Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Tebe samo moderator može smiriti, i to nije na čast nekome ko se naziva "hrišćanin". Naravno, kada bih hteo prigovoriti tvojim jezikom ti bi pobegao sa foruma. Ali ne, ja takav nisam.

Dakle, samo uljudno se ponašaj ako ne zbog imena koje nosiš "hrišćanin" onda zbog kazne moderacije (što nije na čast ali opet je nešto).

Ne spamaj temu.

Prvi dolazak našeg Gospodina u tijelu, kada je rođen u Betlehemu, bio je 25. prosinca u srijedu, u vrijeme kad je August bio u svojoj četrdeset drugoj godini, a od Adama, pet tisuća i pet stotina godina. Stradao je u trideset i trećoj godini, 25. ožujka, u petak, osamnaeste godine Tiberija Cezara, kad su Rufus i Roubellion bili konzuli." (Hipolit, Komentari Danijela, knjiga 4 - 23.3.; između 202. i 211.)

"Uistinu, jedini dokaz za proslavu rođendana 'boga Invictusa' na dan 25.12. je onaj u Filokalusovom kalendaru - proslava Sol Invictusa, Aurelijanova boga sunca." (Roger Beck, "Merkelbach's Mithras")
-----------------------
Dakle, 'čovječe', zašto lažeš? Tko te tjera da ovoliko lažeš? Tko te nadahnjuje da ovako i ovoliko lažeš??? Očituj se, kaži nam u čije ime ovako lažeš.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Aha...kada te neko kori za greh onda "ne spamuj". Lukavo i bestidno ponašanje.

No, što se teme tiče, pusti Mireta. Mi ćemo tamo na onoj temi. Mire hoće ovde, njegov izbor, moramo poštovati. A mi možemo tamo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Aha...kada te neko kori za greh onda "ne spamuj". Lukavo i bestidno ponašanje.

No, što se teme tiče, pusti Mireta. Mi ćemo tamo na onoj temi. Mire hoće ovde, njegov izbor, moramo poštovati. A mi možemo tamo.

Kako može biti grijeh, lažova nazvati lažovom? Dapače, grijeh je lažova ne prokazati. A da si lažov, i koliko si lažov, evo ljudima dolje:

Praznik Sol Invictus uveo je još Tit Tacije ubrzo nakon osnivanja Rima.

Ma nemoj. Mitski lik Tacije, u 8. stoljeću prije Krista, uveo Sol Invictus u Rimsko carstvo? A gdje ovo nađe, 'junačino'? :bfghb:

Pa možemo da se pitamo da li Sol Invictus, koji su slavili Severi, uključite i 25 decembar.

Odgovor je DA. Dakle Sol Invictus u Rimu, koji je poznat još od rane republike(Avgusta), uključuje datume između 21 i 25 decembra kao datume koji su vezani za zimsku kratkodnevicu.

A vidi 'junačino' i 'sveznalice', sada tvrdiš kako Sol Invictus u Rimskom carstvu datira na prijelaz stare u Kristovu ere (August vladao od 27. pr. Krista do 14. poslije Krista). Sveznalice, "pomladi" ti se Sol Invictus čitavih osam stoljeća!? A kod koga si ti škole pozavršavao i ovo znanje posisao? Znam. Kod Miroljuba i kod Deretića. Samo se kod njih može napojiti ovakvim znanjem kakvo je tvoje. Poznate su to "riznice znanja - septičke jame trovatelja istine".
----------------------


P.S. Ljudi, kao što vidite, nije riječ samo o lažovu, radi se o lažovu iz Miroljubove i Deretićeve škole.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
P.S. Ljudi, kao što vidite, nije riječ samo o lažovu, radi se o lažovu iz Miroljubove i Deretićeve škole.

A obe su (to je jedna i jedina škola) zaražene pestilencijom Mileritističkog soja. Do srži zaražene, šta više otac im je isti onaj duh koji je "napravio" Millera, Batesa, White-a, Terzina, Veitha i naravno njihovu "vestu" Ellen Gould Harmon White, u glavu kamenom udarenu vešticu kristalnih zuba...

Uzgred, kada je tema već spamovana debilnostima subotarskim (jer ovo nije tema o Božiću, nego o sotonskim tehnokratama NWO-a koje subotari "brane") treba postaviti pitanje, još jednom, ako treba i do kraja vremena ga postavljati:

Zašto su EGWisti toliko alergični na ikakvo spominjanje sunca? Kakvi su to "biblijski" poznavaoci, kada NEMAJU POJMA DA YHWH U STAROM ZAVJETU IMA JASNE SOLARNE EPITETE?

No, ako se u jednaćinu ubaci činjenica da se radi o bezobraznom, nasrtljivom soju bezumlja američkog, onda nam mnoge stvari postaju jasnije.

Bezumnici žele da svoj veštičji koven pred neobaveštenima prikažu crkvom i sve će u svom bezumlju učiniti da to postignu. Sve. Lagaće, jer na lažima su i nastali i jedino se lažima i mogu održavati. Istine nikada kod njih bilo nije.

Ps. Latinsko Sol ne znači samo "Sunce", nego i JEDINI, odatle i onaj sotonski "Sola Scriptura".... Sol, Solu, Solus, Sola....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ne govoriš istinu

Evo dokaza da jesi lažov:


Jovan Prezviter je napisao(la):

Praznik Sol Invictus uveo je još Tit Tacije ubrzo nakon osnivanja Rima.

Najprije tvrdiš ovo - mitski lik Tacije, u 8. stoljeću prije Krista, uveo Sol Invictus u Rimsko carstvo? A gdje ovo nađe, 'junačino'? :bfghb:
A zatim tvrdiš ovo:

Jovan Prezviter je napisao(la):
Pa možemo da se pitamo da li Sol Invictus, koji su slavili Severi, uključite i 25 decembar.

Odgovor je DA. Dakle Sol Invictus u Rimu, koji je poznat još od rane republike(Avgusta), uključuje datume između 21 i 25 decembra kao datume koji su vezani za zimsku kratkodnevicu.

Dakle, 'junačino' i 'sveznalice', sada tvrdiš kako Sol Invictus u Rimskom carstvu datira na prijelaz stare u Kristovu ere (August vladao od 27. pr. Krista do 14. poslije Krista). Sveznalice, "pomladi" ti se Sol Invictus čitavih osam stoljeća!? A kod koga si ti škole pozavršavao i ovo znanje posisao? Znam. Kod Miroljuba i kod Deretića. Samo se kod njih može napojiti ovakvim znanjem kakvo je tvoje. Poznate su to "riznice znanja - septičke jame trovatelja istine".

i neprikladne izraze za hrišćanina koristiš.

Koji je kršćanski izraz za lažova?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Otkud znaš da je Tit Tacije mitska ličnost?

Kao drugo, važno je i to što Varon i Avgustin navode starost samog praznika. Ako je i mitska ličnost(dakle ako sam ja lažov onda je i tvoj Avgustin jer on to kaže) on stavlja slavljenje Boga sunca u starini, u vreme osnivanja Rima. Kult sunca je postojao mnogo pre Aurelijana, što je i normalno. Ako neko širi mitologiju onda ste to vi koji hoćete da kažete da kult sunca u Rimu nije postojao pre Aurelijana. To je mitologija. Tvrditi da neki neznabožački narod nije poznavao kult sunca.

Imaš i na novčićima u I i II veku lik Sola.

Dakle, prestani nazivati ljude lažovima, već nauči se civilizirano da razgovaraš.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Otkud znaš da je Tit Tacije mitska ličnost?

Priča kaže da je pobjedio Romula, ;) koji je mitski lik.

Kao drugo, važno je i to što Varon i Avgustin navode starost samog praznika.

Netočno. Opet lažeš. I Marcus Terentius Varro, tamo gdje ti citiraš (5,68), i Augustin uopće ne govore o prazniku, nego samo o činjenici da je poganima sunce bilo božanstvo. Jednako tako, niti Varro niti Augustin uz ova božanstva uopće ne povezuju 25.12. Dakle, LAŽEŠ, lažeš "k'o sam đavo".

Ako je i mitska ličnost(dakle ako sam ja lažov onda je i tvoj Avgustin jer on to kaže) on stavlja slavljenje Boga sunca u starini, u vreme osnivanja Rima.

Gore ti pokazah da je ovo laž. Augustin ne govori o ikakvom prazniku, nema praznika, nema datuma, nema mjeseca, nego naprosto o činjenici da su pogani Rimljani, kao i svi drugi poganski narodi, i sunce smatrali božanstvom.

Dakle, prestani nazivati ljude lažovima, već nauči se civilizirano da razgovaraš.

Lažov jesi. Lažov kakvog je mogao samo sam arhiđavlina instruirati.

Iv 8:44: Vama je otac đavao i hoće vam se vršiti prohtjeve oca svoga. On bijaše čovjekoubojica od početka i ne stajaše u istini jer nema istine u njemu: kad govori laž, od svojega govori jer je lažac i otac laži.
 
Natrag
Top