Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruka
52
sa obicnim ruterom nema sanse da bude dobar net i u jednoj i u drugoj kuci bez obzira koji je provajder.mora neko resaenje sa bar 2 rutera ili sa jednim ruterom i jednom antenom koja bi se sa prozora usmerila u tu kucu.ruter bi trebao da bude model sa 2 ili 3 antenice koje mogu da se skinu pa bi jedna ostala za signal tu u kuci a drugu bi odsrafili i na to mesto usrafili antenu koja bi bila usmerena u tu drugu kucu.

Koja 2 rutera predlažeš?
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruka
52
stavi ruter blize prozoru,uvek gledaj da ima sto manje pregradnih zidova,sto manje prepreka signal je bolji.neznam dali se na tom modelu skida antenica ali ako je uzmi neku jacu antenicu jer je na njemu slabija varijanta tj obicna.imas tp link od 8db mislim.
ovako nesto.
HTML:
http://www.netiks.rs/tp-link-tl-ant2408cl-omni-antena

Izvinjavam se, tek sam sad dobro videla oznaku. Ruter mi je TP LINK TD-W8901G
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Koja 2 rutera predlažeš?

ovaj sto vec imas i trebace ti neki model koji ima reapiter mode.ovaj sto imas stavis negde do prozora i stavis mu ovu jacu antenu sto sam ti predlozio.a ovaj ruter ima reapiter mod tako da sa njim mozes da prosiris signal.
HTML:
www.itsvet.com/proizvod/tp-link-tl-wa501g/comp_comp_router/317/130
vecina ima samo trazis u opisu model koji ima reapiter mode model.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
imam problem sa wireless-om, imam glupi telekomov modem i sve je radilo odlicno do pre 2-3 dana, jedan komp mi je povezan kablom koji normalno radi, na nokiji n8 sam stalno prikljucen i ona normalno hvata signal ali laptop i nokia n95 vise nece da mi uhvate signal, kao da ne postoji vise, ne znam sta se desilo odjednom... Znam samo da sam koristio skype na n95 i da mi je odjednom nestao signal i vise nece da ga uhvati ni nokia n95 a danas kad sam upalio laptop nece ni on? Sta se desilo???

mozda si slicajno ugasio wfi na njemu,proveri dali ti radi wlan lampica na ruteru.
ako nisi zakljucao wfi mozda je neki komsa to odradio hehe
mozda je prso ruter(malo moguce)
resetuj ruter (ugasi i upali)
ovde imas video kako da se zakacis i podesis kljuc na wfi
HTML:
http://www.youtube.com/watch?v=sKdivUU2ccI
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2012
Poruka
2
wifi kao fa normalno radi, resetovao sam ga ali opet mi samo jedan uredjaj hvata signal, na drugima ne postoji uopste, nema ga.... Kucni komp sasvim normalno radi...
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruka
52
ovaj sto vec imas i trebace ti neki model koji ima reapiter mode.ovaj sto imas stavis negde do prozora i stavis mu ovu jacu antenu sto sam ti predlozio.a ovaj ruter ima reapiter mod tako da sa njim mozes da prosiris signal.
HTML:
www.itsvet.com/proizvod/tp-link-tl-wa501g/comp_comp_router/317/130
vecina ima samo trazis u opisu model koji ima reapiter mode model.


Za mene ok. Probaću prvo samo da zamenim antenu. A drugarica kreće iz početka pa bi kupila 2 rutera kako bi imala dobar signal u obe kuće. Za nju sam pitala koja 2 rutera da kupi (konkretna oznaka jer nismo baš stručne). Izvini ako sam bila nejasna kome šta treba.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2012
Poruka
2
Savet oko realizacije wireless mreze

Zdravo svima.Planiram da sebi i jos dvojici mojih drugara obezbedim pristup internetu.U gradu imam net preko kablovske tv 8192/2048 Mbps.Iz grada do jednog brda u nasem selu planiram link na 5,8 GHz razdaljina 9 km.U gradu sam planirao MikroTik ruter plocu RB411L sa karticom CM9 a na brdu u selu ruter napravljen od racunara (CPU 300MHz,mem.128Mb,HD 6 Gb) OS Windovs XP i dve kartice CM9 jednu za link a drugu za nas klijente.Antene za link su parabole 34 dBi.Zanima me da li sve ovo sto sam zamislio moze da funkcionise i koji opseg da koristim za nas klijente 5,8 ili 2,4 posto smo udaljeni od brda po sledecem redosledu(u sektoru od max 10 stepeni)0,7km 4,5km i najudaljeniji 7,1km.
 
Učlanjen(a)
24.10.2012
Poruka
3
Hteo bi da povezem dva kompjutera , Kako da napravim konfiguraciju za Wirelless-G Router CWR-854... ?
 
Član
Učlanjen(a)
02.10.2012
Poruka
2
1. Dali sa promenom MAC adrese mogu ponovo da udjem na ruter na koji mi je zabranjen pristup,sa starom Vlan karticom.
2.
 
Natrag
Top