Stvaranje sveta

MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.661
Malo sam se šalio za plavuše i ti to si shvatila kao šalu...
Izneo sam "legendu",ali to je istina...
Ne šalim se ja o ovakvim stvarima.
Potvrđeno je na više načina da sam to ja.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.661
Videćeš da se moja saznanja razlikuju od svih drugih pisanja,jer su lično moja...
Nije mi namera da bilo koga ubeđujem,hoću samo da iznesem istinu.
Kraj je vremena i prostora u kome mi živimo i zato ću da citiram Isusa:
"Sve tajno postaće javno.
Sve što je skriveno otkriće se!"
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
33
Kao i ostale stvari koje se krivo prikazuju ili krivo razumiju, i prvo poglavlje Biblije zaslužuje u najmanju ruku pošteno ispitivanje.
Potrebno je istražiti i utvrditi je li ono u skladu s poznatim činjenicama, a da ga se pri tome ne oblikuje ili prilagođava nekom teoretskom sistemu.
Također ne treba zaboraviti da izvještaj stvaranja nije napisan da bi se pokazalo
„kako” se stvaralo.
Prije se može reći da sadrži važnije događaje koji se opisuju u njihovu postupnu toku:
koje su stvari stvarane,
njihov redoslijed stvaranja,
te vremenski raspon ili „dan” u kojem su se pojavile.
Korisno je imati na umu da se o događajima izvještava sa stanovišta promatrača na Zemlji.
Opisuju se onako kako bi ih mogli vidjeti ljudi da su bili prisutni.
To se može primijetiti iz prikaza događaja četvrtog „dana” stvaranja. Tamo se Sunce i Mjesec opisuju kao velika svijetleća nebeska tijela u usporedbi sa zvijezdama. No, većina je zvijezda veća od našeg Sunca, a i Mjesec je beznačajan veličinom u usporedbi s njima. No, nije tako zemaljskom promatraču. Dakle, onako kako se vidi sa Zemlje, Sunce izgleda kao ’veće svjetlo koje prevladava danju’, a Mjesec kao ’manje svjetlo koje prevladava noću’ (1. Mojsijeva 1:14-18,).
U prvom dijelu izvještaja stvaranja ukazuje se na to da je Zemlja mogla postojati milijardama godina prije prvog „dana” stvaranja, iako se ne kaže točno koliko. Međutim, opisuje se njeno stanje prije nego je započeo prvi „dan”: „Zemlja je tada bila pusta i bez obličja, a tama je vladala nad površinom vodenih dubina; Božja djelujuća sila gibala se amotamo nad površinom vodâ” (1. Mojsijeva 1:2,).

Znanstveni princip vjerojatnosti u matematici pruža snažan dokaz da je izvještaj stvaranja u Knjizi Postanka došao sa izvora poznavanja događaja. U izvještaju se nabraja 10 glavnih faza ovim redoslijedom:
(1) početak;
(2) Zemlja u prvotnoj tami, obavijena teškim plinovima i vodom;
(3) svjetlo;
(4) proširenje ili atmosfera;
(5) velika područja suha kopna;
(6) kopnene biljke;
(7) Sunce, Mjesec i zvijezde zamjetljivi u proširenju; počeci godišnjih doba;
(8) morske nemani i leteća stvorenja;
(9) divlje i pitome zvijeri, sisavci;
(10) čovjek.
Znanost se slaže da su spomenute faze uslijedile takvim općenitim redoslijedom.

Mnogi smatraju da riječ „dan”, koja je upotrijebljena u prvom poglavlju Knjige Postanka, označava 24 sata. Međutim, u Knjizi Postanka 1:5 Bog osobno kaže da je dijelio dan na kraća vremenska razdoblja, nazvavši samo period dnevne svjetlosti „danom”. U Postanku 2:4 svi stvaralački periodi nazivaju se jednim „danom”: „Ovo je povijest nebesa i zemlje u vremenu njihova stvaranja, u danu (svih šest stvaralačkih razdoblja) u kojem je Bog stvorio zemlju i nebo.”

U prvom poglavlju Knjige Postanka koriste se izrazi „večer” i „jutro” u odnosu na stvaralačke periode. Ne ukazuje li to da su trajali 24 sata? Ne bezuvjetno. U nekim mjestima ljudi često pripisuju izrazu „dan” životni vijek čovjeka. Govore, „u danima moga oca” ili „u Šekspirovim danima”. Mogu „dan” životnog vijeka razdijeliti riječima „jutro (ili zora) njegova života” ili „večer (ili sumrak) njegova života”. Tako ’večer i jutro’ u prvom poglavlju Knjige Postanka nije ograničeno na doslovnih 24 sata.
 
Član
Učlanjen(a)
18.12.2009
Poruka
13
Postoji stručan naziv za taj deo mozga,ali je nebitan.
Čovekova svest je na tom delu,jer se čovek povodi za nagonom.
Potpis je autentičan i moj je.
Prijatelj cobi ode tako na neke forume i lažno izjavi da sam rekao da sam Bog???
Da mu ovde odgovorim:nisam Bog,ali sam onaj koji jesam!
To što stoji u mom potpisu to sam ja!I to stoji uvek uz moj avatar,koji je svuda isti!Ja sam onaj koji jesam!


Slusaj brate,neznam na cemu si ali nema veze.... Svejedno je,samo sam hteo da kazem da ne govoris istinu sto se tice tog potpisa,nije autentican i nije tvoj..... AZ JESAM SIJ...to je na crkvenoslovenskom i to su reci koje si uzeo iz Starog zaveta :" А Мојсије рече Богу: Ево, кад отидем к синовима Израиљевим, па им кажем: Бог отаца ваших посла ме к вама, ако ми кажу: Како Му је име? Шта ћу им казати? А Господ рече Мојсију: Ја сам Онај kojи Јесам. И рече: Тако ћеш казати синовима Израиљевим: Који јесте, Он ме посла к вама. И опет рече Бог Мојсију: Овако кажи синовима Израиљевим: Господ Бог отаца ваших, Бог Аврамов, Бог Исаков и Бог Јаковљев, посла ме к вама; то је име моје довека, и то је спомен мој од колена на колено. 2.knjiga Mojsijeva(Izlaska) 3.glava od 13-15 stiha.

I batali vise da lupas kako ti si to izmislio i da je to tvoj autentican potpis i da drugi lazu po forumima samo si ti jadan svetac i tebe svi napadaju,jos ce da bude na kraju da sam ja izmislio ove stihove i da ne postoje u Svetom pismu,a da si ti Duh sveti koji je Mojsiju davao zapovesti!!!


:tease::stupid:
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.661
Odkuda znaš da ne govorim istinu?
Tačan potpis je JA SAM ONAJ KOJI JESTE.
Stavio sam ovaj koji stoji,jer ne mogu da budem ti,oni koji razumeju i razmišljaju to i shvataju.
Da li razmišljaš???
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2009
Poruka
28
-boze koliko je za tebe 10000000 god.
-kao jedan minut.
-boze koliko je za tebe 10000000 zlatnika?
-kao jedan zlatnik.

-boze daj mi onda jedan zlatnik?
-vazi sacekaj minut!

mala opaska na sve vise zastupljenu temu vrem. trajanja stvaranja sveta
 
Član
Učlanjen(a)
02.02.2010
Poruka
33
JEDNA INTERESANTNA PRICA KAKO SMO POSTALI:

Prvo da kažem da ima nekih neverovatnih građevina u svetu koje pokazuju da su neki neverovatni ljudi davno postojali. Nama je rečeno da su samo primitivni ljudi ziveli u to vreme. Naročito što oficialno mišljenje istoričara i arheologa, pokazuje da oni svoje priče kroje, zovu ih dokazane potvrde, i jednostavno ignorišu dokaz da nisu u pravu.
Neko ko se ne slaže sa oficialnom pričom istorije. Svugde na nasoj planeti ima fantastične strukture izgrađene pre hiljade godina, sa tehnologijom koja je bolja od sve ove koju sada imamo. Ovo sve potiče od napredne rase koja je živela sa primitivnom populacijom.
Ova rasa se opisuje kao “the gods” ili bogovi u starom testamentu, ili stari zavet. Kada se reč bog upotrebi u starom zavetu, ona je ustvari prevod reči koja znaci vise nego jedan ili (plural) na engleskom. Znači ako su ti “bogovi” postojali davno, mogu da se objasne neke velike misterije za koje istoričari nemaju odgovor. Može da se objasni i zasto ranije civilizacije kao što su Egipat i Sumer ili (Shinar) u bibliji počele sa vrlo naprednim znanjem, i onda propali. Ta visoka tehnologija koja je postojala j izgubila se kod vecine ljudi.
U svakoj kulturi u svetu se priča o starim pričama i knjigama koje opisuju “bogove” koji su doneli naprednu tehnologiju.
Moglo bi se i objasniti kako je ta stara rasa imala i fenomenalno znanje Astronomije. Ima bezbroj legendi svugde u svetu o vremenu zvanom “Zlatno Doba”koje je bilo unisteno u kataklizami i“pad čoveka”.
Grcki poetičar Heslod je opiso svet pre”pada” Najopširnije price o naprednoj rasi su u desetina hiljada glinskih ploca nadjenih oko 1850 God. u Nineveh, ili glavni grad Assyrije iz starog doba. Ovo je blizu današnjeg grada Mosul u Iraku. Druge su se stvari isto našle ovde što se nekada zvalo Mesopotamia. Sumerski narod je ovde ziveo pre Hrista i ove se ploče zovu Sumerske ploče.
Pa zašto se onda još uvek ignoriše ovo otkriće? Najpoznatiji prevodilac tih ploča je naučnik i autor Zecharia Sitchin koji zna čitati dosta jezika. Neki naučnici tvrde da je on upotrebio kasniju verziju Sumerskog jezika da bi preveo raniji jezik, pa zato mozda nije sve 100% prevedeno. Neke interpretacije su pod znakom pitanja. On, a i drugi potvrđuju da Sumerska civilizacija je bila “poklon od bogova” koji su fizički bili živi i živeli sa njima.Ploče ih nazivaju An.Unnak.ki i Din.Gir
akkad3.jpg

Stara knjiga zvana Book of Enoch, ili knjiga Enok (verovatno ima i drugo ime) isto o ovome piše, i naziva bogove “oni koji gledaju “ili “the Watchers”. Egipćani su isto dali svojim bogovima ime Neteru, ili oni koji gledaju.
Zecharia Sitchin kaže da ploče opisuju kako su Anunnaki došli sa planete zvana Nibiru, i da su je Sumeri zvali Tiamat. Drugi naučnici kažu da su Sumeri videli Drako sistem zvezda koji je bio u obliku kao zmaj, pa da su to nazvali Tiamat. Ove ploče pokazuju solarni sistem naših planeta u svojim tacnim pozicijama. Opisuju planete Neptun i Uran na način koji smo mi tek pre par godina potvrdili. Najinteresantnije je kako opisuju stvorenje čoveka, ili homo-sapien.
Sitchin kaze da su Anunnaki došli na našu planetu pre 450,000 godina, da bi sakupljali zlato u današnjoj Africi. Glavno mesto je bilo u današnjem Zimbabveju,i to mesto su Sumeri zvali AB.ZU. Anglo-americka korporacija je našla dokaze da se zlato uzimalo iz Afrike pre oko 100,000 godina. Zlato koje su uzimali odavde odnosili su na njihovu planetu.
I oni su imali neku vrstu radničke klase. Tvrdi se da se ta radnička klasa suprostavila elitnoj klasi i da je onda došlo do kreiranje nove radničke klase. Kaze se da su pomešali Gene, i da smo mi tako ustvari postali. Današnja nauka govori o neobjašnjivom napredku naše fizičke forme u odnosu na period od oko pre 200,000 god.
Niko neće da kaže zašto i kako. Prethodno fizičko telo koje smo imali se zvalo homo erectus, pa smo onda postali homo sapiens. Biolog Thomas Huxley je pričo o ovome. Dokaz pokazuje da je homo erectus ili prvi covek postojao pre 1.5 miliona god u Africi. To je trajalo više od milion godina i onda dramatično smo se promenili i postali homo sapiens, i onda je došlo do još jedne promene pre oko 35,000 god,kad smo dobili ovo telo koje sada imamo.
inannaomega.jpg

Еvа (Ianna)
Sumerske ploce imenuju dvoje ljudi koji su nas kreirali.
Zovu se Enki i Ninkharsag. Jedno je muško, jedno žensko. Ninkharsag su zvali mammi, i dakle potiče reč majka. Ime za Ninkharsag se menjalo sa civilizacijama, pa je postalo Semiramis, Isis, Barati, Diana, i Marija. Dok su ova bića sa druge planete eksperimentisala šta da kreiraju, stvarali su ljudsko-zivotinjske hibride i bića sa deformacijama. Sumeri pišu kako se prvi covek zvao LU.LU. Ovo pokazuje da je bibliski Adam.LULU bio genetski hibrid, zvani homo erectus sa genima od takozvanih “bogova” Ženska verzija je isto bila stvorena. Zbog ovih dokaza koji su nađeni u Sumeru, tvrdi se da je biblija i simbolički jezik iz biblije uzet i da je napravljena fantastična priča, a da je originalno značenje iskrivljeno. Genesis i Exodus (ne mogu ovo prevesti, ali je uglavnom priča kako smo postali) su pisali Leviti kad su došli u Babilon oko 586 god pre Hrista.
inannadescent.gif

Evini potomci(Inanna's Descent)

Babilon je u bivšim zemljama Sumera, tako da Babilonci ili Leviti su znali o Sumerskim pričama. Na Sumerskim pločama piše se o E.DIN, u našim sadašnjim knjigama se piše o Edenovoj bašti (možda je ovo loš prevod) gde su Adam i Eva bili. Sumerske ploče govore o kralju Sargon da je nađen kao beba u košari niz reku. Naša knjiga o Exodusu govori o Mojsiju (moses) da je na isti način nađen. Naša knjiga Genesis kaže da bog (bogovi) su napravili prvog čoveka Adama od “prašine i od zemlje” i da je onda uzeto njegovo rebro da bi se stvorila Eva. Prevod “prašine od zemlje” je od hebrejske reči TIT,a to je od Sumerske reči TI.IT koja znači “to što je sa životom”Adam nije onda stvoren od zemlje, nego od živih ćelija. Sumerska reč Ti, znači rebro i život i izgleda onda da možda prevod koji mi imamo nije tačan. Eva znači “ona koja ima život” i nije stvorena od rebra nego od toga “sta ima zivot”ili žive ćelije. LULU/Adam je postao od ženskog stvorenja iz Abzu, Afrike. Naučnici pokazuju da homo sapiens potiče iz Afrike.
nergal.jpg

Afrika je ključ razumevanja za sve ovo, ali je naučnici ignorišu. Credo Mutwa, je Zulu sanusi, ili kako ga oni zovu Shaman. On je jedan od samo dva sanusi koja su ostala u južnoj africi i neki tvrdue da je genije od čoveka.
On je čuvar starih znanja Zulu nacije. On je pričo o africkoj tradiciji i o rasi bica sa zvezda,koja su se pomešala sa nama i stvorila rasu ljudi koji su bili pola/pola. Ova rasa je postala kasnije kraljevski vladari iz staroga sveta. Sumerske ploče i kasnije Akadijske priče daju imena i hierarhiju Anunnaki. Otac tih “bogova” je bio An, Antu je bila njegova žena. Oni su poslali dva sina da razviju ovu planetu. To je bio Enki, koji nas je stvorio, i Enlil.
Ploče objašnjavaju kako smo dobili od Enki moć da se razmnožimo i da je populacija postajala sve veća i veća. Enlil i Enki su se borili jedno protiv drugog. Indijske knjige zvane Vedas potvrđuju ovo. Jedna bitka je bila sto mi znamo kao biblijsko unistavanje Sodoma i Gomorra. Sumerske ploče i pričaju o velikoj poplavi i kako su Anunnaki napustili planetu sa svojim letećim spravama.Tada su polarni delovi promenili mesto. Sada se priča da će se ovo mžzda desiti opet 2012 god.Uglavnom u ono vreme su nestali Atlantida i Lemuria.
Piramidi pod vodom su nadjeni oko Bimini, blizu Bermudskog trougla. Fizičari tvrde da Mars imo klimu kao što je nasa. Bića sa Marsa su napravila piramide i tamo. Da, za one koji neznaju,postoje piramide i na Marsu,samo sto se ljudima to ne govori. Pošto je bila velika kataklizma, Mars je bio uništen, a i naša planeta isto tako. Nisu svi Marsovci uspeli da pobegnu, pa oni koji su preživeli ,ostali su bez njihove napredne tehnologije
Oni su preziveli sa malim brojem naših ljudi, pa su onda morali da počnu da grade sve od početka. Oni su postali visoko napredna rasa ljudi zvani Feničani (Phoenicians) ili Aryans. Oni su izgradili piramide ovde, i velika piramida se zvala El-Kahir, sto znaci Mars.
stonehenge.jpg

Egipcani su zvali Mars, HorDshr ili Horus Crveni. Sphinx se zvao Horakhti ili Mars. Oni su izgradili Stonehenge i Avebury u Engleskoj.Po svemu sudeći postojale su nekoliko vrsti ovih bića sa Marsa. Anunnaki su bili reptili. Stara literatura kaže da je postojala i Zmijska rasa.
3041339054_51d20bf209.jpg


Šta je značaj piramida? Da se razume sta su značile piramide za njih, mora da se prvo uzme u obzir da su oni imali fenomenalno znanje astronomije, astrologije, geometrije, matematike i znanje gde su linije planetarne magnetske sile ili (global energy grid).
Koje napravio Stonehenge u britaniji je znao pitagorinu geometriju pre nego sto je Pytagora rođen.
Ovo mesto je naprimer ogroman astrološki sat, ali sluzi i za transmitovanje i uzimanje energije. Naša magnetna rešetka sastoji se od linija magnetne energije koja se zove ley linije, kinezi su ih zvali meridijani ili zmajevske linije (dragon lines). Gde se one unakrsno spajaju,spirali energije postaju vortex i gde se mnoge linije ovako spajaju tu postoji masovan vortex energije. Ovde se nalaze piramide i sva druga čuda. I naša galaksija je spiralna. Ima jedna tačka na našoj planeti zove se Hartmann Grid ili hartmanova rešetka. Ovde se 12 linija energija spajaju i idu dole duboko u zemlju. Znas gde je to? Avebury, Engleska! Silbury brdo i West Kennet Long Barrow su još neka interesantna mesta.Još i da kažem nešto što nije povezano baš sa ovom temom na čemu smo a to je da se vrlo dobro razumem u to,što su ustvari od znacajani crno magiski rituali koji se izvode na mestima gde se nalaze ovi gradovi ili rešetke.
oannespriest.jpg



Ubaid rasa ljudi, su postojali izmedju 4,000-5,000 god pre Hrista, u današnjem Iraku, sto je čak i pre Sumerske civilizacije. Kod njih su nađene figure reptil-gušter, ali kaočovek. U centralnoj americi je bio Quetzalcoatl,koji je imao krila. Hopi indijanci su isto imali svojeg Baholinkonga. Istočni indijanci u americi su imali Nagas. Nagas je bila rasa demona u Indiskoj legendi. Egipćani su imali Kneph,i da ne zaboravimo da su slike Egipatskih faraona sa zmijama. Feniciani su imali Agathodemon. U voodoo ima Damballah Wedo Credo Mutwa priča o reptilskoj rasi zvanoj Chitauri, i kako oni postoje i danas. Da kažem i da je stari bog Moloch Horridus isto reptil u čije ime se žrtvuju deca u ritualima.Tvrdi se da mi imamo infiltraciju ovih reptila i da su oni među nama danas.
Znam da će neko kazati,ovo je neverovatno, ali postoji hibridni covek-reptil koji nosi Reptilski genetski kod. Neuroanatomista Paul MacLean kaže da mi imamo nešto što se zove R-kompleks. Pa zato se rađaju neke bebe sa takozvanim repom? Oni koji se razumeju u crnu magiju i invokacije/evokacije, jel znate koga zovete?
Kako izgledaju demoni na slikama? Pola covek pola zivotinja,ili reptil.Hmm, jel kapirate?
Anunnaki su napravili grozne hibride raznih vrsta,i to piše u Sumerskim plocama. Credo Mutwa tvrdi da je žrtvovanje dece jos iz dana kada je postojao stari svet, ustvari za Anunnaki reptile. Pa kako da postoju toliko raznih rasa ljudi danas? Oni su već imali pomešane rase izmedju njih,pa su se pomesali i sa nama. Zato imamo razne boje kože i oblike.
Neverovatno jel da?A ko kaže da je nemoguće? Glavne lokacije gde su Anunnaki, od kojih su se pojavili Aryani oko 4,800 god pre Hrista, su bile planine u Turskoj, Iranu i Kurdistan.
Odavde su hibridi civilizovali Sumer, Egipat, i Babylon. Iz Caucasus planina (današnje Čečenije, Gruzije) su dosli dosta hibrida čovek-reptil. Naučnici kažu da ova regija ima veliki broj Rh-negativnu krv.Velika promena se desila od vremena Ubaid kulture i Sumerske kulture, jer “bogovi” kojima su se molili Ubaidi su bili mešavina guštera i čoveka, a Sumerski su više licili na čoveka. U Genesis 6:1-4 je jedan interesantan citat. Sitchin tvrdi da ovo nije pravi prevod od Sumera.
dagon.gif

Dagon

Ogromna rasa kao sto je Goliath u bibliji,je ustvari hibrid. U Etiopskoj Kebra Nagast piše o bebama rodjenih od ljudi i “bogova”. U knjigama, Book of Noah, i Book of Enoch opisuje se Noah. Noah je stavio sve razne životinje u veliki brod u vreme potopa/poplave Noah je bio hibrid. Opis njegov je opis naših vanzemaljca.
U Shahnemeh, ili knjigu kraljeva, o istoriji Irana, koja je pisana 1010 god posle Hrista, opisuje se rođenje bebe Zal sin od kralja zvani Sam.Otac se zaprepastio njegovom izgledu.Isti opis kao Noah. Zal se oženio sa Rudabeh, ćerku od Mehrab, koji je bio kralj Karbula i krvna linija od zmijskog kralja Zahhak, koji je 1000 god vladao Iranom. Ovo je bila reptilska krvna linija. Sad vratite film unazad. Jel sam vam reko za Eki i Enlil, 2 brata, jedan nas je napravio. Enki je imo zmijski oblik i njegov amblem je bio 2 zmije omotane. Simbol se zvao caduceus. Gde se nalazi taj simbol danas? Pa koji vam je simbol u modernoj medicinskoj profesiji? ISTI taj.
Nacisti su znali istoriju u vezi reptila.
Zato su bili opsednuti sa “Master Race” koje su nazvali Aryans. Ime Iran potice od Airy-ana ili Air-an koje znači zemlja Aryas ili Aryana.Iz spisa koji su nađeni u Crnom moru Postoji opis princa noci ili kralja zla (Belial) da je kao zmija. Zar nije Evu namamila zmija, koja se ustvari zvala Gadreel.
Knjiga Enok je zabranjena od Katolicke crkve, jer nisu hteli da priznaju da su andjeli imali fizicka tela i da su bili medju ljudima Ti andjeli su ustvari hibridi. Tema o palim anđelima koju su dali kao zabranjene tajne ljudima može se naći u knjizi Enok. Priče o Azazel, Shemyaza, Prometheus. Glava Azazela koji je bio pali-anđeo reptil simboliše se sa preokrenutim pentagramom u Satanizmu.
Mislim da sam vam pisao dosta. Napisao sam ono sto sam smatro da je ok da napišem, ima još mnogo koješta. Poenta nije dali vi verujete u ovo ili ne. Poenta je da razmišljate, jer ovo nije izmisljotina.

roadsunlight.jpg


aug11mayacalendar.jpg

Mayan Prophecies and Calendar
 
Natrag
Top