Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
23.05.2013
Poruka
8
Postoji li način kako da promjenim Wireless ime, tj.naziv mog Wireless-a, i jeli komplikovano?? :D
 
Član
Učlanjen(a)
23.06.2013
Poruka
3
Uzeo sam Nano USB Adapter, 150 Mbps. TP-Link model TL-WN725N. Ne mogu da uspostavim internet vezu na drugi desktop kompjuter, u drugoj sobi.
Kao ruter koristim TL-WR740N. Kad je u istoj sobi sa ruterom, internet veza je u redu.
Koristim i jos jedan, tablet kompjuter i kod njega veza OK, u celom stanu.


U cemu je problem, komp. pokazuje da Nano USB hvata slab signal. Na drugi komp. imam Windows XP, moguce li je da metalne pregrade ili drugi aparati, pr. zamrzivac da stvara problem u internet vezi? Ili sam trebao da trazim, normalan a ne mini USB adapter?
 
Član
Učlanjen(a)
04.10.2011
Poruka
282
Pa da pocnem!
Problem je sledeci!
Komsija (klinac 8god.) je uveo Sbb i stavio je TP-Link WR340g ruter sa v5 081520C2 firmware. Ja sam kuca pored na 3m od rutera i hvatam signal u full-u sa AirLive 1600 USB karticom.
Problem je sledeci net i meni i njemu radi samo po 2mb/s.
Dogovorili smo se da placamo po pola ali "ja ocu moju polovinu necete me prevariti" :)
Sta da radim?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
e ovako ako moze savjet ima dekstop racunar sa Windows XP OS i uzimam od komsije WiFi preko male antenice,e sada posto sa ovom antenicom hvatam slabiji signal rijesio sam da uzmem vanjsku out-door WiFi antenu od 20 dBi,2.4 GHz ako moze pomoc koju da uzmem od dvije navedene antene1.grid2.yagi

uzmi grid,ali uzmi manji neki ako je to komsija pored jer ti ne treba velika mreza za tu blizinu.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Uzeo sam Nano USB Adapter, 150 Mbps. TP-Link model TL-WN725N. Ne mogu da uspostavim internet vezu na drugi desktop kompjuter, u drugoj sobi.
Kao ruter koristim TL-WR740N. Kad je u istoj sobi sa ruterom, internet veza je u redu.
Koristim i jos jedan, tablet kompjuter i kod njega veza OK, u celom stanu.


U cemu je problem, komp. pokazuje da Nano USB hvata slab signal. Na drugi komp. imam Windows XP, moguce li je da metalne pregrade ili drugi aparati, pr. zamrzivac da stvara problem u internet vezi? Ili sam trebao da trazim, normalan a ne mini USB adapter?


slabi su ti nano adapteri pogotovu ako imas zidove do rutera,nije on za dzabe tako mali,uzmi neki sa antenicom i resices problem.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pa da pocnem!
Problem je sledeci!
Komsija (klinac 8god.) je uveo Sbb i stavio je TP-Link WR340g ruter sa v5 081520C2 firmware. Ja sam kuca pored na 3m od rutera i hvatam signal u full-u sa AirLive 1600 USB karticom.
Problem je sledeci net i meni i njemu radi samo po 2mb/s.
Dogovorili smo se da placamo po pola ali "ja ocu moju polovinu necete me prevariti" :)
Sta da radim?

trebace vam drugi ruter sa kontrolom protoka gde bi ogranicili protok po korisniku na max 2mb/s po korisniku,ovako sa ovim nista ne mozete trenutno.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Ineresuje me kod pristupa internetu posto imam wireles ali nemam antenu nego sam kablom prikacen direktno na "centralu" koja je na susednoj zgradi.
Moje komsije(isto povezani kablom kao i ja)kada im iskljuce net zbog neplacanja racuna nakon toga u podesavanjima promene zadnja dva broja u ip adresi i onda koriste"tudji"net nekada i moj.
Zanima me kako bih ja mogao nekako da se zastitim da ne mogu da se prikace na moj net,ako je to ikako moguce?
Nije da sam cicija nego uvek nesto skidam pa zbog toga.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Ineresuje me kod pristupa internetu posto imam wireles ali nemam antenu nego sam kablom prikacen direktno na "centralu" koja je na susednoj zgradi.
Moje komsije(isto povezani kablom kao i ja)kada im iskljuce net zbog neplacanja racuna nakon toga u podesavanjima promene zadnja dva broja u ip adresi i onda koriste"tudji"net nekada i moj.
Zanima me kako bih ja mogao nekako da se zastitim da ne mogu da se prikace na moj net,ako je to ikako moguce?
Nije da sam cicija nego uvek nesto skidam pa zbog toga.

to prijavi provajderu,oni bi trebali da vide to i da ti vezu mac adresu sa ip adresom da niko osim tebe ne moze da koristi net preko te ip adrese inace to je kaznjivo i moze krivicno da se odgovara a postoje i nacini da se to i dokaze tako da to komsiji bas i nije pametno pogotovo ako nezna da to odradi strucno tj da ne ostavlja tragove jer sve ide preko servera koji snimaju logove .
 
Natrag
Top