Sta je Sabat i da li Hriscani treba da ga drze.

Da li Hriscani ne smeju nista da rade subotom

  • Hriscani smeju i mogu da rade subotom sta god pozele

    Votes: 3 60,0%
  • Hriscani Ne smeju da rade subotom

    Votes: 0 0,0%
  • Hriscani mogu subotom da lece ,ali ne smeju da rade

    Votes: 0 0,0%
  • Hriscani mogu subotom samo da poucavaju Biblijom .

    Votes: 0 0,0%
  • Hriscanima je nesto dozvoljeno,a nesto nije dozvoljeno da rade subotom

    Votes: 2 40,0%
  • Hriscani imaju crveno slovo subotom -pravoslavni kalendar

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    5
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Neki koji se zovu Hriscanima,misle da treba da se drze Bozji zpovedi ,datih preko Mojsija svom izraelu.
Ipak oni su prihvatili samo zapoved o drzanju sabata i uzimanju desetka dok ostalih 248 zapovedi ne postuju.
Pa da vidimo sta sve rec sabat znaci,kako se pise na hebrejskom i grckom i hajdemo na dijalog.
Galatima, glava 2
16 Pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati.
Galatima, glava 4
9 A sad poznavši Boga, i još poznati bivši od Boga, kako se vraćate opet na slabe i rđave stihije, kojima opet iznova hoćete da služite?
10 Gledate na dane i mesece, i vremena i godine.
11 Bojim se za vas da se ne budem uzalud trudio oko vas.
CRO Exodus 34:14 Jer ne smiješ se klanjati drugome bogu. Ta Jahve – ime mu je Ljubomorni – Bog je ljubomoran.
(Exod. 34:14 CRO)
CRO Genesis 2:3 I blagoslovi Bog sedmi dan i posveti, jer u taj dan počinu od svega djela svoga koje učini. (Gen. 2:3 CRO)
WTT Genesis 2:3 וַיְבָ֤רֶךְ אֱלֹהִים֙ אֶת־י֣וֹם הַשְּׁבִיעִ֔י וַיְקַדֵּ֖שׁ אֹת֑וֹ כִּ֣י ב֤וֹ שָׁבַת֙ מִכָּל־מְלַאכְתּ֔וֹ אֲשֶׁר־בָּרָ֥א אֱלֹהִ֖ים לַעֲשֽׂוֹת׃ פ
(Gen. 2:3 WTT)
Ali hajde prvo da vidimo kako se ta rec pise na hebrejskom i grckom i sta sve moye da ynaci,tojest kako se sve moye prevesti,pa evo par slika.
Sabat,subota,sedeti 3.jpg
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Četvrta zapovest. Ono što Mojsije kaže "deset reči". Ono je u tih deset reči ne u onom zakoniku od 250 i...u koji spada i krivični zakonik.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Četvrta zapovest. Ono što Mojsije kaže "deset reči". Ono je u tih deset reči ne u onom zakoniku od 250 i...u koji spada i krivični zakonik.
Polako do te cetvrte zapovedi.Ona je data Izraelu i to tek u 15.veku PNE.
Psalam 147
19 Своју реч објављује Јакову,
своје прописе и законе Израелу
20 Није то учинио ни за један други народ,
они не знају ништа о његовим законима.
Хвалите Јах!

Psalam 147
19 On je javio reč svoju Jakovu, naredbe i sudove svoje Izrailju.
20 Ovo nije učinio ni jednom drugom narodu, i sudova Njegovih oni ne znaju. Aliluja!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Polako do te cetvrte zapovedi.Ona je data Izraelu i to tek u 15.veku PNE.
Psalam 147
19 Своју реч објављује Јакову,
своје прописе и законе Израелу
20 Није то учинио ни за један други народ,
они не знају ништа о његовим законима.
Хвалите Јах!

Psalam 147
19 On je javio reč svoju Jakovu, naredbe i sudove svoje Izrailju.
20 Ovo nije učinio ni jednom drugom narodu, i sudova Njegovih oni ne znaju. Aliluja!
Čim je u okviru deset reči, rekao bih da je izdvojeno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

SUBOTA DATA SVIM NARODIMA:

"Ovako veli Gospod: pazite na sud, i tvorite pravdu, jer će skoro doći spasenje moje, i pravda će se moja objaviti.

Blago čovjeku koji tako čini, i sinu čovječijemu koji se drži toga čuvajući subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.
I neka ne govori
tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: gle, ja sam suho drvo.
Jer ovako veli Gospod za
uškopljenike: koji drže subote moje i izbiraju što je meni ugodno, i drže zavjet moj,
Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mjesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime vječno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.
A tuđine koji pristanu uz Gospoda da mu služe i da ljube ime Gospodnje, da mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavjet moj,
Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svojem molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom,
jer će se dom moj zvati dom molitve svijem narodima" ( Isaija 56 poglavlje ).

AMIN!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
SUBOTA DATA SVIM NARODIMA:

"Ovako veli Gospod: pazite na sud, i tvorite pravdu, jer će skoro doći spasenje moje, i pravda će se moja objaviti.

Blago čovjeku koji tako čini, i sinu čovječijemu koji se drži toga čuvajući subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.
I neka ne govori
tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: gle, ja sam suho drvo.
Jer ovako veli Gospod za
uškopljenike: koji drže subote moje i izbiraju što je meni ugodno, i drže zavjet moj,
Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mjesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime vječno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.
A tuđine koji pristanu uz Gospoda da mu služe i da ljube ime Gospodnje, da mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavjet moj,
Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svojem molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom,
jer će se dom moj zvati dom molitve svijem narodima" ( Isaija 56 poglavlje ).

AMIN!
Subota nije data svim narodima vec samo Izraelu.
To sto je Isaija zapisao u tom poglavlju odnosi se na Izraelske proselite koji su morali i da se obrezu,i da postuju svih 250 zakona ,a ne samo subotu i da ubiraju desetak.
Zakon je dat Izraelu ,a proseliti su ga prihvatali pojedinacno,a ne celi narodi.
Nadalje Zakon je bio CUVAR do Hrista,i od Isusa Hrista postoji Novi savez.,gde je akcenat stavljen na ljubav medju bracom i propovedanjem dobre vesti o Bozjem kraljevstvu,a ne kao neki tamnicar sa crvenim slovom o drzanju subote. Da ne drzite mozda i ostale praznike koje je jehova zapovedio,ili samo subote?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Here we go again...

Mileristki "krem de la krem", children ludila amerićčkog revivala, raspravlja o shabatu.... kiteći sebe imenom Kršćana, a ni jednima ni drugima, ni subotarskim klanjaocima gatare iz Maine-a, niti onima što su svedoci lažnog boga, ISUS nije Bog.

Šta im je Isus?

To ni oni ne znaju. Nisu navodno iznašli u Pismima (Katoličkoj Knjizi) pa radi toga kriovotvore svoje "hebrejske" prevode...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Dal su se to adventisti ugledali na pravoslavce koji za svaku subotu imaju crveno slovo???
I naravno kako slave subotu ? od 0-24h ili pak od 18:00 u petka pa do 18:00 u subotu???ili od subote u 18:00 do nedelje u 18:00?
Dal prihvataju i jevrejski kalendar ili koji vec kalendar? gregorijanski,julijanski???
A sta cemo za druge dane koji su proglaseni za sabate ,a ne samo subota??? ili znace obicno odmaranje,sedenje...Sabat,subota,sedeti.jpg
Sabat,subota,sedeti 2.jpg
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret.

To je tako po tvojoj dogmi, a ne po pismu.

Drzi je slobodno
.

Ja biblijsji dokaz dadoh
.
 
Natrag
Top