Transfuzija i Jehovini svedoci

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
А bi li ti promenio veru da ti smrcu prete detetu???
Ako bi presao u drugu veru zarad zivota svoga deteta ,da ga verski fanatici ne bi ubili,bi li ti to ucinio?

Za ovo tvoje imam odg. u Bibliji. Naravno da se vadiš sada sa pitanjima koja nemaju veze sa temom.

Dijete bi pustili da umre radi pravila. Hoćeš da ti kažem šta je to. to je gore od farisejstva.

Da ti navedem analogan primjer. Ja držim subotu i ne radim nikakav psoao koji je neophodan i onaj za koji sam plaćen. I sada u subotu počne da gori kuća mom komšiji, i dođu ljudi da traže pomoć a ja im kažem, nću da pomognem subota mi je ja ću da dođem kada zađe sunce i onda da gasim požar. I ti tu nauku braniš ili barem tako kažeš.

e TAKO JS shvataju to. Hoću ja da pomognem svom djetetu samo ne da mu se dakrv, nego da dođe plazma, ako ne stigne na vrijeme neka dijete umre.

Jer ja moram da održim pravilo. Dakle pravilo je iznad djeteta, a Isus je rekao da je SUBOTA dakle pravilo za čovjeka, zbog čovjeka, a nije čovjek radi subote.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isto kao sto bi i ti svoje dete pustio da umre, pre nego mu dao da jede "svinjetinu" ili ne daj Boze "pacova"!!!

Danilo nije umro u Vavilonu jer je odbio carsko nezdravo jelo.

Biblijski princip je "u svakom slucaju ispuniti Bozju volju, a Bog ce se postarati, i sacuvati coveka od svakog zla i iskusenja.

Ono sto nije Bozja volja zapisana u pismu - o tome ne treba ni diskutovati.

Osim toga, komemtar je bez smisla, jer svinja nije jedino stvorenje na svetu, da bi dete moralo da umre.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ono sto nije Bozja volja zapisana u pismu - o tome ne treba ni diskutovati.

Osim toga, komemtar je bez smisla, jer svinja nije jedino stvorenje na svetu, da bi dete moralo da umre.

Pa moraju da izmisle hipotetičku situaciju da bi se izvukli iz neprijatne situacije jer ih Biblija ukorava za grijehe.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Za ovo tvoje imam odg. u Bibliji. Naravno da se vadiš sada sa pitanjima koja nemaju veze sa temom.

Dijete bi pustili da umre radi pravila. Hoćeš da ti kažem šta je to. to je gore od farisejstva.

Da ti navedem analogan primjer. Ja držim subotu i ne radim nikakav psoao koji je neophodan i onaj za koji sam plaćen. I sada u subotu počne da gori kuća mom komšiji, i dođu ljudi da traže pomoć a ja im kažem, nću da pomognem subota mi je ja ću da dođem kada zađe sunce i onda da gasim požar. I ti tu nauku braniš ili barem tako kažeš.

e TAKO JS shvataju to. Hoću ja da pomognem svom djetetu samo ne da mu se dakrv, nego da dođe plazma, ako ne stigne na vrijeme neka dijete umre.

Jer ja moram da održim pravilo. Dakle pravilo je iznad djeteta, a Isus je rekao da je SUBOTA dakle pravilo za čovjeka, zbog čovjeka, a nije čovjek radi subote.

Ja ti lepo rekoh.Umesto transfuzije pune krvi ,davali su jos u 19 veku obican Ringerov rastvor i takve operacije pre 100+ godina su uspevale.
Sta je lakse nabaviti ljudsku krv,ili napraviti obican Ringerov rastvor???

Ali ti mi ne odgovori na pitanje?
da ti stave detetu noz pod grlo i da ti reknu da predjes u neku drugu veru,i spasices dete sta bi ti uradio???Ili nesto lakse
Mozda ti kazu evo silovacemo ti cerku ako ne promenis veru,necemo je ubiti....Da li bi ti promenio veru???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja ti lepo rekoh.Umesto transfuzije pune krvi ,davali su jos u 19 veku obican Ringerov rastvor i takve operacije pre 100+ godina su uspevale.
Sta je lakse nabaviti ljudsku krv,ili napraviti obican Ringerov rastvor???

Ali ti mi ne odgovori na pitanje?
da ti stave detetu noz pod grlo i da ti reknu da predjes u neku drugu veru,i spasices dete sta bi ti uradio???Ili nesto lakse
Mozda ti kazu evo silovacemo ti cerku ako ne promenis veru,necemo je ubiti....Da li bi ti promenio veru???

Znači uslovna ljubav, može pomoć ali pod uslovom takvim.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Znači uslovna ljubav, može pomoć ali pod uslovom takvim.

pravi hriscani nemaju uslovnu vec BEZUSLOVNU ljubav.
Da li si mozda citao kako su Rimljani u I veku nase ere prepoznavali prave hriscane pre nego su ih spaljivali na lomaci u svojim arenama???,ili pak davali lavovima sa sve porodicama?
kako su se spasavali hriscani?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Danilo nije umro u Vavilonu jer je odbio carsko nezdravo jelo.

Biblijski princip je "u svakom slucaju ispuniti Bozju volju, a Bog ce se postarati, i sacuvati coveka od svakog zla i iskusenja.

Ono sto nije Bozja volja zapisana u pismu - o tome ne treba ni diskutovati.

Osim toga, komemtar je bez smisla, jer svinja nije jedino stvorenje na svetu, da bi dete moralo da umre.

Jevreje su mucili u konc. logorima tako sto su ih terali da "da jedu svinjetinu", mnogi su od njih i umrli!

Sad ide pitanje, da li bi ti jeo, da se nadjes u slicnoj situaciji ili bi dozvolio svom detetu da jede!?

A hrana moze ukljucivati i "krv"!

Ovo nije nikakva "hipoteticka situacija", na sta se vadi Tripo, vec je ovo "stvar vere u Boga", analogno onom sto veruju Jehovini Svedoci u vezi krvi (ma koliko to bilo ne biblijski).

Ovo je kljucno pitanje koje iz toga proizlazi: "jesmo li spremni verovati Bogu po svaku cenu", kao sto je verovao i Avram, i bio spreman svoje dete predati na zrtvu Bogu "verujuci da ce ga odande dobiti nazad", ili cemo "sumnjati u njega" prihvatajuci alternativu i kompromitaciju kada se plasimo za svoj ili neciji zivot???

Na to nas podstice Tripo, na "kompromitaciju"!

Ovo nema nikakve veze sa "losim motivima Svedoka", kako tvrdi Tripo, vec sa njihovom verom u Boga, i ja ne shvatam kako iko, pa i ti mozes cutati na ovakve napade, ma protiv koga da su oni usmereni!

Da su adventisti predmet napada, ti bi poskocio, ali posto su to Svedoci - "nema veze"..

Pisacu ti u privatnoj poruci kasnije...

Pa moraju da izmisle hipotetičku situaciju da bi se izvukli iz neprijatne situacije jer ih Biblija ukorava za grijehe.

Nije "hipoteticka", vec "stvarna", jel su jevreji bili u istoj za vreme drugog svetskog rata!

A ti se vadis, samo da ne bi odgovorio, jer bi odgovor bio isti kao i odgovor Jehovinih Svedoka - a to je: "pustio bi dete da umre"!

Ovamo se pozivas na "motive", i tvrdis kako su njihovi motivi "zli", a ti bi "uradio isto"! - KAKVI SU ONDA TVOJI MOTIVI???

I kako mozes tvrditi sta su neciji motivi, da ti mozda Bog ne javlja "sta je u necijem srcu"?

Tvrdnja da J.S. "zrtvuju decu djavolu" je morbidna!

Sta vise takvo nesto moze pisati samo neko ko o J.S. ne zna nista!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, slazem se sa Tripom, to jeste hipoteticka situacija, jer to bi bilo isto kao kada bi mene ili nekog drugog stavio u pricu koja ide sledecim tokom:

"Recimo, drugi svetski rat je, i ja ili neko drugi skrivamo Jevreje u svojoj kuci.
Nailaze Nemci i pitaju "da li krijemo Jevreje u kuci"
Ako ispostujemo Hriscansku istinoljubivost i kazemo "da uimamo" tada ucestvujemo u ubistvu.
Ako predjemo preko Hriscanske moralne savesti, i biblijskog ucenja "da nikakva lazna rec ne izlazi iz nasih usta" i kazemo da nemamo - tada lazemo.

Dakle, mi ne mozemo na osnovu hipoteticke situacije da gradimo veru, vec na poverenju u Boga, i Bozjoj zapovesti "da u svemu ispostujemo njegovu volju, i u najmanjim stvarima"

Isus zato napominje u molitvi kojom je ucio ucenike kako da se mole "NE NAVEDI NAS U ISKUSENJE, I IZBAVI NAS OD ZLA"

Drugi princip je taj "da covek u zivoj zajednici sa Bogom - uvek treba da pita Boga u molitvi sta treba da cini u datom trenutku, i da ceka odgovor koji ce mu Bog dati, i Duhom Svetim ga osvedociti sta treba da cini.

Pitanje je samo "da li smo u zivoj zajednici sa Bogom, i da li nas Bog svakodnevno vodi, i progovara Duhom Svetim i osvedocava nas kada to od njega trazimo.

Bez ovoga covek je u problemu, i cini po svojoj volji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ako predjemo preko Hriscanske moralne savesti, i biblijskog ucenja "da nikakva lazna rec ne izlazi iz nasih usta" i kazemo da nemamo - tada lazemo.

Ne psotoji grijeh laži osim iz pogrešnog motiva, naravno da ne bi bio grijeh da kažemo da nemamo ako imamo jer je to ispravan motiv da bi ljude zaštitili od smrti. Tako isto i transfuz. krvi pravila su radi ljudi Isus kaže da je sub. radi čovjeka, a ne obrnuto. JS dokazuju da je njihovo shvatanje pravila farisejsko oni ima ljude radi prvila umjesto obrnuto.

Žrtvovali bi čovjeka da umre radi pravila. tako izgleda da je pravilo iznad čovjeka. A Biblija obrnuto.
 
Natrag
Top