Verni i Mudri Sluga na Strazarskoj Kuli - Matej 24:45

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Verni i Mudri Sluga na Strazarskoj Kuli

Da li ste znali da je Isus Hrist odredio slugu koji ce strazariti i davati duhovnu hranu u pravo vreme?
Ako niste znali,obratite paznju na njegove reci zapisane u
Матеј 24:
42 Stražite dakle, jer ne znate u koji će čas doći Gospod vaš.
43 Ali ovo znajte: kad bi znao domaćin u koje će vreme doći lupež, čuvao bi i ne bi dao potkopati kuću svoju.
44 Zato i vi budite gotovi; jer u koji čas ne mislite doći će Sin čovečiji.
45 Ko je dakle taj verni i mudri sluga kog je postavio gospodar njegov nad svojim domašnjima da im daje hranu na obrok?
46 Blago tom sluzi kog došavši gospodar njegov nađe da izvršuje tako.
47 Zaista vam kažem: postaviće ga nad svim imanjem svojim.


Исаија 21:
6 Jer ovako mi reče Gospod: Idi, postavi stražara da ti javi šta vidi.
7 I vide kola, i dva reda konjika; kola s magarcima i kola s kamilama; i pažaše dobro velikom pažnjom.
8 I povika kao lav: Gospodaru, ja stojim jednako na straži danju, i stojim na straži po svu noć.
9 I evo dođoše na kolima ljudi, u dva reda konjici. Tada povika i reče: Pade, pade Vavilon, i svi rezani likovi bogova njegovih razbiše se o zemlju.

Da li je taj verni i mudri sluga srpski patrijarh?,ili pak rimski papa?,ili neko deseti???
Ko je taj koji strazari i daje duhovnu hranu?
Jel vasa duhovna hrana dobra?,jeste li se dobro naruckali,pa zaspali???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To su svi ljudi koji straze nad sobom, nad svojim mislima, recima, delima, i mole se Bogu da ih on posveti Duhom da odrze veru, koji se spremaju za Hristov dolazak.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jehovini svedoci veruju da je njihova organizacija "Rab dobri i vjerni" kako je nazivaju.

U prenesenom smislu to znaci da njihova organizacija ona koja stoji na strazarskoj kuli.

Isus kaze da smo strazari svi mi, jer napominje "STRAZITE I MOLITE SE BOGU, JER JE DUH SRCAN ALI JE TIJELO SLABO"

Niko ne moze biti odgovoran za drugog coveka, pa ni organizacija.
Covek ima sopstvenu odgovornost za svoj duhovni zivot.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Jehovini svedoci veruju da je njihova organizacija "Rab dobri i vjerni" kako je nazivaju.

Ma, razumjela sam ja na što on pretendira. I dobro si mu odgovorio na drugom mjestu, puko filozofiranje i ljudske tlapnje završe u košmaru.
Jesi li čitao njihovu Bibliju? Kažu da je skroz promijenjena.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Imam je.

Jesu, promenili su neke izraze po svom tumacenju biblije.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
To su svi ljudi koji straze nad sobom, nad svojim mislima, recima, delima, i mole se Bogu da ih on posveti Duhom da odrze veru, koji se spremaju za Hristov dolazak.
Nisu to ljudi koji straze nad sobom,vec nad celim ljudskim rodom koga opominju.
Jel ti imas naocari?,zasto konstantno izvrces reci iz Biblije,i to Isusve reci
Matej 24:45 Ko je dakle taj verni i mudri sluga kog je postavio gospodar njegov nad svojim domašnjima da im daje hranu na obrok?
Postojalo je mnogo takvih ,ali samo "jedan" je verni i mudri sluga zapazen.
Naravno da se strazari menjaju na strazi,ali tema je pre svega o Vernom i Mudrom slugi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja odgovorih.

Naravno, Bog je u novom zavetu dao prorocki dar, i on kroz njega govori i opominje
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja odgovorih.

Naravno, Bog je u novom zavetu dao prorocki dar, i on kroz njega govori i opominje
.
A kome je Bog dao prorocki dar???
Da nije mozda dao cezaru Konstantinu?
A sta cemo ako se darovi ukinu???Sta kaze ap.Pavle?
I ko je taj verni i mudri sluga koga ce Isus Hrista da postavi nad svima da im daje redovan duhovni obrok?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pusti filozofije.

Crkva ima odredjeno zaduzenje i odgovornost za duhovno stanje Bozjeg naroda, ali to imaju i svi vernici za sebe.
Bog daje prorocki dar i kroz njega vodi, i savetuje Bozji narod.

Dakle, ti gledas sa svoje tacke gledista da je organizacija tvoje zajednice strazar, ja gledam sa svoje.

Tako da je nasa diskusija besmislena.
 
Natrag
Top