Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
09.08.2010
Poruka
13
Hvala vam na objasnjenju sad sigurno znam da sam bacila 50 Eura ,svaka skola se mora platiti .
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
8
Pozdrav, nadam se da mi mozes pomoci, evo u cemu je problem, uspostavim konekciju i ona radi savrseno celih 5-10 min zatim prestane, da bi ponovo radila moram da restartujem racunar i sve tako.... nije samo da se diskonektuje sa neta nego uopste ne vidi ni 1 antenu tako da nemogu da se konektujem... ako se samo prikljucim na antenu onda radi bez problema ali cim ukljucim internet isto se desava.
Pitaj sve sto te zanima, nisam pocetnik na racunaru tako da slobodno budi komplikovan ako je potrebno.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav, nadam se da mi mozes pomoci, evo u cemu je problem, uspostavim konekciju i ona radi savrseno celih 5-10 min zatim prestane, da bi ponovo radila moram da restartujem racunar i sve tako.... nije samo da se diskonektuje sa neta nego uopste ne vidi ni 1 antenu tako da nemogu da se konektujem... ako se samo prikljucim na antenu onda radi bez problema ali cim ukljucim internet isto se desava.
Pitaj sve sto te zanima, nisam pocetnik na racunaru tako da slobodno budi komplikovan ako je potrebno.

moraces da mi kazes sta imas od opreme da bih znao na cemu si ali sudeci iz ovog sto si napisao samo 2 stvari mogu da budu.
1.losa ti je wfi kartica
2.prso ti je sistem
meni vise vuce da je ovo prvo.probaj da reinstaliras drajvere za tu karticu,imao sam situacije gde se signal vidi sve je ok ali nece da se zakaci na net tj na antenu,takodje je bilo situacija gde je kartica pokazivala signal npr 80% i odjednom padne na 25% i tako stoji.
ponekad te kartice prsnu na cudan nacin npr.ne crkne skroz vec dovoljno da pokazuje signal ali cim se zakacis na predajnik nema snage da pusti internet saobracaj kroz nju i zabaguje ceo komp i samo restart pomaze.moze biti i jedno i drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
29.05.2011
Poruka
8
nalazim se u Grčkoj i imam dva problema:

Na jednom laptopu hvatam wireless ali nemam internet,model je asus a win vista
a na drugom ne hvatam wireless a komšijin vidim.Na trećem laptopu je sve u redu
Molim za pomoć
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
nalazim se u Grčkoj i imam dva problema:

Na jednom laptopu hvatam wireless ali nemam internet,model je asus a win vista
a na drugom ne hvatam wireless a komšijin vidim.Na trećem laptopu je sve u redu
Molim za pomoć

prvi nece da se zakaci zato sto je otkjucana mreza i prikazuje je kao unsecured i zato nece da se zakaci tako ti je setovan komp a na drugom ti je verovatno slabija wfi kartica ili je npr signal od tog wfi na 13 kanalu a tvoja kartica skenira samo do 11 kanala signale i jednostavno ga ne vidi pisao sam u postovima iza o tim problemima sa skeniranjem kanala,to se desava uglavnom ako je lap top radjen za americko trziste jer oni imaju 11 kanala samo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
117
Pozdrav, nadam se da mi mozes pomoci, evo u cemu je problem, uspostavim konekciju i ona radi savrseno celih 5-10 min zatim prestane, da bi ponovo radila moram da restartujem racunar i sve tako.... nije samo da se diskonektuje sa neta nego uopste ne vidi ni 1 antenu tako da nemogu da se konektujem... ako se samo prikljucim na antenu onda radi bez problema ali cim ukljucim internet isto se desava.
Pitaj sve sto te zanima, nisam pocetnik na racunaru tako da slobodno budi komplikovan ako je potrebno.

meni se slicno desavalo , ja imam D-link mislim g510 karticu i desavalo se da radi po par sati pa se zaglupi , ali sam imao i dodatni problem izgleda da su se drajveri za net i drajveri za zvuk sukobljavali pa iz nekog razloga nisam imao zvuk. Elem , mislim da mi je update drajvera pomogao( svih drajvera ).
Samo da dodam kod mene je OS WinXP sp3 zadnji put reinstal radio zimus i za sad dobro sljaka.
 
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
0
Zdravo: Imam jednog druga na nekih 350 m vazdusno udaljenog od mene ali izmedju mene i njega nema opticke vidljivosti ima (DRVECE).Da li bih mogao sa nekom wirless opremom da uhvatim njegov wifi signal??? Hvala unapred pozz Milos
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Zdravo: Imam jednog druga na nekih 350 m vazdusno udaljenog od mene ali izmedju mene i njega nema opticke vidljivosti ima (DRVECE).Da li bih mogao sa nekom wirless opremom da uhvatim njegov wifi signal??? Hvala unapred pozz Milos
sad ce da ti radi to je sigurno,lisce polako opada i radicer super ali na prolece tu ne dajem mnogo nade :)))))) radice i tada ali veoma lose i sa gubicima.koju opremu ima ona sa te druge strane,koji uredjaj,antenu itd?da bih znao sta tebi treba moram da znam sta ima on.
 
Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
1
Uzeo sam sbb internet i imam 2 laptopa u stanu znci idem preko wireless-a, e sad na jednom se konektuje a na drugom nece,samo krene da se konektuje i tako stoji ne moze do kraja.. vrvtn je do laptopa cim na ovom drugom hoce, pa ako znate sta trebam da radim ..?
 
Član
Učlanjen(a)
02.10.2012
Poruka
5
Pomoc oko wirelessa

Ovako,pre nekog vremena uzeo sam preko telekoma ADSL internet i dobio modem HG530 koji ima mogucnost deljenja internet konekcije preko wlan.Medjutim posto sam uzeo jos jedan komp za njega sam uzeo wireless modem TP-link TL-WR543G koji hvata wireless.Stavio sifru na wlan telekoma i sad TP link ne moze bez sifre da se konektuje na wireless.Pa me sad zanima gde se ukucava sifra da bih uspesno podeli internet konekciju.
 
Natrag
Top