Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa malo čas si me pitao moj Željo. Zar me nisi pitao gde piše da je Cezar u pitanju. Ja sam te tako razumeo. Izvini ako sam ja tebe drugačije razumeo. Znači, znao sad da Plinije piše o Cezarovom kalendaru. Tu se slažemo.

Nisi ti tvrdio da su u "Cezarovom kalendaru" Brumalie bile 25.12. Ti si tvrdio da je Cezar odredio da 25.12. bude svetkovina Brumalia. Izvoli ovo dokazati citatom Plinija.

Šta su Brumalije? Evo ti mi reci? Nije li to povezano sa solisticijem tj. ne doseže li ga?

Ne, kažem nego nije obavezujće za svakog Rimljanina da ga slavi. To je poenta. Mogli su ako su hteli, isto kao i sada kada se slavi sveti Ilija ili sveti Jovan Krstitelj..

Čovječe što je tebi? Gdje Plinije uopće piše o svetkovini Brumalia. Gdje je u Plinijevu tekstu uopće imenica Brumalia. Nemoj mene poučavati, nego izvoli dokazati ono što si tvrdio.

Zato kažem, vidimo da zimski solisticij pada na 25.decembar od Cezara. Šta predstavlja solsiticij, nisi mi odgovorio a voleo bih čuti kakvo je tvoje mišljenje.

Ali gdje ti je proslava Brumalija 25.12. To si tvrdio. Dokaži to citirajući Pliniji. Ako ne dokažeš, onda si neistinu iznosio.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ja bih voleo da mi odgovoriš o onome što Plinije piše. O zimskim solisticijama..pusti sada Brumalije? Doćićemo i do njih. Ja sam citirao takođe druge koji govore o Brumalijama na 25.decembar od vremena Cezara. No, mi ovde imamo od Plinija zapis o zimskim slolisticijama. Šta su zimske solisticije?

Pusti dakle Brumalije, ako sam pogrešio nije problem, jer sam tako i našao da stoji. Istražićemo i to. Ali pitanje Brumalija tj. samog naziva ovoga što pada na 25.decembar ako si svestan toga je sada manje važno. Važno nam je da smo uvideli da Plinije piše o prazniku zimskih solisticija. Pa te pitam šta su te solisticije? I jesu li možda povezane sa suncem? Šta kažeš? Hoćemo li da se bavimo Plinijem..hajde.

Ps..nastavljamo sutrdan. Istraži pa da vidimo oko solisticija..šta su, povezanost sa suncem tj. sunčevim cikuslusima. Odoh obnoviti snagu, obaveze čekaju..laku noć. Nastavljamo...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja bih voleo da mi odgovoriš o onome što Plinije piše. O zimskim solisticijama..pusti sada Brumalije?

Ne, neću pustiti Brumalije. Tvrdio si točno ovo:

Pogledaj ovu recimo tvrdnju brate dragi:

"Koliko je datum praznika zavisio od paganske Brumalije 25.decembra..i slavljenja najkraćeg dana u godini i novog sunca..ne može se tačno odrediti", Nova Šaf Hercegova Enciklopedija religioznog znanja, 49.

Kao što sam i rekao, julijanski kalendar uvodi Brumalije na 25.decembr a ne predjulijanski. Julije Cezar je ovo uveo pomerajući taj praznik ili ga jednostavno postavio na 25.decembar kada je u to veme bio perido zimske solisticije.

gde je Cezar odredio baš 25.decembar kao datum brumalije ili zimske kratkodnevice, da jesam. Cezar je odredio 25.decembar prema terminu zimske kratkodnevice. O tome govori Plinije.

Evo što si tvrdio: Cezar je odredio da poganska svetkovina Brumalia padne na 25.12. I tvrdiš dalje, o tome piše Plinije. Izvoli citirajući Plinija dokazati ovo što ovdje tvrdiš. Odmah ću te te podsjetiti - u onome što si ti meni ponudio kao dokaz (Plinije knjiga XVIII, glava 59), nema ni Cezara, nema ni Brumalia niti se spominje bilo kakva svetkovina. Izvoli traži na nekom drugom mjestu kod Plinija.

Pusti dakle Brumalije, ako sam pogrešio nije problem, jer sam tako i našao da stoji.

Bravo, sada si priznao da ti je netko podvalio? Našao si da tako stoji. Netko je napisao da u Plinijevim spisima stoji kako je Cezar svetkovinu Brumalia postavio na 25.12. Krasno, lijepo ti je netko podvalio. Jer sam ti ja sada pokazao da Plinije u tome svome tekstu ne spominje ni Brumalije niti kakvu svetkovinu koja pada na 25.12. I što ćeš sada kad si vidio da 25.12. nema niti Brumalia niti svetkovine?

Važno nam je da smo uvideli da Plinije piše o prazniku zimskih solisticija. Pa te pitam šta su te solisticije? I jesu li možda povezane sa suncem? Šta kažeš? Hoćemo li da se bavimo Plinijem..hajde.

Nađi mi riječ praznik u onom Plinijevu tekstu. Nađi mi riječ Brumalija u onom Plinijevu tekstu. :) Kako se može govoriti o prazniku Brumalija u tekstu u koje tih riječi uošpće nema!?!?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A sad ću ja tebi samo malo "podignuti suknju", da te zagolica što Plinije piše o brumi, zimskom solsticiju i svetkovini za zimski solsticij. Napravit ću nekoliko "screenshotova" iz prve Plinijeve knjige.

1637883000294.png
Na prvoj slici Plinije govori o božici Angeroni,
kojoj se prinose žrtve dvanaest dana prije
januarskih kalenda,
dakle, 21. prosinca.

1637883127243.png
Na drugoj slici vidimo Plinijevo spominjanje
brume, međutim ne spominju se nikakve
svetkovine.

1637884042329.png
Ovdje Plinije govori o zimskom solsticiju, za
kojeg, vidimo dolje, Plinije kaže da pada na
21. prosinca.

Dakle, nema nikakvih Brumalia 25.12. niti na 25.12. pada bilo koja druga svetkovina kod Rimljana u ovom periodu - konac 1. stoljeća. Vidjeli smo već prije u više navrata kako će Aurelijan uvesti proslavu Sol Invictusa na 25.12 274. godine, dakle sedamdesetak godina nakon što kršćani slave Isusovo rođenje 25.12. Sve je jasno, kršćani nisu ni od koga preuzeli 25.12. jer prije kršćana, vidjesmo i ovdje od Plinija, nitko nije slavio neko svoje božanstvo 25.12. prije kršćanja,, pa gakršćani nisu mogli ni preuzeti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ovdje Plinije govori o zimskom solsticiju, za
kojeg, vidimo dolje, Plinije kaže da pada na
21. prosinca.

Samo mi reci koja je ovo knjiga od Plinija...? Jel to deo ovog "diferent kind of winds"? Jel to knjiga broj 3?

Ps..taj tekst nema veze sa ovim koji sam ja postavio gde govori jasno o 25.decembru..jer pominje 8-dan pre januarskih kalendi za zimske solisticije. Hajde videćemo i ovaj pak tvoj tekst da vidimo kontekst.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Samo mi reci koja je ovo knjiga od Plinija...? Jel to deo ovog "diferent kind of winds"? Jel to knjiga broj 3?

Je, ovo je iz zbirke Vol. I., i knjiga je broj III

1637913577018.png

Ps..taj tekst nema veze sa ovim koji sam ja postavio gde govori jasno o 25.decembru..jer pominje 8-dan pre januarskih kalendi za zimske solisticije. Hajde videćemo i ovaj pak tvoj tekst da vidimo kontekst.

Da, spomenut je 25. decembar u tekstu na koji si se ti referirao, ali čovječe, u tome tekstu uopće nema:

1. Nema Cezara -
za kojega si tvrdio da je, u ovome Plinijevu tekstu, odredio Brumalie.

2. Nema Brumalia - a ti tvrdio da u ovome tekstu Plinije govori baš o Brumaliama.

3. Nema svetkovine (praznika, festivala) - a ti tvrdio kako su Brumalije bile velike poganske svetkovine i slavlja.
------------------------
Da rezimiram, Plinija si sam zazvao, i vidimo da ti je Plinije i "presudio". Poštenije i pravednije nije moglo ni biti. Baš ništa od onoga što si ti tvrdio da stoji u Plinijevu tekstu, uopće ne postoji - ne postoji Cezar, ne postoje Brumalie i ne postoji nikakva svetkovina. Više je istinitih likova u narodnim pričama, basnama i bajkama, negoli u ovoj tvojoj priči. Eto, za primjer, u Crvenkapici postoji lovac, koji može biti i stvaran.

P.S. Odgovori kratko na nekoliko donjih pitanja

1. Znaš li koliko ukupno knjiga sadrži Plinijeva Natural History?

2. Znaš li koliko je to otprilike stranica A4?

3. Znaš li koliko puta se u svim tim knjigama spominje bruma?

4. Znaš li koliko puta se u svim tim knjigama spominju Brumalie?

5. Znaš li koliko puta se u svim tim knjigama 25.12. spominje kao neka svetkovina?

Prouči malo ove relevantne spise, Plinijeve, pa ćemo nastaviti i valjda do nečega stići.

P.S.S. Preselit ću ovo na drugu temu, pravu - Tko i zašto napada kršćansko slavljenje Isusova rođenja 25.12??? - da se ovdje može normalno nastaviti diskusija o Covidu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Je, ovo je iz zbirke Vol. I., i knjiga je broj III

Pogledajte prilog 147140



Da, spomenut je 25. decembar u tekstu na koji si se ti referirao, ali čovječe, u tome tekstu uopće nema:
A u kom kontekstu je spomenut? Ok, ićićemo tamo na onu temu.

Jer u kontekstu zimskih solisticija?

I nije tačno da ne postoji Cezar, rekosmo da Plinije pominje da je ovo Cezarov kalendar, dakle 25.decembar po Cezarovom kalendaru jeste datum zimskih solisticija.

Ostalo ćemo tamo...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Vratimo ovoj temi njezinu tematiku, o podvalama i lažima o kršćanima i Božiću 25.12. nastavimo na odgovarajućoj temi.

"Njemački paradoks"

1637922477915.png

Kao što možete vidjeti, nešto manje od prije godinu dana, 18.12.2020., kada još ni jedan Njemac nije bio cjepljen, bilo je 31.553 novozaraženih, a prije dva dana, 24.11.2021., nakon što je potpuno cjepljeno 56,7 milijuna Njemaca (68,1 %), broj novozaraženih je 73.966 (2.34 puta više) novozaraženih. U čitavoj povijesti čovječanstva ljudi koji nisu "mozgovni invalidi" iz ovoga su zaključivali da ovakav čin, kakvo je ovo cjepljenje, ne samo da ne pomaže, nego strašnu štetu čovječanstvu pravi. Svijete, dokle ćeš voziti ovim krivim smjerom?
 

Prilozi

  • 1637921996226.png
    1637921996226.png
    151,8 KB · Pregleda: 0
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vratimo ovoj temi njezinu tematiku, o podvalama i lažima o kršćanima i Božiću 25.12. nastavimo na odgovarajućoj temi.

"Njemački paradoks"

Pogledajte prilog 147142

Kao što možete vidjeti, nešto manje od prije godinu dana, 18.12.2020., kada još ni jedan Njemac nije bio cjepljen, bilo je 31.553 novozaraženih, a prije dva dana, 24.11.2021., nakon što je potpuno cjepljeno 56,7 milijuna Njemaca (68,1 %), broj novozaraženih je 73.966 (2.34 puta više) novozaraženih. U čitavoj povijesti čovječanstva ljudi koji nisu "mozgovni invalidi" iz ovoga su zaključivali da ovakav čin, kakvo je ovo cjepljenje, ne samo da ne pomaže, nego strašnu štetu čovječanstvu pravi. Svijete, dokle ćeš voziti ovim krivim smjerom?

Svijet će se voziti ovim krivim putem sve dok se ne isključe mediji. Svi, uključujući tu i štampane, elektronske.

Sotonska gamad će za neučinkovitost placeba i "Gain Of Function" eksperimenta, optužiti novi navodno 5 puta zarazniji soj. I naravno, vlade, političari, ta gamad psihopatska će kao odgovor na taj "soj" iniciati nove "mjere" i nova cjepiva koja će zaludeli ljudi morati primati svakog prokletog dana uz naravno nošenje brnjica, ovoga ili onoga....

Istovremeno te iste vlade, ti isti sotonini ispljuvci od političara i "struke" će iza kulisa podizati cijene svega, izazivati nestašice i prodavati nacionalna dobra korporacijama i uvoziti gomile osunećenog alahovog mesa (koje o gle čuda nje "cijepljeno").....

Dokle će svijet, dokle će ljudi ćutati i ići u krivom smjeru?

Dokle god ne isključi medije.

Bez medija, bez ispiranja mozgova (a mozgovi su najviše ispirani u ovoj histeriji) čitav plan, koji Jovan tako grčevito "brani" se ruši kao kula od karata.

Ps. Pročitaj šta je napisao "Ilija".... i reci ima li ludilu kraja....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
PANDEMIJA KORONA VIRUSA, I PAPSKE NAMERE

U pogledu svega onoga sto danas vidimo u desavanjima oko pandemije korona virusa, i izjavama poniklim iz redova Rimokatolicke crkve, i svetske zdravstvene organizacije, kao i iz uvodjenja drasticnih mera kao zastite od virusa - koje uvode pojedine drzave, zelim da dam presek onoga sto razotkriva istinske namere - kako vladara ovoga sveta, tako i Rimokatolicke crkve, u cilju stvaranja novog svetskog antihriscanskog poretka.

Uzimajuci u obzir ove pomenute namere - treba naglasiti sledece.
Korona virus i obavezna vakcinacija - predstavljaju planski stvorena sredstva porobljavanja covecanstva, i uspostavljanja globalne papske vlasti putem uvodjenja obaveznog nedeljnog zakona.

Naime, Korona virus i globalna pandemija - bice iskorisceni kao izgovor za uvodjenje pomenutog nedeljnog zakona, kojima ce vakcinacija i uvodjenje nedelje biti prikazani kao jedini spas covecanstva, sto se u vecoj meri vec danas i cini u pogledu vakcinacije, a uskoro ce u to biti ukljucena i nedelja kao nuzni faktor za spasenje covecanstva.
Oni koji prime vakcinu, a potom i papski nedeljni zakon - automatski ce primiti zig zveri ili antihrista.
sa druge strane, oni koji odbiju da budu vakcinisani i da usvoje nedelju, njima ce biti zabranjeno pravo na zivot i sopstvenu egzistenciju.

Nece moci da kupuju i prodaju, bice stavljani na sudove i u moderne tamnice, a na kraju ce biblijska zver ili papstvo u savezu sa svetovnim vladarima doneti ukaz o smrtnoj kazni za sve neposlusne, jer ce svojom neposlusnoscu biti proglaseni osnovnim krivcima za postojanje bolesti i zla koja pogadjaju covecanstvo, a koja ce se u to vreme neposredno pred Hristov drugi dolazak obilato izlit u vidu sudova Bozjih na bezbozni svet koji prima zig zveri.

Rec Bozja o tome kaze sledece:

'"I videh drugu zver gde izlazi iz zemlje, i imaše dva roga kao u jagnjeta; i govoraše kao aždaha.

I svu vlast prve zveri činjaše pred njom; i učini da zemlja i koji žive na njoj pokloni se prvoj zveri kojoj se isceli rana smrtna.
I učini čudesa velika, i učini da i oganj silazi s neba na zemlju pred ljudima.
I vara one koji žive na zemlji znacima, koji joj biše dani da čini pred zveri, govoreći onima što žive na zemlji da načine ikonu zveri koja imade ranu smrtnu i osta živa.
I bi joj dano da dade duh ikoni zverinoj, da progovori ikona zverina, i da učini da se pobiju koji se god ne poklone ikoni zverinoj.
I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovim,
Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zveri, ili broj imena njenog.

Ovde je mudrost. Ko ima um neka izračuna broj zveri: jer je broj čovekov i broj njen šest stotina i šezdeset i šest" ( otkrivenje 13. 11 - 18 ).

S obzirom da uskoro dolazi cas kada ce se Gospod sam objaviti celom covecanstvu i pozvati ga na duhovno probudjenje - postoji indicija da se ove gore pomenute namere papstva nece u potpunosti ostvariti , vec da ce ceo svet videti slavu Bozju kada se on objavi i progovori glasom svog Bozanskog autoriteta, i biti pozvan da se obrati, i obavi duhovnu pripremu za Hristov drugi dolazak u slavi, prilikom cega ce se istorija sveta kakvog poznajemo zavrsiti, i verni biti uzeti u oblake, na susret Gospodu na nebo.

Amin!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top