Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
11
moze dok si zakacen na uredjaj taj.
promenom kanala na kom uredjaj radi moze se dobiti bolji ili izgubiti signal.
tacno upucavanje antene je veoma bitno,desava se da je signal 50%a da nemozes nista sa njime jer je to takozvana refleksija signala i nije pravi.
moraces da ga trazis druge nema,samo strpljenja.

hvala na odgovoru, pokušaću.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
11
pozdrav konobar019 i stevanvlasinac!!!postoji program koji se zove xiopan pomocu koga je moguce naci kljuc za WEP zastitu,i to vrlo lako i bez nekog narocitog poznavanja linuxa ili programerstva(kao sto sam recimo ja).potrebno je instalirati xiopan i on uz pomoc skoro svih TP-link usb adaptera radi veoma dobro!!!najvise sam xiopan testirao sa TP-LINK TL-WN722N usb i u nekih 95% je bio uspesan.xiopan je besplatan i moze se naci na netu kao i njegov nacin upotrebe.

Pozdrav, hteo bih ovaj xiaopan da instaliram u virtualnoj mašini pa me interesuje kako da to odradim?
Ja uspem da podignem sistem kao live ali ne mogu da nadjem opciju za instalaciju.
hvala
 
Član
Učlanjen(a)
07.11.2011
Poruka
13
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=P1Bnr2u7JxQ
imas ovde na youTube sve lepo i postupno objasnjeno.virtualnu masinu koristis za usb antenu.probaj sa xiaopan 0.4.2.3 ili xiaopan 0.4.2.2 verzijom (u zavisnosti koji usb adapter koristis).pozzz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Zanima me kako mogu da napravim deljenje, da tako kazem, interneta (inace imam sbb net, imam modem, ne ruter), preko usb wireles adaptera (tenda), na win xp sp3 moze da se to odradi preko Connectify Hotspot-a, ali program ne radi na sp2 koji trenutno imam i ne bih da ga menjam. Da li postoji neki slican program a da je tako lak za rukovanje?

Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2013
Poruka
1
Zdravo, imam problema sa drugovim vajrlesom... Pre par dana on je uzeo jedan Tp linkov uredjaj i kada je prikacen radio je odlicno... E sada dolazi do problema... Postojao je jedan signal(vilataraluh) koji je bio odkljucan, i koji je radio feneomenalno. Signal je bio dobarm, sta vise odlican oko 80 % signala je hvatao i onda se jedne veceri sam diskonektovao sa tog signala i nije mogao da se prijavi... Naime, u programu tp link se ponovo konektovao i pisalo je da je sve uredu ali u onom Windows Xp-ovom programu za konektovanje izbaci da je signal los i da ne moze da se pristupi internetu... Probao sam da menjam one parametre u onom network protokolu i nece da radi, a takodje sam pre ove greske probao da se konektujem na neki drugi ruter, telekomov i radio je odlicno a nakon te greske uopste nije hteo da se konetkuje ni na jedan signal... On koristi desktop racunar sa operativnim sistemom Xp i nalazi se u kuci, a taj signal(vilataraluh) je ustvari signal jedne firme koja se nalazi odmah preko puta, prbao sam da se konekujem sa telefonom i ranije sam uspevao ali vise ne mogu ni to...I pomislio sam da je na taj signal stavljen Mac filter ali mislim da nije jer to se desilo oko 1 i 2 u noc kada u toj firmi zasigurno nije bilo nikoga u to vreme... Hvala unapred i nadam se brzom odgovoru jer mi pomoc treba pod hitno!!!
 
Član
Učlanjen(a)
26.01.2013
Poruka
2
pozdrav,imam jedno komplikovano pitanje,ne znam da li cu biti jasan,dakle;hvatam wireles od komsije preko tp link 422g,i na njemu je wifi antena od 16db,signal je extra,e sad hocu da preko nekog acces pointa ili nekog ruter,hvatam taj isti signal i prosledjujem ga na lap top i mob.bez kabla naravno,kompijuter ima xp o.sis.I da li mogu hg520s ruter koji imam za nesto da iskoristim posto sam raskinuo ugovor ostao mi je taj ruter,pa mogu li njega da iskoristim za moj problem,HVALA UNAPRED:hi:
 
Član
Učlanjen(a)
26.01.2013
Poruka
2
Mogu li hg520s da iskoristim za nesto posto vise nemam adsl net,sad hocu wifi da hvatam mogu li sa njim,ima antenicu ali se ne skuda,mislim moze li on da mi bude acces point
 
Član
Učlanjen(a)
07.06.2010
Poruka
1
Zakljucavanje adsl

Zdravo imam pitanje za vas:imam adsl jet spid id2 on mi je trenutno zakljucan,pa bih hteo da menjam staru lozinku,kako to da uradim i da ubacim novu lozinku ako je moguce da mi objasnite unapred hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
3
Zdravo,
Moj problem je sledeći. Imam ADSL TotalNet (TP-Link TD854W). Moj brat je udaljen od mene 100m i nema prepreka između nas.
Kupili smo ruter TP-Link TL-WR743ND i antenu ReinkJet Antena 2.4GHz 16dbi 75om 15m i postavili kod njega.
On ima laptop Fujitsu Lifebook A531. Ideja je bila da delimo racune za net. Podesili smo antenu i ruter i sve je radilo dobro nekoliko dana. Poslednjih desetak dana njemu čas radi, čas ne radi net. Interesantno je to što njemu pokazuje status da je konektovan, ali net ne radi (ni skype ni browser). U isto vreme ja se mobilnim telefonom bez problma konektujem na njegovu bežičnu mrežu. Nemam više ideja u čemu je problem! Hvala!
mmajax
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
3
Imam jedno pitanje za konobara019:koristim adsl od telekomasa pireli ruterom wifi fino radi oko kuće ali bih pojačao signal do druga koji je udaljen oko 100 metara i dobra je optička vidljivost,video sam kod nas u prodaji wifi adapter velikog dometa SM-N5000 koji se spaja na usb da li bi to bilo dobro rešenje? Veliki pozdrav i hvala unapred
 
Natrag
Top