Veliki Potop

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Takvim nam Boga predstavljaju "racionalisti" nesposobni da shvate. Zato sam ih i stavio u navodnike. Ne, Mire, Bog ne menja prirodne zakone, samo ih proširuje.

Uzgred, mozak nije nikakav radio primopredajnik, on je nešto mnogo, mnogo više. Neke od pokušaja imitiranja njegovog delovanja, i nas dvojica upravo sada koristimo da bi smo ovde pisali....

Mozda je i mnogo vise, ali trenutno znamo o njemu toliko koliko i naukom mozemo detektovati. A odgovore sta su zapravo fenomeni sa kojima se susrecemo jedino Bog moze dati, za sada nasa racionalizacija pruza samo delimican odgovor.

Ako covek stvarno zeli proniknuti u sve tajne, treba da pita licno Boga. Ali ni tada Bog nece dozvoliti da se to otkrije javno, zbog zloupotrebe.

Ja sam zadovoljan ovim odgovorom koji imam.. Da znam potpuni odgovor ne bi o tome ni smeo pisati. Bog bi mi zabranio..

sotona takodje otkriva onoliko koliko to ne ugrozava njega samog, nece dati potpunu istinu...

Tako mi danas lutamo, ne znajuci ili poznavajuci delimicno, dok jednoga dana budemo potpuno spoznali, a onda cemo biti slicni Bogu, pa ce i zloupotreba biti stvar proslosti..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako covek stvarno zeli proniknuti u sve tajne, treba da pita licno Boga. Ali ni tada Bog nece dozvoliti da se to otkrije javno, zbog zloupotrebe.

Mire, sve i da pita, čovek teško da će ikada moći da razume, da shvati.

Ne zaboravi: "Moje misli nisu vaše misli, moji puti nisu vaši puti".


sotona takodje otkriva onoliko koliko to ne ugrozava njega samog, nece dakle dati potpunu istinu...

Sotona ne otkriva ništa, on sakriva, laže i zavodi. Ne treba ga poistovećivati sa Dark Side of The Force i time nesvesno ulaziti u dualizam.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nadam se da sam uspeo da ti ovo malo pojasnim, da i sam shvatis sta se tu zapravo desava..

Da brate razumeo sam suštinu onoga što si napisao ali sam takođe i razumeo još više neke nove aspekte onoga što sam objašnjavao. Zapravo pomoglo mi je i tvje razumevanje ove tematike. Hajde pokušaću u najkraćim crtama da se osvrnem još jednom na ovu temu. Naravno, možemo i otvriti posebnu temu u vezi ovog pitanja..verujem da će to biti izuzetna tema za "vijuganje" :)..baš..baš dobra tema.

Zašto smatram da našim postupcima(da li moralnim, da li nekim "neutralnim") mi jednostavno potpadamo pod uticaj neke od sila. Zato što nas je Bog stvorio u početku da svojim delima i postupcima u potpunosti odražavamo Njegov karakter i Njegovu volju. Zato Pavle i kaže da "ako jedete ili pijete ili šta god radili sve činite na slavu Božiju". Hrišćanski život bi trebao biti život predanja Boga. E sad pod onim "sve" što činitie svakako spada i naš odnos prema nauci i svim oblastima života. Iz toga proističe da sve što radimo ili verujemo trebalo bi da preispitamo da li to odražava volju Božiju ili ne. Zato ako bismo mogli utvriditi da li nešto odražava Božiju volju mogli bismo tvrditi da Bog to podržava ali ako bismo utvrdili suprotno mogli bismo reći da Bog to ne podržava. Meni je onda logičan zaključak da ako Bog to ne podržava ili nije to negde obznanio kao nešto potrebno jednostavno ono prepušteno samo sebi može potpasti pod manipulativna delovanja suparnika. Jer sve što nije po volji Božijoj ili ne odražava NJegova načela u tome ono će biti predmet ili mamac od strane suparnika. Naravno, verujući će zato moći prepoznati u svom životu šta je volja Božija u svim stvarima i tako gledati da postupa.

Kada smo kod ovog pitanja..energija i njenoo korišćenje svakako ne bismo trebali da zaobiđemo ovo preispitivanje. Kao što rekoh osnovni princip Pisma je da smo mi "dobili" od Boga sve i da samo kroz Njega možemo i trebamo to koristiti. Mi sada kroz otkrića u nauci znamo da postoji energija na nivou atoma i subatmskih čestica i da je realno njena snaga ogromna kada se oslobodi. Ali znamo kao hrišćani da je tu energiju načinio Gospod i omogućava svojim staranjem neprestanim da ona tu i ostane..jer bi nestala kada bi Bog samo za trenutak prestao da je održava.

Sad drugo pitanje..kako se ona oslobađa? Mi bismo rekli da postoje "mehanizmi" za oslobađanje te energije..kroz neke tehnike ili čak volju kako si pomenuo i u svom iskustvu te se dakle može preusmeriti. Međutim, kao što rekoh energija sama po sebi ne može da deluje i da se preusmeri jer je neutralna. Usmeravanje energije jeste svestan proces te ona tako biva usmerena. Međutim, sad sledeće pitanje..možemo li je mi preusmeriti sami po sebi ili da li nejno preusmeravanje potiče od nas samih? U Pismu stoje tekstovi koji ukazuju da mi sami po sebi ne možemo činiti ništa..kako kaže Pismo "i dihanje i sve je od NJega". Mi jesmo svesni, živi i donosimo odluke ali mi sami ovisimo od Tvorca kao i sve što postoji pa i naša sposobnost mišljenja i svega nije pokrenuta sama od sebe već uvek zahvaljući uticaju Tvorca. Pa ću zaključiti da mi sami po sebi ne možemo preusmeriti energiju jer i sami ovisimo od energije koju nam daje Bog. Zato sam brate Mire ukazao da svako "preusmerenje" energije biva poticano spolja. Naravno, mi to ne vidimo tj. ne vidimo taj proces i podstrekača pa bi nam se učinilo da je to od nas samih. Ali prema Pismu ali prema naučnoj logici (poput one kako je nastao život..nije sam od sebe jer sam sebe ne može proivesti pa je jasno da je to "spolja") ništa ne može samo sebe održati već je proces upravo obratan..sve propada (u ovom poretku stvari) i zato početni inicijator ali Održalac mora biti spolja.

E sad dolazimo do zaključka. Ako se energija naša ipak pokreće "spolja" ne od naših sposobnosti, volje itd...onda postoje dve opcije za njeno pokretanje. Ako je to po volji Božijoj i ako je Bog pokazao da On tako deluje onda je to od Boga, ali ako to nije Bog pokazao kao način svog delovanja ili čak ako je i u suprotnosti sa Njegovim otkrivenim načinom delovanja (nije na proslavljanje Boga) onda možemo zaključiti da to može potpasti pod manipulativni efekat druge strane. Znam ja i razumem težnju svakoga od nas da bude "malo nezavistan" da bude malo "slobodan" od uticaja i da pokušamo da ne vezujemo sve za Boga i sotonu ali jednostavno logika, naučno razumevanje i Pismo nas upućuju da sve stvari dolaze spolja i da taj "spoljni" faktor stoji iza svega. Razumem, kažem težnju da ne moramo možda sve ispitivati, da ne moramo biti previše oprezni itd...ali kada se osvrenom realno proizilazi tako da ipak moramo i trebmo sve preispitati.

Zato brate Mire i Darth, ja vas potpuno razumem i ne bih da vam namećem svoj pogled niti osuđujem vaše mišljenje, samo evo iznesoh moje sagledavanje stvari zašto smatram da energija mora biti potaknuta samo spolja i zašto moramo biti oprezni da bismo mogli razumeti od koga je potaknuta. Mi živimo na ovoj Zemlji i u ovom poretku za koji znamo da nije po volji Božijoj. Znamo da neprijatelj Božiji gleda da iskoristi svaki način da prevari i obmane..zato oprez bi trebao da postoji i da sve preispitamo je li po volji Božijoj jer ćemo samo tako znati je li Bog stoji iza nečega ili ne.

Svako dobro..možemo nastaviti sa ovom pisanjem na temi koju možemo posebno otvoriti a ovde da nastavim sa potanjem Potopa. :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kada smo kod ovog pitanja..energija i njenoo korišćenje svakako ne bismo trebali da zaobiđemo ovo preispitivanje. Kao što rekoh osnovni princip Pisma je da smo mi "dobili" od Boga sve i da samo kroz Njega možemo i trebamo to koristiti.

Slazem se brate, sve smo dobili od Boga, i jedino ako po njegovim uputstvima sagledavamo ovaj zivot i zivimo u skladu sa nacelima koja je on uspostavio, ako resurse koje nam je on dao ispravno koristimo, mozemo ostvariti prosperitet i srecu. Drugacije mozemo samo navuci na sebe ono sto se naziva "gnev" ali je to vise princip koji je on uspostavio, nego odgovor Boga, da ono sto "posejes to ces i poznjeti". Ako dakle nesto zloupotrebljavas drugim recima "silujes" i "iskoriscavas" u sebicne svrhe, krajnji efekat toga je deformacija aparata. To je slicno kao kada covek sebicno crpi resurse iz prirode a nista ne cini da ih obnavlja ili odrzava. Krajnji efekat ovakvog sebicluka je "propadanje sistema"!

Tako isto je i sa energijama i zakonitostima koje je Bog uspostavio, ako ih iskoriscavamo u sebicne svrhe, neminovno dolazi do "lancane reakcije" kada nam se sve vraca u vidu "eksplozije". Opet je slicno kao kada naucnici iskoriscavaju atomsku energiju, za sta ona nije predvidjena, tada moze doci i do "kontra efekta" - "eksplozije"! Pogotovo ako nismo u stanju ili ne znamo kako pravilno da zauzdamo silu koju smo proizveli..

Tako isto i kada givorimo o baratanju energijama i nevidljivim silama koje je Bog stvorio na dobrobit coveka, ako ih zloupotrebljavamo ili iskoriscavamo do krajnjih granica, koristimo nepravilno, to nam se vraca negativno. Zato i onaj koji se bavi magijom, cesto "propada fizicki", jer "zloupotrebljava mehanizme koje je Bog stvorio", da bi zadovoljio sebe, stvarajuci potencijal, koji ne ume pravilno da zauzda i ne usmerava ga pravilno, pa mu se to vraca kao "bumerang"!

Princip "setve i zetve" je poznat princip koji je Bog uspostavio. A to je i kontrolni mehanizam i zastita od zloupotrebe.

Ali znamo kao hrišćani da je tu energiju načinio Gospod i omogućava svojim staranjem neprestanim da ona tu i ostane..jer bi nestala kada bi Bog samo za trenutak prestao da je održava.

Pa znamo brate za atomsku energiju, tacno je da Bog sve zadrzava, a sta mislis ko je dao coveku znanje o najsitnijim strukturama univerzuma? Licno sotona!

Ono sto mi mislimo da je nauka, nije "nauka" vec "naukologija", vecina tih naucnika su raznim vizijama i "prosvetljenjima" dobijali informacije i to cesto iz duhovnog sveta, posebno Tesla.

Dakle, ovo znanje koje mi danas posedujemo i tehnoloski napredak koji je posledica toga, je nastao kao proizvod "dobijene informacije spolja"!

Nauka iskoriscava ono sto je Bog stvorio, i to cini da "zadovolji sebicne interese".

Dok god je tako, mi cemo imati kontraefekat (unistavanje zivotne sredine i sl.), jer sotona koji je tu tajnu otkrio, zasnovao je to na "zloupotrebi", a to vodi u "bumerang efekat".

Nauka bez Boga, nije nauka vec satanizam. I neminovno vodi u propast!

Zato su i brojne civilizacije propadale u proslosti...

Sad drugo pitanje..kako se ona oslobađa? Mi bismo rekli da postoje "mehanizmi" za oslobađanje te energije..kroz neke tehnike ili čak volju kako si pomenuo i u svom iskustvu te se dakle može preusmeriti. Međutim, kao što rekoh energija sama po sebi ne može da deluje i da se preusmeri jer je neutralna. Usmeravanje energije jeste svestan proces te ona tako biva usmerena.

Usmerava se i oslobadja voljom coveka, slobodnom voljom koju mu je Bog dao. I sotona koristi energiju slobodnom voljom kao vid zloupotrebe. Tako uci i druge da rade..

Noz je nacinjen u korisne svrhe, ali se takodje moze upotrebiti i kao "oruzje", a onaj ko njim ne zna da barata ce se u krajnjem "poseci" ili ce "prouzrokovati smrt drugima"!

Tako je i sa energijama. Mehanizam koji je Bog stvorio se zloupotrebljava..

Sta mislis zasto se sotona crta kao "rugoba" i u bibliji je tako predstavljen? Zato sto mu se zloupotreba "vraca"!

U Pismu stoje tekstovi koji ukazuju da mi sami po sebi ne možemo činiti ništa..kako kaže Pismo "i dihanje i sve je od NJega".

Jeste sve od Boga jer je 'on to dao'! Ali ne u smislu da mi nismo nezavisni ili da nemamo "slobodnu volju". Ako ti smatras "da mi ne mozemo ciniti nista" bez poticaja spolja, onda ne bismo mogli ni u wc da odemo bez da nas on na to potakne!


Mi jesmo svesni, živi i donosimo odluke ali mi sami ovisimo od Tvorca kao i sve što postoji pa i naša sposobnost mišljenja i svega nije pokrenuta sama od sebe već uvek zahvaljući uticaju Tvorca. Pa ću zaključiti da mi sami po sebi ne možemo preusmeriti energiju jer i sami ovisimo od energije koju nam daje Bog.

Ne brate moj, tebi je Bog dao sve na "upotrebu" i telo i zemlju i njene resurse, kao i prirodne zakone. A sve do jednog se moze "zloupotrebiti" i zloupoteebljeno je!

Nije rec samo o energiji, pogledaj kako covek zloupotrebljava svoje telo, svoju okolinu, druge ljude i planetu zemlju. Pa ce ti biti jasno kako se i energije mogu zloupotrebiti..

Zato sam brate Mire ukazao da svako "preusmerenje" energije biva poticano spolja.

Ne svako preusmerenje, nije svako "poticano spolja"! Vec djavo generalno navodi ljude da to znanje zloupotrebe.

Postoje i oni koji su to znanje koristili u pozitivne svrhe, npr. astrolozi u bibliji. Ili Josif u Starom Zavetu.

Naravno, mi to ne vidimo tj. ne vidimo taj proces i podstrekača pa bi nam se učinilo da je to od nas samih.

Naravno, ne iskljucujem ja da djavo utice, ali utice i Bog. Medjutim obojica ne moraju da uticu uopste, vec covek nesto cuje ili vidi, pa onda odluci svojom voljom da proba. Ne znaci da ga je neko podstakao..

Ako je to po volji Božijoj i ako je Bog pokazao da On tako deluje onda je to od Boga, ali ako to nije Bog pokazao kao način svog delovanja ili čak ako je i u suprotnosti sa Njegovim otkrivenim načinom delovanja (nije na proslavljanje Boga) onda možemo zaključiti da to može potpasti pod manipulativni efekat druge strane.

Naravno brate to svo vreme i govorim.

Zato brate Mire i Darth, ja vas potpuno razumem i ne bih da vam namećem svoj pogled niti osuđujem vaše mišljenje, samo evo iznesoh moje sagledavanje stvari zašto smatram da energija mora biti potaknuta samo spolja i zašto moramo biti oprezni da bismo mogli razumeti od koga je potaknuta.

Brate moj, zar ti mislis da "tvoje misli neko drugi pokrece" a ne ti sam?

Postoji uticaj spolja, ali postoji i licna odluka. Dakle, Bog i djavo mogu delovati na coveka, ali i ne moraju u svakom slucaju.

Zato kada posmatramo nekoga da cini neku nama neshvatljivu stvar, recimo sedi u kazanu sa kljucalom vodom i njegovoj kozi nista nije, to ne znaci da ga "djavo stiti" , vec on prosto poznaje principe i zakonitosti koje mu to omogucavaju.

Naravno, odakle njemu to znanje, da li je negde procitao ili je sam do toga dosao, i na koji nacin iskoriscava tu sposobnost (u pozitivne ili negativne svrhe) omogucice i nama da razlucimo da li je na ovo bio pokrenut od Boga ili djavola, ili je svojom voljom to saznao.

Secas li se kako je Mojsije nakon sto je ucinio cudo "pripisao moc sebi"? Pa ga je Bog kaznio zato sto je zloupotrebio njegovu silu u sebicne svrhe? Zar Bog gresnike slusa? Zar je tu Bog omanuo ili Mojsije?

Vidis li brate, da onaj koji zna kako sve funkcionise moze i bez Boga cudo uciniti i da su cuda posledica "zakonitosti"!?

Svako dobro..možemo nastaviti sa ovom pisanjem na temi koju možemo posebno otvoriti a ovde da nastavim sa potanjem Potopa. :)

Da zaista, trebala bi posebna tema o tome. Nego sam mislio da necu imati sagovornike :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Postoji uticaj spolja, ali postoji i licna odluka. Dakle, Bog i djavo mogu delovati na coveka, ali i ne moraju u svakom slucaju.
Da, postoji uticaj spolja, postoji i lična odluka. Sve si to lepo rekao, ali ne zaboravi. Bogu za delovanje nisu potrebni ljudi. Sotoni jesu, od samog početka. Nema moć da sam kvari.

Ponoviću, veoma je opasno pridavati Sotoni moć koju on nema. Da bi bilo šta postigao mora da zavede stvorenja, prvo je to pre pada uradio sa anđelima koji su mu se pridružili, posle toga sa ljudima.

Hoćeš banalan primer? Reke se nakon velikih kiša izliju, a ne bi se u toj meri izlile da ljudi nisu zapušavali kanale. A zapušavali su ih jer ih je satana ubedio svojim "a što ne bi moglo". Tako je bilo i pre potopa.

Uzgred, ne vezano za temu. Zašto on baš zavodi ljude? Da li si se pitao? Zato što je u ljudima, čoveku, svakom od nas i duhovno - anđeosko, i materijalno. Bog nas je takvima stvorio. Da budemo njegova slika na zemlji.

A materijalno, koliko god da neko pokušavao da nas ubedi da je zlo, nije samo po sebi zlo, jer i materijalni svet je od Boga i podleže Njemu. Ne satani, kako pojedini nakaradno uče. Ono "bog ovoga sveta" odnosi se na ljude koji su umesto Boga odabrali da slušaju satanu, isto kao što su to slobodnom voljom uradili i pali anđeli.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da, postoji uticaj spolja, postoji i lična odluka. Sve si to lepo rekao, ali ne zaboravi. Bogu za delovanje nisu potrebni ljudi. Sotoni jesu, od samog početka. Nema moć da sam kvari.

Prosto sotona nema moc ako nema vojsku iza sebe. Bog ima milijarde andjela, dok je sotona odvukao jednu trecinu. Zato mu trebaju ljudi kao dopuna. Po mom misljenju i po Enohovoj knjizi, zato je i stvarao hibride - "nadljude", jer mu treba "vojska"!

Druga stvar zasto zeli da "okrene sve ljude protiv Boga" je zato sto smatra da Isus nece "doci", ako nema koga da spasava. Tako bi mu ostalo carstvo.

Ponoviću, veoma je opasno pridavati Sotoni moć koju on nema. Da bi bilo šta postigao mora da zavede stvorenja, prvo je to pre pada uradio sa anđelima koji su mu se pridružili, posle toga sa ljudima.

Naravno da nema moc, jedino Bog poseduje moc. Dok andjeli i sotona samo koriste prirodne tj. univerzalne zakone kada cine cuda. A to su "Bozji zakoni"!

Dakle, njihova moc nije od njih samih, vec koriste Bozju silu. Bog moze da im istu uskrati kad god zazeli. Ali im je dopustio da je koriste, da bi se pokazala sva njihova destruktivna priroda..

Coveku pak Bog nije otkrio znanje kako moze da pristupi izvoru njegove sile, i covek nije ni predvidjen da je koristi, to prvenstveno deluje pogubno na njegovu prirodu jer je materijalan, ali sotona mu je dao to "znanje", nagovarajuci ga da "uzbere sa drveta znanja" obecavajuci da ce on "postati kao bogovi" (namerno mnozina jer mnozina je Trojstvo).

Bog to nije porekao, sotona je stvarno izrekao "deo istine" a Bog to i potvrdjuje recima "covek posta kao jedan od nas"!

Medjutim, druga strana medalje koju je sotona precutao je da "Bog nije demokrata" i da se svaki zlocin kao i nezavisnost od njega te zloupotreba njegove sile u sebicne svrhe itekako "kaznjava"!

A materijalno, koliko god da neko pokušavao da nas ubedi da je zlo, nije samo po sebi zlo, jer i materijalni svet je od Boga i podleže Njemu. Ne satani, kako pojedini nakaradno uče.

Naravno da materijalno nije zlo, to uce dualisti, da postoje dva principa "dobar bog i zao bog", a sotona je bog materije odnosno zla! Medjutim Bog sam kaze za sebe - "Ja sam Bog koji cinim dobro i stvaram zlo"! (tim recima da ne trazim stih) .

Nije sotona izmislio zlo, niti je on "bog zla" i tvorac zla! Jahve je sve! On je postavio izbor izmedju dobra i zla. On je omogucio coveku i ostalim stvorenjima da izaberu zlo, odnosno nezavisnost od njega. Ali je takodje propisao i kaznu za to, jer je nezavisnost od njega i samovolja destruktivna. A tu destruktivnu prirodu je pokazao tako sto im je dopustio da idu svojim putevima..

Na kraju ce svako "poznjeti ono sto je sam posejao", kazna ce ih stici. Obicno Bog ne kaznjava svoja bica, vec oni sami sebe na kraju uniste. Bog ce ih dakle prepustiti onome sto su sami izabrali, te ih ograniciti na podrucje tame, daleko od svoje prisutnosti i milosti. Tako ce imati jos vecu muku, jer nikada nece biti prihvaceni od Boga, i zato ce tugovati i patiti u nedostatku ljubavi. Ta mrznja i samoljublje ce ih izjedati i unistavati.. To je pakao..

Covek je jedino bice koje ce imati priliku da se pokaje, jer nije svesno odabrao zlo, vec je prevaren. Dok andjeli znajuci sta su ucinili, nece imati tu priliku.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zar ovo nije tema o velikom potopu? O čemu pišete u zadnjim postovima? O đavolu. Kakve on ima veze sa velikim potopom? Morali bi bar do neke mjere poštovati pravila i ne spavati svaku temu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zar ovo nije tema o velikom potopu? O čemu pišete u zadnjim postovima? O đavolu. Kakve on ima veze sa velikim potopom? Morali bi bar do neke mjere poštovati pravila i ne spavati svaku temu.
Jeste primetili smo, sam sam spamovao svoju temu, katastrofa :) . Ajde da se vratimo na potop. Dakle bilo bi dobro da postavimo neke videe koji govore o tome.

Inace Jurivaka, kako ti kao ateista posmatras naucne dokaze o velikoj katastrofi koja je nekada davno zadesila planetu? Da li ovo moze ukazati na neku visu inteligenciju, neku vrstu tehnoloskog rata u proslosti, buduci da sve price o potopu idu u tom smeru?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jeste primetili smo, sam sam spamovao svoju temu, katastrofa :) . Ajde da se vratimo na potop. Dakle bilo bi dobro da postavimo neke videe koji govore o tome.

Svašta, spamuje čovek svoju temu....

Uzgred, pronađi malo Hankoka i Buvala, pa onda Rend Flem At-a, videćeš u tim knjigama svašta nešto. Ima klipova o tome na youtube.

Čak je i mit o Atlantidi, povezan sa Potopom....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Inace Jurivaka, kako ti kao ateista posmatras naucne dokaze o velikoj katastrofi koja je nekada davno zadesila planetu? Da li ovo moze ukazati na neku visu inteligenciju, neku vrstu tehnoloskog rata u proslosti, buduci da sve price o potopu idu u tom smeru?
Naučni dokazi o velikim katastrofama (poplavama, požarima, potresima...) koje su se kroz istoriju dešavale na Zemlji, svakako postoje, ali ja ne vidim nikakvu vezu između tih katastrofa i neke više inteligencije. To su jednostavno elementarne katastrofe koje se povremeno dešavaju i danas. Sa tim nikakva inteligencija (ni viša ni manja) nemaju nikakve veze. Koliko god postojali prirodni zakoni po kojima se neke stvari dešavaju u prirodi, isto tako je priroda još uvijek u nekoj vrsti haotičnog stanja gdje se neke prirodne pojave ne mogu ni predvidjeti ni kontrolisati.
Biblijski potop ne liči na fantaziju - što se tiče samog potopa, ali u svemu ostalom (Noe, barka, životinje) samo je plod ljudske mašte.
 
Natrag
Top