Sveto Trojstvo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Pitanje za dobre poznavaoce spisa Ellen White:

"Ako je Ellen White verovala u trojstvo i to smatrala uslovom spasenja, zašto nije ukorila svog supruga Jakova White-a što nije verovao u trojstvo, i zašto nije napisala da je on izgubljen ako je to uslov spasenja?

A zašto se JEllena razvela od Jamesa Whitea?

Još više, zašto današnja Adventistička crkva koja veruje u trojstvo ne posvedoči da je Jakov White izgubljen, ako je to uslov spasenja?"

Zato što ne služi Istini, kao i ti.

P.S. Tko nema Sina nema ni Oca.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da.
Za satanistu i lažova poput tebe koji se bori protiv Božje crkve, to je tako.

A to vidimo iz tvoje laži 'da se Ellen White razvela od muža.

Teško onom koga uloviš u svoju mrežu laži i prevara.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Jahve kaže da je sve stvorio sam

Ovako govori Jahve, otkupitelj tvoj i tvorac tvoj od utrobe: "Ja sam Jahve koji sam sve stvorio, koji sam nebesa sam razapeo i učvrstio zemlju bez pomoći ičije. Izaija 44,24

Proroštvo. Besjeda Jahvina o Izraelu. Govori Jahve koji razape nebesa, utemelji zemlju i stvori dah čovjeku u grudima Zaharija 12,1

Isus je Stvoritelj
jer je po njemu stvoreno sve
što je na nebesima i što je na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja, bilo gospodstva, bilo vrhovništva, bilo vlasti: sve je po njemu i za njega stvoreno, i on je prije svega i sve se drži zajedno u njemu. Kološanima 1,16, 17

“Ti si u početku, Gospodine, zemlju utemeljio, i nebesa su djelo ruku tvojih” Hebrejima 1,10


Jahve neće dijeliti svoju slavu

Ja, Jahve mi je ime, svoje slave drugom ne dam,
niti časti svoje kipovima. Izaija 42,8
A sada, Oče, proslavi ti mene kod sebe slavom koju sam imao s tobom prije negoli je svijeta bilo. Ivan 17:5



Koliko njih može biti »Kralj kraljeva i Gospodar gospodara«?

Jer Jahve, Bog vaš, Bog je nad bogovima, Gospodar nad gospodarima,
Bog velik, jak i strašan, koji nije pristran i ne da se podmititi
Ponovljeni zakon 10:17

Čuvaj ovu zapovijed neokaljano, besprijekorno, sve do dolaska našega Gospodina Isusa Krista,
kojega će u svoje vrijeme pokazati blaženi i jedini Vladar, Kralj kraljeva i Gospodar gospodarâ, 1. Timoteju 6,14-15

Oni će zaratiti s Jaganjcem i Jaganjac će ih pobijediti; jer je on Gospodar gospodarâ i Kralj kraljeva, a oni koji su s njim pozvani su, i izabrani, i vjerni.” Otkrivenje 17:14

Na njegovu ogrtaču i na njegovu bedru napisano je ime: KRALJ KRALJEVA I GOSPODAR GOSPODARÂ. Otkrivenje 19:16.



Tko je jedini u stanju čitati srca ljudi?

ti čuj s neba, s mjesta gdje prebivaš, i oprosti i postupi; vrati svakome čovjeku prema putu njegovu, jer ti poznaješ srce njegovo - ti jedini poznaješ srce sviju 1. Kraljevima 8,39

,Dokrajči bezakonje zlotvora, pravedna podigni, pravedni Bože koji proničeš srca i bubrege. Psalam 7:9

Otkrivenju 2:23 Isus tvrdi da je onaj koji ima sposobnost to učiniti:

I djecu ću njezinu smrću pobiti; i znat će sve crkve da sam ja onaj koji istražuje bubrege i srca: i dat ću vam svakome po vašim djelima
Otkrivenje 2:23


Ali im se sâm Isus nije povjeravao; jer je poznavao sve ljude
i nije trebao da mu tko daje svjedočanstvo o čovjeku: jer je znao što je u čovjeku. Ivan 2:24, 25
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Oxfordski rječnik kršćanske crkve, Oxford University Press, 2005, opisuje Trojstvo kao "središnju dogmu kršćanske teologije".

Lingvističke studije pokazale su da genes nije povezan s glagolom gennao (začeti), već s pojmom genos (klasa ili vrsta). Dakle, riječ znači nešto poput "jedinstveno" ili "jedini". Da je pisac Biblije htio reći "jedinorođeni", upotrijebio bi grčku riječ monogennetos (vidi Moulton i Milligan). Činjenica da monogenes ne znači »jedinorođeni« može se lako vidjeti u odnosu na Hebrejima 11,17 gdje se Izaka naziva Abrahamovim monogenes. Izak nije bio jedini Abrahamov sin, on je također imao Jišmaela, svog starijeg sina.


Bogu Ocu, Bogu Sinu i Bogu Duhu, Trojici u jednom, Hvala, čast, moć i slava Od vijeka do vijeka, vječno. Amen.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Pitanje za dobre poznavaoce spisa Ellen White:

Ja nisam ta, doista mi nije važno što je rekla Ellen White i što su sve adventisti mijenjali u vjeri tijekom svoje povijesti. Za mene je to neozbiljno i nedostojno. Ali, ok, to je njihovo.

Reći ću nešto vezano općenito uz temu Presvetog Trojstva.
Mislim da vjerovanje u dogmu o Presvetom Trojstvu ne bi, sama po sebi, bila uslov spasenja da nije bitno povezana s Isusovim božanstvom. Velika većina katolika ne bi znala baš najbolje objasniti, ali vjeruje.
Čovjek ima svijetlo razuma i po razumu može spoznati da Bog postoji. Znamo da i djeca u svom razvoju prolaze jednu fazu radoznalosti i stalnog zapitkivanja i postavljaju pitanja na koje odrasli ne mogu ili neće odgovoriti. Pada mi na pamet jedan istiniti događaj kad je jedan zadrti ateist Pero čuvao svog malog nećaka od 4 godine i mali ga je stalno nešto zapitakivao. Pero mu pametno odgovarao. Onda su jedne večeri gledali mjesec i zvijezde i dijete ga zapita: "Pero, a tko je njih gore stavio?
Ne znam što je Pero odgovorio, nije ni važno, ali svakako da Bog prvi izlazi u susret onim a koji Ga traže iskreno.

Neće nas Bog suditi po onom što nismo znali i mogli, nego što smo mogli učiniti, a nismo.
Samo Duh proniče dubine Božje, a čovjekov razum ne može do kraja spoznati otajstvo Presvetog Trojstva, preostaje mu samo vjera.
Znamo da po krštenju, sakramentima, po Božjoj Riječi i ljubavi prema Bogu, rastemo u spoznaji Boga, tako nam se otkrivaju Božje tajne, pa i otajstvo Presvetog Trojstva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Ako je samo jedan Bogočovjek, Isus Krist, 'na čelu' sveopće Crkve - Crkve koju čine već umrli i na Nebo pristigli, mi živuća Crkva i svi koji će se u budućnosti roditi i postati dio Kristove Crkve - što je čudno da na čelu ove zemaljske i vidljive Crkve bude također samo jedan čovjek - papa??? Pogotovo, što je čudno kad je već Krist to htio i takvom je utemeljio?

Ja ne nadjoh jednog coveka koji u crkvi odlucuje, ja sam procitao da je crkva HRISTOVO TELO. Dakle, u pitanju je MNOZINA koja odlucuje! Hristos je rekao "STO GOD SVEZETE NA ZEMLJI, BICE SVEZANO NA NEBU".

Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano na nebesima; a što god odriješiš na zemlji, bit će odriješeno na nebesima."

Pa vidis ovde da je Petar simbol? Jer na drugom mestu pise isto to u MNOZINI - za apostole -

STA GOD SVEZETE NA ZEMLJI BICE SVEZANO NA NEBU!

Dakle, ne odnosi se samo na jednu osobu, vec na celu crkvu - U MNOZINI! Njegovo ime KAMEN (STENA), znaci da je on bio najhrabriji i najpouzdaniji medju njima. On je trebao da okupi Hristove ucenike nakon sto se oni razbeze od straha. Zato je dobio to ime. Zato mu je rekao "pasi ovce moje". I na temelju Petra (stene), Hristova crkva nastaje! Ali daleko od toga, da je to znacilo da je on prvi medju bracom, da ima neki poseban talenat i autoritet! To se pogresno tumaci!


Oprosti, ali ovdje ne vidjeti da je da je Isus još za života posebnu ulogu namjenio i dao i svetom apostolu Petru, zaista čovjek treba biti slijepac.

Petar jeste imao ulogu vodje. On je vodio crkvu jevreja, dok je Pavle vodio crkvu neznabozaca, i jedan su se drugom suprotstavljali!

Besmisleno je da se Pavle svadja sa Petrom tj. Papom i da njegove odluke osporava. Za takvo nesto bi danas bio iskljucen iz crkve!

Za Katoličku Crkvu (za katolike) Pravoslavna Crkva nije sekta.

Ako je crkava centralizovana, kako onda Pravoslavna nije sekta?

Morao bi sve da iakljucis po tom principu, i pravoslavne i protestante..

Točno, obuhvaća cijeli svijet. Ali obuvaća isključivo one koji vjeruju kako gore piše u Nicejsko-Carigradskom vjerovanju.

U sve ovo veruju i protestanti.. U cemu je onda problem?

Crkva je prije raskola prihvaćala papu kao 'prvaka Crkve'. Ako ti ne možeš to prihvatiti tu činjenicu ja razumijem, ali to ne mjenja činjenicu da je papu 'prvim' priznavala čitava Crkva. Trebao bi malo povijest Crkve pogledati.

Ko kaze da je istocna priznavala Papu svo vreme? Tokom celog perioda se naslucuje rivalitet istoka i zapada!


Sto se tice Papske vlasti.. Hristos je svim apostolima dao vlast, rekao je da STA GOD SVEZETE I RAZRESITE BICE TAKO I NA NEBU - U MNOZINI! Znaci, to se ne odnosi samo na Petra.

PETAR - KIFA (KAMEN) je ostao postojan do kraja, nije se pokolebao, dok su se svi ucenici razbezali. Hristos je znao da ce Petar tako postupiti i zato mu je nadenuo to ime. On je to ime opravdao! Na njemu kasnje nastaje crkva, ali daleko od toga da je bio iznad drugih! To je pogresno tumacenje!

To je isključivo u ingerenciji Boga. Ali, Martin Luther nije rođen u džungli i nije u džungli organizira vjernu zajednicu. Martin Luther je bio katolički svećenik, i otrovan duhom otpadništva odvukao ljude iz Kristove Crkve

Fino, i Mihailo Kerularije je odveo za sobom istocnu crkvu! Ako je Martin Luter sekta jer odvodi vernike, zasto Pravoslavni nisu?

za ovo sam ti objasnio. Martin Luther nije rođen u džungli. Ni Ellen White nije rođena u džungli. Ni Charles Taze Russell nije rođen u džungli, .... ni ovdašnji Jovan nije rođen u džungli, ... :)

Mihailo Kerularije takodje nije rodjen u dzungli, odveo vernike za sobom! Odvojio se od katolicke crkve..

Nekako Pravoslavna nije sekta, ali Martin Luter i svi ostali koji su se odvojili od nje ipak jesu..

A ako se danas rađaju ljudi u protestantskim obiteljima i žive po Božjoj volji, naravno da i oni pripadaju Kristovoj Crkvi.

Pa o tome pricam svo vreme! Nisu ljudi krivi sto tamo neki sarlatan odvalaci vernike za sobom, ako postuju simvol vere, oni su i dalje Hristova crkva! A taj sarlatan, moze da se duri, moze i da besni. Nije on crkva!

Budimo još časak objektivni, zašto je čitava Crkva prije raskola priznavala papu takvim?

Uvek je postojao rivalitet istocne i zapadne, istorija nije bas tako crno bela...

Ne misli se tu na to da pojedinac provjerava i opovrgava ono što su učili apostoli. Uostalom, nađi mjesto u Bibliji gdje je neki 'anonimac' nešto provjerio i apostole ispravljao.:)

A kako je onda Pavle, koji je pao s marsa, otisao Petru tj. Papi da ga ukorava za greh? :)

ja rekoh gore da jesu. Ali rekoh i što neki drugi također jesu.

Pa sta se onda sporimo kada i ti kazes da su protestanti crkva? :)

Ali taj čovjek nije nijekao da je Isus Bog. Nije apostole napadao i proglašavao ih "Babilonskom Bludnicom"? Kužiš, rezlika je k'o Bog i šeširdžija'. :)

Pa ja ne govorim da je onaj koji porice Hrista clan crkve!

Nego sto neki vicu na Papu i katolicku crkvu i nazivaju bludnicom, to cine i pravoslavci, pa nisu sekta!

Tako su u prvom veku vikali "ja sam Pavlov, ja sam Kifin..", i danas vicu da se dele, a Hristos se nije podelio, vec ljudi..

Mi moramo gledati sustinu, sta je njihovo ucenje, a ne odmah povoditi se za tim sto huskaju ljude, sto odvode i vicu na pojedine vodje i iznose zamerke..

Ja sam ipak nasao da je ucenje svima identicno, kako pobediti greh, postati slican Hristu.. A to je valjda sustina evandjelja..


Ja nisam nigde osporavao staresine koje cine crkvu. Ali staresine se mogu posvadjati, mogu pogresiti, mogu se podeliti.. Tako su se delili u NZ, a sve to ne znaci da se Hristos deli, da se crkva raspada.. Koliko god delova da ima danas (pravoslavci, katolici, protestanti..) ucenje je svima ipak ISTO!

Nemoj me krivo razumijeti, ali zar ne bi bio red, ako želiš ozbiljnu diskusiju o onome što vjeruje i uči Katolička Crkva, da se prije toga donekle informiraš iz službenog Katoličkog izvora (KKC), a ne da nastupaš kako to ovdje čine subotari.

Sta sam rekao sto katolicka crkva ne uci? Nisam navodio nicija verovanja.. Rekao sam samo da ne mogu prihvatiti prvenstvo Pape, i rekao sam razloge. A sto se tice protestanata, oprosti sto imam suprotno misljenje, samo kazem sta mislim. Mozda je pogresno, mozda i ispravno, Bog zna..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Vjerujem da u dobroj namjeri želiš prigrliti sve ljude. Razumijem te jer i ja tako činim. Srcem ih grlim, pomolim se za njih i nastojim tražiti ono što nas ujedinjuje. Ali razum mi govori drugačije, a razum mora biti osvjetljen i vođen Istinom.

Mislim da su sve ove rasprave bespotrebna preterivanja, sve vise dolazim do zakljucka da Hristos ne gleda tako na svoju crkvu! Mi bismo sve ostale da iskljucimo, koji nisu u nasoj crkvi. Tako ima pravoslavaca koji kazu da onaj koji nije u pravoslavnoj nece biti spasen, i katolici neki kazu isto. Mogli bismo tako i jedni druge da iskljucimo, Katolici Pravoslavce.

Shvatas li koliko je ovo besmisleno?

Ako mi jedni druge ne iskljucujemo, a protestante iskljucujemo, nije li to besmisleno?

U cemu je razlika? U dogmi?

Pa dogma je svima ista, sustina evandjelja ista.. Ucenje o Hristu Bogu, Trojstvu, pokajanju, oprostenju, vaznesenju, vaskrsenju, krstenju, Euharistiji.. Svi ispovedaju simvol vere. Sta jos treba da uce, da bismo rekli da oni pripadaju Hristovoj Crkvi? Da priznaju Papu??? Zasto?

To sto tamo neko vice protiv Pape naziva ga pogrdnim imenima, a crkvu bludnicom, pa to je od ljudi, od vodja, nije od Hrista! Znas li koje su ostre reci izgovorene 1054. u vreme raskola istocne i zapadne? I ko je kriv?

Ne mozemo ovaj gledati, moramo sagledati sustinu, a sustina je ko uci evandjlje, a ko ne uci.. Svi ovi uce evandjelje (ne ovi na forumu, vec uopsteno protestanti)...
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
, od vodja, nije od Hrista!
Amen! S time da se ne slažem da je do običnih naivnih ljudi, za ljude koji sude jednostavne u Kristu, koji su vrlo vjerojatno autentični Kristovi mali anđeli na zemlji jer tako i kaže Isusov nauk (dok ljudski govori nešto drugo kao što to uvijek biva) treba samo reći kao što je rekao naš dragi Isus: “Oprosti im, Oče, jer ne znaju što čine!”Luka 23:34
Vjerujem da se tu ništa ni ne može, možemo samo mijenjati sebe, a neki će nažalost shvatiti svoje pogreške tek kad dođe Kraljevstvo Nebesko, naš dragi Isus.
1. Korinćanima 2,14, Tjelesni čovjek ne prima što je od Duha Božjega; jer mu je ludost, i ne može da razumije, jer treba da se duhovno prosuđuje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano na nebesima; a što god odriješiš na zemlji, bit će odriješeno na nebesima."

Pa vidis ovde da je Petar simbol? Jer na drugom mestu pise isto to u MNOZINI - za apostole -

STA GOD SVEZETE NA ZEMLJI BICE SVEZANO NA NEBU!

Veliš, simbol!? Krasno, kad ti ne paše ono što u Bibliji jasno piše, jednostavno kažeš - TO JE SIMBOL! Isus Petru kaže: Tebi ću dati ključeve, a ti kažeš - ne, nije onako kako piše, to znači posve drugo, to je simbol i simbolika!?!?!?

Ni Bog ne postoji. Nio Isus ne postoji. To je samo simbolički.


Dakle, ne odnosi se samo na jednu osobu, vec na celu crkvu - U MNOZINI! Njegovo ime KAMEN (STENA), znaci da je on bio najhrabriji i najpouzdaniji medju njima. On je trebao da okupi Hristove ucenike nakon sto se oni razbeze od straha. Zato je dobio to ime. Zato mu je rekao "pasi ovce moje". I na temelju Petra (stene), Hristova crkva nastaje! Ali daleko od toga, da je to znacilo da je on prvi medju bracom, da ima neki poseban talenat i autoritet! To se pogresno tumaci!


Petar jeste imao ulogu vodje. On je vodio crkvu jevreja, dok je Pavle vodio crkvu neznabozaca, i jedan su se drugom suprotstavljali!

Besmisleno je da se Pavle svadja sa Petrom tj. Papom i da njegove odluke osporava. Za takvo nesto bi danas bio iskljucen iz crkve!



Ako je crkava centralizovana, kako onda Pravoslavna nije sekta?

Morao bi sve da iakljucis po tom principu, i pravoslavne i protestante..



U sve ovo veruju i protestanti.. U cemu je onda problem?



Ko kaze da je istocna priznavala Papu svo vreme? Tokom celog perioda se naslucuje rivalitet istoka i zapada!


Sto se tice Papske vlasti.. Hristos je svim apostolima dao vlast, rekao je da STA GOD SVEZETE I RAZRESITE BICE TAKO I NA NEBU - U MNOZINI! Znaci, to se ne odnosi samo na Petra.

PETAR - KIFA (KAMEN) je ostao postojan do kraja, nije se pokolebao, dok su se svi ucenici razbezali. Hristos je znao da ce Petar tako postupiti i zato mu je nadenuo to ime. On je to ime opravdao! Na njemu kasnje nastaje crkva, ali daleko od toga da je bio iznad drugih! To je pogresno tumacenje!



Fino, i Mihailo Kerularije je odveo za sobom istocnu crkvu! Ako je Martin Luter sekta jer odvodi vernike, zasto Pravoslavni nisu?



Mihailo Kerularije takodje nije rodjen u dzungli, odveo vernike za sobom! Odvojio se od katolicke crkve..

Nekako Pravoslavna nije sekta, ali Martin Luter i svi ostali koji su se odvojili od nje ipak jesu..



Pa o tome pricam svo vreme! Nisu ljudi krivi sto tamo neki sarlatan odvalaci vernike za sobom, ako postuju simvol vere, oni su i dalje Hristova crkva! A taj sarlatan, moze da se duri, moze i da besni. Nije on crkva!



Uvek je postojao rivalitet istocne i zapadne, istorija nije bas tako crno bela...



A kako je onda Pavle, koji je pao s marsa, otisao Petru tj. Papi da ga ukorava za greh? :)



Pa sta se onda sporimo kada i ti kazes da su protestanti crkva? :)



Pa ja ne govorim da je onaj koji porice Hrista clan crkve!

Nego sto neki vicu na Papu i katolicku crkvu i nazivaju bludnicom, to cine i pravoslavci, pa nisu sekta!

Tako su u prvom veku vikali "ja sam Pavlov, ja sam Kifin..", i danas vicu da se dele, a Hristos se nije podelio, vec ljudi..

Mi moramo gledati sustinu, sta je njihovo ucenje, a ne odmah povoditi se za tim sto huskaju ljude, sto odvode i vicu na pojedine vodje i iznose zamerke..

Ja sam ipak nasao da je ucenje svima identicno, kako pobediti greh, postati slican Hristu.. A to je valjda sustina evandjelja..



Ja nisam nigde osporavao staresine koje cine crkvu. Ali staresine se mogu posvadjati, mogu pogresiti, mogu se podeliti.. Tako su se delili u NZ, a sve to ne znaci da se Hristos deli, da se crkva raspada.. Koliko god delova da ima danas (pravoslavci, katolici, protestanti..) ucenje je svima ipak ISTO!



Sta sam rekao sto katolicka crkva ne uci? Nisam navodio nicija verovanja.. Rekao sam samo da ne mogu prihvatiti prvenstvo Pape, i rekao sam razloge. A sto se tice protestanata, oprosti sto imam suprotno misljenje, samo kazem sta mislim. Mozda je pogresno, mozda i ispravno, Bog zna..

Na svaku ovu tvoju pojedinu točku imao bih izvrstan odgovor, ali besmislenim mi se čini odgovarati nekome tko će na sve to 'odmahnuti' i napisati - to je simbolično.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Mislim da su sve ove rasprave bespotrebna preterivanja, sve vise dolazim do zakljucka da Hristos ne gleda tako na svoju crkvu!

Krist gleda na svoju Crkvu tako kako je molio: "Oče.., da svi budu jedno kao što smo mi jedno..."
Znao je da ćemo biti razjedinjeni i da ljudi neće htjeti ono što je On želio, a želio je da damo slavu Bogu bratskom ljubavlju i jedinstvom po Duhu. Što nas priječi?

Ako mi jedni druge ne iskljucujemo, a protestante iskljucujemo, nije li to besmisleno?

Mire, o kojima protestantima ti govoriš kad oni nisu jedinstveni u vjerovanju? Da zanemarimo Papu, tko od protestanata ima potpuni apostolski nauk i sakramente?
Pravoslavna crkve je sačuvala apostolski nauk, a to što ni ona nije jedinstvena, to je problem pravoslavca, ali, koliko mi je poznato, istine vjere su iste u svim autokefalnim crkvama. Čula sam kako se u Bugarskoj pojavio velik broj pravoslavnih "sekti" da je jedan pravoslavni svećenik rekao jednom katoliku: "Blago vama, vi imate Papu..."



U cemu je razlika? U dogmi?

Da, protestanti su otišli predaleko. Danas čitam o metodističkoj crkvi u SAD-u koja broji skoro 7 milijuna vjernika, opet se razdijelila se u tisuću frakcija. Razlog je, između ostalog, ređenje gay biskupa i promicanje LGBT načina života od strane crkvenih zajednica.
U tom smislu, katolici nikad neće pristati na kompromis, a vjerujem ni pravoslavci.

Isus će reći onima zdesna: 'Dođite, blagoslovljeni Oca mojega! Primite u baštinu Kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta! Jer ogladnjeh i dadoste mi jesti; ožednjeh i napojiste me; stranac bijah i primiste me; gol i zaogrnuste me; oboljeh i pohodiste me; u tamnici bijah i dođoste k meni.'"
Isus ne specificira tko su ti, da li su katolici, pravoslavci, protestanti ili svi drugi ljudi, već jasno daje do znanja da oni koji su činili dobro drugima, poradi Njega i u Njegovo ime, bit će baštinici Njegovog kraljvstva. Ili drugim riječima, oni koji su živjeli i ostali u ljubavi Božjoj.

Ostaje pitanje tko to živi u ljubavi Božjoj misleći da ljubi Boga držeći Njegove zapovijedi, a s druge strane služi Đavlu i svijetu?
 
Natrag
Top