u ruter.
to moze tvoj drug da instalira i da ti svoju antenu uperis u njegovu i da delite njegov net.jedino tako.u tom slucaju ce njegova antena biti i prijemna i predajna.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
koristeći wireles primetio sam da mi se pojedini otključani signali čas pojavljuju a čas se gube odnosno nema ih stalno. znam da vremenske prilike utiču na jačinu signala ali se kod mene uopšte ne pojavljuje odredjeni signal koji sam recimo koristio a nisam pomerao antenu ili nešto slično...ne verujem da vlasnici gase modeme ili rutere. pokušao sam i da pratim u kom se vremenskom intervalu pojavljuju signali ali nisam ništa primetio niti nešto konkretno uočio! da li se i kako može videti i izmeriti jačina signala osim klasičnog pomeranja antene?
pozdrav

moze dok si zakacen na uredjaj taj.
promenom kanala na kom uredjaj radi moze se dobiti bolji ili izgubiti signal.
tacno upucavanje antene je veoma bitno,desava se da je signal 50%a da nemozes nista sa njime jer je to takozvana refleksija signala i nije pravi.
moraces da ga trazis druge nema,samo strpljenja.
 
Natrag
Top