Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Opet varničiš mržnjom. Dokle moram da te popravljam i opominjem. Na kraju za tvoje spasenje i dobro...ne možeš takvim načinom biti hrišćanin ni Bogu po volji.


Ja te ne nagovaram ni na šta. Samo ukazujem da tvoj protuargument da i pored pomena Sol-a od najranije istorije Rima "to ne znači da nije imao kult" je neodrživo jer tako nešto ne postoji.

Sad trebamo tebi verovati, tvojoj pretpostavci a ne logici koja jasno upućuje da svako Božanstvo ima kult.

Tvoja pretpostavka je neodrživa jer nemamo takav primer.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
A ja ću nastaviti ljudima pokazivati kakav si ti đavliji lažov.

Jovan Prezviter je napisao(la):
Praznik Sol Invictus uveo je još Tit Tacije ubrzo nakon osnivanja Rima.

Jovan Prezviter je napisao(la):
Pa možemo da se pitamo da li Sol Invictus, koji su slavili Severi, uključite i 25 decembar.

Odgovor je DA. Dakle Sol Invictus u Rimu, koji je poznat još od rane republike(Avgusta), uključuje datume između 21 i 25 decembra kao datume koji su vezani za zimsku kratkodnevicu.

Primjetite. Na jednom mjestu tvrdi da "Sol Invictus" u poganskom Rimu datira sve do 8. stoljeća prije Krista (Tit Tacije). A onda, tvrdi kako Sol Invictus počinje s carom Augustom, koji je vladao od 27. prije Krista do 14. poslije Krista. Dakle, sotona mu je podvalio dvostruko - da huli na Krista i Kristovu Crkvu, te da ovdje ispadne notorna i smiješna neznalica, koja bi o ovome diskutirala, a u osam stoljeća nije sposoban smjestiti ono o čemu bi drugima solio pamet.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Pazi samo da ne izgubiš spasenje u toj želji da podležeš niskim strastima, izliva gneva.

Dakle, možeš li pokazati da neko božanstvo nema kult? Da ili ne?

Pa da nastavim dalje..oko datuma.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Pa da nastavim dalje..oko datuma.

Može.

Prvi dolazak našeg Gospodina u tijelu, kada je rođen u Betlehemu, bio je 25. prosinca u srijedu, u vrijeme kad je August bio u svojoj četrdeset drugoj godini, a od Adama, pet tisuća i pet stotina godina. Stradao je u trideset i trećoj godini, 25. ožujka, u petak, osamnaeste godine Tiberija Cezara, kad su Rufus i Roubellion bili konzuli." (Hipolit, Komentari Danijela, knjiga 4 - 23.3.; između 202. i 211.)

"Uistinu, jedini dokaz za proslavu rođendana 'boga Invictusa' na dan 25.12. je onaj u Filokalusovom kalendaru - proslava Sol Invictusa, Aurelijanova boga sunca." (Roger Beck, "Merkelbach's Mithras")
-----------------------
Dakle, 'čovječe', zašto lažeš? Tko te tjera da ovoliko lažeš? Tko te nadahnjuje da ovako i ovoliko lažeš??? Očituj se, kaži nam u čije ime ovako lažeš?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako nigdje ne piše da se dogodio 4. svjetski rat, ja ću zaključiti da se 4. svjetski rat zaista nije ni dogodio. A ti? Ti ćeš zaključiti da se ne zna je li se dogodio 4. svjetski rat, jer nigdje ne piše da se dogodio??? Koji um! :bfghb:

Sola Scriptura... eto koji um. Kako nam nije jasno da je ta kuga, a Sola Scriptura jeste kuga (napada um) uzrok i kolijevka njegovog (Jovanovog,ali i ostalih Milertiskim sojem zaraženih) "umovanja"...

Shvatamo li mi da oni, a to je i dokazano, samo Sveto Pismo "pendreče" (siluju ga) da bi dokazalo njihove "umotvorine" pokupljene iz Talmuda, Kurana, Zend Aveste ili tabloidnih natpisa.

Imamo posla s patološkom opsesijom pisanom rečju, a ako ta reč još i "uši njihove" miluje, onda imamo katastrofu u najavi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Još jedanred da pitam..imaš li takav podatak ili ostaješ na pretpostavci da Sol u ranoj istoriji Rima nema kult i praznik?

Gnjido neljudska, gdje sam ja to tvrdio? Nađi i citiraj moje riječi gdje sam ja to tvrdio. Srami se, slugo sotonina.

Pogledajte kako laže:

Prvi dolazak našeg Gospodina u tijelu, kada je rođen u Betlehemu, bio je 25. prosinca u srijedu, u vrijeme kad je August bio u svojoj četrdeset drugoj godini, a od Adama, pet tisuća i pet stotina godina. Stradao je u trideset i trećoj godini, 25. ožujka, u petak, osamnaeste godine Tiberija Cezara, kad su Rufus i Roubellion bili konzuli." (Hipolit, Komentari Danijela, knjiga 4 - 23.3.; između 202. i 211.)

"Uistinu, jedini dokaz za proslavu rođendana 'boga Invictusa' na dan 25.12. je onaj u Filokalusovom kalendaru - proslava Sol Invictusa, Aurelijanova boga sunca." (Roger Beck, "Merkelbach's Mithras")
-----------------------
Dakle, 'čovječe', zašto lažeš? Tko te tjera da ovoliko lažeš? Tko te nadahnjuje da ovako i ovoliko lažeš??? Očituj se, kaži nam u čije ime ovako lažeš?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Nemoj samo kmečati i tvrditi kako ti to nisi rekao kada si rekao.


A iz čega se izvlači zaključak da se slavilo? Zašto bih ja vjerovao tebi kao dokazanom lažovu? Citiraj djelo i navedi autora djela gdje to stoji - da se slavilo, što se slavilo i kada se slavilo. Nemaš to, zdravo, doviđenja.

Evo tvog citata gde i sam sumnjaš da postoji igde datum slavljenja Sola. Ostaješ li pri ovom stavu? Ti sam kažeš "nemaš to, zdravo, doviđenja. Dakle, po onome što si napšisao jasnoje da ti ne veruješ da jepostojao datum slavlja Sola pre Aurelijana.

Stojiš li i dalje pri tome?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322

Dok svi u hrvatskom društvu oplakuju i osuđuju „jadnog“ RTL-ovog novinara koji je tobože napadnut na prosvjedu, za što nema nikakvog dokaza ni snimke, ovakve stvari se u potpunosti ignoriraju. Ovo je čovjek koji se vraćao kući sa prosvjeda, radi se navodno o 30-godišnjaku sa dvoje djece. Vozio se intercity vlakom ali kako nije imao brnjicu na licu, kondukter je pozvao policiju koja ga je navodno dočekala u Sesvetama.​

Pogledajte kako Hrvatska policija postupa sa građaninom koji se ne opire. Vlak nije krenuo sve dok ga nisu izbacili. Ljudi koji su se nalazili u vagonu javljaju nam da su potpuno traumatizirani, iako je nekolicina podržavala policajce.

Pogledajte dobro i zapitajte se, želimo li ovo „novonormalno“ kao svijet koji ćemo ostaviti svojoj djeci?

Generalizacije ne smije biti, ali ove psihopate ne smiju raditi u Policiji, jer ruše ugled poštenim policajcima koje često spominjemo.





 
Natrag
Top