Tko su antikristi prema svetom apostolu Ivanu?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Od Adama i Jeve pa kroz celu istoriju - svi verni ljudi su bili Adventisti u pravom smislu te reci, jer Adventista znaci "onaj koji ceka drugi Hristov dolazak" ( Adventus - dolazak ).

Svi verni ljudi su imali nadu u Hristov prvi dolazak u telu, pa i drugi - kada ce on konacno vratiti sve stvari u prvobitno stanje pre Pada Adama i Jeve.

Sto se tice izraza "kult" on znaci "BRIGA" i sam po sebi ne sadrzi nista negativno, vec oznacava obozavanje nekog Bozanstva i postovanje pravila vezanih za tu veru.

U pezorativnom banalizovanom smislu, taj izraz oznaca sektu koja sledi neki verski autoriret.
Ako se pogleda realno, sve crkve koje nemaju biblijsko ucenje pa time ne slave pravog biblijskog Boga i ne pridrzavaju se biblijskih principa, ustvari slede nekog svog idejnog vodju i njegova pravila i autorit ( pape, patrijarsi, svestenici, odluke crkvenih sabora, gurui, dalaj lame, avatari... ), i u tom banalizovanom pezorativnom smislu - oni su kult.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Vidiš da ti stalno dogmu ističeš kao spasonosno sredstvo a ne Hrista. Ti si dakle taj koji niječe Sina i umesto Sina ti stavljaš dogmu. Dogma sama po sebi..ispravna, neispravna te neće spasiti niti uništiti.

To nužno i uvijek ide zajedno - Krist, Crkva i ispravno vjerovanje. Izvan ovoga su hereze i heretičari, manji ili veći.

Tvoje spasenje zavisi od Hrista.

Hvala Bogu. Moje spasenje je, dakle, u rukama Krista Boga, a tvoje "u rukama čovjeka".

Piše, Isus Hristos je temelj i kamen ugaoni. ....

Gdje to piše? :)

Od Adama i Jeve pa kroz celu istoriju - svi verni ljudi su bili Adventisti u pravom smislu te reci, jer Adventista znaci "onaj koji ceka drugi Hristov dolazak" ( Adventus - dolazak ).

Muslimani također tvrde da su svi pravi vjernici još od Adama muslimani. :) Vrlo logična sličnost između vas subotara i muslimana, jer je i jednima i drugima njihov prorok (proročica) važnija od Boga.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da ali u tvojim snovima.

Nijedan biblijski prorok, vesnik, apostol... nije vazniji od Boga, niti se slavi.

Vama Rimokatolicima i Pravoslavnima su vazniji ljudi, jer se njima molite, slavite ih i posvecujete im praznike, prnosite im darove i zrtve, klanjate im se do poda, usvajate njihove ideje na crkvenim saborima, smatrate ih zastitnicima i spasiteljima nakon njihove smrti.. itd.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovan Prezviter je napisao(la):

Vidiš da ti stalno dogmu ističeš kao spasonosno sredstvo a ne Hrista.


To nužno i uvijek ide zajedno - Krist, Crkva i ispravno vjerovanje.

Ali sama dogma ne spasava. Da li si svestan toga? Nije dogma ta koja će te spasiti iako je znaš. Apostol Pavle kaže "da imam sva znanja..ništa mi ne vredi". Dakle, 100% ispravna dogma ništa ne znači sama po sebi.

Vrata pakla ne mogu nauditi dakle ovom odnosu a ne dogmi.


Jovan Prezviter je napisao(la):
Piše, Isus Hristos je temelj i kamen ugaoni. ....



A ko je kamen ugaoni? Po tebi to nije Hristos. A ko je onda umesto Hrista?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Muslimani također tvrde da su svi pravi vjernici još od Adama muslimani. :) Vrlo logična sličnost između vas subotara i muslimana, jer je i jednima i drugima njihov prorok (proročica) važnija od Boga.

Sličnosti između njih (adventista) i muhamedanca tu ne prestaju... Razlikuje ih jedino to što muhamedanci veruju u postojanje duše, u pakao, i što su u odbrani svog "proroka" fizički nasilni...(što opet ne znači da bi adventisti bili drugačiji, samo kada bi imali dovoljnu brojnost)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jovan Prezviter je napisao(la):

Vidiš da ti stalno dogmu ističeš kao spasonosno sredstvo a ne Hrista.

Netočno. :) Ja tvrdim i stalno ponavljam da je Krist baš tamo gdje nisu antikristi. Krist je tamo gdje je Duh Sveti, a Krist reče da će poslati Duha Svetog apostolima i Crkvi, ne da igra nogomet s njima, :) nego da ih uvodi u "spasonosnu Istinu" (Iv 16,13: No kada dođe on - Duh Istine - upućivat će vas u svu istinu)

Ali sama dogma ne spasava. Da li si svestan toga? Nije dogma ta koja će te spasiti iako je znaš. Apostol Pavle kaže "da imam sva znanja..ništa mi ne vredi". Dakle, 100% ispravna dogma ništa ne znači sama po sebi.

Teško ćemo se spasiti ako ne ispovjedamo ispravnu vjeru. Crkva za grešnike moli i oprašta im grijehe, ali heretike ekskomunicira iz Crkve. Zašto? Pa baš zato da ne bi zatrovali ostale vjernike, jer je ispovjedanje krive (antikristovske) vjere najpogibeljnija stvar.

Jovan Prezviter je napisao(la):
Piše, Isus Hristos je temelj i kamen ugaoni. ....

A ko je kamen ugaoni? Po tebi to nije Hristos. A ko je onda umesto Hrista?

Lijepo sam te pitao gdje to piše. Zar je tako teško odgovoriti?

Vama Rimokatolicima i Pravoslavnima su vazniji ljudi, jer se njima molite, slavite ih i posvecujete im praznike, prnosite im darove i zrtve, klanjate im se do poda, usvajate njihove ideje na crkvenim saborima, smatrate ih zastitnicima i spasiteljima nakon njihove smrti.. itd.

Jer su to sveti ljudi, sveci. A vaša proročica je bila bogohulnica i plagijatorica.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Potam se i uvek sam se pitao "kako neko moze da se uopste naziva Hriscanin, a da ima takav lazljivi duh, i da iznosi takve gadosti protiv drugih"

Cuj njihovih bisera "ADVENTISTI SLICNI MUHAMEDANCIMA"

Biblija takve lazove osudjuje kada kaze "TESKO ONIMA KOJI PRAVE OD SLATKOGA GORKO, A OD GORKOG SLATKO, KOJI CINE OD SVETLOSTI MRAK, A OD MRAKA SVETLO"

Osudjuju druge a njihove crkve su upravo preslikano Muhamedanstvo u mnogim pojedinostima, cak ga i priznaju kao Bozju veru, Papa i Patrojarsi prave susrete sa muslimanskim velikodostojnicima, grle se i ljube sa njima, ljube kuran, i teze da se sa njima ujedine.

Njih ti dokazi o njihovim crkvama i ne interesuju, i zatvaraju oci pred njima, a smiruju svoju savest tako sto ce lazno optuziti druge, i pripisati im ono sto njihove crkve same cine.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Krist reče da će poslati Duha Svetog apostolima i Crkvi, ne da igra nogomet s njima, :) nego da ih uvodi u "spasonosnu Istinu" (Iv 16,13: No kada dođe on - Duh Istine - upućivat će vas u svu istinu)


Ni ovo nije tačno. "Spasonosna" isitina nije dogma po sebi. Ne radi se o dogmi nego o sledećem:

"I kad dođe on pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud", Jovan 16,8. Onda u stihu 9.10 Isus dodatno pojašnjava šta znače ova tri segmenta upute Duha Svetoga. Ni u jednom ne stoji "dogma" ili potpuno ispravno ili pravoverno verovanje.

Dakle, Duh Sveti vodi verujućega u njegovom duhovnom životu i upućuje ga na Hrista. To je posao Duha Svetoga i Njegovo delo. Isus je primaran u delu Duha Svetoga omogućavajuću tu "konkciju" ili tu "vezu" između Hrista i vernika koja postaje spanonosna. Opet nije dogma.

Isus takođe najvaljuje u Jovan 16,7 i dolazak Duha kada On ode. To je dolazak na dan Pedesetnici kada se jevanđelje počelo širiti i tako otpočelo delo koje sadrži ova tri elmenta svedočanstva "za greh, sa pravdu i za sud".

Takoda povezivanje Duha Svetoga sa ispravnom dogmom je potpuno pogrešno. To nije delo Duha Svetoga u svom primarnom smislu. Isus to nije pomenuo. Očuvanje dogme je dato vernima ako budu "bdeli"..ovde je potrebno zaista otvorenost za primanje istina iz Reči Božije...i naravno istraživanje šta je apostolska crkva verovala. To Duh Sveti neće na silu očuvati. I Jevreji kao narod Božiji imali su mnoge zablude u pogledu "dogme"..baš puno. Tako da nikada dogmi ispravnoj nije obećana garancija njene 100% održivosti.

Jovan Prezviter je napisao(la):

Jovan Prezviter je napisao(la):
Piše, Isus Hristos je temelj i kamen ugaoni. ....

A ko je kamen ugaoni? Po tebi to nije Hristos. A ko je onda umesto Hrista?


ijepo sam te pitao gdje to piše. Zar je tako teško odgovoriti?

Ne razumem ovo pitaje iskreno. Da li ti misliš da Isus nije ugaoni kamen našeg spasenja? Voleo bih prvo čuti da li ti misliš da to nije Hristos a onda ti navodim citat :)...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ni ovo nije tačno. "Spasonosna" isitina nije dogma po sebi. Ne radi se o dogmi nego o sledećem:

"I kad dođe on pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud", Jovan 16,8. Onda u stihu 9.10 Isus dodatno pojašnjava šta znače ova tri segmenta upute Duha Svetoga. Ni u jednom ne stoji "dogma" ili potpuno ispravno ili pravoverno verovanje.

Citiraj moju rečenicu u ovoj diskusiji gdje sam ja uopće spomenuo riječ dogma. Dakl, konstruiraš moje izjave pa onda s njima polemiziraš. Kani se toga, nečasno je.

Takoda povezivanje Duha Svetoga sa ispravnom dogmom je potpuno pogrešno.

Je li ti uopće znaš što znači riječ (termin) dogma? ;)

ovde je potrebno zaista otvorenost za primanje istina iz Reči Božije...i naravno istraživanje šta je apostolska crkva verovala.

Vjerovala je ono što i danas vjeruje, i tako vjeruje već dva tisućljeća. Samo antikrist, kao i ti ovdje, svaka dva dana mjenjaju ono što vjeruju.

Jovan Prezviter je napisao(la):
Piše, Isus Hristos je temelj i kamen ugaoni. ....

A ko je kamen ugaoni? Po tebi to nije Hristos. A ko je onda umesto Hrista?

Ne razumem ovo pitaje iskreno. Da li ti misliš da Isus nije ugaoni kamen našeg spasenja? Voleo bih prvo čuti da li ti misliš da to nije Hristos a onda ti navodim citat :)...

Ne razumijem ni ja tebe. Znači, ne možeš naći citat za ono što si tvrdio. :)

Osudjuju druge a njihove crkve su upravo preslikano Muhamedanstvo u mnogim pojedinostima, cak ga i priznaju kao Bozju veru, papa pravi susrete sa muslimanskim velikodostojnicima, grli se i ljubi sa njima, ljubi kuran, i tezi da se sa njima ujedini.

Hoćeš da ja tebe citiram šta si pisao o islamu i muslimanima?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Lijepo sam te pitao gdje to piše. Zar je tako teško odgovoriti?

Ne bi bilo teško odgovoriti da se ne radi o izvorima, bezbroj puta dekonstruisanim...


Jer su to sveti ljudi, sveci. A vaša proročica je bila bogohulnica i plagijatorica.

Možda najvažnije od svega, nama vera ne počiva na svecima i sveticama Božijim, ne krštavamo se u njih, nego u Krista. Njima, adventistima, čitava vera, sve, počiva na Ellen Gould Harmo White.. U nju se "krštavaju" i njene blasfemične budalaštine "propovedaju".

Samo antikrist, kao i ti ovdje, svaka dva dana mjenjaju ono što vjeruju.

Kako i ne bi, kada je pali serafim poznat po "A što ne bi moglo?"
 
Natrag
Top