Verni i Mudri Sluga na Strazarskoj Kuli - Matej 24:45

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
"POSLUSNOST JE MENI MILA A NE ZRTVE"

"A ZASTO ME ZOVETE GOSPODE GOSPODE, A NE IZVRSAVATE STO VAM ZAPOVEDAM"

"OVI LJUDI USNAMA ME POSTUJU, A SRCE NJIHOVO DALEKO STOJI OD MENE"

AMIN!
Duhom i ISTINOM....
Jovan, glava 4
22 Vi ne znate čemu se molite; a mi znamo čemu se molimo: jer je spasenje od Jevreja.
Vi ne znate ni kome se molite ,ni kako da mu se molite,
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja znam kome se molim i imam ziva iskustva sa Bogom, isceljenje od bolesti, da ne govorim o njegovom vodstvu kroz sve godine zajednice sa njim u predanju i obracenju.

Kome se vi molite to je vasa stvar.

Biblija kaze "KO ZATVARA USI DA NE CUJE ZAKONA I MOLITVA JE NJEGOVA MRSKA"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja znam kome se molim i imam ziva iskustva sa Bogom, isceljenje od bolesti, da ne govorim o njegovom vodstvu kroz sve godine zajednice sa njim u predanju i obracenju.

Kome se vi molite to je vasa stvar.

Biblija kaze "KO ZATVARA USI DA NE CUJE ZAKONA I MOLITVA JE NJEGOVA MRSKA"
A kom se ti Bogu molis?
Kako se zove tvoj Bog?
Jel se molis za svaki stih iz Isusove molitve Oce Nas Matej 6:9
isceljenje od bolesti?, nisu te doktori izlecili???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Oce nas nije jedina molitva.
To je model idealne molitve.

Covek se moli svojim recima izgovarajuci "OCE NAS, OCE MOJ, BOZE, GOSPODE I BOZE SPASITELJU, itd.

Ime nije nuzno, jer Bog nema jedno ime nego mnostvo, i ona predstavljaju karakternr osobine Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Oce nas nije jedina molitva.
To je model idealne molitve.

Covek se moli svojim recima izgovarajuci "OCE NAS, OCE MOJ, BOZE, GOSPODE I BOZE SPASITELJU, itd.

Ime nije nuzno, jer Bog nema jedno ime nego mnostvo, i ona predstavljaju karakternr osobine Boga.
Eto,
tu se odmah vidi da tvoji mentori nisu taj Verni i mudri sluga.
Vi u samom startu kontrirate Isusovom ucenju.
Pa Isus na prvom mestu u molitvi trazi da se Slavi (Sveti) Bozje ime ,pa tek posle sve ostalo.
Licno ime Boga Oca jeste Jehova.
Hocemo li sada i da izbacimo i ime Isus pa da koristimo,ucitelj ,dobrica itd???
Sta mislis kako se Isus oseca kad ste izbacili ime njegovog Boga i Oca koje je on objavljivao svima???
Jovan, glava 17
6 Ja javih ime Tvoje ljudima koje si mi dao od sveta; Tvoji behu pa si ih meni dao, i Tvoju reč održaše.
Tako da ste pali na prvom koraku,a posle ih ima jos nekih 250....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo se ovde vidi suprotno "da tvoji mentori nisu verni i mudri sluga jer vas obmanjuju formalizom i sagledavanjem svega telesnim ocima"

Dakle, Isus ne trazi da se slavi Bozje ime kao neka slovna jezicka forma, vec da se proslavlja njegov karakter koji je sadrzan u tom, pa i svim srugim njegovim imenima.

Vi ste veru i spasenje sveli na formu izgovaranja imena JHWH ili Jahve.

To nije biblijsko ucenje.

Sustina vere i spasenja je proslavljanje karaktera Bozjeg kao "Svemoguceg, Stvoritelja, Spasitelja, Odkupitelja, onoga koji je ljubav i milost...itd.."

Takodje, da se proslavlja Bog i njegov karakter svojim licni delima, i to Isus i napominje kada govori o svetu "DA VIDE VASA DOBRA DELA I SLAVE OCA KOJI JE NA NEBESIMA"

Tako se proslavlja Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Upravo se ovde vidi suprotno "da tvoji mentori nisu verni i mudri sluga jer vas obmanjuju formalizom i sagledavanjem svega telesnim ocima"

Dakle, Isus ne trazi da se slavi Bozje ime kao neka slovna jezicka forma, vec da se proslavlja njegov karakter koji je sadrzan u tom, pa i svim srugim njegovim imenima.

Vi ste veru i spasenje sveli na formu izgovaranja imena JHWH ili Jahve.

To nije biblijsko ucenje.

Sustina vere i spasenja je proslavljanje karaktera Bozjeg kao "Svemoguceg, Stvoritelja, Spasitelja, Odkupitelja, onoga koji je ljubav i milost...itd.."

Takodje, da se proslavlja Bog i njegov karakter svojim licni delima, i to Isus i napominje kada govori o svetu "DA VIDE VASA DOBRA DELA I SLAVE OCA KOJI JE NA NEBESIMA"

Tako se proslavlja Bog.
Hahahaha,
Pa hajde i Isusa da zovemo "karakter"?,hocemo li?
Pored takvih kao sto su tvoji mentori samo je pitanje vremena kad ce i ime Isus da bude izbaceno.
Rimljanima 10 pise u stihu 10
13 Jer koji god prizove ime Gospodnje spašće se.
14 Kako će, dakle, prizvati koga ne verovaše? A kako će verovati koga ne čuše? A kako će čuti bez propovednika?
A sta mislis sta pise u Joilu 2:32 na hebrejskom?,koje se tu ime spominje?
Dela apostolska, glava 2:21 I biće da će se svaki spasti koji prizove ime Gospodnje.
Mozda su pogresili sto su stavili "Ime",a ne "karakter" ? :smisi:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada naucis sta je ime po bibliji tada ces razumeti.

Ovako...

Pozdrav!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jeste.

Isus - Jehosua znaci JAHVE JE SPASITELJ.

To je Isusova osobina.
On je Jahve spasitelj.

Amin
!
 
Natrag
Top