Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.400
Varcus Terentius Varro, tamo gdje ti citiraš (5,68), i Augustin uopće ne govore o prazniku, nego samo o činjenici da je poganima sunce bilo božanstvo.

Ne, oni govori o otelotvorenju tog božanstva u Sol-u. Bog sunca. A svako "božanstvo" svakako da ima svoj kult. Kult podrazumeva čin bogoslužbe.

Ono što ja podvlačim jeste da nam datumi slavljena u samom početku nisu direktno poznati. Ali da je bio slavljen bio je.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ne, oni govori o otelotvorenju tog božanstva u Sol-u. Bog sunca. A svako "božanstvo" svakako da ima svoj kult. Kult podrazumeva čin bogoslužbe.

Ono što ja podvlačim jeste da nam datumi slavljena u samom početku nisu direktno poznati. Ali da je bio slavljen bio je.

Dakle, opet lažeš k'o đavlina. Uostalom, citiraj Varra (5,68) pa ćeš i sam vidjeti što tamo piše. Nikakve svetkovine tamo nema. Pojma ti nemaš što tamo piše. Zašto se ovoliko prostituiraš? I to, napadajući Krista i Kristovu Crkvu da bi se dodvorio sotoni!?!?!?

Ps 59,13: Grijeh je svaka riječ usta njihovih: nek se uhvate u svoju oholost, u kletve i laži što ih govore!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.400
I dalje sevaš nervoznim pisanjem. Hajde izbroj do 10 pre nego što se obratiš sagovorniku, pa pokušaj smireno. Ok, možeš sve to reći drugačije. Tipa, ja se ne slažem sa tobom, tvoji navodi nisu tači itd. Pokušaj....

Kao drugo pominje se postojanje tog božanstva. Dakle od davnina. Imamo hram iz I veka posvećen tom božanstvu. A šta se radi u hramu? Normalno je da se bogosluži. A šta drugo. Božanstvu se bogosluži. Božanstvu Sola se takođe bogosluži. Inače, kakvo je to božanstvo koje nema bogosluženje?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
I dalje sevaš nervoznim pisanjem. Hajde izbroj do 10 pre nego što se obratiš sagovorniku, pa pokušaj smireno. Ok,

Ja samo ljudima pokazujem koliko lažeš.

Kao drugo pominje se postojanje tog božanstva. Dakle od davnina. Imamo hram iz I veka posvećen tom božanstvu. A šta se radi u hramu? Normalno je da se bogosluži. A šta drugo. Božanstvu se bogosluži. Božanstvu Sola se takođe bogosluži. Inače, kakvo je to božanstvo koje nema bogosluženje?

Evo ti popis rimskih božanstava, meni ne moraš, ali kaži i pokaži drugim ljudima kada su im to Rimljani svima mogli "bogoslužiti". :)

1637591631566.png
1637591708214.png

1637591745190.png
1637591799783.png
1637591846983.png
1637591891753.png
1637591925485.png
1637591961370.png

Čuj, znaš li bar izbrojati koliko ovo ovdje Rimljani imaju bogova i božanstava?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.400
Reci ti nama svima koje to proglašeno božanstvo nije imalo i svoje bogusluženje?

Već te pitah konkretno za Sol. Šta se radilo u hramu Sola-a iz I veka?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Reci ti nama svima koje to proglašeno božanstvo nije imalo i svoje bogusluženje?

Već te pitah konkretno za Sol. Šta se radilo u hramu Sola-a iz I veka?

Doći ćemo mi do prvog stoljeća, idemo najprije od početka. Dakle, navedi točno kojeg Sola i kojeg datuma je slavio mitski lik Tit Tacije u 8. stoljeću prije Krista.

Dokle god sam sebe sramotiš, a pri tome iznosiš sotonske laži protiv Krista i Kristove Crkve, ja ću ovdje postavljati dokaz da ljudi mogu zorno vidjeti da zaista lažeš, da si lažov. Evo:

Jovan Prezviter je napisao(la):
Praznik Sol Invictus uveo je još Tit Tacije ubrzo nakon osnivanja Rima.

Jovan Prezviter je napisao(la):
Pa možemo da se pitamo da li Sol Invictus, koji su slavili Severi, uključite i 25 decembar.

Odgovor je DA. Dakle Sol Invictus u Rimu, koji je poznat još od rane republike(Avgusta), uključuje datume između 21 i 25 decembra kao datume koji su vezani za zimsku kratkodnevicu.

Primjetite. Na jednom mjestu tvrdi da "Sol Invictus" u poganskom Rimu datira sve do 8. stoljeća prije Krista (Tit Tacije). A onda, tvrdi kako Sol Invictus počinje s carom Augustom, koji je vladao od 27. prije Krista do 14. poslije Krista. Dakle, sotona mu je podvalio dvostruko - da huli na Krista i Kristovu Crkvu, te da ovdje ispadne notorna i smiješna neznalica, koja bi o ovome diskutirala, a u osam stoljeća nije sposoban smjestiti ono o čemu bi drugima solio pamet.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.400
Doći ćemo mi do prvog stoljeća, idemo najprije od početka. Dakle, navedi točno kojeg Sola i kojeg datuma je slavio mitski lik Tit Tacije u 8. stoljeću prije Krista.

Rekoh. To nije navedeno( u tom delu). Ali iz toga ne izvlačimo zaključak da se nije uopšte slavilo.

A ti nisi odgovrio koje božanstvo nije imalo određenu službu? Jer ako je božanstvo, na osnovu čega je ono "obožavano"? Svaki kult ima obožavanje. Nepostoji kult koji nema način obožavanja. Dakle, svaki kult to ima. Kult Sola takođe. Gde si video da neko božasntvo nema službu? Hoćeš li naveti bar jedno?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Rekoh. To nije navedeno( u tom delu). Ali iz toga ne izvlačimo zaključak da se nije uopšte slavilo.

A iz čega se izvlači zaključak da se slavilo? Zašto bih ja vjerovao tebi kao dokazanom lažovu? Citiraj djelo i navedi autora djela gdje to stoji - da se slavilo, što se slavilo i kada se slavilo. Nemaš to, zdravo, doviđenja.

A ja ću nastaviti ljudima pokazivati kakav si ti đavliji lažov.

Jovan Prezviter je napisao(la):
Praznik Sol Invictus uveo je još Tit Tacije ubrzo nakon osnivanja Rima.

Jovan Prezviter je napisao(la):
Pa možemo da se pitamo da li Sol Invictus, koji su slavili Severi, uključite i 25 decembar.

Odgovor je DA. Dakle Sol Invictus u Rimu, koji je poznat još od rane republike(Avgusta), uključuje datume između 21 i 25 decembra kao datume koji su vezani za zimsku kratkodnevicu.

Primjetite. Na jednom mjestu tvrdi da "Sol Invictus" u poganskom Rimu datira sve do 8. stoljeća prije Krista (Tit Tacije). A onda, tvrdi kako Sol Invictus počinje s carom Augustom, koji je vladao od 27. prije Krista do 14. poslije Krista. Dakle, sotona mu je podvalio dvostruko - da huli na Krista i Kristovu Crkvu, te da ovdje ispadne notorna i smiješna neznalica, koja bi o ovome diskutirala, a u osam stoljeća nije sposoban smjestiti ono o čemu bi drugima solio pamet.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.400
A iz čega se izvlači zaključak da se slavilo?


Ti izvlačiš zaključak da nije a zašto to radiš? Iz predubeđenja. Ni iz čega drugog. Jer svi znamo da svako božanstvo ima svoj kult. Ne postoji ni jedno "božanstvo" kod pagana koje nije imalo svoj kult. Ni jedno.

Zašto to ne istražiš i pokažeš nam svima da je neko božanstvo bilo bez kulta? Jednostavno, ne postoji. Ako ga ima navedi, pa ćemo razmotriti. Otvren je um samo za činjenice. Ti tvrdiš nešto što je ravno nemougućem. Ne postoji takav primer. Čim je nešto proglašeno za božanstvo ima svoj kult.

Vi ste prvo tvrdili da uopšte nije pomenuto nikakvo božanstvo sunca u Rimu pre Aurelijana. Sada kada smo videli da to nije tačno, sada koristite nove neutemeljene protivargumente. Isto kao i za vakcinu što radite. Isti model. Kada vam se pokaže da jedan segment vaše priče ne stoji vi krenete u neki novi i tako u nedogled.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ti izvlačiš zaključak da nije a zašto to radiš? Iz predubeđenja. Ni iz čega drugog.

Ako nigdje ne piše da se dogodio 4. svjetski rat, ja ću zaključiti da se 4. svjetski rat zaista nije ni dogodio. A ti? Ti ćeš zaključiti da se ne zna je li se dogodio 4. svjetski rat, jer nigdje ne piše da se dogodio??? Koji um! :bfghb:

Jer svi znamo da svako božanstvo ima svoj kult. Ne postoji ni jedno "božanstvo" kod pagana koje nije imalo svoj kult. Ni jedno.

OK. Ti samo citiraj koje je to poganskao božanstvo i od kojeg vremena slavljeno 25.12.

Zašto to ne istražiš i pokažeš nam svima da je neko božanstvo bilo bez kulta?

Ti zaista nisi zdrav. Nagovaraš mene da istražujem ono što ti ne znaš. Lijenčino subotarska, klanjatelju alkoholičarke Ellen White, 'digni g.z.c.', čitaj i uči ako hoćeš nešto znati i s ljudima diskutirati.

Vi ste prvo tvrdili da uopšte nije pomenuto nikakvo božanstvo sunca u Rimu pre Aurelijana.

Lažeš, gnjido neljudska. Nađi i citiraj moje riječi gdje sam ja to tvrdio. Srami se, slugo sotonina.
 
Natrag
Top