Uskrs,Kolko su 3 dana i tri noci?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Znamo li da racunamo?
Kolko traju 3 dana i 3 noci???

Ako znamo kazite mi kolko minimum sati treba da bi moglo da se kaze evo ima 3 dana i 3 noci?

Matej 12;40
Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći.

Jona 2:1
Ali Gospod zapovedi, te velika riba proguta Jonu; i Jona bi u trbuhu ribljem tri dana i tri noći.

Da li je dragi moji matematicari isto 3 dana i 3 noci sa treceg dana ce uskrsnuti ???
Objasnite mi matematicki kolko je proslo od kad je Isus ubijen do njegovog uskrsenja?,mozete i u satima, a mozete i u danima i nocima.

Pozdrav za matematicare.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Znamo li da racunamo?
Kolko traju 3 dana i 3 noci???

Ako znamo kazite mi kolko minimum sati treba da bi moglo da se kaze evo ima 3 dana i 3 noci?

Matej 12;40
Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći.

Jona 2:1
Ali Gospod zapovedi, te velika riba proguta Jonu; i Jona bi u trbuhu ribljem tri dana i tri noći.

Da li je dragi moji matematicari isto 3 dana i 3 noci sa treceg dana ce uskrsnuti ???
Objasnite mi matematicki kolko je proslo od kad je Isus ubijen do njegovog uskrsenja?,mozete i u satima, a mozete i u danima i nocima.

Pozdrav za matematicare.

Hm..kakvo je tvoje mišljenje:)..ovo je dobra tema. Kada je Isus razapet a kada vasrsao?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Hm..kakvo je tvoje mišljenje:)..ovo je dobra tema. Kada je Isus razapet a kada vasrsao?
Pa kad praznujes neki praznik,obicno znas koji je to datum. 25.12 ,ili 6 januar su uvek neki od 7 dana u sedmici.
Ali nekome je bilo bitno da Isus uskrsne bas na SunDay Dan Sunca,i da se uvek slavi samo odredjena nedelja kao dan isusovog uskrsnuca.
Isus nikako nije mogao da uskrsne u nedelju jer se tad ne bi ispunilo njegovo prorocanstvo iz Mateja 12;40 od 3 dana i 3 noci.
Da li mislite da je Isus svesno ili nesvesno slagao kad je rekao da ce biti u utrobi groba 3 dana i 3 noci,ili pak postoji neko objasnjenje?
A ako je to slagao,onda je verovatno da je i sve ostalo slagao?
Meni je najbitnije da ga je Jehova Bog Otac uskrsnuo ,Dal je to nedelja,ponedeljak,ili utorak to je manje bitno,ali znatizelja postoji.
Ono sto je osnovno i sto moze pomoci jeste malo istorije.
U Isusovo vreme su jos uvek vladala pravila merenja vremena koje im je Jehova Bog Otac dostavio preko Mojsija.
Kod njih nisu bili dani kao nasi ponedeljak,utorak,sreda,cetvrtak,petak,subota i nedelja,dani od 00:00-24:00 .
Kod njih su bili prvi,dan,drugi dan,treci,cetvrti,peti,sesti i sedmi dan koji se zvao SABAT.(dan odmora).
Dan im je pocinjao od zalaska Sunca oko 18:00 do sledeceg zalaska Sunca oko 18:00.
Dan kada je Isus bio ubijen 14.nisana je bio jedan od najvecih Jevrejskih praznika "Pasha"(cetvrta po redu od kako se krstio),dan odmora,Sabat kad nisu smeli da rade nikakav posao,ni da ga gone,nit sude nit ubiju. Sledeci dan je 15 nisan,takodje Sabat koji ako se podudara sa sedmim danom Sabatom,biva nazvan velikim Sabatom (jovan 19;31)
Biblija ,GRCKI TEKST pise da je Isus uskrsnut prvog dana posle Sabata. pise grcka rec Saabat.
BGT John 20:1 Τῇ δὲ μιᾷ τῶν σαββάτων Μαρία ἡ Μαγδαληνὴ ἔρχεται πρωῒ σκοτίας ἔτι οὔσης εἰς τὸ μνημεῖον καὶ βλέπει τὸν λίθον ἠρμένον ἐκ τοῦ μνημείου.
BYZ John 20:1 Τῇ δὲ μιᾷ τῶν σαββάτων Μαρία ἡ Μαγδαληνὴ ἔρχεται πρωΐ, σκοτίας ἔτι οὔσης, εἰς τὸ μνημεῖον, καὶ βλέπει τὸν λίθον ἠρμένον ἐκ τοῦ μνημείου.
Kolko je trajao taj Sabat??? ili praznik?
Mi Srbi najvise volimo da spajamo praznike sa vikendom...,a u Bibliji pise da su u nekolko navrata to radili i Jevreji.
1.Carevima 8:65
У то време Соломон, а с њим и цео Израел, мноштво народа који је дошао од границе Емата до долине реке Египат, славио је празник пред Јеховом, нашим Богом, седам дана и још седам дана, укупно четрнаест дана .
Svi dani kada Jevreji praznuju su Sabat,i to svaki sedmi dan u nedelji,potom nekoliko praznika.
Dakle sta sada mislite kad se zavrsio Sabat,nakon koga je Jehova uskrsnuo svog sina isusa???
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Dan kada je Isus bio ubijen 14.nisana je bio jedan od najvecih Jevrejskih praznika "Pasha"(cetvrta po redu od kako se krstio),dan odmora

Pasha tako je. Petak pre večera subotnjeg. To je prvi dan automatski, subota drugi, prvi dan nedelje ili nedelja treći. Dakle tri dana:).

A sad zapazi ovaj stih..znaš za put učenika u Emaus(Luka 24). E sad kada oni razgovraju između sebe Isus dolazi i kao stranac se raspituje za njihov razgovor videvši da su zabrinuti.. oni njemu objašnjavaju šta to bi i čak se čude na početku razgovora i kažu:"jesi li ti jedan od crkvara u Jerusalimu koji nisi čuo šta je u njemu bilo ovih dana", Luka 24,18. A sad poslušaj ključno...taj razgovor se u vodi u prvi dan tj. nedelju kada je Isus vaskrsao tog dana ujutru i oni kažu sledeće:"..svrh svega i ovo je danas treći dan kako to bi", Luka 24,21.

Ako je nedelja taj dan kada razgovaraju a on je "treći" dan kako to bi...kog dana je Isus raspet...nedelja treći, subota drugi, prvi je???

Mislim da nije teško razumeti kog dana je Isus raspet..ako je raspet u sredu onda je ovo peti dan...ako je u četvrtak onda je ovo četvrti dan..nikako ne može biti treći dan.

Šta misliš o tome?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pasha tako je. Petak pre večera subotnjeg. To je prvi dan automatski, subota drugi, prvi dan nedelje ili nedelja treći. Dakle tri dana:).

A sad zapazi ovaj stih..znaš za put učenika u Emaus(Luka 24). E sad kada oni razgovraju između sebe Isus dolazi i kao stranac se raspituje za njihov razgovor videvši da su zabrinuti.. oni njemu objašnjavaju šta to bi i čak se čude na početku razgovora i kažu:"jesi li ti jedan od crkvara u Jerusalimu koji nisi čuo šta je u njemu bilo ovih dana", Luka 24,18. A sad poslušaj ključno...taj razgovor se u vodi u prvi dan tj. nedelju kada je Isus vaskrsao tog dana ujutru i oni kažu sledeće:"..svrh svega i ovo je danas treći dan kako to bi", Luka 24,21.

Ako je nedelja taj dan kada razgovraju a on je "treći" dan kako to bi...kog dana je Isu raspet...nedelja treći, subota drugi, prvi je???

Mislim da nije teško razumeti kog dana je Isu raspet..ako je raspet u sredu onda je ovo peti dan...ako je u četvrtak onda je ovo četvrti dan..nikako ne može biti treći dan.

Šta misliš o tome?
Naravno da je Isus uskrsnut treceg dana,to stoji,ali da vidimo koji je to dan.
Ne mozes da uzmes dva sata od jednog dana,drugi svih 24 sata i treci samo par sati. takvim racunanjem fali dan,noc.proveri.
Tu mora da ima 3 dana i 3 noci.
pogledaj i sam pa da ti pomognem gde zapnes.
Koji je tacno dan i vreme kad je Isus ubijen.?Ajde probaj...ja sam probao 100 puta i fali.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ajde probaj...ja sam probao 100 puta i fali.

Probao sam i ja 100 puta i 101 uspeh:)..hajde...

Koji je tacno dan i vreme kad je Isus ubijen.?

Petak

Ne mozes da uzmes dva sata od jednog dana,drugi svih 24 sata i treci samo par sati. takvim racunanjem fali dan,noc.proveri.

Zašto? A čekaj ako računaš samo Subotu kao ceo dan jel tako...onda ti onaj deo od dva sata smatraš kao da nepostoji:)..a radi se o Hristovoj smrti dakle smemo li 2 sata Hristove smrti da proglasimo ništavnim i da kažemo neka..to nije bitno mi računamo samo od subote? To nije baš pošteno zar ne? Znači i dva sata je dva sata i to je u toku tog dana tj. taj dan je u pitanju..inače retko se šta dešava od samog početka tog dana..koliko odgađaja u Pismu je opisano sa računicom od nekoliko dana a da početak tog događaja nije na samom početku tog dana u veče prethodnog dana:)..nego se neki događaja desio pre podne, neki popodne itd..ali mi ne možemo da kažemo da se taj dan ne računa...shvataš li poentu..dakle i sat i dva sata u toku nekog dana kada on prođe računa se za dan...dakle i petak makar trajao dva sata je "dan" prvi.

Evo i sam proveri da li su svi događaji u Bibliji opisani u određen broj dana uvek padali u veče dana pre ili ne. I ne zaboravi Luka 24,21..nedelja je "treći dan" kako to bi....koji je prvi?

Hajdemo dalje...čekam.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Probao sam i ja 100 puta i 101 uspeh:)..hajde...



Petak



Zašto? A čekaj ako računaš samo Subotu kao ceo dan jel tako...onda ti onaj deo od dva sata smatraš kao da nepostoji:)..a radi se o Hristovoj smrti dakle smemo li 2 sata Hristove smrti da proglasimo ništavnim i da kažemo neka..to nije bitno mi računamo samo od subote? To nije baš pošteno zar ne? Znači i dva sata je dva sata i to je u toku tog dana tj. taj dan je u pitanju..inače retko se šta dešava od samog početka tog dana..koliko odgađaja u Pismu je opisano sa računicom od nekoliko dana a da početak tog događaja nije na samom početku tog dana u veče prethodnog dana:)..nego se neki događaja desio pre podne, neki popodne itd..ali mi ne možemo da kažemo da se taj dan ne računa...shvataš li poentu..dakle i sat i dva sata u toku nekog dana kada on prođe računa se za dan...dakle i petak makar trajao dva sata je "dan" prvi.

E vo i sam proveri da li su svi događaji u Bibliji opisani u određen broj dana uvek padali u veče dana pre ili ne.

Hajdemo dalje...čekam.
Ma mozete vi da racunate dan ako traje i par sekundi a ne par sati,ali poenta je da u tom periodu treba da prodje 3 dana i 3 noci.
Hajde neka bude da je u petak ubijen isus.
U koje vreme je ubijen? kolko je bilo sati toga dana,pre ili posle podne?
Hajde cekam ,a zurim da idem,budi brz
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Hajde cekam ,a zurim da idem,budi brz

Mislim da trebaš da imaš vremena za Reč Božiju..no naravno ako sad ne stignemo nastavićemo..razumem svi imamo obaveze...

Hajde neka bude da je u petak ubijen isus.

Tako piše u Pismu...u "dan prirpreme"..to je Petak pre Šabata.

U koje vreme je ubijen? kolko je bilo sati toga dana,pre ili posle podne?


Oko 3 sata po našem vremenu..tri sata popodne..9 sahat u Pismu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Hajde moze i tako 3 sata popodne po nasem vremenu a 9 sat po pismu.Dakle po jevrejskom racunanju vremena ostalo je jos nekih 3 sata do kraja tog njihovog dana kada pocinje sa noci novi 24 satni dan.
Jel se slazes da kazemo da je to od 3 dana ,prvi dan.idemo dalje,ali brzo.
 
Natrag
Top