Verni i Mudri Sluga na Strazarskoj Kuli - Matej 24:45

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ma, razumjela sam ja na što on pretendira. I dobro si mu odgovorio na drugom mjestu, puko filozofiranje i ljudske tlapnje završe u košmaru.
Jesi li čitao njihovu Bibliju? Kažu da je skroz promijenjena.

Imaš je kod Miroljuba Petrovića (inače gle, gle, zastupnika lika i djela Ellen Gould Harmon White, za ove prostore i Transilvaniju, velikog podržavaoca lika i djela pomenute i adventiste u suspenziji), potpisanu kao "savrmeni prevod".

Ne preporučujem je ikome. Radi se o falsifikatu( njemu je sličan i Clear Word subotarskog kulta)
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Ma, razumjela sam ja na što on pretendira. I dobro si mu odgovorio na drugom mjestu, puko filozofiranje i ljudske tlapnje završe u košmaru.
Jesi li čitao njihovu Bibliju? Kažu da je skroz promijenjena.
Izvini to ti nije nikakav argument kazu
jel ti verujes sve sto drugi kazu ili pricaju?
Biblije je jedna, a bilo koji prevod Biblije je validan i JS posto su izucavaoci Biblije
nnebitan jue prevod jer kao iozucavaoci Biblije znaju koje su izvorne reci...
Uzmi bilo koji Biblijski prevod pa uporedi.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
jel ti verujes sve sto drugi kazu ili pricaju?
Biblije je jedna, a bilo koji prevod Biblije je validan i JS posto su izucavaoci Biblije
nnebitan jue prevod jer kao iozucavaoci Biblije znaju koje su izvorne reci...
Uzmi bilo koji Biblijski prevod pa uporedi.

Prijevod Biblije koji mijenja doktrinu NIJE validan. Samo jedan primjer:
"U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga
Riječ bijaše Bog.
Vaš prijevod: „Riječ je bila bog.“

Malim slovom? Tko je taj mali bog? Isus!?:oops: Imate velikog Boga i malog boga? Ili imate Isusa koji je superman?
Ne, Isus je Božji Sin i sam Bog. I tu istinu potvrđuje Pismo.

Postoje razlike između prijevoda Biblije i ni jedan prijevod nije savršen.
Ali, Biblija Jehovinih svjedoka mijenja tekst kako bi ga prilagodili svojoj teologiji. Zbog toga to nije prijevod, nego izvrtanje Božje Riječi.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Sto jer se drze Bozje reci jel to?

Ne, :) već što ne drže.
To je bio odgovor za Zaokreta koji je postavio ovu temu s namjerom da se promovira on sam, na stražarskoj kuli. Moš' mislit.. :rolleyes:

Moj odgovor na ovu temu je ovo: vjerni i mudri sluga je onaj kojem će Gospodin na kraju reći: 'Valjaš, slugo dobri i vjerni! U malome si bio vjeran, nad mnogim ću te postaviti! Uđi u radost gospodara svoga!'" ( Mt, 25, 14)
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Ne, :) već što ne drže.
To je bio odgovor za Zaokreta koji je postavio ovu temu s namjerom da se promovira on sam, na stražarskoj kuli. Moš' mislit.. :rolleyes:

Moj odgovor na ovu temu je ovo: vjerni i mudri sluga je onaj kojem će Gospodin na kraju reći: 'Valjaš, slugo dobri i vjerni! U malome si bio vjeran, nad mnogim ću te postaviti! Uđi u radost gospodara svoga!'" ( Mt, 25, 14)
Pa JS se drze Biblije.
to je to.
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Prijevod Biblije koji mijenja doktrinu NIJE validan. Samo jedan primjer:
"U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga
Riječ bijaše Bog.
Vaš prijevod: „Riječ je bila bog.“

Malim slovom? Tko je taj mali bog? Isus!?:oops: Imate velikog Boga i malog boga? Ili imate Isusa koji je superman?
Ne, Isus je Božji Sin i sam Bog. I tu istinu potvrđuje Pismo.

Postoje razlike između prijevoda Biblije i ni jedan prijevod nije savršen.
Ali, Biblija Jehovinih svjedoka mijenja tekst kako bi ga prilagodili svojoj teologiji. Zbog toga to nije prijevod, nego izvrtanje Božje Riječi.
Izvini ali Biblija da bi bila izdata i stampana mora da je va;lidna
a Postoje mnogi - hiljade razlicitih prevoda Biblije i nijedan ne manja doktrine
tako da nisi bas upucena
Ja sam izucavaoc Biblije i znam razne prevode.
Dakle pises napamet, a to je klevetanje JS

Biblija je jedna i kao JS mogu ti po bilo kom prevodu Biblije objasniti ucenja Biblije.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ali, Biblija Jehovinih svjedoka mijenja tekst kako bi ga prilagodili svojoj teologiji. Zbog toga to nije prijevod, nego izvrtanje Božje Riječi.

Isto kao što Clear Word, braće im po MIlleru - subotara, nije prevod, nego izvrtanje i podmuklo infiltriranje "lika i djela" Ellen Gould Harmon White.

Što se pak izvrtanja Svetoga Pisma, svedoci "jehove" su doslovno iskasapili PIsama tako što su čak i tamo gde nema YHWH (imamo Elohim, ili Adonai) ubacivali "jehovu", naravno lukavo vodeći računa da se to recimo ne dogodi kod "i reče Gospodin Gospodini mojemu" gde menaju samo prvog Gospodina u "jehovu" (naravno za tu opreznost trebamo zahvaliti "činjenici" da im na raspolaganju kada su to kasapljenje činili, nije stajo na raspolaganju MS WORD, koji je jelte pri pisanju Svetog Pisma, p ovim nasrtljivcima, sam Bog koristio, jer bi onda pomenuti stih glasio: "i Reče jehova jehovi mome")

Naravno, sve ovo ne znači da se neće dosetiti i to učiniti u nekom novom izdanju svoje "Biblije" za robote, gde će stih glasiti: "I reče jehova bog, jehovi mome".....


Moj odgovor na ovu temu je ovo: vjerni i mudri sluga je onaj kojem će Gospodin na kraju reći: 'Valjaš, slugo dobri i vjerni! U malome si bio vjeran, nad mnogim ću te postaviti! Uđi u radost gospodara svoga!'" ( Mt, 25, 14)

Ah, kako sam samo mogao previdjeti to da se pomenuti redak nalazi u ovim judejštinom posednutima, naromiljenijem od Evanđelja (Matija - Maatiyahu), koje "obožavaju" jer je prepuno aramejskih izraza (u toj meri da je negdje oko III stoleća (da to je vreme pojave Arijanizma) cirkulisao apokrif nazvan "Evanđelje po hebrejima" (inače pisano na Siriac Aramejskom, pri čemu su upotrebljavane reči i izrazi koji nisu korišćeni u I stoleću)

No dobro, svi namo da su judejštinom posednuti produkti revivalističke zaraze američko engleskim sojem Sola Scriptura poznati po patološkoj potrazi za nepostojećim Q, tim "svetim Gralom" neo gnostika, koji je jelte sam Bog, otkucao na MS Wordu 2021, isprintao na HP LJ i delio "prorocima" i "apostolima"... pri čemu je, a to pomenuti "sveznalice" prikriveno i poručuju, Sv. Apostol Pavao, dobio falsifikat, ili ga je, (što pojedini i tvrde) sam pisao i "uvalio" ljudima koji su tako, jelte ostali bez pravog spoznanja "karaktera" "jehove" boga.... i hodali su u tami sve dok Veljko Mlinarić )William Miller) nije tamo negdje 1843 počeo da prima "objave" iz svoje pisaće mašine marke Commodore (IBM još nije postojao)

Što se tiče pomenutog retka, kao i pomenutog Evanđelja, u njemu se zaista nigdje ne spominje nekakva "kula stražara".... no to ne znači da se u novom "prevodu" - New New World Translation edition 2021/22 neće pominjati, kao i da pomenuti redak neće glasiti: "Valjaš slugo dobri i Vjerni!. U malome si bio vjeran, nad mnogim ću te postaviti! Uđi u radost jehove boga svoga!"

Naravno, pomenuti redak će u Clear Clear Word glasiti: "Valjaš slugo dobri i Vjerni!. U malome si bio vjeran, nad mnogim ću te postaviti! Uđi u subotu jehove boga svoga!"

Ps. Sorry za ironiju i podugačak odgovor...
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Izvini ali Biblija da bi bila izdata i stampana mora da je va;lidna
a Postoje mnogi - hiljade razlicitih prevoda Biblije i nijedan ne manja doktrine

Tko potpisuje vašu Bibliju Novi svijet? Anonimac?

tako da nisi bas upucena

:)

Ja sam izucavaoc Biblije i znam razne prevode.
Dakle pises napamet, a to je klevetanje JS

Drago mi je što izučavaš Bibliju, ali me čudi da još nisi otkrila da je Isus Sin Božji, a ne nešto drugo što mu vi pripisujete.
Ne klevećem nikoga, pa ni Jehovine svjedoke, ali ih izbjegavam u raspravi. Zašto? Pa... znaš i sama daje svaki razgovor sa Jehovinim svjedocima besplodan. To ne znači da ne želim razgovarati s tobom, naprotiv. Volim razgovarati sa svima.

Biblija je jedna i kao JS mogu ti po bilo kom prevodu Biblije objasniti ucenja Biblije.

Ne, hvala. Kad bi me jedna Jehovina svjedokinja učila Bibliji, osjećala bih se najjadnijom na svijetu.To je isto kao da si mi rekla: uzmi moje roditelje umjesto svojih, jer moji roditelji su bolji...Tako nekako bih se osjećala. NE!
Ja imam svoje duhovne roditelje, svoje duhovne oce i svece, imam Crkvu kao majku koja me poučava preko svojih duhovnih pastira, imam sve što mi treba...Krštena sam u pravoj vjeri, u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga i Presveto Trojstvo koje me obitava i čini me sretnom i ispunjenom. Upravo danas Katolička crkva slavi svetkovinu Presvetog Trojstva i zato je danas velik i svečan dan za sve krštenike.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Darth Shone, čestitam ti svetkovinu Presvetog Trojstva! :) Neka ti dan bude lijep i protekne u društvu sa Svetom Trojicom.
Žurim...ali, samo još nešto. Ne znam otkud je ispao termin Jehova? Isus nikada svog Oca nije nazvao Jehovom niti mu je rekao: Jahve, već uvijek mu se obraća s Oče.
 
Natrag
Top