Sta je Sabat i da li Hriscani treba da ga drze.

Da li Hriscani ne smeju nista da rade subotom

  • Hriscani smeju i mogu da rade subotom sta god pozele

    Votes: 3 60,0%
  • Hriscani Ne smeju da rade subotom

    Votes: 0 0,0%
  • Hriscani mogu subotom da lece ,ali ne smeju da rade

    Votes: 0 0,0%
  • Hriscani mogu subotom samo da poucavaju Biblijom .

    Votes: 0 0,0%
  • Hriscanima je nesto dozvoljeno,a nesto nije dozvoljeno da rade subotom

    Votes: 2 40,0%
  • Hriscani imaju crveno slovo subotom -pravoslavni kalendar

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    5
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Ti koristiš princip, tumačiću kako ja hoću.

Tako ti koristiš i tekstove i izvore. I čak tako budalu praviš od sebe, uvjervajući i sebe i druge da ona nije uopće bila ovisnica, a sama Ellen White priznaje i ostavlja zapisano svjedočenje da je bila teška ovisnica.

Ne kako ti hoćeš već kako treba.

Ne, nego onako kako je. A da je Ellen White bila teška ovisnica o octu, točnije, o alkoholu sadržanom u octu, a i u drugim alkoholnim pićima koje je Ellen White pila - vino

Da me ne bi zvao lažovom i demonski opsjednutim, kako vi subotari ovdje znate kontrirati mojim argumentima, evo dokaza i za ovu moju tvrdnju:

Tijekom protekle godine dana gospođa White je, u tri ili četiri navrata, osjećala veliki umor i slabosti u jutarnjim satima. Jedan takav slučaj bio je u vrijeme sazivanja skupštine u Johnstown-u, Wisconsin. Kako bi ublažila te mučne slabosti ona je odmah nakon ustajanja uzimala jedno jaje s malo čistog domaćeg vina, možda jednu žlicu, i ona je smatrala da to nema nikakve veze s uzimanjem opojnih sredstava, o čemu ona govori u svojim spisima. Tijekom protekle godine dana ona je uzela možda jedan "pint" vina. (James White; Advent Review and Sabbath Herald 17. ožujak 1868. god.)

"Osjećala sam potrebu za jakim likerom, ali nije bilo ničega u kući osim soka od grožđa." (Ellen White, Manuscript Releases Volume Twenty-one, p. 114, paragraph 1)

Dakle, Jovane, pravi ti budalu od sebe koliko god hoćeš, činjenice promijeniti ne možeš - Ellen White je bila teška ovisnica o alkoholu - teška alkoholičarka.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Pa ako je onako kako je, onda je to kako piše u izvoru koji citiraš.

Pošto ne poštuješ izvor koji sam koristiš, onda se o tome ne može raspravljati, nema smisla.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Pa ako je onako kako je, onda je to kako piše u izvoru koji citiraš.

Pošto ne poštuješ izvor koji sam koristiš, onda se o tome ne može raspravljati, nema smisla.

Ti si zaista 'divljak prema samome sebi'. Budalu praviš od sebe, niječući ono što ti je sama proročica alkoholičarka posvjedočila, da je bila teška ovisnica o alkoholu. Citirao sam ti i nju i muža joj Jamesa White-a, koji svjedoče da je osim octa, koji je u to vrijeme sadržavao alkohol, pila i 'opasnija' alkoholna pića kao što su vino i žestoki likeri.

Čovječe, prestani zlostavljati sam sebe. Neka ti Bog pomogne osloboditi se okova kojim te je zarobila bogohulnica i alkoholičarka Ellen White.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
niječući ono što ti je sama proročica alkoholičarka posvjedočila, da je bila teška ovisnica o alkoholu.

Tekst koji smo komentarisali ne govori o zavisnosti od alkohola, već od sirćetnog pića. Zato je važno razumeti kontekst izraz "ovisnost".

Citirao sam ti i nju i muža joj Jamesa White-a, koji svjedoče da je osim octa, koji je u to vrijeme sadržavao alkohol, pila i 'opasnija' alkoholna pića kao što su vino i žestoki likeri.

Prvo to nema veze sa ovim tekstom. Kao drugo, to smo prošle godine razjasnili, ni jedan tekst ne pominje alkohol. Već smo to komentarisali..pominje "kordial"(srdačan)...ne izvrći molim te.

Nego ostao si bez argumenata za ovaj tekst gore...pa sada prelaziš na taktiku udaljavanja od teme kroz druge tekstove koji takođe ne govore to..ali ti je bitno da zametneš temu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Ti si zaista 'divljak prema samome sebi'.

Čovječe, prestani zlostavljati sam sebe. Neka ti Bog pomogne osloboditi se okova kojim te je zarobila bogohulnica i alkoholičarka Ellen White.

P.S. A divljak si i prema ljudima koji tu pokušavaju činjenice i istinu iznijeti ne bi li ti pomogli.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Postovanje Stvarnoslape,

Sta se to desava sa tvojom omeljenom temom u kojoj pljujes na adventiste?
Tvoja tema na forumu je kao reka ponornica, sad je vidis, sad je nevidis jer ju je
neko izbrisao. To sai sve ti zasluzio.


Marko1932
Stvarnoslape, ajde pokazi gde si ti procitao da Adventisti mrze Kristovu Zrtvetovu, Crkvu i Kristovu Majku?

Zar Laodikeja nije adventist (EGWist)? Je, tako se i sam predstavlja a tako ga i ti doživljavaš. A vidi sam što ti i on kaže:

Slape, vec sam ti ranije rekao, da mi nismo nikavi EGEVAJTIsti, nego advntisti. Zog cega izvrces istinu da bi svoje lazi namestio?


1. Kršćanska Euharistija, u kojoj primamo pravo tijelo i pravu krv Kristovu, prema subotaru Laodikeji jest kanibalizam. Kud ćeš veće mržnje i svetogrđa prema Kristovoj žrtvi (Euharistiji) od ovoga.

Slape, ajde objasni nam sta je Eukaristija i kako je vi pripemate?

Slape, Ako neko nesta ne poznaje, niukom, slucaju ne znaci da on to mrzi, Mozda ti to tako radis, ali ne i mi.

Vezano uz ovo, Marko, zašto vi EGWisti Isusovu Majku Mariju ne nazivate Blaženom, kako u Novom zavjetu stoji da će je nazivati sljedbenici njezinog Sina Isusa Krista? Očito, mrzite je.

Ti kazes da mrzimo, ali to nije istina. Ti mrzis adventiste a nikad nam nisi objasno sbog cega nas mrzi?

3. I na koncu, vi EGWisti mrzite i Kristovu crkvu. Preuzimajući od svoje proročice alkoholičarke Ellen White, Kristovu crkvu nazivate Babilonskom Bludnicom - Kurvom.

Bravo Slape. Ti si svoju crkvu nazvao Kurvim, ali ne ja. Zasto si i rec kurva stavio velikim slovom?
Po svemi izgleda da di neznas sta radis
.

Drugo, , nismo mi adventisti izmislili to pokrdno ime bluidnica.

Molim te da obratis dobo paznju na ovo sto su sda napisati; "HODI DA TI POKAZEM SUD BLUDNICE, KOJA SJEDI NA VODMA MNOGIM S KOJOM BLUD GRIJESISE KRALJEVI ZEMALJSKI.... MATI BLUDNICAMA
." Otkrivenje 17,3.5.

Slape, da li priznajes da to u Otkrivenju pise, Blodnica, a ne nesta drugo. Naveo sam ti ovaj tekst iz Novog zaveta koga je preveo dr. Zagoda, dakle KATOLIK. Tako od sada Slape, nemas pravo da te pogrde pripisujes adventistima, to ime je dato pre 2000 godina.
Ako se ne slazes onda ne poznajes Bibliju, cak ni prevod tvoga brata Zagode. Izgleda da ti nikad nisi ni co za ime Zagoda, a ja adventista ima i njegov prevog Novog zavet. I meni to nista ne smeta sto je on katolik!

Slape, ne mozes reci da je to adventisticko, jer mrze tvoju crkvu, evo i Zagrebacki nadbiskup
Antoni Baur, toplo preporucuje ovu knjigu i zeli da je svaka katolicka poriodica ima u svom domu.

Slape, mislim da je ovo sada potpuno jasno, i nemas pravo da te izraze pripisujes nama adventistima.

-------------------------
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Postovanje Stvarnoslape,

Poštovanje Marko,

Sta se to desava sa tvojom omeljenom temom u kojoj pljujes na adventiste?

Ja ne pljujem na adventiste, nego iznosim činjenice o vama.

Tvoja tema na forumu je kao reka ponornica, sad je vidis, sad je nevidis jer ju je
neko izbrisao. To sai sve ti zasluzio.

Opet griješiš. Nije "moja tema" i nisu moji komentari kao ponornica - sad ih vidiš sad ih ne vidiš - nego je očito stvar do tebe. Sjećaš li ono prije par godina kad je tripo "zaprijetio igrankom" (napravit ću vam igranku ovdje) tebi i Laodikeji, i tebe je tada očito natjerao da ti mene "staviš na IGNORE", dakle učinio si sam sebi moje komentare nividljivima.

Zar Laodikeja nije adventist (EGWist)? Je, tako se i sam predstavlja a tako ga i ti doživljavaš. A vidi sam što ti i on kaže:

Slape, vec sam ti ranije rekao, da mi nismo nikavi EGEVAJTIsti, nego advntisti. Zog cega izvrces istinu da bi svoje lazi namestio?

Nisi me potpuno točno parafrazirao. Ja nisam rekao da vi niste adventisti, nego EGWisti, nego sam rekao da niste kršćani, nego da ste EGWisti, i to sam i dokazao. Evo još jedanput ukratko. Od vas petorice ovdje, ti i Laodikeja kažete da je Isus Bog, Jovan kaže da je Isus samo čovjek, a tripo i kainos su tvrdili da je Isus nešto između toga - po njima valjda nekakav "Božji šišmiš". Iz ovoga je očito da vas petoricu uopće ne povezuje vjera u istoga Boga, vjera u Isusa Krista, po kojemu su kršćani i dobili ime. Dakle, vi se kršćanima ne možete zvati. Istovremeno, sva petorica vas potpuno jednako vjerujete o Ellen White i u Ellen White. I sva petorica vas čak ste morali ispovjediti vjeru u Ellen White i vjeru u njene spise da biste se mogli krstiti i postati Adventisti sedmog dana. Jasno je, dok vas petoricu ne spaja ista vjera u Isusa Krista, neraskidivo vas spaja i veže ista vjera u Ellen White. Prema tome, ime EGWisti je najtočnije i najispravnije kada se govori o vama koji sebe nazivate adventistima.

1. Kršćanska Euharistija, u kojoj primamo pravo tijelo i pravu krv Kristovu, prema subotaru Laodikeji jest kanibalizam. Kud ćeš veće mržnje i svetogrđa prema Kristovoj žrtvi (Euharistiji) od ovoga.

Slape, ajde objasni nam sta je Eukaristija i kako je vi pripemate?

Slape, Ako neko nesta ne poznaje, niukom, slucaju ne znaci da on to mrzi, Mozda ti to tako radis, ali ne i mi.

Piše ti u Novom zavjetu što je Euharistija. Uzmi pa čitaj. A Laodikeja i tripo, tvoja braća EGWisti, kršćansku Euharistiju su nazivali kanibalizmom i izrugivali se s njome.

Vezano uz ovo, Marko, zašto vi EGWisti Isusovu Majku Mariju ne nazivate Blaženom, kako u Novom zavjetu stoji da će je nazivati sljedbenici njezinog Sina Isusa Krista? Očito, mrzite je.


Ti kazes da mrzimo, ali to nije istina. Ti mrzis adventiste a nikad nam nisi objasno sbog cega nas mrzi?

Marko, ti meni ponovo nisi odgovorio. Pa ću te ponovo upitati. Isusova Majka Marija navještava u Novom zavjetu kako će sljedbenici njenog Sina Isusa Krista, dakle kršćani, nju kao Isusovu majklu nazivati Blaženom, pa mi kaži zašto vi EGWisti Isusovu Majku Mariju ne nazivate Blaženom? Očito, vi onda niste sljedbenici njezinog sina Isusa Krista.

3. I na koncu, vi EGWisti mrzite i Kristovu crkvu. Preuzimajući od svoje proročice alkoholičarke Ellen White, Kristovu crkvu nazivate Babilonskom Bludnicom - Kurvom.


Bravo Slape. Ti si svoju crkvu nazvao Kurvim, ali ne ja. Zasto si i rec kurva stavio velikim slovom?
Po svemi izgleda da di neznas sta radis
.

Drugo, , nismo mi adventisti izmislili to pokrdno ime bluidnica.

Molim te da obratis dobo paznju na ovo sto su sda napisati; "HODI DA TI POKAZEM SUD BLUDNICE, KOJA SJEDI NA VODMA MNOGIM S KOJOM BLUD GRIJESISE KRALJEVI ZEMALJSKI.... MATI BLUDNICAMA
." Otkrivenje 17,3.5.

Slape, da li priznajes da to u Otkrivenju pise, Blodnica, a ne nesta drugo. Naveo sam ti ovaj tekst iz Novog zaveta koga je preveo dr. Zagoda, dakle KATOLIK. Tako od sada Slape, nemas pravo da te pogrde pripisujes adventistima, to ime je dato pre 2000 godina.

Da Marko, sveti apostol Ivan u Otkrivenju govori o Bludnici, međutim sveti Ivan nigdje ne kaže da će Kristova crkva postati i biti ta Bludnica. A vi EGWisti, preuzimajući ovu gadariju od svoje proročice, inače bogohulnice i alkoholičarke, Ellen White tvrdite do dana današnjeg za Kristovu crkvu da je ta Bludnica.

Slape, mislim da je ovo sada potpuno jasno, i nemas pravo da te izraze pripisujes nama adventistima.
----------------------
---

Nisam vam ja ništa pripisao. Evo gore pokazah i dokazah da vam je to "miraz od alkoholičarke".
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
To se odnosi u prenosnom smislu na "dan odmora" a ne u bukvalnom smislu. Jevreji nisu ušli u "taj mir" koji je potreban iako su držali subotu. Međutim, držanje subote samo formalno ne obezbeđuje ulazak u taj počinak tj. "počninak od dela", svojih.

Stih ništa ne govori o suboti ni za ni protiv
Сви који се ослањају на вршење дела прописаних Законом налазе се под проклетством, јер је написано: „Нека је проклет свако ко се не држи свега што је написано у свитку Закона и ко не поступа по томе.“
А очигледно је да пред Богом нико није проглашен праведним зато што се држи Закона, јер „праведник ће живети због вере“
(Galatima 3:10 NW)
Dakle drzanje subote,sta ce jesti ili sta ce piti jesu samo podmetanja nogu bas kao sto su im nametali i da se obrezuju.
Sabat doslovno prevedeno na nas jezik znaci ODMOR. i kad to neki budu shvatili razumece da jevrejski sabat nema blage veze sa nasom subotom.,kao i mnoga druga praznoverja i sablazavanja...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Сви који се ослањају на вршење дела прописаних Законом налазе се под проклетством, јер је написано: „Нека је проклет свако ко се не држи свега што је написано у свитку Закона и ко не поступа по томе.“

Tu se misli na pokušaj opravdanja svojim delima. To je zaista nemoguće. Ali to nema veze sa Zakonom tj. Deset Zapovesti jer Pavle kaže da su one "svete, pravedne i dobre", Rimljanima 7,12. Pavle ne bi ovde hvalio isti zakon a u drugom delu govorio o istom da je prokletstvo.

Nego trebaš pravilno razumeti kontekst onoga što Pavle govori. Dakle, kada govori o "prokletstvu" pokušajem opravdanja zakonom to znači da neko ne priznaje da mu je potreban Spasitelj već misli da može sam se opravdati. Tada je pod prokletstvom. Ali onaj ko drži zakon a u isto vreme priznaje Spasitelja tada nije pod prokletstvom i tada drži zakon kako treba.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Tu se misli na pokušaj opravdanja svojim delima. To je zaista nemoguće. Ali to nema veze sa Zakonom tj. Deset Zapovesti jer Pavle kaže da su one "svete, pravedne i dobre", Rimljanima 7,12. Pavle ne bi ovde hvalio isti zakon a u drugom delu govorio o istom da je prokletstvo.

Nego trebaš pravilno razumeti kontekst onoga što Pavle govori. Dakle, kada govori o "prokletstvu" pokušajem opravdanja zakonom to znači da neko ne priznaje da mu je potreban Spasitelj već misli da može sam se opravdati. Tada je pod prokletstvom. Ali onaj ko drži zakon a u isto vreme priznaje Spasitelja tada nije pod prokletstvom i tada drži zakon kako treba.
Pavle je pisao sve sa svrhom i po svakom pitanju,tako da ne mozes mesati babe i zabe.bitan je kontekst.
Dakle uzmi i KONTEKST da ti bude jasnije
Zakon jeste svet i imao je svrhu da cuva Jevreje do Hrista.
7 Дакле, шта ћемо рећи? Да ли је Закон грех? Нипошто! Али никада не бих схватио шта је грех да није било Закона. И не бих схватио шта је пожуда да Закон није рекао: „Не пожели!“ 8 А грех је, нашавши упориште у заповести, проузроковао у мени свакакву пожуду, јер без закона грех је био мртав. 9 У ствари, ја сам био жив док није било закона али кад је стигла заповест, грех је оживео, а ја сам умро. 10 И установио сам да заповест која је требало да води у живот води у смрт. 11 Јер грех ме је, нашавши упориште у заповести, завео и убио преко ње. 12 Ипак, Закон је свет и заповест је света и праведна и добра.
Dakle svako ko ne izvrsava sve zapovedi nosi PROKLETSTVO.Na toj zapovedi "NE POZLI" svi padamo,pa i ap.Pavle.
Za sve nas je Isus poneo to prokletsvo, "proklet onaj koji visi na drvetu"
Spoticati ljude od obrezanja,pa subotarenja,pa placanja desetka,pa sta smeju da jedu i piju itd jeste cije???
Ko to zeli da spotice ljude???
 
Natrag
Top