Sta se desava.....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jednom sam ti i ja odgovorio na to a evo i ponavljam:ne pise se nista bolje ni ateizmu sa takvima kao ti....:acute:..usput,nije pravoslavlje amwej da mu treba prezentacija...vec ce svakome ko zaista trazi Istinu i Boga biti pokazano pa ce to i prepoznati...onima koje zanima prazna filozofija(fariseji i knjizevnici)-dzaba i da se sam Bog pojavi da im propoveda...kao sto je i bilo u vreme Prvog Hristovog Dolaska...
Na tvoju žalost, ateizam nema sekti. Nema dobrih i loših ateista. Ili vjeruješ ili ne vjeruješ. Prema tome, ateizmu nit je teškô, nit je blagô sa mnom. Međutim, kada je riječ o religiji, ili religijama, stvari stoje drugačije. U svakoj od njih ima bezbroj sekti. To je znano, da ne ponavljam. A sada je znano i to da ti sve oko sebe, - i pojave i stanja, gledaš i vidiš kroz svoje žilotske naočare. Ne umiješ ti svijet drugačije ni pomatrati. Vidiš ga samo u crno-bijeloj slici, a nemaš pojma da se on satoji od mnogobrojnih boja i šara.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Urenice Jurivaka ja znam da vi ne verujete ni jednom svetom prorocanstvu koje je vezano za Srbiju.Znam i da ne volite Pravoslavlje ali to ovde svi znaju.Hocu nesto drugo da kazem a to je, kakav cete vi gospodine urednice imati stav kada se prorocanstva obistine,hocete se pokajati za svoje grehe?Ili cete preci na stranu sveta koja bude pod vlascu antihrista i otamo opet nas napadati.Ovo ti sve pisem jer se to desava za par godina i dobro razmisli sta cinis ako si mudar i pametan videces da je ovo iskrena i pametna poruka tebi a nije napadanje niti slicno tome.Ja bih volio vise od zivota da se tebi otvore oci pa da vidis gde se nalazis i sta cinis.Ti znas da ovakvo stanje u Srbiji nece dugo potrajati ne treba biti vernik da se to vidi,samo otvori oci i razmisli o svemu ovom.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Urenice Jurivaka ja znam da vi ne verujete ni jednom svetom prorocanstvu koje je vezano za Srbiju.
Ne, moj kota, ne vjerujem ni u kakva proročanstva, - nu u ona vezana za Srbiju niti bilo kakva druga, pa da su u vezana ne zanam za što! Dakle, to ti je saznanje tačno.
Znam i da ne volite Pravoslavlje ali to ovde svi znaju.
E, ovo ti saznanje nije tačno. Nemam nikakvog razloga da mrzim pravoslavlje. Ja sam jednostavno ravnodušan prema svim vjerama, pa i prema pravoslavlju.
Hocu nesto drugo da kazem a to je, kakav cete vi gospodine urednice imati stav kada se prorocanstva obistine,hocete se pokajati za svoje grehe?Ili cete preci na stranu sveta koja bude pod vlascu antihrista i otamo opet nas napadati.Ovo ti sve pisem jer se to desava za par godina i dobro razmisli sta cinis ako si mudar i pametan videces da je ovo iskrena i pametna poruka tebi a nije napadanje niti slicno tome.Ja bih volio vise od zivota da se tebi otvore oci pa da vidis gde se nalazis i sta cinis.Ti znas da ovakvo stanje u Srbiji nece dugo potrajati ne treba biti vernik da se to vidi,samo otvori oci i razmisli o svemu ovom.
Kad ćeš ti kota shvatiti da ja ne napadam pravoslavlje. Ne napadam, uostalom, ni jednu religiju. Ja pišem ono što mislim, a moje mišljenje je ateističko. Ti i drugi na ovom Forumu ste većinom pravoslavci. Ja polemišem sa vama. Na isti način bih polemisao i sa svim drugim vjernicima, ali drugih ovdje nema, ili se javljaju vrlo rijetko. Zato ispada u tvojim očima da sam protiv pravoslavlja. Ne, druže, ja sam "pravoslavni ateista":)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
25.05.2010
Poruka
74
Čar na dar: Srbski jezik - Čudo Božjeg stvaranja

Gosn urednice Jurivaka - da i ja pitam koju:

Ostavih vam video dar par strana unazad - a vi me izignorisaste

Nit hvala nit da sam - daleko bilo - što tu vidim nešto istinito - budala

Pa da se ponovim:

Samo za gosn. Jurivaku:

Srbski jezik - Čudo Božjeg stvaranja



[YOUTUBE]lC5HyJcQAkk[/YOUTUBE]


+ moj dodatak:

Znajući da je i religija neraskidiva sa istorijom kao i istorija sa religijom (to jest - od kada je čoveka postoji i njegov uvid u to da sam i samostvoren nije).

Na stranu to što je jezik ima najbolje i najduže pamćenje pa bi se iz našeg jezika još moglo zaključiti i to da je Istorija dobila ime po grčkoj reči historija što je značilo znanje stečeno raspitivanjem i slušanjem - i što je :

че = извор

- извор вечности из кога тече
почетак
(нека тако буде)
че
ло
начело

тј. извор идеје и свега

и да је створен+је
и человек= човек =извор му у вечности
тако што му сем Оца који га Роди
мајка би при+ Роду

- и да му Свети Дух

Ду
ну у нос
и человек удахну ваздух (нажалост - све од нас зависи :) дал' и вазда Дух)


Ovo je moj zakljačak - a usput pominjem Vinčansko pismo - nažalost ne i detaljnije - najstarije pismo koje su potom Kirilo i Metodije modifikovali da bi u prevodu na naš današnji jezik sa našeg starog (zahvaljujući masonskom delovanju Vuka Karadžića) zvučao:

Az - Ja
Buki - Bog
Vedi - Vidim
Glagolje - reči
Dobre - dobre

...

A da ne dužim - Ja Bog Vidim reči dobre, Jesam Živa Sila Zemljinog prostora i Znam kako ljudi misle... Oče Naš Vaseljenski - Reci Slovo Istinitog učenja...

Primer se može videti na tabelama:

HTML:
http://bs.wikipedia.org/wiki/Glagoljica
HTML:
http://cv.wikipedia.org/wiki/глаголица

 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
3coma14shkota, ti bi mene da prisiliš da komentarišem tvoje postove?!
Ja nisam smatrao za potrebnim da to činim. Ako ti vjeruješ u o ono što priča gospodin Jelić, pa vjeruj.
Ali kada već insistiraš, evo jedan mali komentar:
Po važećem pravopisu srpskog jezika, ne kaže se - srbski, nego srpski. (jednačenje suglasnika po zvučnosti)
 
Učlanjen(a)
25.05.2010
Poruka
74
S' obzorom na diverziju - ajmo opet - sažeto jer - ko zna zašto je to bilo dobro.

grammar38.jpg



Izvini - oprosti Jurivaka - zaboravih na onu famu koja pojedine ovde bije da su selektivni i da nisu pri čitanju - revnosni, ali da tumače - onako - sa punim pravom i bez pokrića.

Daleko bilo da te ko na šta tera - imaš kliker - igraj se - tvoja slobodna volja pa sa njom šta god ti volja - čini.

Pa ipak - vidi se da nisi stigao do 4. dela ovog predavanja - tačnije:

na 6. minutu i 12. sekundu 4. dela počinje odgovor upravo na to meni postavljeno pitanje - о СрБској писмености :).

A u tih 4 minuta - rečeno je i Zašto se ovo dešava - to jest koliko su Srbi i prema kome sve tolerantni dok samo prema sebi nisu.

Ispravljam grešku odmah nakon toga da - je ovo meni ''samo'' od sebe palo na pamet pre više od 10 godina a na ovo predavanje naleteh pre manje od 15 dana. - па му не само верујем већ сам свесна и да је Промисао

I da se zna - ceo ovaj 4. deo je prelep - svih 10 minuta:

[YOUTUBE]lAQ647O7FW4[/YOUTUBE]


A ako li slučajno koga bude mrzelo da gleda:

Vuk Karadžić je nakon što je 1815. izdao knjigu:

- Народна СрБска Пјеснарица

- u nekom momentu - dal' po kakvom masonskom nagovoru ili usled fiks ideje da menja nešto hiljadama godina ustanovljeno kao pravilo - to jest B u P - tu promenu uveo kao pravilo

- time udarivši na istoriju, jezik, identiteт naroda Serbskog

takođe - evo još kakvih velikih zdanja i izdanja preteča/e današnjeg SANU-a:

- 1841. - Друштво СрБске Словеносности
(postoje i izdanja njegovog ГЛАСНИК-а)

- 1864. - СрБско Учено Друштво
(postoji njegov pečat kao dokaz - između ostalog)

- и у изворном имену Матица Србска

Hvala - ne treba - tek - molim te - аko ne pogledaš odgovor na pitanje koji je omogućen - nemoj ništa više - nit lepo, nit, ružno, nit snishosljivo da komentarišeš nit pitaš - to bi bilo uvredljivo kao i to što insinuiraš da te neko ovde na nešto prisiljava.

Šta sam ja - nasilnik? - daleko bilo - ali ti mene druže time me nazivajući - vređaš! - to jest - pokušavaš me isprovocirati - jer se ne vređam - znam ko sam i šta - a nasilnik nisam (mada umem da se branim).


A takođe - evo i kraja odgovora na tvoje pitanje.

[YOUTUBE]hZvtyD5LfCo[/YOUTUBE]

A ako nađem slike - postaviću i njih

Evo - stižu sličice
а пре њих - цитат:

VUKOVA SLAVA U BEOGRADU


Vuk Stefanović Karadžić ima tu zaslugu, da je u Srba hrvatski jezik podigao na stupanj književnog jezika.
Prije njega Srbi su svakako pisali: staroslavenskim crkvenim jezikom, pomiješanim sa narodnim, turskim, arnautskim i inim riječima, prama tome kako je ko bio izobražen... Vuk je vidio da to ne valja. Upoznao se s Hrvatima, nadasve sa djelima književnika Dalmacije i Dubrovnika, te krune hrvatskih gradova, i stanuo uvađat medu Srbe hrvatski književni jezik. Onda se na nj dignula strašna galama u srpskom svijetu... Ali što je bolje, bolje je. Hrvatska štokavština ijekavskog izgovora stanula otimat mah medu Srbima, te oni poćeše pisati od prilike onako kako mi govorimo. Nu to je ipak za malo trajalo i mali broj srpskih književnika služio se ovim narječjem. Doskora svi okrenu pisati doduše narodnim jezikom, štokavštinom, ali ne književnim dijalektom kako je htio Vuk, nego ekavštinom i taj se običaj kod Srba danas drži...

Danas Srbi, pohlepni i nezasitljivi (...), htjeli bi da izvrnu stvar, te prikažu da je Vuk nas, nas Hrvate, naučio »srpski«! Nas, čiji su stari u Dubrovniku, Dalmaciji i Hrvatskoj pisali onim narječjem i izgovorom još onda kad se nije znalo ni za Vuka ni za kakvu Srbiju; nas, kod kojih je isti Vuk dolazio da uči... To ga međutim nije smetalo da izda poslije onu svoju lozinku “Srbi svi i svuda”, kojom je htio progutati Hrvate. Dokaz da Vuk u poslu bratske ljubavi bio je isto što i drugi Srbi. On je putovao hrvatskim zemljama. gdje je proučavao jezik koji on sam nazivlje hrvatskim i kupio narodne pjesme, ali to je prozvao srpskim...

Vuk Stefanović Karadžić bio je veliki talenat, upravo genij, a kao samouk mnogo je uradio na književnom polju. Ali Srbi ga zato toliko ne slave, oni ga slave radi političke ideje “Srbi svi i svuda”, koja cilja za tim da se Hrvatska omete u svome radu za slobodu i cjelokupnost na račun Velike Srbije, koja je nemoguća. Vuk književnik bio je samo neka forma, pod kojom se je skrivao Vuk političar... Ovo je pravo shvaćanje Vukove slave u Beogradu...

Извор: Crvena Hrvatska, Dubrovnik, br. 4l / l6. X. 1897. godine, str. 2.



U Beču objavljuje za “Novine srbske” članak “Propast
Serbije” 1813. godine.




1814. godine objavljuje “Malu prostonarodnu slaveno-serbsku pesnaricu”, u kojoj je sabran veliki broj lirskih i par epskih narodnih pesama.




Iste godine objavljuje “Pismenicu serbskoga jezika po govoru prostoga naroda napisanu”



da bi to sve od 1818. preuzelo drugi tok - kasapljenje pamćenja jednog veoma starog naroda

u vidu uvođenja nove gramatike u čijem sklopu i B u P - koje se ne primenjuje za strane jezike - iz poštovanja i njihovog očuvanja !!! što zaboga - Srbski ne zaslužuje naspram njih - jel?

grammar38.jpg


mada se jezik koji ima najduže pamćenje bori i odoleva ipak - evo malo dvojnih jezičkih načela

- u narodu i u potencijalno maonskim uticajima podložnim valdarima

Nacrt pečata 1841. god.

Nacrt-pecata-1841.jpg


O čemu - izvorno uobličenom možemo saznati na:

HTML:
http://sr.wikipedia.org/sr/Друштво_српске_словесности

Letopis Matice Srбske - prvi broj, 1825. godina


ljetopis_matice_srpske.gif


А кад сам у резиденцији - нађох на дну стране подвучено нешто занимљиво:

magar0.jpg


nastavak:

dmagar1.jpg


Jako informišuće:
HTML:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=224662
Vuk_532.jpg


Али и мада можда малициозно ипак са наговештајем пуке истине - а не везано само за питеање писмености већ свега до сад овде поменутог:

letopis.jpg


Небојша Деветак
Из антологије „Косовско сунце“ (србска поезија 20. века).

srpski.jpg


 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top