Sta se desava.....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Moram da priznam da ste u pravu! Meni se lično dopao tekst o vrstama provokatora, za ostatak (ili veći deo?) nisam imao volje...
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Možete menjati nickove, avatare, ip adrese, ali rukopis vam se prepoznaje - gomila suludo prilepljenih citata gde normalnom čoveku ne pada na pamet da to sve čita jer je to standardna metoda ispiranja mozga.
A i lepo ste podelili uloge , jedan izigrava siledžiju pa preti ,drugi je neiskusan , treći je navodno razumniji i kao umereniji. Igra dobrih i loših. A radi se o organizovanoj grupi (a možda i pojedincu) koji deluju sinhronizovano ali diletantski.
Nisam želeo da komentarišem vaš tekst ali ne mogu da izdržim jednu sitnicu . Kada ste nabrajali totalitarne sisteme zaboravili ste pomenuti totalitarno verske sisteme poput Homeinijevog u Iranu ili Talibanskog , pa ste zaboravili čitav Srednji vek gde je crkva imala totalitarizujuću ulogu. Evo samo mala nadopuna.
Postavio bih vam par pitanja ali pošto se radi o programu a ne ljudima nema nikakve svrhe.
Ono najvažnije - NEĆETE USPETI U NAMERI DA NAS POSVAĐATE SA SUSEDIMA i MEĐUSOBNO, ŠTO VAM JE OSNOVNI CILJ - PUKLI STE yes3
POZDRAV DRAGI "PRAVOSLAVNI" TALIBANI :hi:

Neverovatno da si toliko supalj da se izdajes za,satro,pravoslavca ali "prebacujes" pravoslavnima nepominjanje nekakvih islamskih rezima u nabrajanju ateistickih podvala necastivog("zaboravljajuci" valjda da se "tvojoj" veri to isto smatra prevarom)...sto se tice tog nesvadjanja sa susedima,neka onda tebi i takvima ide na dusu svaka klanica koju su TVOM NARODU?: ucinili ti vrli "susedi" sa kojima "neces da se svadjas"..I TO NEKAZNJENO...pa kad smo usled zaslepljenosti komunizmom i njegovim rasturanjem Vere kao posledicu takvog slepackog "mirenja sa susedima" gde se sasvim zqaboravbilo na sopstvene zrtve-dobili devedesete kao neminovnu cenu onoga koji zaboravlja i Boga i istoriju-sad nas usled nove idolatrije "demonkratije" takvi kao ti pripremate za neku novu klanicu iz koje cete kao i uvek prvi izvuci svoje guzice...da nisam onaj "umereni" iz tvog posta svasta bi ti rekao na ove baljezgarije...ali budi siguran da se takve bljuvotine nece jos dugo trpeti u ovom narodu pa kad bude ustao da govnjivom motkom rasteruje ove izdajnike na vlasti budi pametan da mi ne budes preko puta posto cu i sam biti medju njima...i tad cu zaboraviti na "umerenost"...
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Jeremija ja bih volio sa ovim laznim Milanom oci u oci samo 5 min sve bi on grehove iskajao na brzinu nebi ga sasatvili ni super lepkom.:)wacko2:haha:
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Opa , ovde se počelo govoriti političkim govorom , a to je zapravo i osnovni motiv cele ove priče.
Druže jeremija samo sam dopunio listu totalitarnih društava . Pa vi ste o njima pričali, vi ste pričali o Staljinističkom tj. komunističkom i nacionalsocijalističkom totalitarizmu. Međutim nekako ste preskočili verske totalitarističke sisteme , ne samo islamske već i hrišćansku totalitarističku svest u srednjem veku .
Drugo, ko je ovde pominjao demokratiju ? Znači dobrosusedske odnose poistovećuješ sa demokratijom , pa dobro možda si u pravu no ja ne vezujem te dve stvari nužno.
Onda si nehotično, ali biće pre namerno ušao u uzroke nastanka bratoubilačkog rata na prostoru bivše Juge. Podsetiću te da to nema nikakve veze sa temom ali pošto malo šta ovde ima veze sa temom odgovoriću ti i na to. Postoji veći broj uzroka (sa većim ili manjim učinkom) tom krvoproliću. Jedan od uzroka je i vladajući komunistički sistem koji je međunacionalne probleme gurao pod tepih i nije ih rešavao već je sistem održavao silom pod parolom kako su svi nacionalni problemi rešeni. Vidiš jeremija, možda je ovo moje gledište blisko tvom yes3.
Ono gde se mi razlikujemo je što ti insistiraš na večnoj mržnji i ratu sa susedima i podeli samih vernika pravoslavaca. No to vam neće uspeti. Vi ste margina i ostaćete margina - moj druže talibanski.

Koto polij se tom tvojom vodom ne bi li ti bilo bolje, kad bi znao neke stvari brzo bi promenio mišljenje. A odkud znaš da mi Milan nije pravo ime ?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Opa , ovde se počelo govoriti političkim govorom , a to je zapravo i osnovni motiv cele ove priče.
Druže jeremija samo sam dopunio listu totalitarnih društava . Pa vi ste o njima pričali, vi ste pričali o Staljinističkom tj. komunističkom i nacionalsocijalističkom totalitarizmu. Međutim nekako ste preskočili verske totalitarističke sisteme , ne samo islamske već i hrišćansku totalitarističku svest u srednjem veku .
Drugo, ko je ovde pominjao demokratiju ? Znači dobrosusedske odnose poistovećuješ sa demokratijom , pa dobro možda si u pravu no ja ne vezujem te dve stvari nužno.
Onda si nehotično, ali biće pre namerno ušao u uzroke nastanka bratoubilačkog rata na prostoru bivše Juge. Podsetiću te da to nema nikakve veze sa temom ali pošto malo šta ovde ima veze sa temom odgovoriću ti i na to. Postoji veći broj uzroka (sa većim ili manjim učinkom) tom krvoproliću. Jedan od uzroka je i vladajući komunistički sistem koji je međunacionalne probleme gurao pod tepih i nije ih rešavao već je sistem održavao silom pod parolom kako su svi nacionalni problemi rešeni. Vidiš jeremija, možda je ovo moje gledište blisko tvom yes3.
Ono gde se mi razlikujemo je što ti insistiraš na večnoj mržnji i ratu sa susedima i podeli samih vernika pravoslavaca. No to vam neće uspeti. Vi ste margina i ostaćete margina - moj druže talibanski.

Ti da imas ista pravoslavnog ne bi ti palo na pamet da poredis islam i srednji vek evrope sa tim...jel nemaju veze...dakle tvoje insistiranje na nekom mirenju bez dolazenja do Istine je samo put u novu LAZ koja ce opet za rezultat imati stradanje...i opet ce to biti stradanje TVOG ? naroda...u drugom svetskom ratu su ti ti vrli susedi.(pod papskim blagoslovom i planom) na najbrutalniji nacin pobili na NAJZVERSKIJE NACINE OKO 700000 TVOJIH? sunarodnika...to isto su radili i siptrari i muslimani u Bosni...a sta smo mi "uradili"?zaslepljeni komunizmom nazvali smo te iste zlotvore "bracom u jedinstvu"...brutalno zaboravljajuci sta su nam radili...i naravno...kad nema kazne,zlocin se ponavlja...to se desilo devedesetih...proterani su i poubijani oni sto su pretekli 45te....i opet se sve to svalilo na krivicu Srba....sada takvi kao ti okamenjenih srca i ispranih mozgova-opet zagovarate neko novo bratstvo i jedinstvo sa istim onima koji te toliko zlom zaduzise...i jos imas obraza da one koji opominju na to prozivas i nazivas nekakvim fundamentalistima???!!!gledaj ti na ovo kako hoces.....jer mi nismo imali Jasenovac oko ovi zlotvori...niti ista tako imamo na dusi...niti je ikada PRAVOSLAVNA CRKVA cinila ta zla koja zelis da koj pripises stavljajuci je u isti kos sa papskim zlikovcima......svako zlo na ovom svetu je iskljuciva posledica odsustva Istinske Vere u Boga.i islam i papska jeres i sve jeresi proistekle iz nje...il izum neprijatelja Hrista-Cionista....jer ne postoji izraz popravoslaviti...Pravoslavlje sam covek koji trazi Boga i Istinu sam prima svojevoljno...ali zato postoje izrazi kao pokatoliciti,poturciti,islamizovati...
Protokoli sionskih mudraca
procitaj ovo jos iz dvadesetihgodina dvadesetog veka i reci da li ti lici na nesto...recimo na vreme u kome zivimo...i usput...Isus nije svoje ucenje dao farisejima i knjizevnicima tog doba vec ribarima i ostalim "marginalcima"...a prvi koji je zadobio Carstvo Nebesko nije nikakav bogatas i "mudrac" tog vremena...vec razbojnik koji se POKAJAO...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
To što ti radiš je obično huškanje, te stvari o kojima ti pričaš , ti mrtvi ne mogu se nikad zaboraviti , oni su deo kolektivnog sećanja i treba ih ostaviti na miru. Ne treba ih iskopavati jer to može izazvati nove nesporazume i mržnju , znači mogu nam se ponoviti iste stvari. Nemojmo biti robovi istorije i nekakve samo nama znane istine. Pa i Milošević je stalno pričao kako će istina pobediti.
I na kraju da te pitam, ti zaista veruješ u protokole sijamskih mudraca?
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jeremija, ovo je religijska a ne politička tema. Ispoljavanje mržnje prema drugim nacijama, državama i vjerama, zabranjeno je Pravilnikom Foruma. Nadam se da nećete nastaviti u tom tonu. Hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
To što ti radiš je obično huškanje, te stvari o kojima ti pričaš , ti mrtvi ne mogu se nikad zaboraviti , oni su deo kolektivnog sećanja i treba ih ostaviti na miru. Ne treba ih iskopavati jer to može izazvati nove nesporazume i mržnju , znači mogu nam se ponoviti iste stvari. Nemojmo biti robovi istorije i nekakve samo nama znane istine. Pa i Milošević je stalno pričao kako će istina pobediti.
I na kraju da te pitam, ti zaista veruješ u protokole sijamskih mudraca?

Ako se ne mogu zaboraviti,zasto kazes da mi rusimo nekakve "dobrosusedske" odnose"?jer ih mi rusimo ili oni ne postoje?sta je o ta dva?to sto su tebe ubedili da ne treba da pominjes zrtve svog naroda radi nekog "bratstva i jedinstva" je vec vidjena stvar,zar ne?rezultat znamo....a za novi takav rezultat ce te takvi kao ti biti krivi...i naravno,opet necete vi tad platiti cenu danasnjeg kukavicluka i snishodjenja lazi....

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jeremija ja bih volio sa ovim laznim Milanom oci u oci samo 5 min sve bi on grehove iskajao na brzinu nebi ga sasatvili ni super lepkom.:)wacko2:haha:

Ma kamo srece da je takvih "Milana " malo danas...nego im ispiraju svakodnevno mozak pa sad toga ima po Beogradu i Srbiji koliko hoces....da nije njih ovi zlotvori sa strane nam ne bi mogli nista...

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jeremija, ovo je religijska a ne politička tema. Ispoljavanje mržnje prema drugim nacijama, državama i vjerama, zabranjeno je Pravilnikom Foruma. Nadam se da nećete nastaviti u tom tonu. Hvala!

izvini,a gde vidis ispoljavanje mrznje...ja ISPOVEDAM SVOJU VERU....i po njoj su islam i papske jeresi demonska prevara...ili ces mi objasniti na pdf"religija" ti ateista kako to da radim?ili tvrdis da ono o Protokolima nije tacno?pa tu se direktno pominje unistenje Hriscanstva.. bolje "upozori njih" da ne mrze nas...:)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Prvo, u jako komplikovanim odnosima među narodima Balkana teško je definisati kakvi su oni. Oni naravno variraju i od naroda do naroda. Ja nikada nisam tvrdio da su ti odnosi perfektni i idealni, da je u pitanju nekakvo bratstvo i jedinstvo.
Ali ono ka čemu treba težiti je da uprkos takvoj istoriji , uprkos mrtvima i raznoraznim zločinima uspostavimo neki model odnosa koji će svima odgovarati a nikog neće ponižavati. Odnosi koji će se uspostaviti su stvar dogovora . Jer ne zaboravi jeremija svako ima svoju istinu i kad bi svako insistirao na svojoj istini to bi vodilo u nove sukobe. A pominjanje mrtvih i zločina nekad je neminovno, učinjeni su veliki zločini i to se zna ali to ne treba koristiti za huškanje.
Na kraju nisi odgovorio , veruješ li u Protokole sionskih mudraca?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Prvo, u jako komplikovanim odnosima među narodima Balkana teško je definisati kakvi su oni. Oni naravno variraju i od naroda do naroda. Ja nikada nisam tvrdio da su ti odnosi perfektni i idealni, da je u pitanju nekakvo bratstvo i jedinstvo.
Ali ono ka čemu treba težiti je da uprkos takvoj istoriji , uprkos mrtvima i raznoraznim zločinima uspostavimo neki model odnosa koji će svima odgovarati a nikog neće ponižavati. Odnosi koji će se uspostaviti su stvar dogovora . Jer ne zaboravi jeremija svako ima svoju istinu i kad bi svako insistirao na svojoj istini to bi vodilo u nove sukobe. A pominjanje mrtvih i zločina nekad je neminovno, učinjeni su veliki zločini i to se zna ali to ne treba koristiti za huškanje.
Na kraju nisi odgovorio , veruješ li u Protokole sionskih mudraca?

Pa ja i ne trazim nista drugo nego utvrdjivanje ISTINE....nista vise...ni moje ni njihove ni necije trece...vec jedne jedine objektivne istine...a ne ove koja nam je nametnuta i gde smo mi nekakvi zlocinci pri cemu su nas em proterali sa teritorija gde smo ziveli ,emn oteli deo zemlje,em traze (a i ti medju njima) da "zaboravim" na zrtve sopstvenog naroda zarad nekakve "tolerancije i mira"...alal ti vera...to ne bi mogao ni pas sa maslom da proguta ali ti tu ne vidis nikakav problem da tako funkcionises...Sto se tice Protokola,da li me pitas da li verujem da su autenticni?Da,verujem....Ne treba ti puno pameti pa da vidis da se odvijaju pred nasim ocima...Ili kazes da je to netacno?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top