Uskrs,Kolko su 3 dana i tri noci?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Častiš svoje "đus-drinkere". Časti, časti.

Kao i svaki trol, i ovaj će Slape da izokreće sve što drugi kažu. Ali, to nije najveći problem. Problem je što adventistički trolovi pate od manije veličine, pa se tako predstavljaju kao Mojsije, Ilija, ili čak sam Bog.

Ps. ne vezano za temu, ali šta je vezano za temu kada su adventisti i njihova braća po Mileru u pitanju, znaš li da ovi "posvećuju" sok i krekere, tačnije da im sok i krekere pred svako okupljanje posvećuju jedan od Elders i trenutno propovedajući pastor? (toliko o simbolizmu), shodno tome "njihov" Isus je rekao: "Uzmite i jedite ove slane krekere, to neka vam bude simbol mog tela koje je Biblija" Nakon čega je rekao: "uzmite i pijte iz njega svi, ovaj je sok simbol moje krvi koja će se proiliti kao kapara za spasenje "ostatka", ostali deo duga isplatiće moj "brat"" nakon istražnog postupka.

Hoće grubu igru? E, pa dobiće je, ali ne onako kako su se nadali.

Što se tiče teme, u Pismima se pominje treći dan, a ne tri dana i tri noći, tako da se postavlja pitanje odakle se uopšte pojavljuju potreba da se uopšte započinju ovakve teme? Ali da ne bude da sam uzalud pisao (mada je sve što se adventistima i ostalim Mileritima piše, posebno "prosvetljenom" na sprdnju i uzaludno) napisaću sledeće:

Isus je razapet u petak (šesti dan po Hebrejskom kalendaru) umro je dok je taj dan i po Hebrejskom računanju vremena još uvek trajao: Dakle to je prvi dan, jer je istog dana, pre započinjanja shabata skinut s krsta (ne stuba kako to veruju pojedini Pismolatori američke provinijencije) i pokopan u grobnicu Josipa iz Arimateje. Još uvek je prvi dan, te večeri, u šest sati počinje shabat koji traje do šest sati popodne sutradan. (drugi dan) Treći dan započinje dakle u subotu u šest sati uveče (zato Crkva i započinje sa Uskršnjim bdenjem nakon zalaska sunca na veliku subotu)

Dakle Crkva zna kada se dan završava i počinje drugi po Hebrejskom računanju vremena, za razliku od onih koji se hvale svojim shabatima, a koji su po sopstvenoj tvrdnji uskratili Bogu njegove šabate jer su iste neformalno (da da pametnjakovići, suprotno od formalnog je neformalno, ili narodskim rečnikom rečeno onako OFRLJE tek da se odradi) slavili započinjući ih u pogrešno vreme, pa su se sati akumulirali.

Isus je naime uskrsnuo treći dan, a taj dan je započeo u predvečerje velike subote. Dakle uskrsnuo je u periodu između šest uveče i ranih jutarnjih sati, kada su žene otišle na grob da izvrše pomazanje, očekujući da je Isus i dalje mrtav (ma samo je spavao i odmarao se kako nas to uče "veleumni" doktori sa Instittuta za proučavanje Religije).

Uzgred, ako bi smo poverovali već pomenutim "doktorima", mogli bi smo da zamislimo scenu u grobnici, gde "trojica anđela" na zahtev Oca, bude Isusa (jer samo spava, i nesvestan je - by Tripo and co.) drmusajući ga, lupajući u "zlatne kartice", ali sve uzalud, dok sam Otac ne drekne na svog Sina da ustane, jer je dosta "spavao" tri dana i tri noći....
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Što se tiče teme, u Pismima se pominje treći dan, a ne tri dana i tri noći, tako da se postavlja pitanje odakle se uopšte pojavljuju potreba da se uopšte započinju ovakve teme?

Veliš, odakle potreba da se započinju ovakve teme. Imaju potrebu dokazati da Kristova crkva, osim što je postala Bludnica, sve krivo naučava. I tako se onda naprosto natječu Adventisti i braća im "Džehovisti" tko će Crkvu više prokazati. Ne znaju jadnici da su se uhvatili mlaćenja prazne slame, ali neka mlate.

Isus je naime uskrsnuo treći dan,

I to petnaestak puta najjasnije navode novozavjetni pisci. I zaista, laprdati o tome u koji je dan Isus uskrsnuo, zaista mogu samo oni koji su bez razuma.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I to petnaestak puta najjasnije navode novozavjetni pisci. I zaista, laprdati o tome u koji je dan Isus uskrsnuo, zaista mogu samo oni koji su bez razuma.

Tačno tako. Mada mene, a verujem i druge mnogo više zaprepašćuje njihova arogancija i oholost u predstavljanju samih sebe kao nekakvih "čuvara istine Biblije" koji ne samo da Bibliju prikazuju pogrešno, nego je doslovno ismevaju predstavljajući je ljudima kao nekakvu knjigu preko koje Bog govori budalaštine. Ako to nije blasfemija, i hula, onda ništa nije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Tačno tako. Mada mene, a verujem i druge mnogo više zaprepašćuje njihova arogancija i oholost u predstavljanju samih sebe kao nekakvih "čuvara istine Biblije" koji ne samo da Bibliju prikazuju pogrešno, nego je doslovno ismevaju predstavljajući je ljudima kao nekakvu knjigu preko koje Bog govori budalaštine. Ako to nije blasfemija, i hula, onda ništa nije.

To da se oni predstavljaju "čuvarima Biblije i biblijskih istina" isto je kao kad bi se unuka hvalila kako je ona čuvala i odgajala svoju baku.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To da se oni predstavljaju "čuvarima Biblije i biblijskih istina" isto je kao kad bi se unuka hvalila kako je ona čuvala i odgajala svoju baku.

Paradoksalno, ali tako to izgleda. No, da bi izbegli paradoks, "unuci" prizivaju "duha proroštva" za koga opet tvrde da ma šta da im je "preneo" ima Biblijske reference.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Što se tiče teme, u Pismima se pominje treći dan, a ne tri dana i tri noći,

"Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći" , Matej 12, 40. Sam Isus navodi "tri noći"

Šta bismo recimo sa ovim stihom? :)..gde je treća noć?

Mislim da svaka tema ima svrhu postavke..trebamo biti pažljivi u oceni.

Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
"Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći" , Matej 12, 40. Sam Isus navodi "tri noći"

Šta bismo recimo sa ovim stihom? :)..gde je treća noć?

Mislim da svaka tema ima svrhu postavke..trebamo biti pažljivi u oceni.

Tri dana i tri noći doslovno znače tri kompletna dana. Tako da nema se potrebe biti pažljiviji u oceni. U pitanju je čista semantika. Dan i i noć su jedan ceo dan.
 
Natrag
Top