Tko su antikristi prema svetom apostolu Ivanu?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Pa naravno, Isus je glava Crkve. Zbog toga sveti Pavao i kaže da je Crkva stup i uporište istine

Isus da..dogma sama po sebi ne. Ona nije uporište sama po sebi jer ona ne može nikoga izgraditi samim posedovanjem. Samo Hristos može izgraditi svet karakter po volji Božijoj.

Isus je u svojoj Crkvi i sa svojom Crkvom

A ono je crkva gde su oni koji su izgradili spasonosni odnos sa Hristom a ne sa dogmom. Znači oni Pravoslavni, oni Katolici, oni Adventisti, ono Jehovini Svedoci i dr...koji su izgradili ovaj odnos sa Hristom oni jesu ta crkva..verni svih denominacija i svih vekova...i pre Hrista od samog postanka..svi koji su gradili na tom temelju. Oni su svi crkva..kada imaju temelj...a temelj je Hristos. Bez tog temelja nisu crkva niko.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Vi otpadnici od Kristove Crkve sigurno niste u "spasonosnom odnosu s Isusom", dapače vi niječete Sina.

Vidiš da ti stalno dogmu ističeš kao spasonosno sredstvo a ne Hrista. Ti si dakle taj koji niječe Sina i umesto Sina ti stavljaš dogmu. Dogma sama po sebi..ispravna, neispravna te neće spasiti niti uništiti. Tvoje spasenje zavisi od Hrista. Samo spasonosni odnos sa Hristom..on je presudan i to Sotona ne voli. Ali šta da radi..Hristos je ta neprevaziđena prepreka. No, ko ističe bilo šta drugo kao spasonosno sredstvo(recimo dugmu-samu po sebi) taj upravo niječe Sina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda su i sotonisti crkva. Naravno, nije svako okupljanje crkva. Okupljanje tvoje sekte, kao i ostalih 50 tisuća protestantskih sekti, nema nikakve veze niti s Kristom niti Crkvom.

Ti znas sta sam mislio, a izvrces moje reci.

Crkva su verni ljudi koji su okupljeni oko Hrista na bilo kom mestu.

Medju tih 50 000 spadaju i tvoj Rimokatolicizam, i Pravoslavlje, jer ko si ti da se izdvajas iz neke statistike, i da sam etiketiras ko je ko, i ko je gde?

Jednom je jedan novinar u jednoj emisiji "dokumenti" na bivsem yu info kanalu - upitao tadasnjeg predsednika Adventisticke crkve Radisu Antica "KO ODREDJUJE STA JE SEKTA"?

Ko odredjuje ako ne na prvom mestu Bog.
Na drugom mestu rec Bozja.
I na kraju istorija.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Vidiš da ti stalno dogmu ističeš kao spasonosno sredstvo a ne Hrista. Ti si dakle taj koji niječe Sina i umesto Sina ti stavljaš dogmu. Dogma sama po sebi..ispravna, neispravna te neće spasiti niti uništiti. Tvoje spasenje zavisi od Hrista. Samo spasonosni odnos sa Hristom..on je presudan i to Sotona ne voli. Ali šta da radi..Hristos je ta neprevaziđena prepreka. No, ko ističe bilo šta drugo kao spasonosno sredstvo(recimo dugmu-samu po sebi) taj upravo niječe Sina.

Zašto lažeš?

Jesi li naučio čitati?

Jednom je jedan novinar u jednoj emisiji "dokumenti" na bivsem yu info kanalu - upitao tadasnjeg predsednika Adventisticke crkve Radisu Antica "KO ODREDJUJE STA JE SEKTA"?

Ko odredjuje ako ne na prvom mestu Bog.
Na drugom mestu rec Bozja.
I na kraju istorija.

Po svim ovim kriterijima vi subotari ste sekta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Po svim ovim kriterijima vi subotari ste sekta.

Da, ali u tvojim snovima.

Adventisti imaju 100% biblijske istine, i to je vrlo lako proverljivo.
Imaju i blagodat Svetog Duha.
I imaju istorijski put onako kako ga biblija otkriva.

Tako da su tvoja gledista o crkvi i svemu vezanom za crkvu ljudska, proizisla iz vanbiblijske tradicije i dogmi Vatikana.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovan Prezviter je napisao(la):

Vidiš da ti stalno dogmu ističeš kao spasonosno sredstvo a ne Hrista. Ti si dakle taj koji niječe Sina i umesto Sina ti stavljaš dogmu. Dogma sama po sebi..ispravna, neispravna te neće spasiti niti uništiti. Tvoje spasenje zavisi od Hrista. Samo spasonosni odnos sa Hristom..on je presudan i to Sotona ne voli. Ali šta da radi..Hristos je ta neprevaziđena prepreka. No, ko ističe bilo šta drugo kao spasonosno sredstvo(recimo dugmu-samu po sebi) taj upravo niječe Sina.

Zašto lažeš?

Jesi li naučio čitati?


Piše, Isus Hristos je temelj i kamen ugaoni. Ti umesto Njega stavljaš "ispravno dogmatsko naučavanje" te tako si zanjekao Sina.

Dakle, spasenje jeste u Hristu tj. spasonosnoj zajednici sa Njim. Ne u 100% ispravnoj dogmi niti je njoj(dogmi) obećano očuvanje od vrata pakla.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam se šalio. Naravno da tvoja sekta ispunjava sve gornje uvjete. Na koncu, pioniri tvoje sekte su stariji i od Adama i Eve.


Pocni da proucavas otkrivenje u biblijskom i istorijskom kontekstu, a ne ljudskim dogmama kao Jehovni svedoci koji su ga potpuno izokrenuli.
Tamo pise ko je crkva Bozja, vremena u kojima ona deluje, u kojim okolnostia... itd.
A sa druge strane otkriveno je - ko nije crkva Bozja, vec progoniteljska sila koja crkvu progoni u savezu sa svetovnim vlastima, i carevima ovoga sveta.

Pa sretno i sa Bozjim vodstvom:)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Po svim ovim kriterijima vi subotari ste sekta.

Ne, oni nisu sekta, nego nešto mnogo gore. Kult...

Ja sam se šalio. Naravno da tvoja sekta ispunjava sve gornje uvjete. Na koncu, pioniri tvoje sekte su stariji i od Adama i Eve.

Ijao, strašno, uvredio se... cccc...

Kad smo več kod "pioneers", to mora da je bilo ovako:

"Stvori tako Bog čoveka (Adama i Evu) na sliku svoju, i kaže im, eto vi ste prvi ljudi... na šta će Eva, osvrnuvši se oko sebe, (šta ćemo žensko je to) "Bože, a ko su onda ovi?" (pokazjući na "pioneers" (i Millera)? Na šta joj Bog odgovori: "Nemam pojma, bili su tu kad sam došao...." :D
 
Natrag
Top