Transfuzija i Jehovini svedoci

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ako tako postavimo stvari da osudimo teologiju, to je ok.

Citava Tripova prica je izopacena, jer on "osudjuje pojedince", i ja sam u private to rekao. Kad prestane napadati "motive pojedinaca" i baci se na "oosudu teologije", onda cu mu se pridruziti, ali on me ne slusa!

Biblija osuđuje pojedince koji prihvatju lažnu nauku. I koji bi znači to isto uradili, a to je dokaz fanatizma i da nemaju ljubavi prema Bogu. Bar većina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sa grehom nema kompromisa, posebno ako te neko prisilno stavlja na izbor.
Tada treba sacuvati principijalnost, i nikako ne ici ni levo ni desno ni po cenu smrti.
U suprotnom, djavo je odneo pobedu.

To je moj stav koji je potpuno biblijski.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Jesu loši kao i JS. Nisu htjeli ali su imali pogrešnu sliku o Bogu i idu u zatvor, znači da su pogriješili čak i po ovozemaljskom sudu. KOd JS je još gora stvar, oni svjesno puštaju da neko umre zbog pravila koje i ne postoji u Bibliji. Nigdje ne piše "Nemoj pomoći drugome".

Ista stvar i sa milostivom Samarjaninom, pravi dokaz da oni koji ne bi dali krv bi prošli pored povređenog Jevrejina i ne bi mu pomogli.

Jer je bitno pravilo, a ne čovjek kome treba krv ili koji leži prebijen pored puta.

Kako Bog u Bibliji razotkriva fanatizam ne davanja krvi kroz ove primjere.

Postavljam ti pitanje, sta bi ti uradio da si u zatvoru i ne zelis jesti svinju koju ti silom nude? A ti ne zelis dati odgovor, ni na ono sto nije hipoteticka situacija, i to sam vec nebrojeno puta ponovio, da "nije hipoteticka".

No, ne treba mi tvoj odgovor, vec iskrenost.

Pogledaj lepo sta sam Laodikeji odgovorio, zadnji post, pa da se lepo slozimo oko toga.


Ovde se ne radi o pojedincima i njihovim motivima, vec o teologiji koja objasnjava razloge i navodi te motive. Pa teologiju treba napadati a ne ljude...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Sa grehom nema kompromisa, posebno ako te neko prisilno stavlja na izbor.
Tada treba sacuvati principijalnost, i nikako ne ici ni levo ni desno ni po cenu smrti.
U suprotnom, djavo je odneo pobedu.

To je moj stav koji je potpuno biblijski.

Ama ljudi ,
Jos u 19 veku su radjene transfuzije sa obicnim sonim rastvorom i bile potpuno uspesne.
Koja budala,ili pak zla osoba i zasto je presla na transfuziju pune krvi je bas zanimljiva tema.
To je ista stvar i sa elektricni, automobilom koji se vozio jos u 19 veku da bi ga ubili i oziveli tek u XXI veku.
Ma dajte mi transfuziju obicne vode,kad ste nesposobni da napravite obican Ringerov rastvor ,necu krv,pa makar crkao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Biblija osuđuje pojedince koji prihvatju lažnu nauku. I koji bi znači to isto uradili, a to je dokaz fanatizma i da nemaju ljubavi prema Bogu. Bar većina.

Biblija ne osudjuje prevarene ljude. Niti tvrdi da su im motivi zli!
Hoces reci da ce Bog suditi nekog ko je iz neznanja pogresio!?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Postavljam ti pitanje, sta bi ti uradio da si u zatvoru i ne zelis jesti svinju koju ti silom nude? A ti ne zelis dati odgovor, ni na ono sto nije hipoteticka situacija, i to sam vec nebrojeno puta ponovio, da "nije hipoteticka".

Još gore što si to spomnuo, Jevreji nisu otišli svojom voljom tamo,a JS su na slobodi.

Biblija ne osudjuje prevarene ljude. Niti tvrdi da su im motivi zli!
Hoces reci da ce Bog suditi nekog ko je iz neznanja pogresio!?

Nema nikom izgovora za grijeh. Gore sam već objasnio primjere.

Dakle JS kao i fariseji ne bi pomogli nekome kome treba pomoć zbog pravila.

Pravilo "Ne smiješ ući u hram osknavljen krvlju". fariseji ne pomažu svom sunarodniku.

Pravilo koje su izmsilili JS ne smiješ dati ili primiti krv to je jedenje krvi "nema pomoći onome kome treba krv".

Fariseji puste čovjeka neka umre. JS puste čovjeka neka umre.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ama ljudi ,
Jos u 19 veku su radjene transfuzije sa obicnim sonim rastvorom i bile potpuno uspesne.
Koja budala,ili pak zla osoba i zasto je presla na transfuziju pune krvi je bas zanimljiva tema.
To je ista stvar i sa elektricni, automobilom koji se vozio jos u 19 veku da bi ga ubili i oziveli tek u XXI veku.
Ma dajte mi transfuziju obicne vode,kad ste nesposobni da napravite obican Ringerov rastvor ,necu krv,pa makar crkao.


To nema veze sa biblijom, vec sa ljudskim filozorijama, da bi se navrnula voda na temu koja nema veze sa biblijpom, pa prema tome - sama tema nema nikakvog smisla.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
To nema veze sa biblijom, vec sa ljudskim filozorijama, da bi se navrnula voda na temu koja nema veze sa biblijpom, pa prema tome - sama tema nema nikakvog smisla.

Sama tema otkriva fanatizam kod JS i nedostatak ljubavi prema bližnjima. A ko ne ljubi bližnje ne ljubi ni Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Biblija osuđuje pojedince koji prihvatju lažnu nauku. I koji bi znači to isto uradili, a to je dokaz fanatizma i da nemaju ljubavi prema Bogu. Bar većina.

Ti tvrdis da bi neko "namerno ubio svoje dete, i da je zato prihvatio religiju koja mu u tome odgovara"?

To mozes reci za dzihadiste (i to ne sve) , kojima je "slado-strasce ubijati", ali ne za Jehovine Svedoke "koji vole svoju decu"!

Pa ovo je suludo, odakle ti dokazi da Jehovini Svedoci "vole ubijati decu", osim sto izmisljas???

Ti imas "predrasude" i nista drugo!
Totalno jednu iskrivljenu sliku o tim jadnim prevarenim ljudima, i to nameces drugima!

STRASNO!

Još gore što si to spomnuo, Jevreji nisu otišli svojom voljom tamo,a JS su na slobodi.

Ista je situacija, niko svojom voljom ne odlazi kod lekara vec iz moranja! A oni mu na silu namecu nacin lecenja!

Nema nikom izgovora za grijeh. Gore sam već objasnio primjere.

Za koji greh molim te?

Neko ko "iz iskrenih pobuda" (motiva) odbije nesto jer zeli ostati veran Bogu, "nije ucinio greh" - sam si to tvrdio!

Kako onda mozes osuditi J.S. koji su "iz ispravnih motiva" odbili transfuziju?

Dakle JS kao i fariseji ne bi pomogli nekome kome treba pomoć zbog pravila.

Pravilo jedenja krvi je isto sto i transfuzija, tako "oni shvataju"!

Ti mozes osuditi "shvatanje", ali ne mozes "osuditi pobude ljudi", koji to cine "iz ispravnih motiva"!

Drugo su fariseji, Isus ih ne osudjuje "zato sto su drzali pravilo", vec zato sto su "dvolicili"!

Oni bi "izvadili ovcu koja bi pala u jamu subotom" ali "ne bi spasli coveka koji je upao u jamu" - to je "licemerje"!

Zato im je Isus uputio ukor, ne zato sto su drzali pravilo, VEC ZATO STO SU DVOLICILI!

Kod Jehovinih Svedoka "nema dvolicenja", da bi sebe na primer spasili a dete ne bi..

Zato je tvoja teologija i ucenje pogresno, jer ti ne razumes cak ni Bibliju!

Pravilo koje su izmsilili JS ne smiješ dati ili primiti krv to je jedenje krvi "nema pomoći onome kome treba krv".

Nisu oni nista "izmislili", oni su "pogresno razumeli", a to sa motivima nema opet veze!

Fariseji puste čovjeka neka umre. JS puste čovjeka neka umre.

Fariseji "spasu ovcu da ne umre subotom" a "coveka puste da umre subotom" - toga kod Jehovinih Svedoka nema - "nego su dosledni do kraja, nikom ne pomazu" - zato to "nije dvolicenje" a prema tome "nije ni greh" , vec "pogresno shvatanje"!

Isus "nije osudio doslednost", vec "nedoslednost'' tj. "zlo srce" - toga ovde nema!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ti tvrdis da bi neko "namerno ubio svoje dete, i da je zato prihvatio religiju koja mu u tome odgovara"?

To mozes reci za dzihadiste (i to ne sve) , kojima je "slado-strasce ubijati", ali ne za Jehovine Svedoke "koji vole svoju decu"!

Pa ovo je suludo, odakle ti dokazi da Jehovini Svedoci "vole ubijati decu", osim sto izmisljas???

Ti imas "predrasude" i nista drugo!
Totalno jednu iskrivljenu sliku o tim jadnim prevarenim ljudima, i to nameces drugima!

STRASNO!

Strašno da ti samo imaš svoju filozofiju, a ja svoje dokazao Biblijom.

Pravilo "Ne smiješ ući u hram osknavljen krvlju". fariseji ne pomažu svom sunarodniku.

Pravilo koje su izmsilili JS ne smiješ dati ili primiti krv to je jedenje krvi "nema pomoći onome kome treba krv".

Fariseji puste čovjeka neka umre. JS puste čovjeka neka umre.

Evo dokaza da sam upravu.
 
Natrag
Top