Sveto Trojstvo

Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruka
47
i kod intuicije, uopšte ne znam niti osećam da me neko mrzi, niti da me voli ili da bilo šta oseća, rekao bih da ne vidim i ne čujem ne bih znao da postoji neko osim mene, tako da ta povezanost veze nema.
drugo sanjam ono što sam doživeo, video, čak i ne vidom nego podsvesno, ništa od snova mi se nikad u stvarnosti nije desilo niti sam nešto od snova kasnije potvrdio. snovi su plod naše podsvesti i razmišljanja a nikako ne mogu da predskažu bilo šta osim onoga kako se osećaš ... možda.
bašta koju poseješ nikad neće propasti samo će se dešavati promene, uveć će tu nešto rasti iz semena plodova biljke koju si posadio ili koje je vetar doneo, ali svakako će se održati neki život. tvojim učinkom možeš samo uređivati baštu po svom ukusu i želji ali nikako je ne možeš uništiti. nema to veze sa bogom to je priroda koja se razvija , pre bih mogao poverovati da biljke razmišljaju i da na taj način opstaju, kako je moguće da postoji billjka čije seme izdrži temperaturu od 300°C a raste baš na mestima gde su česti požari i nakon najvećeg požara nikne biljka.? bog ni sa ovim nema veze pre je moguće da biljka misli ....
 
Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruka
47
e a ovo sa marijom i rođenjem isusa je klasična španska serija, našli nekoog lika koga su ubedili da mu je žena bezgrešno začela sa bogom a u stvari bila klasična švaleracija, i sve to im dalo inspiraciju za priču kojom bi zaluđivali ljude vekovima. alo bre ljudi, medicina je nauka, nema bezgrešnog začeća niti začeća bez semena i jajnika. možda i nije bila švaleracija možda se kupali u istom koritu kad je lik radio rukoblud pa tako začela. nebuloze u koje veruje pola sveta. ...
 
Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruka
47
na kraju... ok , poverovao bih da je neko eksperimentisao sa populacijom na zemlji i mnoga pitanja bi našla odgovor, neko nas stvorio, ok i prvog čoveka i ženu, uradio i neku medicinsku intervenciju pa je ženu stvorio od muškaraca, to danas medicina može, pa je bacio i neko seme za biljke, kao što mi sada bakterijama naseljavamo neke planete sa pokušajem stvaranja stmosfere a kasnije i života, pa ok je i da toga iz navedenih razloga zovemo BOG , i sve tako dalje , ali ovo sa isusom je klasična jevrejska baljezgarija.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
još jedna jevrejska nameštaljka...KO JE PISAO BIBLIJU, KAD I ZAŠTO? KO JE PISAO SIONSKE PROTOKOLE, KO JE PISAO ISTORIJU, KO JE IZMISLIO KOMUNIZAM, I SVE OSTALO ... JEVREJI , KO BI DRUGI....to su samo izmišljotine i opet manipulacije... svet je prepun manipulacija, internet posebno pa treba misliti svojom glavom a ne verovati u čuda.

Ok, ne vredi nista da ti odgovaram.. Bukvalno sve na cemu bih ja mogao temeljiti odgovor, od nauke do istorije religije i filozofije.., ti si pripisao jevrejskim izmisljotinama. Znaci imas izbor da "verujes", jer sve sto si gore napisao je tvoja vera bez dokaza..

Danas jevreji vladaju svetom, to nije sporono, ali ostalo sto si naveo ne mozes da potkrepis. Tvoj odgovor se zasniva na negaciji, i ubedjenju da su jevreji sve prikrili i nastimovali. Da manipulisu istorijom naukom, tehnologijom, a za to nema nikakvih dokaza..

Pored toga, ti ces i u vanzemaljce poverovati, pre nego u razumno bice koje odrzava univerzum u funkcionalnom stanju.. Sto je i naucno dokazano, svemir bi se urusio da ga neko ne odrzava..

Dakle, naucne cinjenice ces negirati, pripisaces ih manipulacijama i jevrejima, a prigrlices i evoluciju ako ti odgovara, premda je skroz besmislena i nedokaziva..

Bukvalno, sve sta bih ja sad mogao navesti kao dokaz, ti ces reci "to je jevrejska namestaljka".. Kao sto je neko nabedjen u Isusa, tako i ti u svoju pricu.. A ja ne zelim gubiti vreme na besmislene rasprave..

Pozdravljam..
 
Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruka
47
To sa odrzavanjem je besmislica, priroda se sama odrzava, smenjuju se stanja tako je i sa svim ostalim.
Daj mi samo jedan razuman odgovor sa neoborivim dokazom na pitanje; KAKO ZNAS DA BOG POSTOJI I DA JE ISUS NJEGOV SIN
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
To sa odrzavanjem je besmislica, priroda se sama odrzava, smenjuju se stanja tako je i sa svim ostalim.
Daj mi samo jedan razuman odgovor sa neoborivim dokazom na pitanje; KAKO ZNAS DA BOG POSTOJI I DA JE ISUS NJEGOV SIN

Ima vise od hiljadu dokaza, ali ne vredi govoriti, jer ti "zelis verovati". Ma koliko poricao da nisi vernik, ti jesi vernik u evoluciju... Zelis to verovati!

Ako Boga nema, onda bi morao nastati "sam od sebe" slucajno. A to je totalna ludost, jer onda moras verovati u evoluciju. A evolucija znaci da ce jednoj biljci zbog nedostatka vode na kraju da izrastu noge pa ce sama do odseta na cesmu da se napije.

Pa jel ti shvatas u sta verujes?

Ako ja stanem da mucim biljku, ne zalivam je, ne dajem joj dovoljno svetlosti i vode, na kraju ce joj izrasti noge i ona ce sama otici do cesme da se napije.. To je ludost! Nece joj izrasti ni za mlijardu godina, biljka ce umreti od maltretiranja i osusiti se, pre nego sto ce joj izrasti noge..

Zamisli, biljci rastu noge ako je ja ne zalivam i maltretiram dovoljno dugo, ona evoluira u visi zivotni oblik.. I to je toliko velik evolutivni skok, da je prakticno nemoguc. Ako uzmes sve faktore u obzir, to je naucno nezamislivo!

Covece, naucnici danas ne znaju kako da naprave noge za robota, on ne moze pravilno da hoda, i to je veoma slozena funkcija, zahteva balans ravnoteze, rada odredjenih misica tj. imitaciju istih, pa je gotovo nemoguce to oponasati.. A ti kazes da je to nastalo pukom "slucajnoscu" samo od sebe. Hodanje je veoma slozen mehanizam i nemoguce ga je imitirati. Ali ti tvrdis da je nastalo pukom slucajnoscu bez ucesca inteligencije?

Trebas biti totalni idiot da bi ovo verovao! Pitaj ortopeda ili hirurga da li smatra da je to nastalo slicajno?

Ovo je mnogo gore "verovati", nego u razumnog tvorca koji je sve stvorio. I to pokazuje odsustvo inteligencije!

Bilo da verujes u vanzemaljce ili ne, u neki oblik evolucije ti moras verovati ako Boga iskljucis iz racunice. A onda imas problem!

Dakle, u velikom si problemu!

Da li je Isus njegov sin, to nije vazno, to dolazi kasnije, kao i moralna pitanja, i ne treba ih mesati sa naukom i logikom..

A ako bas neces da priznas da si VERNIK, onda nemoj ni da mi se obracas, jer nisi iskren. Vera u evoluciju pak nema nikakve razumne niti logicke potvrde, i totalno je suluda!
 
Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruka
47
Evolucija je pogresno shvacena, ne evoluira nista bez uticaja okolnosti. Nije rec o evoluciji vec o usavrsavanju. Svakako nikakav bog nema veze s tim. Naravno da nemas odgovor na moje jednostavno pitanje, ti samo zelis da zivis u zabludi kao mnogi koji su sve sto znaju o bogu culi od drugoh ili procitali u bibliji koju su pisali jevreji.
Svoje ubedjenje u postojanje boga zasnivas na "rekla kazala" . Ljudi (neki) su misaona bica i koriste mozak da bi funkcionisali, ziveli i donosili odluke a ne slepo verovati u lazi i izmisljotine. To je svojstvo slabih.
 
Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruka
47
Veruj ti u sta hoces ali znaj da ti taj u koga verujes nikada nece pomoci. Ispada da je pravi prijatelj veci od boga, jer se od njega mozes nadati a cekajuci pomoc boga umreces u samoci.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Evolucija je pogresno shvacena, ne evoluira nista bez uticaja okolnosti. Nije rec o evoluciji vec o usavrsavanju

Nisi u pravu, vrseni su lab. eksperienti na vinskim musicama, simulirali su ono sto se desava kod evolucije, uticaj zracenja, i drugih uslova, i to nije unapredilo musicu, nije stvorilo od nje drugu vrstu, vec je izazvalo degeneraciju, tako da su joj krila otpala..

Dakle, nije je unapredilo, vec je onesposobilo i osakatilo!

Ne postoji nacin da uticaj okoline izazove mutaciju koja ce dovesti do 'usavrsavanja'. To je naucna fantastika.. Ti verujes u bajke..

Ono sto je primeceno kod leptira recimo, da menjaju boju, sto oni zovu "evolucijom" zapravo nije evolucija, vec "adaptacija", sto znaci da je leptir imao ugradjen mehanizam za promenu boje krila u odnosu na uslove okoline..

Evolucija ne postoji, postoji "adaptacija" (ugradjen mehanizam), a da jedna vrsta predje u drugu, to apsolutno nije moguce.. Matematicki, verovatnoca da se desi samo jedna uspesna mutacija je 1: 00000000000000000000000...1 , ne mogu ni da napisem toliki broj...

Ti ocigledno ne znas, i nisi izucavao ovo..

Naravno da nemas odgovor na moje jednostavno pitanje

Ti nisi pobio ni jednu moju konstataciju.. Evolucija je nemoguca i naucno neodrziva, a buduci da je tako, ti onda mozes samo da slepo verujes kao sto vernici veruju u Boga.. Kako god okrenuo ti si vernik, jer nemas dokaze!

Svoje ubedjenje u postojanje boga zasnivas na "rekla kazala"

Upravo svoje ubedjenje u evoluciju, ti zasnivas na "rekla kazala" bez ijednog materijalnog dokaza! Dokaza za evoluciju nema, zato se i zove "teorija" evolucije, a ne naucna "cinjenica"!

Dakle, nemas nijedan dokaz!

Ljudi (neki) su misaona bica i koriste mozak da bi funkcionisali, ziveli i donosili odluke a ne slepo verovati u lazi i izmisljotine

A mozak je nastao evolucijom? Da pitas hirurga koji radi operaciju na otvorenom mozgu, da li je moguce da mozak nastane slucajno, znas li sta bi ti odgovorio? Jedan hirurg je izjavio: "pa samo ludak bi to pomislio"..

Ti ocigledno ne razumes koliko je zivot slozen. To je sistem.. Iz eksplozije i haosa ne moze nastati red!

To je kao da kazes da ce iz eksplozije stamparije nastati knjiga! Nece ni za milion godina!

Upravo je to tvrdnja evolucionosta! Da iz eksplozije nastaje stampana knjiga! Pa onda bi mozda i DNK mogao nastati, a koliko je DNK slozeniji, i koliko milijarde strana on ima? To ne moze stati ni u najvecu biblioteku na svetu.. Gustina informacija na tako malom prostoru je prosto zapanjujuca.. To razuman covek ne moze da shvati a ne moze ni da napravi! A kamo li neka nasumicna eksplozija!

Ti apsolutno ne znas o cemu pricas!

Veruj ti u sta hoces ali znaj da ti taj u koga verujes nikada nece pomoci. Ispada da je pravi prijatelj veci od boga, jer se od njega mozes nadati a cekajuci pomoc boga umreces u samoci.

Meni se Bog javio, i to na razne nacine, pomaze mi svakodnevno.. Uopste se ne radi o slepoj veri, jer ja imam licne dokaze.. A ti izmisljaj nekakvu evoluciju, za koju nemas nikakve dokaze..

Dakle, ti ako zelis mozes iskustveno doziveti Boga, a evoluciju nikada neces dokazati..

Pozdravljam..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.465
A hoce li neko da kaze od koga je zatrudnela Marija ,Isusova majka,pa prema tome ko je Isusov Otac?
Mt. 1
18 A rođenje Isusa Hrista bilo je ovako: kad je Marija, mati Njegova, bila isprošena za Josifa, a još dok se nisu bili sastali, nađe se da je ona trudna od Duha Svetog.
 
Natrag
Top