Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Jedna slika govori vise od hiljadu reci...
Evo ovako...Zgrada-(A)-je moja zgrada odakle bi se slao:(isporucivao,emitovao)signal.Ja sam na trecem spratu(ima jos 5+potkrovlje iznad mene).Strelica pokazuje polozaj.Soba je na samom uglu zgrade,pa bi mogla da se izbaci neka konzola.E sada,tu je na 5 metara ("veliko drvo")koje zaklanja pogled prema zgradi-(B).Dalje,na nekih 200m prema zgradi-(B)- postoji jos jedan objekat,ali od ovog "drveta"ne mogu(ne vidim)da li zaklanja vidik.Znaci:3-5m.kabla ako bi antena stajala na prozoru sobe ili (+-) 15-20m. ako bi se stavila na neki vislji prozor(kod komsije) ili na vrh zgrade.

Zgrada A%2BB.jpg


Zgrada-(B)-koja bi primala signal.Strelica pokazuje polozaj stana(sobe).Soba je na devetom spratu.Ima jos:(1+potkrovlje iznad).Ovde verovatno antena mora na vrh zgrade.Znaci:za objekat-(B)-(+-) 10 metara kabla...pozz...
 
Član
Učlanjen(a)
16.04.2013
Poruka
5
Pozdrav svima na forumu. Imam problemsa Ruterom ASUS WL-520Ug koi kad ga uklucim ne pokazuje svoju mac adresu treba da se rucno unese,ali postoi problem sto nemoze se tacno procitati sa pozadini gde pise mac adresu na ruteru.
Zelim da pitam postoi li neki nacin sceniranja rutera i da se izvuce mac adresa od njega.sa nekim programom.Hvala vam puno.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Jedna slika govori vise od hiljadu reci...
Evo ovako...Zgrada-(A)-je moja zgrada odakle bi se slao:(isporucivao,emitovao)signal.Ja sam na trecem spratu(ima jos 5+potkrovlje iznad mene).Strelica pokazuje polozaj.Soba je na samom uglu zgrade,pa bi mogla da se izbaci neka konzola.E sada,tu je na 5 metara ("veliko drvo")koje zaklanja pogled prema zgradi-(B).Dalje,na nekih 200m prema zgradi-(B)- postoji jos jedan objekat,ali od ovog "drveta"ne mogu(ne vidim)da li zaklanja vidik.Znaci:3-5m.kabla ako bi antena stajala na prozoru sobe ili (+-) 15-20m. ako bi se stavila na neki vislji prozor(kod komsije) ili na vrh zgrade.

Zgrada A%2BB.jpg


Zgrada-(B)-koja bi primala signal.Strelica pokazuje polozaj stana(sobe).Soba je na devetom spratu.Ima jos:(1+potkrovlje iznad).Ovde verovatno antena mora na vrh zgrade.Znaci:za objekat-(B)-(+-) 10 metara kabla...pozz...

ili uzmi 2x nanostation loko2 ili uzmi 2xTP-Link TL-WA5210G i resio si sve,lan kabal koriste i jedan i drugi do maximum 100m tako da mozes da ne budes vezan za duzinu,meris i stavis po zelji gde god ti treba.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav svima na forumu. Imam problemsa Ruterom ASUS WL-520Ug koi kad ga uklucim ne pokazuje svoju mac adresu treba da se rucno unese,ali postoi problem sto nemoze se tacno procitati sa pozadini gde pise mac adresu na ruteru.
Zelim da pitam postoi li neki nacin sceniranja rutera i da se izvuce mac adresa od njega.sa nekim programom.Hvala vam puno.

ne vidim zasto bi ti trebala mac adresa rutera??????
a i ako ti treba znaci da radis nesto malo vise naprednije od obicnog umrezenja,sto bi opet znacilo da bi bar malo trebao da znas da se snadjes toliko da udjes u ruter i u softveru nadjes mac adresu rutera.klikni na link ispod i mozda nadjes resenje :)

ASUS Router MAC Clone Setup Procedure
English Version.
This document describes how to set up an ASUS wireless router (such as RT-N16, RT-N13U, RT-N15, etc.) to connect to the Internet if your cable modem does not renew an IP address to your ASUS router due to MAC binding.
 
Član
Učlanjen(a)
16.04.2013
Poruka
5
Hvala puno konobar019 sada cu da probam.A za ono zasto mi treba mac,Pa ovi sa kablovskoj mi traze mac adresu ako im dam adresu od lap topa mogu samo na njega da dobiem internet.Zato bi hteo mac adresu sa rutera da im kazem da bi mogao i drugi kom ili lap top da povezem pomocu lan konekciju ili bezzicno putem wireless.Ali kao sto znas nju nemogu da procitam sa pozadine rutera.U svakov slucaju hvala vam puno ako ne uspem kupim novi ruter i onda ce sve da bude u redu.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Hvala puno konobar019 sada cu da probam.A za ono zasto mi treba mac,Pa ovi sa kablovskoj mi traze mac adresu ako im dam adresu od lap topa mogu samo na njega da dobiem internet.Zato bi hteo mac adresu sa rutera da im kazem da bi mogao i drugi kom ili lap top da povezem pomocu lan konekciju ili bezzicno putem wireless.Ali kao sto znas nju nemogu da procitam sa pozadine rutera.U svakov slucaju hvala vam puno ako ne uspem kupim novi ruter i onda ce sve da bude u redu.

kupi neki obican tplink ruter ima ih na kupindu i limundu koliko oces za cefre od 1000-2000din a zavrsavaju posao u bilo kom stanu.
 
Član
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
8
Poštovani konobare opet mi je potrebna tvoja pomoć. Uradio sam sve kako si mi prethodno savetovao i to funkcioniše. Znači ruter TP link 340g iz njega loko 5 u AP modu, u lokalu loko 5 u station modu nakačena na pomenuti AP i to funkcioniše. Sada imam drugi problem: Naime na drugom kraju u lokalu imam dva računara koji su povezani u mrežu preko NETGEAR ruteraWGR614v7, i oni se medjusobno vide Medjutim računari kod kuće ne vide nijedan računar u lokalu Kako ih povezati da budu u istom networku odnosno LAN Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Poštovani konobare opet mi je potrebna tvoja pomoć. Uradio sam sve kako si mi prethodno savetovao i to funkcioniše. Znači ruter TP link 340g iz njega loko 5 u AP modu, u lokalu loko 5 u station modu nakačena na pomenuti AP i to funkcioniše. Sada imam drugi problem: Naime na drugom kraju u lokalu imam dva računara koji su povezani u mrežu preko NETGEAR ruteraWGR614v7, i oni se medjusobno vide Medjutim računari kod kuće ne vide nijedan računar u lokalu Kako ih povezati da budu u istom networku odnosno LAN Hvala

vidi taj net gear ti je mreza po sebi zato ga ne vidis na svojoj kucnoj mrezi,tebi ti loko emituju jedan signal dok je ruter sa drugim nazivom verovatno i samim tim mreza za sebe.da bi ti se videli ta 2 racunara i da ti taj ruter i dalje radi kupi jedan obican switch i ubodi ga pre rutera i u njega ubodi te kompove i jedan kabal za ruter.znaci zaobidjes ruter, i resio si problem.
elem nebi bilo lose da mi objasnis kako je zapravo odradjena ta mreza iz cega gde ide kabal i koji kabal i odakle ide u taj netgear da bi mogao da ti precizno dam savet.
 
Član
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
8
Poštovani najlakše ću objasniti slikom
001.jpg
Znači, prijem interneta od Oriona Wifi uključeno u LAN port tp linka 340g iz drugog LAN porta kabal na loco 5 u AP modu-Wireles brige mode NETWORK sa definisanim SSID
na drugom kraju loco 5 station mod kabal u WAN port NETGEAR WGR614v7 iz čijeg LAN porta ide kabal u jedan PC a usb mrežna kartica wireles na drugi komp.
E sad, koliko sam shvatio ako bih uzeo neki TP LINK ruter umesto netgeara koji podnosi prijem u LAN port odnosno bio bi kao neki switch
računari bi se videli.
Ona varijanta da obidjem netgear ne znam koliko je izvodljiva pošto mi je prijem na drugom pc preko usb railink wireless kartice.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Poštovani najlakše ću objasniti slikom
Pogledajte prilog 39566
Znači, prijem interneta od Oriona Wifi uključeno u LAN port tp linka 340g iz drugog LAN porta kabal na loco 5 u AP modu-Wireles brige mode NETWORK sa definisanim SSID
na drugom kraju loco 5 station mod kabal u WAN port NETGEAR WGR614v7 iz čijeg LAN porta ide kabal u jedan PC a usb mrežna kartica wireles na drugi komp.
E sad, koliko sam shvatio ako bih uzeo neki TP LINK ruter umesto netgeara koji podnosi prijem u LAN port odnosno bio bi kao neki switch
računari bi se videli.
Ona varijanta da obidjem netgear ne znam koliko je izvodljiva pošto mi je prijem na drugom pc preko usb railink wireless kartice.

jedva nadjoh nesto hehe

HTML:
http://kb.netgear.com/app/answers/detail/a_id/19852/related/1/session/L2F2LzEvdGltZS8xMzY2OTUwMTM1L3NpZC93QlQtMUZvbA%3D%3D

odradi ovo na tom ruteru netgear i stavi kabal u lan od tog rutera ne u wan sto ide sa loko5.
taj loko 5 ostavi u station mode ali ga stavi i u bridge znaci da bude u station bridge mode,ne u ruter mode.
sta se desava posle toga je sledece
netgear je bez dhcp pa trazi ip od prvog loko5,posto je on u bridge on trazi ip od drugog loko5 koji je u ap bridge modu sto znaci da dobija ip od tplink-a.u sustini sta se desava je da svi uredjaji na mrezi dobijaju ip od tp link-a i vidljivi su na mrezi sto tebi i treba :))))))))
 
Natrag
Top