Verni i Mudri Sluga na Strazarskoj Kuli - Matej 24:45

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Jeste.

Isus - Jehosua znaci JAHVE JE SPASITELJ.

To je Isusova osobina.
On je Jahve spasitelj.

Amin
!
Jehoshua zaista znaci Jehova je spasenje,
ali
Jehova znaci onaj koji prouzrokuje da bude sta god zeli.
To su dva potpuno razlicita imena kao naprimer Drago i Dragomir
Uostalom pogledaj na jevrejskom kako se pise Jehova a kako se pise Isus.
Videces da se ta dva imena razlikuju u slovima.
Takodje ime Isus je bilo uobicajeno da se daje ljudima,ali ime Jehova se ne daje ljudima jer je to Bozje vlastito ime.
Jedan je Jehova.
Ali ako se slazes da se izbaci ime Jehova,hoces li da se zalozis i da se izbaci ime Isus jer je po tvome i ono "karakter'????,
a posle kasnije izbaci iz pasosa i licne karte i svoje ime Dragan pa ga zameni sa adventista.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja neman veze sa time sto su izbacili, i neman nista protiv da i u svakoj bibliji pise to ime gde to u originalu stoji, ali onda treba da pisu i druga imena, zasto bi samo JHWH.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja neman veze sa time sto su izbacili, i neman nista protiv da i u svakoj bibliji pise to ime gde to u originalu stoji, ali onda treba da pisu i druga imena, zasto bi samo JHWH.
Razlicita imena se razlicito prevode ,ali se JHWH kod nas u Srbiji prevodi samo sa Jehova.
Uzmi pogledaj Svetp pismo na jevrejskom pa se sam uveri.7000+ JHWH je prevedeno sa Gospod umesto sa Jehova.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Neka.
To ne menja stvari.
Hahahaha,
Jevrejski fariseji su bili pametniji od tebe.
Pa cak ni oni nisu pravili takve greske kao ti.
Ali ste u jednom isti.
Kao sto oni nisu prepoznali Isusov dolazak kao Mesije,Hrista,
tako ni vi danas ne prepoznajete da je Isus zapoceo 1919 godine svoju Kraljevsku duznost.
Te godine je raspoznao psenicu medju kukoljem i postavio je za vernog i razboritog roba koja je danas ujedinjena pod njegovim vodjstvom. Video je kakve je zlocine cinilo takozvano hriscanstvo u I svetskom ratu ,i oslobodio svoj narod iz vavilonskog ropstva
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tko je dakle onaj vjerni i razumni sluga kojega je gospodar postavio da upravlja ukućanima i da im daje hranu u pravo vrijeme?"MT 24:45

Gde je ovde "stražarska kula"?

Nema je.

No nakot Mileritski, posebno svedoci lažnoga "boga" jehove, iskasapiše Pisama da bi dokazali svoje "umotvorine".

Anathema ih.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Po Raselovoj dogmi i astrologiji kojom se bavi DA.

Po bibliji ne.
Kako ti razumes
Otkrivenje, glava 7
10 I povikaše glasom velikim govoreći: Spasenje Bogu našem, koji sedi na prestolu, i Jagnjetu.
Ako to osnovno pitanje budes razumeo,razumeces i ostalo.
Ili
Matej, glava 27
46 A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?
Ko je Isusov Bog?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dobro rece jedan propovednik za nekog propovednika Jehovinog svedoka "KADA SAM MU DAO ARGUMENTE ZA SVAKU TEMU, ON JE LUKAVO ZELEO DA IZBEGNE SUCELJAVANJE SA ISTINOM SKACUCI KAO ZEC IZ GRMA U GRM"

Sad ja imam pitanje "ZASTO JE PRINCIP KOD SVIH SVEDOKA ISTI U NACINU PROTIVLJENJA I AKO SE MNOGI SVEDOCI MEDJUSOBNO NE POZNAJU ?"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Dobro rece jedan propovednik za nekog propovednika Jehovinog svedoka "KADA SAM MU DAO ARGUMENTE ZA SVAKU TEMU, ON JE LUKAVO ZELEO DA IZBEGNE SUCELJAVANJE SA ISTINOM SKACUCI KAO ZEC IZ GRMA U GRM"

Sad ja imam pitanje "ZASTO JE PRINCIP KOD SVIH SVEDOKA ISTI U NACINU PROTIVLJENJA I AKO SE MNOGI SVEDOCI MEDJUSOBNO NE POZNAJU ?"
Draga moja zecice,ja sam tvoj zeka ,uvek uz tebe ,ja ne mogu bez tebe.
Zecice moja draga.,mnogo je Bozjih slugu,ali je samo jedan pravi.Evo imamo na hiljade hriscanskih verskih organizacija i sve kazu da slede Hrista???
Ali sta kaze Biblija?
Da li u Bibliji pise da su svi dobri???
Da li svi slusaju Isusovu zapoved "Ne Ubij",pa cak i ljubi svog neprijatelja???
To se na delu videlo 1914 ko sta i kako radi.
Matej, glava 24
46 Blago tom sluzi kog došavši gospodar njegov nađe da izvršuje tako.
47 Zaista vam kažem: postaviće ga nad svim imanjem svojim.
A sta ce biti sa onim koji su rdave sluge?
Mislis li da vec sada Isus Hrist ne zna ko su prave a ko lazne sluge???
:bfghb:
 
Natrag
Top