Wireless - pitanja i odgovori

LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Ovako,pre nekog vremena uzeo sam preko telekoma ADSL internet i dobio modem HG530 koji ima mogucnost deljenja internet konekcije preko wlan.Medjutim posto sam uzeo jos jedan komp za njega sam uzeo wireless modem TP-link TL-WR543G koji hvata wireless.Stavio sifru na wlan telekoma i sad TP link ne moze bez sifre da se konektuje na wireless.Pa me sad zanima gde se ukucava sifra da bih uspesno podeli internet konekciju.

Po ovome što si napisao...ispada da ti imaš :

TP-LINK WIRELESS ROUTER TL-WR543G


i

HG530
index.php


Možeš li pojasniti zašto imaš dva routera kad ti je za bežično (wireless) spajanje dovoljan jedan router i bežični adapter (Wireless adapter) npr.ovaj:

....instaliraš aplikaciju wireless adaptera,uključiš ga u komp (usb) tek kad ti aplikacija zatraži.Nakon instalacije,pri pokretanju wireless-a traži te upišeš ssid (ili potraži automatski tvoju mrežu)i password mreže koju si postavio u router.
 
Član
Učlanjen(a)
02.10.2012
Poruka
5
Po ovome što si napisao...ispada da ti imaš :

TP-LINK WIRELESS ROUTER TL-WR543G


i

HG530
index.php


Možeš li pojasniti zašto imaš dva routera kad ti je za bežično (wireless) spajanje dovoljan jedan router i bežični adapter (Wireless adapter) npr.ovaj:

....instaliraš aplikaciju wireless adaptera,uključiš ga u komp (usb) tek kad ti aplikacija zatraži.Nakon instalacije,pri pokretanju wireless-a traži te upišeš ssid (ili potraži automatski tvoju mrežu)i password mreže koju si postavio u router.

ovako znaci imam 2 kompa u kuci da video sam da ovaj TP link moze da se koristi i za uspostavljanje wifi konekcije umesto da je deli sa drugim uredjajima pa zato mislim da moze da se nekako wireless umreze al stvar je u tome sto je WIFI na HG530 pod sifrom da ne kradu komsije :) a ne znam kako da uspostavim vezu izmedju TP linka i HG530 jer ne znam gde se ukucava sifra
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Svaki wireless router u postavkama bežične mreže ima opciju securty (WEP ili WPA).Pročitaj malo manual routera i konfiguriraj si zaštitu bežične veze.Btw ja ima u kuću četri računala,jedno "na žici",tri računala na bežičnoj.Ponavljam ti da nisu potrebna dva routera...osim ako imaš tako veliku kuću pa bi ti drugi router služio kao "repetitor",ali u ni tada nema potrebno jer kod mene router komunicira sa računalom u radioni koja je u dugom objektu.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Uzeo sam sbb internet i imam 2 laptopa u stanu znci idem preko wireless-a, e sad na jednom se konektuje a na drugom nece,samo krene da se konektuje i tako stoji ne moze do kraja.. vrvtn je do laptopa cim na ovom drugom hoce, pa ako znate sta trebam da radim ..?

do laptopa je,radi sistem.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
u web browzeru kucas gore u liniji za adresu 192.168.1.1.
izaci ce prozor za user name i pass,user je admin pass je admin
izaci ce interfejs za podesavanje ako se ne snadjes pisi pa cu jedan video da ti odradim,imam u posedu takav uredjaj.pozz

p.s.treba da budes otkacen sa adsl uredjaja i prikacen samo za taj tp link,lan kablom iz lan porta (jedan od bilo koja 4 na ruteru)samo ne u wan port a drugi kraj u lan u kompu da bi ovo mogao da odradis.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.12.2010
Poruka
1
zeleo bih da povezem dva desktop racunara oba imaju windovs xp service pack 3 ja imam adsl centralu telekoma srbija a on ima wirless g adapter - karticu TP-link koja radi na 2.4ghc 54bps on koristi wirles internet konekciju od mene odgovor poslati na moj racun HVALA
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
29.07.2011
Poruka
2
Ja imam veliku internet antenu ruter i ap. bezicni internet mi je podesio caletov drug pre godinu dana i konekcija je bila dobra, ali pre par dana mi je postala jako losa, mozda zato sto mi se pomerila antena, ali ja to ne mogu da utvrdim gledajuci u nju, a na krov ne smem da se penjem jer mi je kuca dosta visoka, pa moze li mi neko reci kako da proverim koju jacinu signala primam od ovog mog provajdera ili od ostalih pa da vidim koji je najbolji ili da vidim da neko pomera antenu a ja da gledam kada je signal najjaci....
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Ja imam veliku internet antenu ruter i ap. bezicni internet mi je podesio caletov drug pre godinu dana i konekcija je bila dobra, ali pre par dana mi je postala jako losa, mozda zato sto mi se pomerila antena, ali ja to ne mogu da utvrdim gledajuci u nju, a na krov ne smem da se penjem jer mi je kuca dosta visoka, pa moze li mi neko reci kako da proverim koju jacinu signala primam od ovog mog provajdera ili od ostalih pa da vidim koji je najbolji ili da vidim da neko pomera antenu a ja da gledam kada je signal najjaci....

moraces da mi kazes koji je uredjaj u pitanju tj marka,da bi znali kako da se zakacis na njega!
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruka
52
Drugarica hoće da uplati adsl preko Beotel neta ali oni nemaju bežične rutere. Koji bi mogla da kupi da bi u 2 kuće u dvorištu (razdaljina 20 m.) mogla da ima signal i poveže 2 laptopa? Ili predlog za nekog drugog provajdera s bežičnim ruterima?
 
Natrag
Top