Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Samo ti nikako da pokažeš da postoji "božanstvo" bez kulta? Još jedanred da pitam..imaš li takav podatak ili ostaješ na pretpostavci da Sol u ranoj istoriji Rima nema kult i praznik?

Nemoj samo kmečati i tvrditi kako ti to nisi rekao kada si rekao.

Evo tvog citata gde i sam sumnjaš da postoji igde datum slavlenja Sola. Ostaješ li pri ovom stavu? Ti sam kažeš "nemaš to, zdravo, doviđenja. Dakle, po onome što si napšisao jasnoje da ti ne veruješ da jepostojao datum slavlja Sola pre Aurelijana.

Stojiš li i dalje pri tome?

Sad se sjetih da sam o ovome već pisao. Evo, gnjido neljudska:

A kada je riječ o Rimskom Solu, stvari stoje ovako:

Premda su Rimljani Augustova doba držali da Sol pripada najstarijem stratumu religije,(1) njegov kult nije bio osobito istaknut kroz 1. st. prije Krista, u vrijeme kada se javljaju prvi dokazi postojanja zapadnog mitraizma. Ipak, znameniti gens Aurelii (druga polovica 3. stoljeća) drži ga patronskim božanstvom, a Circus Maximus krije mali hram u kojem se Sol indiges zajedno s Lunom svetkovao 28. augusta.(2) (Željko Miletić, sveučilište u Zadru)

(1) M. Terentius Varro, De lingua Latina, V.10; Dionysius Hal., Antiquitates Romanae
(2) P. Cornelius Tacitus, Annales, 15, 74.
--------------------
Kao što se jasno može vidjeti, kult Sola u Rimskom carstvu prije "uvoza" kulta boga Mitre bio je beznačajan. I još jednako važno, niti jedan "Rimski Sol" do toga doba nema baš nikakve veze sa 25.12. Tek će u drugoj polovici 3. stoljeća (274.) - "Aurelijanov 'Sol Invictus' - dobiti status "patronskog božanstva", s danom slavljenja 25.12. Dakle, tek sedamdesetak godina nakon što znamo da kršćani slave Isusovo rođenje 25.12. ;)

Gnjido neljudska, imaš li još koje dodatno idiotsko pitanje?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Odgovori, tvoj stav. Da ili ne.

Znaš li ti čitati? Točnije, razumiješ li ti išta kad pročitaš. Evo, ja ću ti još jednom ostaviti što sam napisao, pa ti nazovi tripu nek ti pročita i prepriča.

stvarnoslap je napisao(la):
A kada je riječ o Rimskom Solu, stvari stoje ovako:

Premda su Rimljani Augustova doba držali da Sol pripada najstarijem stratumu religije,(1) njegov kult nije bio osobito istaknut kroz 1. st. prije Krista, u vrijeme kada se javljaju prvi dokazi postojanja zapadnog mitraizma. Ipak, znameniti gens Aurelii (druga polovica 3. stoljeća) drži ga patronskim božanstvom, a Circus Maximus krije mali hram u kojem se Sol indiges zajedno s Lunom svetkovao 28. augusta.(2) (Željko Miletić, sveučilište u Zadru)

(1) M. Terentius Varro, De lingua Latina, V.10; Dionysius Hal., Antiquitates Romanae
(2) P. Cornelius Tacitus, Annales, 15, 74.
--------------------
Kao što se jasno može vidjeti, kult Sola u Rimskom carstvu prije "uvoza" kulta boga Mitre bio je beznačajan. I još jednako važno, niti jedan "Rimski Sol" do toga doba nema baš nikakve veze sa 25.12. Tek će u drugoj polovici 3. stoljeća (274.) - "Aurelijanov 'Sol Invictus' - dobiti status "patronskog božanstva", s danom slavljenja 25.12. Dakle, tek sedamdesetak godina nakon što znamo da kršćani slave Isusovo rođenje 25.12. ;)

Kako i dalje nastavlajš sa vređanjem..da li moram opet da te prijavim?

Kako znaš da te vrijeđam kad pokazuješ da ne znaš čitati?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
znameniti gens Aurelii (druga polovica 3. stoljeća) drži ga patronskim božanstvom, a Circus Maximus krije mali hram u kojem se Sol indiges zajedno s Lunom svetkovao 28. augusta.

Znači, ipak i pored tvog skeptičnog pisanja poput ovog
A iz čega se izvlači zaključak da se slavilo? Zašto bih ja vjerovao tebi kao dokazanom lažovu? Citiraj djelo i navedi autora djela gdje to stoji - da se slavilo, što se slavilo i kada se slavilo. Nemaš to, zdravo, doviđenja.

navodiš tvoj drugi post gde ipak si napisao da se Sol slavio.

Pa onda ne znam čemu ova tvoja skepsa u onom što si gore naveo. Ja li to pisao neko drugi ili ti?

No, utvrdismo ipak dve činjenice. Teškom mukom, zbog tvog opiranja ali utvrdismo:

1. Da je Sol u Rimu poznat pre Aurelijana 274.n.e..iz doba najranije istorije
2. Da se Sol i slavio pre Aurelijana tj. imao svoj kult


Tačan je datum slavlja na 28.avgust koji si naveo. Ima još jedan a to je 11. decembar. Takođe potvrđeno u Fasti-ma.

Dakle, kult Sola, sunca u Rimu je poznat i slavio se pre Aurelijana.

Sasvim normalno.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
2. Da se Sol i slavio pre Aurelijana tj. imao svoj kult

Sve se zna. Sol indiges zajedno s Lunom svetkovao se 28. kolovoza (augusta). A spomen Soli Indigiti in colle Quirinale u Filokalovim Fastima na datum 9. kolovoza (augusta). Dakle, ne samo da nisu slavljeni 25.12., nego su slavljeni u ljeto. S kršćanima i proslavom Isusova rođenja, dakle, nema baš nikakve veze.

Dakle, kult Sola, sunca u Rimu je poznat i slavio se pre Aurelijana.

Sasvim normalno.

Pa to sam ti ja sam napisao. Što si sada Ameriku otkrio?

Međutim, nema nijednog Rimskog "Sola" koji se slavi 25.12. prije Aurelijanova "Sola Invictusa" 274. godine. Evo i potvrde povjesničara:

"Uistinu, jedini dokaz za proslavu rođendana 'boga Invictusa' na dan 25.12. je onaj u Filokalusovom kalendaru - proslava Sol Invictusa, Aurelijanova boga sunca." (Roger Beck, "Merkelbach's Mithras")

Idemo dalje. Od Hipolita saznasmo da kršćani Isusovo rođenje slave od samog početka 3. stoljeća. Evo i za to dokaza:

Prvi dolazak našeg Gospodina u tijelu, kada je rođen u Betlehemu, bio je 25. prosinca u srijedu, u vrijeme kad je August bio u svojoj četrdeset drugoj godini, a od Adama, pet tisuća i pet stotina godina. Stradao je u trideset i trećoj godini, 25. ožujka, u petak, osamnaeste godine Tiberija Cezara, kad su Rufus i Roubellion bili konzuli." (Hipolit, Komentari Danijela, knjiga 4 - 23.3.; između 202. i 211.)

Dakle, ako je 25.12. netko od nekoga "posuđivao", onda je to mogao samo Aurelije od kršćana, jer vidjesmo kršćani 25.12. slave sedamdesetak godina prije Aurelija.

Na koncu, kako Kristovi neprijatelji (antikristi) lažu na Krista i kršćane tvrdeći da su kršćani 25.12. (Božić) preuzeli od "mitraista", kao dan svetkovanja boga Mitre, evo dokaza da je i ovo najprljavija sotonska laž:

Perzijanci imaju jednu od najsvečanijih proslava 21. prosinca, uoči zimskog solsticija, najduže noći i najkraćeg dana u godini. U Iranu se ova noć zove Shab-e Yaldaa, također poznata kao Shab-e Chelleh, što se odnosi na rođendan ili ponovno rođenje sunca. Yaldaa je uglavnom povezana s Mehr Yazatom; to je noć rođenja nepobjedivog sunca, Mehra ili Mitre, što znači ljubav i sunce, a slavili su je sljedbenici mitraizma još 5000-te godine prije Krista. (Ramona Shashaani, Iranska komora za tradicionalnu 'perzijsku' kulturu i povijest)
----------------------
P.S. Baš se pitam hoće li i koga će sotona ujarmiti da i ovo što je najočitije niječe.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
"NOĆAS MORA DA UMRE NJIH 18, NAŠTELUJTE RESPIRATORE"! Traži se hitna istraga o stanju u srpskim bolnicama

Sindikat zaposlenih policije poslao je zahtev ministru policije za pokretanje istrage o navodima pacijenata Kruševacke bolnice o, kako se navodi, štelovanju smrti u zaraženih koronom i priključenim na respirator.

Povodom informacije koja se pojavila na društvenim mrežama koju je objavio Toma Aleksić, prenosimo objavu u celosti:

Supruga Miše Radovića iz Drenovca je dobila grip. Doktori su je uputili u kovid ambulantu u Kruševcu. Kako saznajemo, dotična gospođa Radović je slučajno zastala na vratima doktorske sobe i čula lično doktora koji je rekao: "Noćas moraju da umru 18 pacijenata. Naštelujte respiratore." Gospođa se uplašila, pozvala je sina da dođe po nju. Sin je došao po majku i pobegli su iz bolnice.

Sutradan, mladić dobija poziv iz kovid centra. Izjavili su mu saučesće, saopštili da mu je majka preminula, da dođe po telo i da im donese 8.000 RSD za transport. Izbezumljeno je mladić rekao: "Gospodo lažljiva i ubice, moja majka je živa i evo je kraj mene."

Iz napred navedenog zahtevamo da naložite ministarstvu unutrašnjih poslova da shodno ustavu RS i zakonima sprovede hitnu istragu, pronađe napred navedena lica, preuzme sve relevantne informacije, jer iz napred navedenog postoje svi elementi izvršenog teškog Krivičnog dela. Ukoliko su navodi tačni, onda je ovo za najstrožije kazne svih zdravstvenih radnika koji su umešani u ovakav slučaj.

Nadamo se da ćete hitno postupiti po našem zahtevu, naložiti hitnu istragu, a ujedno navodimo da je ova objava već doprla do građana Republike Srbije, izazvala strah, paniku i ogroman revolt.

Ovaj zahtev je prosledio Dejan Đukić, predsednik sindikata zaposlenih policije.


dopid mup-a.jpg

Izvor: https:// www. glas-javnosti. rs/vesti/hronika/-nocas-moraju-da-umru-18-pacijenata-nastelujte-respiratore-trazi-se-hitna-istraga-o-stanju-u-srpskim-bolnicama-foto
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Inace znam za mnoge slucajeve da osoba napusti bolnicu, uopste ne izvrsi testiranje, a da joj potom telefonom jave da je "pozitivna na kovid". To su doziveli mnogi moji prijatelji..

Greske se mozda ponekad i desavaju, ali ovo sa testiranim (odnosno netestiranim) je bilo ucestalo ranije i niko to nije proverio. U gornjem slucaju je svakako u pitanju krivicno delo!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Kao što se jasno može vidjeti, kult Sola u Rimskom carstvu prije "uvoza" kulta boga Mitre bio je beznačajan. I još jednako važno, niti jedan "Rimski Sol" do toga doba nema baš nikakve veze sa 25.12. Tek će u drugoj polovici 3. stoljeća (274.) - "Aurelijanov 'Sol Invictus' - dobiti status "patronskog božanstva", s danom slavljenja 25.12. Dakle, tek sedamdesetak godina nakon što znamo da kršćani slave Isusovo rođenje 25.12.

Sve vreme mu to i govorim ali ne vredi. On tvrdi da ja nesto izmisljam, a to sve kazu istoricari. Evo ti si mu sad citirao. A on trazi da mu ja nesto "priznam" neku gresku..

I nemojte da se svadjate..

Dugo se verovalo..vidiš i sam šta piše. Izvor dalje navodi da ta tvrdnja nema utemeljenja, znam pročitao sam.

Citirao ti je lepo Slap, nemam sta dodati.

To sto ti kupis neke tekstove po protestantskim sajtovima, gde se istorija izvrce i navodi se vade van konteksta, to stvarno ne bih da komentarisem. To nije istorija vec "fikcija".

Ti nicim nisi osporio ono sto sam ja rekao, da kult sunca nije postojao, ili je "beznacajan" do pojave Mitraizma!


Ono sto ti potenciras je slicno ovom: imamo adventiste i pravoslavce u Srbiji, i preuzmemo datum od adventista za koje niko i ne zna da postoje, umesto od pravoslavaca.

To je vasa fikcija! Dakle, umesto da Hriscani preuzmu datum od drzavne religije - SATURNA - DIONISA I HRONOSA, oni preuzeli od nekih "obozavalaca sunca" koji su se sastajali po podrumima i sumama, za koje istorija navodi da su se tek od 3. veka organizovali, a neki govore da do tad nisu ni postojali..

Nemam zasto da ti se izvinjavam, nisi u pravu. Uzmi lepo neke knjige iz istorije pa malo prelistaj, videces i sam da te nisam slagao.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top