Verni i Mudri Sluga na Strazarskoj Kuli - Matej 24:45

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti kriterijumi prepoznavanja vernih su otkriveni u bibliji.
Biblija je merilo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Ti kriterijumi prepoznavanja vernih su otkriveni u bibliji.
Biblija je merilo.
Ogromna je razlika izmedju vernih i onih koji predvode te verne. Takvi verni su u I veku slali za odgovore u Jerusalim,gde je tada bilo Vodece telo,za pitanja poput obrezanja i slicno.
I danas je ista situacija.Vodece telo je taj verni i razboriti rob koji vernima daje savete i uputstva kako da izvrsavaju sto bolje Isusovu zapoved propovedanja Dobre vesti u Istini a ne lazima i poluistinama.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taj vas verni i mudri sluga vas je prevario laznim izvrnutim jevandjeljem, da onaj ko upadne u tu zamku tesko kasnije moze da prepozna istinu.
Postoje svedocanstva o tome.

Ima bivsih Jehovinih svedoka koji su presli u Adventizam koji su se uz Bozju pomoc izvukli iz tih zbrkanih dogmi, i prihvatili cistu biblijsku istinu.

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Taj vas verni i mudri sluga vas je prevario laznim izvrnutim jevandjeljem, da onaj ko upadne u tu zamku tesko kasnije moze da prepozna istinu.
Postoje svedocanstva o tome.

Ima bivsih Jehovinih svedoka koji su presli u Adventizam koji su se uz Bozju pomoc izvukli iz tih zbrkanih dogmi, i prihvatili cistu biblijsku istinu.

Amin!
Hahahaha,
Ima i bivsih adventista koji su presli u Jehovine svedoke,ali ja nikada nisam pravio propagandu preletaca.
Kod Jehovinih svedoka svako ima slobodu da odluci hoce li da sluzi Jehovi Bogu,ili nece.Ako nece,iskljuci se iz jehovinih svedoka za tili cas,i finito.
Preispitaj svoju veru i veru svoje organizacije
2 Korincanima, glava 13
5 Sami sebe okušajte jeste li u veri, sami sebe ogledajte. Ili ne poznajete sebe da je Isus Hristos u vama? Već ako da u čemu niste valjani.
Eto pocev od molitve Oce Nas
Vi ne sledite primer jer nikada ne molite prvu Molbu
Oce Nas koji si na nebesima da se SVETI IME TVOJE.
Tu ste odmah pali,a tek za uskrs i nedelju pa subotu ,pa desetka itd itd...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I te kako se moli u kucama Oce nas, pa onda i svojim recima.

Sto se tice ostalog - kod Adventista je 100 procenata sve po bibliji.

A ne znam o kakvom uskrsu govoris, jer Adventisti ne slave uskrs, niti drze nedelju, vec subotu po cetvrtoj Bozjoj zapovesti
.

Za razliku od toga ucenje Svedoka se ne zasniva na pusmu, vec na teorijama i predpostavkama, cak sta vise - na pogresno prevedenim izrazima, pogresnim istorijskim podatcima, na teoriji PODRAZUMEVANJA..itd..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
I te kako se moli u kucama Oce nas, pa onda i svojim recima.

Sto se tice ostalog - kod Adventista je 100 procenata sve po bibliji.

A ne znam o kakvom uskrsu govoris, jer Adventisti ne slave uskrs, niti drze nedelju, vec subotu po cetvrtoj Bozjoj zapovesti
.

Za razliku od toga ucenje Svedoka se ne zasniva na pusmu, vec na teorijama i predpostavkama, cak sta vise - na pogresno prevedenim izrazima, pogresnim istorijskim podatcima, na teoriji PODRAZUMEVANJA..itd..
Zanimljivo je da su od svih religija adventisti veci fariseji od samih fariseja po slavljenju subote.
A od kada to adventisti ne slave Uskrs??? Zar ti ne farbas jaja ?Zar ti ne slavis subotu 24 sata od 0-24h ?
Em ne slavite Jehovu Boga,em ste idolopoklonici jer imate krst,em verujete u trojednog Boga,slavite Bozic...pa vi se ne razlikujete nista od katolika i pravoslavaca vec samo u filozofiranju nijansi....,a to za subotu zaludu cinis. Bog je dao stari zavet samo Jevrejima,tako da ako se nje drzis ,onda moras da se drzis i svih ostalih zakona i zapovedi koje je Bog izrekao Mojsiju,a ne samo da slavis subotu i da uzimas desetak,nego da radis pa da zaradis kao sto je Pavle danonocno radio u proizvodnji satora i svega.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znas nista o zakonima u starom zavetu, a ponajmanje o Tipologiji.

Ne mogu da se bavim razmrsivanjem tvojih konaca i konfuzijom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Ne znas nista o zakonima u starom zavetu, a ponajmanje o Tipologiji.

Ne mogu da se bavim razmrsivanjem tvojih konaca i konfuzijom.
Tema se bavi vernim i mudrim slugom kojeg ce Isus opunomociti po svom dolasku da se brine o Hriscanima na zemlji...
Preko njega Isus Hrist vec sada vlada usred svojih neprijatelja,ali ti kao i fariseji to ne prepoznajes.
Ti kao i oni jos uvek nisi prepoznao Isusov dolazak...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
E moj Zaokret.

Ja zivim za taj dan, i upravo svedocim o njegovoj blizini, a vi tavorite u zabludama ljudskim.

Svim rukovodecim ljudima vase zajednice, pa i svim drugim crkvama ovde ali i sire sam poslao svedocanstva o skorom kraju.
Ali ne da im ugodan zivot, i ljudska dogma.

Ali uskoro ce se Bog sam objaviti sa neba, i bicete svi pozvani da prihvatite istinu i da se obratite, kao i ceo svet.

Ne postoji nikalav Rab dobri i vjerni ili sluga, sve crkve su pale, a jedina prava Bozja crkva spava.

Vas tu ne ubrajam, jer vi niste Hriscanska crkva, vec masonski ogranak Pensilvanijske masonske loze.

Ali dace vam Bog priliku za obracenje
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
E moj Zaokret.

Ja zivim za taj dan, i upravo svedocim o njegovoj blizini, a vi tavorite u zabludama ljudskim.

Svim rukovodecim ljudima vase zajednice, pa i svim drugim crkvama ovde ali i sire sam poslao svedocanstva o skorom kraju.
Ali ne da im ugodan zivot, i ljudska dogma.

Ali uskoro ce se Bog sam objaviti sa neba, i bicete svi pozvani da prihvatite istinu i da se obratite, kao i ceo svet.

Ne postoji nikalav Rab dobri i vjerni ili sluga, sve crkve su pale, a jedina prava Bozja crkva spava.

Vas tu ne ubrajam, jer vi niste Hriscanska crkva, vec masonski ogranak Pensilvanijske masonske loze.

Ali dace vam Bog priliku za obracenje
.
E pile moje,
Ti da si procitao Bibliju od pocetka do kraja sigurno bi pronasao stih koji govori o vernom i mudrom robu
Matej 24:45Ко је заправо верни и разборити роб ког је његов господар поставио над својим слугама, да им даје храну у право време?
Matej, glava 24
45 Ko je dakle taj verni i mudri sluga kog je postavio gospodar njegov nad svojim domašnjima da im daje hranu na obrok?
Tako da si ti i tvoja crkva koji spavaju i cekaju da im se vrati Elen Wajt.
Kad se budes probudio mozda ces shvatiti da bas taj "verni i mudri rob " koga je Isus postavio poucava prave Hriscane ,pravoj bratskoj ljubavi i drzi ih u jedinstvu. Skoro da nema dijalekta na kojem nije prevedena Biblija i objasnjene sve Biblijske teme,a kamoli stranog jezika. Takodje Jehovini svedoci su jedina verska organizacija koja je ujedinjena 100% u svemu.
 
Natrag
Top