Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
8
Zahvaljujem na pomoci. Sve odradjeno i kompjuteri su u mreži, ali sada imam problem sa povezivanje računara iza druge loke u homegroup.
Znači vide se u mreži i win vidi homegroup kreiranu na jednom kompu ali ne može da se pridruži. Homegroup ima isto ime satovi su podešeni servisi za homegroup rade a opet ne mogu da se povežu.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Zahvaljujem na pomoci. Sve odradjeno i kompjuteri su u mreži, ali sada imam problem sa povezivanje računara iza druge loke u homegroup.
Znači vide se u mreži i win vidi homegroup kreiranu na jednom kompu ali ne može da se pridruži. Homegroup ima isto ime satovi su podešeni servisi za homegroup rade a opet ne mogu da se povežu.

koji sistemi su u pitanju?jesu li svi razliciti?xp,win7 ili svi win 7?
i da jel ti trazi pass i username?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
8
svi su na win 8 traži mi pass od grupe ukucam i onda prijavi da nema homegroup, da mogu da je kreiram, kada to pokušam opet kaže da već postoji grupa. troubleshooter me upućuje na časovnike, iako se automatski uskladjuju vreme na svim računarima. pokušavao sam i sa troubleshooterom na računaru gde je kreirana grupa i on ne pokazuje nikakav problem. I dalje mi nije jasno kako se vide u Networku ali ne i u radnoj grupi, kao i to da računar vidi kreiranu grupu a ne povezuje se
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
vidi druze dovde sam mogao nekako ali win 8 neznam ni kako izgleda pa ti nemogu pomoci,ja sam sa win7 testirao danas kod mene kuci i sve ok radi sa 2 pc i jednim laptopom na wfi tako da probas da nadjes nekog drugog za taj problem hehe :),rado bih pomogao i za to ali nemaam predstavu sta moze da bude.
 
Član
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
8
Pozdrav druže, još jednom se zahvaljujem na dosadašnjoj pomoći a ja ću:stupid:dok ne bude:assassin:Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2011
Poruka
7
Imam problem sa menjanjem IP adrese, piše da je dinamička u pitanju je radijus vektor.
Na net se povezujem preko kablovskog modema koji je povezan na bežični ruter, pa onda bežično "hvatam" na moj laptop, probala sam sve da promenim IP adresu, sve živo što sam uspela da izguglam: kucala ipconfig/release, renew; restartovala modem i ruter, gasila modem i ruter, ulazila na podešavanja bežičnog rutera i tako tražila IP release i renew.
Nemam više ideja i rešenja kako da promenim IP :( Promena mi je potrebna za igranje jedne igrice na netu i volela bih da uspem u promeni IP adrese pa vas molim za pomoć
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Imam problem sa menjanjem IP adrese, piše da je dinamička u pitanju je radijus vektor.
Na net se povezujem preko kablovskog modema koji je povezan na bežični ruter, pa onda bežično "hvatam" na moj laptop, probala sam sve da promenim IP adresu, sve živo što sam uspela da izguglam: kucala ipconfig/release, renew; restartovala modem i ruter, gasila modem i ruter, ulazila na podešavanja bežičnog rutera i tako tražila IP release i renew
Nemam više ideja i rešenja kako da promenim IP :( Promena mi je potrebna za igranje jedne igrice na netu i volela bih da uspem u promeni IP adrese pa vas molim za pomoć

koji je provajder u pitanju??????moguce da nije dinamicka ip od provajdera,u tom slucaju nista ne mozes.samo mi reci provajdera pa ce da vidimo sta i kako dalje.
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2011
Poruka
7
Problem rešen :D
Uspela sam da promenim IP izmenom Mac adrese rutera u podešavanjima rutera, odmah mi je dodelio drugi IP :al:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.06.2013
Poruka
4
e ovako ako moze savjet ima dekstop racunar sa Windows XP OS i uzimam od komsije WiFi preko male antenice,e sada posto sa ovom antenicom hvatam slabiji signal rijesio sam da uzmem vanjsku out-door WiFi antenu od 20 dBi,2.4 GHz ako moze pomoc koju da uzmem od dvije navedene antene1.grid2.yagi
 
Natrag
Top