Tko su antikristi prema svetom apostolu Ivanu?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Jovan se, jer sam ga natjerao, morao konačno izjasniti, i iznio je tvrdnju da su đavlina i Isus "istovrsni bogovi" - (mali bogovi, bogići, theosići).


Opet neistina. Šta je sa tobom? Nema "bogića" u smislu prirode..manja i viša priroda Božanastva..to je ono što ti veruješ za Hrista da je malo manji Bog od Oca a Duh još malo niži od Oca i Sina..u suštini to je tvoja teologija. Ja ovde govorim o položaju i zvanju...koje Isus ima kao Čovek. A Satanu je Pavle nazvao "theos" i opisao mu taj položaj u ovom svetu...sam Hristos kaže da je Satana vladar ovog sveta....zato Pavle ne greši kada ga naziva "theos"..znači položaj a ne priroda.

A mene zapravo optužuješ u vezi prirode zato što ti i tvoja teologija zapravo pravi gradacije u Božanstvu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"KADA SE RODIMO TADA PLACEMO STO SMO NA VELIKU POZORNICU BUDALA STUPILI" ( Vilijam Sekspir )
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Opet neistina. Šta je sa tobom? Nema "bogića" u smislu prirode..manja i viša priroda Božanastva..to je ono što ti veruješ za Hrista da je malo manji Bog od Oca a Duh još malo niži od Oca i Sina..u suštini to je tvoja teologija.

Promašio si "ceo fudbal", i još gore, svoju hulnu herezu meni pripisuješ. Dakle, upravo je obrnuto od ovoga što ti tvrdiš. Meni su "Theos Otac, Theos Sin i Theos Duh Sveti u svemu jednaki, osim što je jedan Otac, drugi Sin i treći Duh Sveti. Za razliku od mene, ti ih razlikuješ i rangiraš u odnosu: Veći - manji; Bog - bogić. I upravo tako ih svrstavajući to ustvrdi da su đavlina i Isus "istovrsni bogovi".

Ja ovde govorim o položaju i zvanju...koje Isus ima kao Čovek. A Satanu je Pavle nazvao "theos" i opisao mu taj položaj u ovom svetu...sam Hristos kaže da je Satana vladar ovog sveta....zato Pavle ne greši kada ga naziva "theos"..znači položaj a ne priroda.

I Isusa su i Pavao i Toma nazvali Theos, a kako ti tvrdiš da Isus nije "Bog po prirodi", nije Svemogući Bog, ostaje po tebi da je Isus "po položaju i zvanju" jednak đavlini (sotoni). :) Hvala ti još jednom da si do kraja razbistrio svoju poziciju po ovom pitanju. Moram ti reći da ti Zaokret nije ni do gležnja po bogohuli.

A mene zapravo optužuješ u vezi prirode zato što ti i tvoja teologija zapravo pravi gradacije u Božanstvu.

Citiraj gdje sam ja napisao da je Otac ili Sin ili Duh Sveti manji ili veći Bog.

Zatim, priznam ti da ti ne praviš "gradaciju po Boštvu" između Oca i Sina, kažeš to je nemoguće jer je jedan (Otac) pravi Bog (po prirodi) a drugi (Sin) uopće nije Bog. Ali zato si po "boštvu po položaju" izjednačio đavlinu i Isusa. Nakon ovoga i Zaokret će nasrnuti na tebe zbog tvoje hule na Isusa. :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Promašio si "ceo fudbal", i još gore, svoju hulnu herezu meni pripisuješ. Dakle, upravo je obrnuto od ovoga što ti tvrdiš. Meni su "Theos Otac, Theos Sin i Theos Duh Sveti u svemu jednaki, osim što je jedan Otac, drugi Sin i treći Duh Sveti. Za razliku od mene, ti ih razlikuješ i rangiraš u odnosu: Veći - manji; Bog - bogić. I upravo tako ih svrstavajući to ustvrdi da su đavlina i Isus "istovrsni bogovi".



I Isusa su i Pavao i Toma nazvali Theos, a kako ti tvrdiš da Isus nije "Bog po prirodi", nije Svemogući Bog, ostaje po tebi da je Isus "po položaju i zvanju" jednak đavlini (sotoni). :) Hvala ti još jednom da si do kraja razbistrio svoju poziciju po ovom pitanju. Moram ti reći da ti Zaokret nije ni do gležnja po bogohuli.



Citiraj gdje sam ja napisao da je Otac ili Sin ili Duh Sveti manji ili veći Bog.

Zatim, priznam ti da ti ne praviš "gradaciju po Boštvu" između Oca i Sina, kažeš to je nemoguće jer je jedan (Otac) pravi Bog (po prirodi) a drugi (Sin) uopće nije Bog. Ali zato si po "boštvu po položaju" izjednačio đavlinu i Isusa. Nakon ovoga i Zaokret će nasrnuti na tebe zbog tvoje hule na Isusa. :)

Mislim da je istina da ti praviš, tj.tvoja teologija, ovu gradaciju jer veruješ da Sin proizilazi od Oca tj.da je samo Otac nerođen. Tu već praviš razliku između Oca i Sina Boga.
Isus je po tome niži.

Ja pak Božanski plural doživljavam apsolutno ravnopravnim bez ikakve razlike.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Hoćeš reći kako su ti đavlina i Isus baš u svemu jednaki? OK. :)

2.Korinćanima 4,4..i đavo ima uzvišen položaj..u odnosu na nas. On jeste gospodar ovog sveta..

To theos je vezano za položaj u odnosu na nas a ne između svih koji nose theos..

Ti pak imaš razlike u Božanstvu..ti doslovno veruješ u više i niže Božanstvo
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
2.Korinćanima 4,4..i đavo ima uzvišen položaj..u odnosu na nas. On jeste gospodar ovog sveta..

To theos je vezano za položaj u odnosu na nas a ne između svih koji nose theos..

Ne trebaš ti ništa dodatno pojašnjavati. Sve si već objasnio. Bar si dvadesetak puta ponovio i ustvrdio kako Tomino obraćanje Isusu - Bog moj! nije Theos koji ide uz Boga Svemogućeg, nego je to theos kojim sveti Pavao titulira đavlinu u 2 Kor 4,4.

P.S. Shvatio sam potpuno, nemoj mi ovo više dokazivati.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Ne trebaš ti ništa dodatno pojašnjavati. Sve si već objasnio. Bar si dvadesetak puta ponovio i ustvrdio kako Tomino obraćanje Isusu - Bog moj! nije Theos koji ide uz Boga Svemogućeg, nego je to theos kojim sveti Pavao titulira đavlinu u 2 Kor 4,4.

P.S. Shvatio sam potpuno, nemoj mi ovo više dokazivati.

Da li je tebi Bog Sin u potpunosti jednak Bogu Ocu?
 
Natrag
Top