Transfuzija i Jehovini svedoci

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jevreje su mucili u konc. logorima tako sto su ih terali da "da jedu svinjetinu", mnogi su od njih i umrli!

A ja sam pisao za pravednik da neće biti gladni.

Pa upravo to što si dao dokazuje fanatizam kod JS koji i jesu ogranak judaizma.

Sad ide pitanje, da li bi ti jeo, da se nadjes u slicnoj situaciji ili bi dozvolio svom detetu da jede!?

Psalam 37,25 Bijah mlad i ostarjeh, i ne vidjeh pravednika ostavljena, ni djece njegove da prose hljeba.

A hrana moze ukljucivati i "krv"!

Ne može jer se meso peče.

Ovo nije nikakva "hipoteticka situacija", na sta se vadi Tripo, vec je ovo "stvar vere u Boga", analogno onom sto veruju Jehovini Svedoci u vezi krvi (ma koliko to bilo ne biblijski).

Pa to još gore za JS da im porediš situaciju sa Jevrejima koji su odbacili Isusa, osim toga JS nisu u konc logorima tako da je poređenje besmisleno. Bog gleda na pobude iz kojih se nešto radi, a ne na sam čin. Tebi totalna nepoznanica.

Tako da za Jevreje nije bila hipotetička situacija, ali je bila nasilna, a za JS nije nasilna. Tako da Mire baš bezveze iznosiš nešto što je van razuma.

Ovo nije nikakva "hipoteticka situacija", na sta se vadi Tripo, vec je ovo "stvar vere u Boga", analogno onom sto veruju Jehovini Svedoci u vezi krvi (ma koliko to bilo ne biblijski).

Jeste za prave hrišćane ona je bila.

Ovo je kljucno pitanje koje iz toga proizlazi: "jesmo li spremni verovati Bogu po svaku cenu",

Čovjek Bogu ne vjeruje slijepo kao JS nego po razumu i smislu a to je veoma bitno.

Jer ko je vjeruje slijepo onda i ne vjeruje Bogu, nego msili da vjeruje Bogu, a vjeruje demonima.

kao sto je verovao i Avram, i bio spreman svoje dete predati na zrtvu Bogu "verujuci da ce ga odande dobiti nazad", ili cemo "sumnjati u njega" prihvatajuci alternativu i kompromitaciju kada se plasimo za svoj ili neciji zivot???

Avram je poznavao karakter Boga i nije shvatio zašto ide, ali je po razumu prihvatio poziv Boga opet nikakve veze sa JS čak štaviše osuđuje njihovo shvatanje Boga. I znao je da ima smisla da ide iz Ura Hald.

ili cemo "sumnjati u njega" prihvatajuci alternativu i kompromitaciju kada se plasimo za svoj ili neciji zivot???

Na to nas podstice Tripo, na "kompromitaciju"!

Nečasno izvrćeš moje riječi jer se ja pozivam na motiv iz kojeg se nešto radi.

Jasno je da su JS stavili pravilo iznad ljudi, a pravila su radi ljudi. To je fanatizam jer bi radije pustili dijete da umre radi pravila, a oni jadni misle da je to radi Boga.

Pa ispada da žrtvuju dijete Bogu ali po svom nakaradnom shvatanju, a Bog ne traži žrtve, to su tražili lažni bogovi tačnije demoni.

Dakle shvatanje JS Boga je kao Hananaca.

Ovo nema nikakve veze sa "losim motivima Svedoka",

Itekako ima, jer iako oni misle da im je motiv dobar, on je jako loš. Život je Božji dar i čovjek ne treba da umre ako nešto nije što se ne može nikako izbjeći.

ovo je teški fanatizam. Imamo slične slučajeve jedan je bio u mdijima, gdje su roditelji slijepo shvatili da trebaju da čekaju da Bog ozdravi dijete i nisu odveli dijete kod doktora i umrlo je.

Isti fanatizam i kod JS oko ovoga.

kako tvrdi Tripo, vec sa njihovom verom u Boga,

I džihadisti smatraju da vjeruju u Boga i onda se raznesu, kao da Biblija ne govori da imaju oni misle da vjeruju u Boga a ne znaju da ne vjeruju i da su zabludi.

i ja ne shvatam kako iko, pa i ti mozes cutati na ovakve napade, ma protiv koga da su oni usmereni!

Efescima 5,11 Stoji NEGO naprotiv RAZOTKRIVAJTE ih.

Evo slične situacije.

DETE UMRLO: Umesto kod lekara molili se u crkvi za zdravlje!
Planeta 22:57, 05.03.2013. 39

Bog verovatno radi preko drugih ljudi, neki od njih su lekari, poručio im je sudija koji im je odredio kaznu zatvora

Dok je njihova 11-godišnja ćerka Medlin ležala na samrti, Dejl i Leilani Nnjuman okružili su je i molili se! Iako je njeno zdravlje bilo vidno loše i zabrinjavajuće već duže vreme, to nije bilo dovoljno da je odvedu kod lekara! Oni su se molili, a dete je premunulo...

Roditelji su optuženi za nemar i trenutno im se sudi.
- Nisam mogao da stavim doktora na mesto pre Boga - rekao je otac preminule devojčice pred sudom i dodao da oni nisu tražili lekarsku pomoć, jer su se nadali da će Bog intervenisati i spasti dete.... Pored teškog stanja, devojčica je postila sa roditeljima, što je mogući uzrok dodatnog pogoršanja zdravstvenog stanja.
Otac i majka su osuđeni su da svake od narednih šest godina odsluže mesec dana robije.
Izvor Kurir.

Teški fanatizam. I ovi su mislili d avjeruju Bogu i njemu se molili.





A ti se vadis, samo da ne bi odgovorio, jer bi odgovor bio isti kao i odgovor Jehovinih Svedoka - a to je: "pustio bi dete da umre"!

Odg. sam ti stihom iz Biblije, sasvim dovoljno i više nego dovoljno.

Ovamo se pozivas na "motive", i tvrdis kako su njihovi motivi "zli", a ti bi "uradio isto"! - KAKVI SU ONDA TVOJI MOTIVI???

Bog se poziva na motive, ne ja.

I kako mozes tvrditi sta su neciji motivi, da ti mozda Bog ne javlja "sta je u necijem srcu"?

Preko primjera u Biblliji.

Tvrdnja da J.S. "zrtvuju decu djavolu" je morbidna!

100% tačna. evo ti primjer gdje su se molili Bogu i tražili pomoć,a žrtvovali djete demonima.

Sta vise takvo nesto moze pisati samo neko ko o J.S. ne zna nista!

Iz njihovih poteza i shvatanja Boga se to vidi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A ja sam pisao za pravednik da neće biti gladni.

To nije tacno, jel Bog pusta iskusenje na njegove sluge da dokazu svoju vernost, i adventisti po zatvorima su muceni tako da su im na silu davali svinjsko meso, tako da to nije hipoteza , vec realnost.

A ti se izvlacis , pozivajuci se na nekakvu hipotezu, sto u ovom slucaju nije, a i kad bi bila to ne uklanja tvoju odgovornost, jel hipoteticka situacija je skoro uvek realna situacija..

Ti samo izbegavas odgovor!

Pa upravo to što si dao dokazuje fanatizam kod JS koji i jesu ogranak judaizma.

Cuj J.S. ogranak judaizma, to dokazuje da ti o J.S. ne znas nista i da samo "lupas"!!!

Psalam 37,25 Bijah mlad i ostarjeh, i ne vidjeh pravednika ostavljena, ni djece njegove da prose hljeba.

On ne vide, sto nije dokaz da se to ne desava, i da Bog svoje ne stavlja na kusnju. Znam mnoge koji su gladni..

Porekni Biblijom da Bog ne iskusava svoje sluge???

Ne može jer se meso peče.

Prave se krvavice, i postoji izvestaj da Hriscani u rimu nisu jeli krvavice..

Opet "lupas"!!!

Pa to još gore za JS da im porediš situaciju sa Jevrejima koji su odbacili Isusa, osim toga JS nisu u konc logorima tako da je poređenje besmisleno. Bog gleda na pobude iz kojih se nešto radi, a ne na sam čin. Tebi totalna nepoznanica.

I adventisti u zatvoru su muceni tako sto su im davali da na silu jedu svinjsko meso, sto je realna situacija!

A sto se tice "pobuda", njihove au ispravne jer ne zele da sagrese Bogu, ni ti ne bi da ti neko "na silu daje krvavice ili svinjsko meso", ako postoji "alternativa" tj. "druga hrana", dakle optuzujuci njih, "sam si sebe optuzio"!!!

Pricas da su licemeri jer prihvataju "alternativu" a sam bi "trazio alternativu"!

Tako da za Jevreje nije bila hipotetička situacija, ali je bila nasilna, a za JS nije nasilna. Tako da Mire baš bezveze iznosiš nešto što je van razuma.

Naravno da je nasilna, ako doktor kaze "morate primiti ktv" a ne kaze pacijentu da "mozes odabrati alternativu" i to krije, ne izmisljaj tu!

I kakve veze ima ako nije nasilna, jel to onda znaci, da ako ti neko nudi svinjsko meso, i kaze umreces ako ne pojedes jer mi nemamo drigog mesa, jel bi ti jeo???

Prvo sto laze da nema drugog mesa, a drugo, na taj nacin ides protiv Boga (i to je protiv tvojih uverenja).

Hipoteticka situacija, koja je realna, cuj molim te vadi se na "hipotetiku"!

Čovjek Bogu ne vjeruje slijepo kao JS nego po razumu i smislu a to je veoma bitno.

Jer ko je vjeruje slijepo onda i ne vjeruje Bogu, nego msili da vjeruje Bogu, a vjeruje demonima.

Oni ne veruju slepo, vec za svoje tvrdnje iznose biblijske dokaze, a ti lazno optuzujes da veruju slepo!

Avram je poznavao karakter Boga i nije shvatio zašto ide, ali je po razumu prihvatio poziv Boga opet nikakve veze sa JS čak štaviše osuđuje njihovo shvatanje Boga. I znao je da ima smisla da ide iz Ura Hald.

I Jehovini Svedoci veruju da njihova nauka ima smisla, i to sto ti u njoj nalazis "besmisao" nije dokaz njihovih "pogresnih motiva"!

Nečasno izvrćeš moje riječi jer se ja pozivam na motiv iz kojeg se nešto radi.

Upravo tako, vidimo da J.S. imaju motiv, a to je "poverenje u Boga", a ti im pripisujes "pogresne motive", sto nije tacno, i sam znas da nije, ali to namerno radis!

To je fanatizam jer bi radije pustili dijete da umre radi pravila, a oni jadni misle da je to radi Boga.

Sad si priznao da oni "misle da je to radi Boga", sam sebi si kontradiktoran a ovamo kazes da imaju "zle motive"!

Znaci svestan si da im je "motiv ispravan" - radi Boga to rade, ali ih namerno optuzujes za "pogresne motive"!!!

Pa ispada da žrtvuju dijete Bogu ali po svom nakaradnom shvatanju, a Bog ne traži žrtve, to su tražili lažni bogovi tačnije demoni.

I sam si rekao "ispada", ali nije tako!
Jer njihov motiv je ispravan - i to rade zbog Boga!

Ti im namerno pripisujes "zle motive" da ih ocrnis!

Itekako ima, jer iako oni misle da im je motiv dobar, on je jako loš. Život je Božji dar i čovjek ne treba da umre ako nešto nije što se ne može nikako izbjeći.

Opet si priznao da su im "motivi ispravni"!

SAM SI SEBE POBIO!!!


ovo je teški fanatizam. Imamo slične slučajeve jedan je bio u mdijima, gdje su roditelji slijepo shvatili da trebaju da čekaju da Bog ozdravi dijete i nisu odveli dijete kod doktora i umrlo je.

Isti fanatizam i kod JS oko ovoga.

Ne mozes porediti J.S. sa nekim fanaticnim sektama, a i ovo sto su ovi roditelji uradili opet nije "iz pogresnih motiva" - "vec radi Boga"!

SAM SEBI KONTRIRAS!

Osudjujes ljude za zle motive, a oni to rade zbog Boga..

I džihadisti smatraju da vjeruju u Boga i onda se raznesu, kao da Biblija ne govori da imaju oni misle da vjeruju u Boga a ne znaju da ne vjeruju i da su zabludi.

Kakve veze ima sto su oni u zabludi kada im je "motiv ispravan", ti ovde o motivima pricas. Optuzio si te ljude za "zle motive'', a oni sve "zbog Boga rade"!!!

Efescima 5,11 Stoji NEGO naprotiv RAZOTKRIVAJTE ih.

Ti si "razotrkrio sam sebe"!

Evo slične situacije.

DETE UMRLO: Umesto kod lekara molili se u crkvi za zdravlje!
Planeta 22:57, 05.03.2013. 39

Pa sta!?

I hoces reci da su im "motivi zli"!?

Nisu oni hteli da dete umre, naravno da je to pogresna i nerealna vera, ali ne mozes optuziti te ljude "za zlocin"!


Bog verovatno radi preko drugih ljudi, neki od njih su lekari, poručio im je sudija koji im je odredio kaznu zatvora

Bog ne sudi na takav nacin, on gleda na srce, kao sto si i rekao!

Oni trebaju biti kaznjeni, ali njihov greh je "neznanje"!

Dok je njihova 11-godišnja ćerka Medlin ležala na samrti, Dejl i Leilani Nnjuman okružili su je i molili se! Iako je njeno zdravlje bilo vidno loše i zabrinjavajuće već duže vreme, to nije bilo dovoljno da je odvedu kod lekara! Oni su se molili, a dete je premunulo...

Roditelji su optuženi za nemar i trenutno im se sudi.
- Nisam mogao da stavim doktora na mesto pre Boga - rekao je otac preminule devojčice pred sudom i dodao da oni nisu tražili lekarsku pomoć, jer su se nadali da će Bog intervenisati i spasti dete.... Pored teškog stanja, devojčica je postila sa roditeljima, što je mogući uzrok dodatnog pogoršanja zdravstvenog stanja.
Otac i majka su osuđeni su da svake od narednih šest godina odsluže mesec dana robije.
Izvor Kurir.

Teški fanatizam. I ovi su mislili d avjeruju Bogu i njemu se molili.

Kakve veze to ima sa "motivima" o kojima ti pricas?

Hoces reci da su "zeleli da im dete umre"???

NARAVNO DA NISU ZELELI SMRT DETETU , ZATO IM NI MOTIVI NISU ZLI!!!

Odg. sam ti stihom iz Biblije, sasvim dovoljno i više nego dovoljno.

Nije dovoljno jer si izbegao odgovor na pitanje o realnoj situaciji koja se desavala i gde su mnogi adv. umrli jer nisu hteli jesti svinjetinu, i ne samo to nego su u rimu Hriscani muceni tako sto su im davali krvavice ispunjene krvlju i koji su odbili umrli su od gladi o tome svedoci Tertulijan - znaci realna situacija a ti se vadis "hipotetickom situacijom"!

Bog se poziva na motive, ne ja.

Naravno da se poziva na motive, i videli smo gore da su im "motivi ispravni", mozda nerealna ocekivanja i mozda verski fanatizam, ali ne i "losi motivi" i "zlo srce", kako si ti tvrdio!!!

TU NE POSTOJI "NAMERA" IZVRSENJA ZLOCINA!!!

Preko primjera u Biblliji.

Nemas ti nista u bibliji sto moze opravdati ovakvu osudu ljudi!

Covek koji "nenamerno sagresi", imao je obavezu da "ode u grad utocista", da ne bi dospeo na sud i bio pogubljen bezveze, jer "nije kriv"!!!

100% tačna. evo ti primjer gdje su se molili Bogu i tražili pomoć,a žrtvovali djete demonima.

To nije zrtva demonima, oni su verovali da sluze Bogu i da ce Bog uciniti cudo a ne da sluze satani, " to nisu zli motivi" vec "dobri motivi"!

Prestani ljude osudjivati za "zlo srce"!!!

Iz njihovih poteza i shvatanja Boga se to vidi.

Iz njihovih poteza se vide "prevelika ocekivanja" i "nerealne zelje", ali nikako "zlo srce"!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postoji greh lazi, jer Bozja rec kaze da ne lazemo jedni druge, i da se u ustima nasim ne nadje nikakva laz.

"Ne lažite jedan na drugog; svucite starog čoveka s delima njegovim,
I obucite novog, koje se obnavlja za poznanje po obličju Onog koji ga je sazdao"
Kolosanima 3. 9 - 10

"Ne kradite; ne lažite i ne varajte bližnjeg svog" 3 Mojsijeva 19. 11
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Postoji greh lazi, jer Bozja rec kaze da ne lazemo jedni druge, i da se u ustima nasim ne nadje nikakva laz.

Grijeh je prije svega pitanje motiva srce i ponašanje, jer nije grijeh reći neistinu da se spasi nečiji život.

Po tvojoj tvrdnji onda ispada da Samson neće biti spasen jer je izvršio čin samoubistva, a svi znamo da hoće. zato sam i otvorio temu motivi srca prava i lažna duhovnost.

Jel se Samson ubio? Jeste. Hoće biti spasen? Hoće, dakle ne gleda se na čin nego na motiv.

Jakov je imao 4 žene, ali nije radi promiskuiteta, nego je takav bio običaj, biće spasen.

Tako i grijeh laži određuje motiv srca, a ne izgovaranje riječi.

Nije grijeh reći laž da bi se spasio nečiji život, to se posebno vidi u 2. SV. ratu tj. kada su ljudi skrivali Jevreje i davali im lažna imena.

Znači nije grijeh reći da nisu tu, da bi se spasili. Ili im dati lažna dokumenta što je isto bilo.

Imamo razne situacije. zato sam i pokrenuo temu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Grijeh je prije svega pitanje motiva srce i ponašanje, jer nije grijeh reći neistinu da se spasi nečiji život.

Po tvojoj tvrdnji onda ispada da Samson neće biti spasen jer je izvršio čin samoubistva, a svi znamo da hoće. zato sam i otvorio temu motivi srca prava i lažna duhovnost.

Jel se Samson ubio? Jeste. Hoće biti spasen? Hoće, dakle ne gleda se na čin nego na motiv.

Jakov je imao 4 žene, ali nije radi promiskuiteta, nego je takav bio običaj, biće spasen.

Tako i grijeh laži određuje motiv srca, a ne izgovaranje riječi.

Nije grijeh reći laž da bi se spasio nečiji život, to se posebno vidi u 2. SV. ratu tj. kada su ljudi skrivali Jevreje i davali im lažna imena.

Znači nije grijeh reći da nisu tu, da bi se spasili. Ili im dati lažna dokumenta što je isto bilo.

Imamo razne situacije. zato sam i pokrenuo temu.

Jeste, nije greh reci laz da bi se spasao neciji zivot, ali biblija nas uci da govorimo istinu jedni drugima..

A sto se tice motiva srca, ne mozes ti tako suditi necije motive, to se mora prepustiti Bogu, a teologiju mozes napadati, ti si krenuo na ljude, i njihova srca, to tako ne ide, neko moze imati potpuno krivu nauku a biti iskrenog srca!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo, u strarom zavetu Bog je vrsio sud nad neznabozackim narodima preko odabranih ljudi, Davida, Samsona, proroka Ilije...itd..

Reci "da greh nije greh u zavisnosti iz kojih pobuda se cini" je pogresno.

U suprotnom - onda je i Bog gresan, jer kaznjava smrcu gresnike.

Dakle, slazem se da se u nekim stvarima gleda pobuda, ali je diskutabilno "da li u to spada laz"

Sto se tice gornjeg iskustva sa Jevrejima, ja sam slusao iskustvo u crkvi, koje govori o tome - da su Nemci u nekom mestu trazili Jevreje po kucama, a onda su dosli do kuce jednog vernog coveka koji je krio Jevreje, i kada su Nemci dosli do njegove kuce - samo su prosli i otisli.
Ovaj covek se molio Bogu, i on nije dopustio da ovi ljudi udju u kucu ovog coveka, vec su jednostavno prosli ne obracajuci paznju na ovu kucu.

Postoji odredjeni broj ovakvih iskustava iz drugog svetskog rata, gde je Bog zastitio verne od progona, streljanja, itd..

Sto se tice hrane, iskustvo koje sam cuo je ispricao covek Adventista koji ga je doziveo sa porodicom - suprugom i dvoje dece, sa kojima je bio na nekom izletu sa turistima - svetovnim ljudima.

Na tom kampovanju delila se neka hrana koja se sadrzavala svinjske proizvode.
Supruga ovog coveka je bila spremna da napravi kompromis i jede ovu hranu, ali on to nije zeleo.
Rekao je supruzi - da odu i malo prosetaju sumom.
Tokom setnje ugledali su cetiri kese ostavljene pored nekog drveta.
On je rekao supuzi da je ovo Bozje cudo, ali supruga je napomenula - da su to mozda necije kese koje je neko ostavio, i da ce se po njih vratiti.
Onda su sacekali jedno vreme, ali se niko nije pojavio.
Tada je ovaj covek uzeo ove kese, i u njima se nalazilo cetiri vegetarijanska sendvica.
Zahvalili su se Bogu, i pojeli ih.

Dakle, sve je u poverenju u Boga.

Isus je nahranio 5000 ljudi sa dve ribe i hleba, pa nece ni nas ostaviti da oskudevamo u hrani.

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo, u strarom zavetu Bog je vrsio sud nad neznabozackim narodima preko odabranih ljudi, Davida, Samsona, proroka Ilije...itd..

Hoćeš reći da je grijeh lagati da bi se spasio nevini život? vrati se na temu.

Reci "da greh nije greh u zavisnosti iz kojih pobuda se cini" je pogresno.

Zato sam otvorio tu temu.

I hvala Bogu dokazaću da sam upravu.

U suprotnom - onda je i Bog gresan, jer kaznjava smrcu gresnike.

Što miješaš Boga u ovo?

Dakle, slazem se da se u nekim stvarima gleda pobuda, ali je diskutabilno "da li u to spada laz"

U svim se gleda pobuda. Pa ako u tome nema dobre pobude, u čemu onda ima?

Sto se tice gornjeg iskustva sa Jevrejima, ja sam slusao iskustvo u crkvi, koje govori o tome - da su Nemci u nekom mestu trazili Jevreje po kucama, a onda su dosli do kuce jednog vernog coveka koji je krio Jevreje, i kada su Nemci dosli do njegove kuce - samo su prosli i otisli.

To ne obara ono što sam ja rekao, jer je bilo slučajeva i gdje su ušli.

Ovaj covek se molio Bogu, i on nije dopustio da ovi ljudi udju u kucu ovog coveka, vec su jednostavno prosli ne obracajuci paznju na ovu kucu.

A da su ušli i da je lagao ne bi bio grijeh.

Postoji odredjeni broj ovakvih iskustava iz drugog svetskog rata, gde je Bog zastitio verne od progona, streljanja, itd..

Čime obaraš ono što sam iznio?

Sto se tice hrane, iskustvo koje sam cuo je ispricao covek Adventista koji ga je doziveo sa porodicom - suprugom i dvoje dece, sa kojima je bio na nekom izletu sa turistima - svetovnim ljudima.

Na tom kampovanju delila se neka hrana koja se sadrzavala svinjske proizvode.
Supruga ovog coveka je bila spremna da napravi kompromis i jede ovu hranu, ali on to nije zeleo.
Rekao je supruzi - da odu i malo prosetaju sumom.
Tokom setnje ugledali su cetiri kese ostavljene pored nekog drveta.
On je rekao supuzi da je ovo Bozje cudo, ali supruga je napomenula - da su to mozda necije kese koje je neko ostavio, i da ce se po njih vratiti.
Onda su sacekali jedno vreme, ali se niko nije pojavio.
Tada je ovaj covek uzeo ove kese, i u njima se nalazilo cetiri vegetarijanska sendvica.
Zahvalili su se Bogu, i pojeli ih.

Dakle, sve je u poverenju u Boga.

Isus je nahranio 5000 ljudi sa dve ribe i hleba, pa nece ni nas ostaviti da oskudevamo u hrani.

Amin!

Ja sam pojeo komad svinjetine jer sam bio doveden u zabludu da je piletina, ne svježa, tako da to nije grijeh.

Dakle nisi oborio ono što sam tvrdio. Zato pogledaj temu motivi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Al uslov je, hoćete pomoći ali pod uslovom da to ne bude krv, nego nešto drugo. Dakle USLOV. Zar nije uslov, može pomoć ali ne to, nego drugo.

Ne vidim svoj odgovor,izgleda da je izbrisan....
Ali da ne pisem previse.
Ma sipajte mi vodu umesto krvi,ona ce razblaziti krv i pomoci hemoglobinu da dospe gde treba i da omoguci disanje.Takvu transfuziju trazim,ako ste vec nesposobni da napravite najobicniji Ringerov rastvor i njime izvrsite transfuziju.
To se vrsilo jos u 19 veku i veoma uspesno,tako da me veoma iritiraju dosade i zle osobe koje potenciraju transfuziju krvi koje bi svakog JS moralno opoganile pred Jehovom Bogom.
Ovoliko neznanje i predrasude su izgleda moguce samo kod nas u Srbiji i u Africi...
kad moral toliko prost da budem..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa sta!?

I hoces reci da su im "motivi zli"!?

Nisu oni hteli da dete umre, naravno da je to pogresna i nerealna vera, ali ne mozes optuziti te ljude "za zlocin"!

Jesu loši kao i JS. Nisu htjeli ali su imali pogrešnu sliku o Bogu i idu u zatvor, znači da su pogriješili čak i po ovozemaljskom sudu. KOd JS je još gora stvar, oni svjesno puštaju da neko umre zbog pravila koje i ne postoji u Bibliji. Nigdje ne piše "Nemoj pomoći drugome".

Ista stvar i sa milostivom Samarjaninom, pravi dokaz da oni koji ne bi dali krv bi prošli pored povređenog Jevrejina i ne bi mu pomogli.

Jer je bitno pravilo, a ne čovjek kome treba krv ili koji leži prebijen pored puta.

Kako Bog u Bibliji razotkriva fanatizam ne davanja krvi kroz ove primjere.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, slazem se sa Tripom, to jeste hipoteticka situacija, jer to bi bilo isto kao kada bi mene ili nekog drugog stavio u pricu koja ide sledecim tokom:

"Recimo, drugi svetski rat je, i ja ili neko drugi skrivamo Jevreje u svojoj kuci.
Nailaze Nemci i pitaju "da li krijemo Jevreje u kuci"
Ako ispostujemo Hriscansku istinoljubivost i kazemo "da uimamo" tada ucestvujemo u ubistvu.
Ako predjemo preko Hriscanske moralne savesti, i biblijskog ucenja "da nikakva lazna rec ne izlazi iz nasih usta" i kazemo da nemamo - tada lazemo.

Dakle, mi ne mozemo na osnovu hipoteticke situacije da gradimo veru, vec na poverenju u Boga, i Bozjoj zapovesti "da u svemu ispostujemo njegovu volju, i u najmanjim stvarima"

Isus zato napominje u molitvi kojom je ucio ucenike kako da se mole "NE NAVEDI NAS U ISKUSENJE, I IZBAVI NAS OD ZLA"

Drugi princip je taj "da covek u zivoj zajednici sa Bogom - uvek treba da pita Boga u molitvi sta treba da cini u datom trenutku, i da ceka odgovor koji ce mu Bog dati, i Duhom Svetim ga osvedociti sta treba da cini.

Pitanje je samo "da li smo u zivoj zajednici sa Bogom, i da li nas Bog svakodnevno vodi, i progovara Duhom Svetim i osvedocava nas kada to od njega trazimo.

Bez ovoga covek je u problemu, i cini po svojoj volji.

Laodikeja, nije to hipoteticka situacija, jer su mnogi adventisti bili stavljeni pred ovu kusnju da su im namerno davali da jedu svinjetinu kao i jevrejima a oni su odbili..

Isto tako Hriscanima u rimu su davali da jedu krvavice ispunjene krvlju i oni odbili o cemu nam svedoci Tertulijan.

Dakle ja ne iznosim nikakve "hipoteticke situacije".

A cak i kad bi to bile, tebe ne oslobadja davanja odgovora, jer su to realne situacije u kojima se mozes naci, i tu dolazi do ( onoga na cemu Tripo insistira ) "proveravanja motiva srca" u datim okolnostima..

Dakle, na ovo se daje precizan odgovor, on se ne izbegava tvrdnjom "da se to ne moze meni desiti" - jer videli smo da se desava, i ja ti mogu dati izvore, gde pise da se to desilo Hriscanima u rimu ali isto tako i adventistima..

Dakle, ako je tvoj i Tripov odgovor na ovu temu: "ne bi jeli, niti bi dali deci da jedu", onda je potpuno licemerno optuzivati Jehovine Svedoke sto u ovom slucaju "biraju i traze alternativu" i to dovoditi onda u vezu sa "motivima srca", kao sto Tripo radi, jel "motivi su onda ispravni" u oba slucaja!

I na kraju da kazem, ispitivati necije "motive", a ignorisati samu teologiju koja i "navodi motive i razloge za odredjeni stav" je skroz pogresno!

Teologija je ta koja "navodi razloge" (odnosno motive) , pa slusajuci teologiju zajednice dovoljno je zakljuciti da li su njeni motivi ispravni ili pogresni, a ne osudjivati same pojedince , kao sto to radi Tripo.

On osudjuje nevine ljude!

Ja u tome necu ucestvovati!

Necu ucestvovati, i uvek cu braniti nevine, pa cak i dzihadiste, jer motivi su im cisti, a ljudi su nazalost prevareni i zavedeni..

Ako tako postavimo stvari da osudimo teologiju, to je ok.

Citava Tripova prica je izopacena, jer on "osudjuje pojedince", i ja sam mu u private to rekao. Kad prestane napadati "motive pojedinaca" i baci se na "oosudu teologije", onda cu mu se pridruziti, ali on me ne slusa!
 
Natrag
Top