SUBOTA ! Dan za svetkovanje obavezan za Hrišćane ?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
granicu zna Bog ali navalice grešiti je nakon jednom čovek sagreši,i Bog kaao davidu pronese,a om potom učini ponovo greh. to je već navalice.
niko ovde nije tvrdio laodikeja da će grešnik i ući u carstvo,ja sam govorio da po pitanju mojsijevog zakona ne postoji pravednik,jer niko ned može zakona održati jer je njegova jasna svrha davanja ,kako i piše i to nije hula već istina,da sav svet stavi da je kriv Bogu. tako da čovek sebe ne može nadograditi ma kako nadograđivao zakonom jer ma kako bio svet budući ga održati ne može za jednu titlu u njemu i kriv je svem zakonu a kriv znači za sud. zakon ne gradi milost jednostavno već sud.- on nije faličan već svet i budući je dat sa merom ,ko smo mi da dodajemo ili oduzimamo meri i svrhi zakona. samo ako se trudimo po milosti možemo očekivati zastuipništvo Hrista po zakonu nema zastupništva. mi možemo danas biti većma dobri pred Bogom kao avraam što je bio,ali se kaže da se avraam mogao hvaliti pred ljudima ne i pred Bogom. on je platu primio po veri. kada se nije imalo čemu nadati oko sarine utrobe on je verovao Bogu.to mu se uračunalo u pravednost jer se ne posumnja. njegova dela ga nisu mogola spasti. zato je i obećanje dobio u vreme neobrezanja a ne u vreme obrezanja. i zato je slika zakona onog telesnog čoveka ukazana kroz ismaila odbijena kada je avraam prineo istog pred Boga jer je Bog jasno kazao da je obećanje dato kroz isaka koji još nije bio dat ,ali isaija tvrdi da ima više razloga za radost kao nerotkinja nego li ona koja rađa. u rimljanima 9. kao i galatima pavle jasno napominje i opominje da samo ona deca koja dolaze iz obećanog semena nazvanog Isus Hristos ulaze nu obećannje. i ako su svi telom avraamova deca,i muslimani i oni pod zakonom jevreji i oni od budizma i oni koji misle da je trojstvo mera ali samo jedno seme je u spašenju ,obećanjem kroz Hrista ,kroz to ime dato za spas,jer je Bog jedini Biblije objavljen u tom im enu kao spasitelj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jazakon savrseno ispunjavam zapovesti kroz svakodnevnu zivu zajednicu sa Bogom, i u Duhu koji me menja i cisti od svakoga greha.

Tebe niko ne zaustavlja na putu koji si odabrao, jer imas slobodnu volju da cinis kako zelis, ali ako se ne predas potpuno Bogu i ne rodis rod poslusnosti, jednoga dana ces poloziti racun pred onim koji poznaje srca i misli covecije.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ti koji tvrdiš da Zakon savršeno ispunjavaš uopče ga ne držiš
ne samo da ga ne vršiš nego ga bezbožno gaziš
još gore od toga činiš samo nisi svjestan toga, izgleda

da ti znaš i možeš savršeno ispuniti Zakon
čemu onda Janje Prečisto za grijehe naše kada si ti bez grijeha

o tome smo več diskutirali, a ti opet tvrdiš da si savršen
vidiš tvrdim da nisi
da si slijep i gol
i ne samo to nego da ne vidiš dalje od nosa, nažalost

umišljaš si neku veličinu, ..
vidjeh zlotvora koji se kao čempres krošnjat širi
gle prođoh i nema ga više
Psalam 37 prouči
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
ti koji tvrdiš da Zakon savršeno ispunjavaš uopče ga ne držiš
ne samo da ga ne vršiš nego ga bezbožno gaziš
još gore od toga činiš samo nisi svjestan toga, izgleda

da ti znaš i možeš savršeno ispuniti Zakon
čemu onda Janje Prečisto za grijehe naše kada si ti bez grijeha

o tome smo več diskutirali, a ti opet tvrdiš da si savršen
vidiš tvrdim da nisi
da si slijep i gol
i ne samo to nego da ne vidiš dalje od nosa, nažalost

umišljaš si neku veličinu, ..
vidjeh zlotvora koji se kao čempres krošnjat širi
gle prođoh i nema ga više
Psalam 37 prouči
vidiš spedy ti laodikeji svedočiš sad Pismo,ali on će reći da to nije Pismo. u tome je suština prevare. dok se mi ne okrenemo istini pedesetnice da bi nam sveti Duh otvorio umove mi svi ovde možemo samo svoje pričati.
on meni kaže da moram imati posvećen život. kada ga ja pitam da li je posvećen život preljuba on kao zakonik kaže da jeste. ja kažem da nije. koga tu vodi Duh Božji,njega kroz zajkon dok ga krši ili mene dok se okrećem Reči Hrista.
kada ja kažem ovde mnogim adventistima da skinu tu šminku i da prekinu nositi take bludne nošnje i mušku odeću i gledati tv i sve te gadosti oni kažu da ja nisam u Bogu dobro učvršćen. sad ko je tu učvršćen?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@mrsavkić
sudac ja nisam da sudim između vas dvoje tko je bliže Bogu i Kristu
ono što vidim je da obojica NE poštujete Zakon
sve što si napisao za crkvu adventističku je točno, jer zaista oni se samo izvana ali na oći ljudi koji neznaju istine mogu prikazati kao kršćani
svaki čovjek koji pozna temelj kršćanske vjere vidi da su adventisti remek djelo zla
jer imaju Zakon pred oćima, ali ga nemaju u srcima

pati da ne pogriješiš slučajno sudeči ih zbog toga što ne vrše Zakona
jer i njima je sotona zamaglio vid

naš dragi brat laodikeja odavno ne brani Pismo, ni vjeru Kristovu
nego svoju plaču propovjedničku
nije on jedini

učvrščen u Bogu i Kristu je onaj koji je savršen u ljubavi

tko je savršen u ljubavi ?

hajde razmisli pa ču ti sutra odgovoriti
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
@mrsavkić
sudac ja nisam da sudim između vas dvoje tko je bliže Bogu i Kristu
ono što vidim je da obojica NE poštujete Zakon
sve što si napisao za crkvu adventističku je točno, jer zaista oni se samo izvana ali na oći ljudi koji neznaju istine mogu prikazati kao kršćani
svaki čovjek koji pozna temelj kršćanske vjere vidi da su adventisti remek djelo zla
jer imaju Zakon pred oćima, ali ga nemaju u srcima

pati da ne pogriješiš slučajno sudeči ih zbog toga što ne vrše Zakona
jer i njima je sotona zamaglio vid

naš dragi brat laodikeja odavno ne brani Pismo, ni vjeru Kristovu
nego svoju plaču propovjedničku
nije on jedini

učvrščen u Bogu i Kristu je onaj koji je savršen u ljubavi

tko je savršen u ljubavi ?

hajde razmisli pa ču ti sutra odgovoriti
svršen u ljkubavi je onaj ko kažeda ljubi Boga tako što ljubi njega koji je Reč! vrlo prosto. ko ne sagrešuje Reči taj je savršen i može zauzdati sve telo svoje.
no sve počionje od zidanja na steni Hristu ili na pesku. kao što je korej otišao od mojisija i pao u smrt ,tako i dnaas istim porincipom odlazeć od pedesetnice imamo na hiljade učenja i koreja.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@mrsavić
pročitaj par puta ako bude potrebno i shvatičeš sve

Dječice! Ne ljubimo riječju i jezikom, već djelom i istinom. Po tom ćemo znati da smo od istine.
1. Ivanova 3:18-24

Ako vršimo njegove zapovijedi, po tom znamo
da ga poznajemo. Tko tvrdi: Poznajem ga, a ne vrši
njegovih zapovijedi, lažac je i u njemu nema istine.
Ali tko god vrši njegovu riječ, uistinu, u tome je do
savršenstva došla ljubav Božja. Po tome znamo da smo u njemu.
Tko tvrdi da da ostaje u njemu, taj mora tako živjeti, kako je on živio.
Prva Ivanova poslanica 2:3
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy i Mrsavkiću, savršen čovek je onaj ko je u Hristu, a ne u formalnom ispunjavanju zakona, jer jedino u Hristu ispunjen Duhom Svetim čovek može savršeno ispunjavati sve zapovesti, jer to postaje njegov život - način života.

Ja nisam napisao da sam savršen, jer savršenstvo se izgrađuje kroz ceo život putem posvećenja.
Hodanjem tim putem čovek ili ne greši u opšte ( što je i te kako moguće ) ili ponekad padne u neki greh i dolazi u pokajanje onome koji čoveka zastupa a to je Hristos.

Važno je da čovek ako i padne ne ostaje u grehu, već se protiv njega bori, i Bog takvom čoveku daje pobedu..

Apostol Jovan upravo u sledecem tekstu daje savet u odnosu na zapovesti, da onaj ko je u Hristu ne krsi ni jednu zapovest, ali da ako sagrsi, da imamo zastupnika Gospoda Isusa koji posreduje za nas i ociscava nas od greha.
Takodje, govori o tome da mi treba da zivimo kao sto je i Hristos ziveo, savrseno ispunjavajuci svaku zapovest i ziveci bez greha u celom svom zemaljskom zivotu:

"Дечице моја! Ово вам пишем да не грешите; и ако ко сагреши, имамо заступника код Оца, Исуса Христа праведника,
И Он очишћа грехе наше, и не само наше него и свега света.
И по том разумемо да Га познасмо, ако заповести Његове држимо.
Који говори: Познајем Га, а заповести Његове не држи, лажа је, и у њему истине нема;
А који држи реч Његову, у њему је заиста љубав Божија савршена; по том познајемо да смо у Њему.
Који говори да у Њему стоји, и тај треба тако да ходи као што је Он ходио" ( 1 jovanova 2. 1 - 6 )

Spedy, ti imas tendenciju da se takmicis u dokazivanju licne pravde.
Ja iznosim samo istinu radi spasenja drugih a ne radi licnog dokazivanja, a pojedine stvari govorim samo kao odgovor na optuzbe upucene na moj racun..

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Jazakon savrseno ispunjavam zapovesti kroz svakodnevnu zivu zajednicu sa Bogom, i u Duhu koji me menja i cisti od svakoga greha.

ma koga ti mažeš laodikeja, u lice ???
šta si napisao ovo gore ???

kako nesavršen grešnik može savršeno ispunjavati Zakon kroz zapovijedi
auuu!!
jesi se spetljao skroz-naskroz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Spedy i Mrsavkiću, savršen čovek je onaj ko je u Hristu, a ne u formalnom ispunjavanju zakona, jer jedino u Hristu ispunjen Duhom Svetim čovek može savršeno ispunjavati sve zapovesti, jer to postaje njegov život - način života.

Ja nisam napisao da sam savršen, jer savršenstvo se izgrađuje kroz ceo život putem posvećenja.
Hodanjem tim putem čovek ili ne greši u opšte ( što je i te kako moguće ) ili ponekad padne u neki greh i dolazi u pokajanje onome koji čoveka zastupa a to je Hristos.

Važno je da čovek ako i padne ne ostaje u grehu, već se protiv njega bori, i Bog takvom čoveku daje pobedu..

Apostol Jovan upravo u sledecem tekstu daje savet u odnosu na zapovesti, da onaj ko je u Hristu ne krsi ni jednu zapovest, ali da ako sagrsi, da imamo zastupnika Gospoda Isusa koji posreduje za nas i ociscava nas od greha.
Takodje, govori o tome da mi treba da zivimo kao sto je i Hristos ziveo, savrseno ispunjavajuci svaku zapovest i ziveci bez greha u celom svom zemaljskom zivotu:

"Дечице моја! Ово вам пишем да не грешите; и ако ко сагреши, имамо заступника код Оца, Исуса Христа праведника,
И Он очишћа грехе наше, и не само наше него и свега света.
И по том разумемо да Га познасмо, ако заповести Његове држимо.
Који говори: Познајем Га, а заповести Његове не држи, лажа је, и у њему истине нема;
А који држи реч Његову, у њему је заиста љубав Божија савршена; по том познајемо да смо у Њему.
Који говори да у Њему стоји, и тај треба тако да ходи као што је Он ходио" ( 1 jovanova 2. 1 - 6 )

Spedy, ti imas tendenciju da se takmicis u dokazivanju licne pravde.
Ja iznosim samo istinu radi spasenja drugih a ne radi licnog dokazivanja, a pojedine stvari govorim samo kao odgovor na optuzbe upucene na moj racun..

Pozdrav
nema potrebe da ti i spedy zaoštravate stvar.on ti je donekle rekao suštinu a i ti sam doneseš to samo se malo spetljaš. dakako d si sad rekao istinu. vidiš,ako samo jednom sagrešiš po mojsijevom zakonu ti si kriv. ako se pak uzdaš u Hrista i milost on ti može proneti,ali naravno ne navalice grešenje. mi svi ovde težimo da što više ugodimo Hirstu. ali najpre moramo imati ono što nam je temeljno dato za život. ta vera u njegovo ime i dar ili pečat svetoga Duha kojim je on vaskrsao a i mi jedino možemo tim istim Duhom vaskrsnuti.
 
Natrag
Top