Sta je Sabat i da li Hriscani treba da ga drze.

Da li Hriscani ne smeju nista da rade subotom

  • Hriscani smeju i mogu da rade subotom sta god pozele

    Votes: 3 60,0%
  • Hriscani Ne smeju da rade subotom

    Votes: 0 0,0%
  • Hriscani mogu subotom da lece ,ali ne smeju da rade

    Votes: 0 0,0%
  • Hriscani mogu subotom samo da poucavaju Biblijom .

    Votes: 0 0,0%
  • Hriscanima je nesto dozvoljeno,a nesto nije dozvoljeno da rade subotom

    Votes: 2 40,0%
  • Hriscani imaju crveno slovo subotom -pravoslavni kalendar

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    5
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Pričaš besmislice. Ako ja tvrdim da je Ellen White bogohulnica i lažljivica, to ne znači da joj ne vjerujem kada kaže da je imala oca i majku.

Ali koristiš njene izjave o ovisnosti. Ok. Ali kada ona kaže da se radi o sirćetu, e onda to već ne poštuješ već navodiš svoje mišljenje. Pa čekaj, nije pošteno. Ako joj veruješ veruj joj sve. Ako joj ne veruješ onda ne veruj ni kada piše da je ovisna. Jednostavno, nepošten pristup.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ali koristiš njene izjave o ovisnosti. Ok. Ali kada ona kaže da se radi o sirćetu, e onda to već ne poštuješ već navodiš svoje mišljenje. Pa čekaj, nije pošteno. Ako joj veruješ veruj joj sve. Ako joj ne veruješ onda ne veruj ni kada piše da je ovisna. Jednostavno, nepošten pristup.

Rekoh ti da joj ovo što sama tvrdi - da je bila teška ovisnica - vjerujem. Naime, ako ovdje nešto laže, onda to znači da je mogla biti još teža ovisnica nego što sama priznaje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Znam da to veruješ. Samo nije pošteno da ne veruješ i ostatak iz istog pasusa. Ako već to već veruješ.

Ono što je priznala posve je dovoljno - bila je teška ovisnica. Toliko teška ovisnica da su svi mislili da će umrijeti, kaže sama. Toliko teška ovisnica da su činili jedino što su mogli - Bogu se molili da se izvuče, kaže sama. Što ti uz ovo još nije jasno?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ono što je priznala posve je dovoljno - bila je teška ovisnica. Toliko teška ovisnica da su svi mislili da će umrijeti, kaže sama. Toliko teška ovisnica da su činili jedino što su mogli - Bogu se molili da se izvuče, kaže sama. Što ti uz ovo još nije jasno?

Sve ona to kaže ali isto kaže i od čega. Sirće. Dakle, naše je da istražimo u tom kontekstu. A ne van onoga što ona kaže.
Dakle, samo onako kako ona kaže ili nikako.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sve ona to kaže ali isto kaže i od čega. Sirće. Dakle, naše je da istražimo u tom kontekstu. A ne van onoga što ona kaže.
Dakle, samo onako kako ona kaže ili nikako.

Ja sam istražio i pronašao - tešku ovisnost, kakvu kod sebe opisuje Ellen White, mogu izazvati slijedeći opijati: heroin, alkohol, kokain, barbiturati i nikotin.

Ja znam koji je opijat u izazvao tu tešku ovisnost, a ti istraži sam.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ja sam istražio i pronašao - tešku ovisnost, kakvu kod sebe opisuje Ellen White, mogu izazvati slijedeći opijati: heroin, alkohol, kokain, barbiturati i nikotin.

Ja znam koji je opijat u izazvao tu tešku ovisnost, a ti istraži sam.
Elen govori o ovisnosti ali i o sirćetu. Ti pak prihvataš njen iskaz o ovisnosti ali me prihvataš i ovo drugo.
Ili ćeš sve odbaciti, jer se ne oslanjaš na ono što ona kaže ili sve prihvataš. Nema druge.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
imajmo na umu da se radi o piću na bazi sirćeta, pomešanog sa vodom i melasom verovatno....tako da ni na koji način to ne izaziva apstinecijalnu zavisnost ali ni uništavanje želuca

Jovane svako sirce sadrzi alkohol i Svicel, dakle ti previdjas tu cinjenicu, jedino ti to zameram, sto stalno pominjes Svicel kao "bezalkoholno pice". Nije bezalkoholno!

I naravno da ne moze sirce takve simptome izazvati, niti stvara zavisnost. Tu se slazem. To je minimalna kolicina alkohola i to sto Slap pise je nerealno. Nigde nije dokumentovana takva zavisnost od sirceta sa simptomima koje je ona opisala!

Ona je bila ovisna o sircetu u istoj meri kao sto je neko ovistan o kofeinu.. A bolovi koje pominje su se vratili nakon prestanka upotrebe sirceta, i vezani su za njenu bolest. Sirce joj je pomagalo da normalno funkcionise i kad je prestala to uzimati, njoj su se vratili bolovi. Zato su molili za njeno ozdravljenje, a buduci da je bila veliki protivnik alkohola kako si i naveo, razumela je da ni sirce ne treba uzimati jer sadrzi alkohol (barem u maloj meri).

To je moja opservacija, ti razmej kako hoces, ali gresis u vezi Svicela.

Upravo se radi o apstinencijskoj krizi koja kod ovisnika nastaje kada se pokušavaju osloboditi te ovisnosti. Potpuno jednako kao kod svih najtežih droga - heroin, kokain i danas mnoge sintetičke droge.

Samo mi navedi bilo koju ustanovu koja se bavi lecenjem bolesti ovisnosti, gde se navodi da sirce moze izazvati takvu "apstinencijsku krizu" i takve simptome koje je ona imala? Toga nema!

Jasno je iz teksta da se tu radi o ovisnosti o sircetu, u smislu kao kada je neko ovisan o kofeinu, jer mu kofein pomaze zdravstveno, ubrzava cirkulaciju, deluje protiv pospanosti, drzi coveka budnim.. I njoj je sirce pomagalo u tom smislu. Nakon prestanka uzimanja sirceta "danima je bila bolesna", jer su joj se povratili bolovi koje joj je to sirce ublazavalo.. I to je pravi smisao onoga sto ona pise..

Ako ti imas dokaz da sirce izaziva opisane simptome, ti mi nadji neku ustanovu koja ce to potvrditi ili nekog strucnjaka koji se bavi bolestima ovisnosti. Ovako je to po meni prica u prazno..

Toliko teška ovisnica da su svi mislili da će umrijeti, kaže sama.

Ovisna o leku jer joj je pomagao da ublazi bolove!

Slape, kakvo je to sirce nakon cije visegodisnje upotrebe ti dodjes u situaciju da osecas kao da ces umreti, raspadas se od bolova, i mislis da si gotov ako ne primis novu dozu? Pa nikad cuo!

Dakle, ovde se radi o ovisnosti kao sto kofein pomaze i sirce je njoj pomagalo da ne oseca vise bolove i u tom smislu je ona bila ovisna, a ne u smislu "apstinencijske krize"..

Ja sam istražio i pronašao - tešku ovisnost, kakvu kod sebe opisuje Ellen White, mogu izazvati slijedeći opijati: heroin, alkohol, kokain, barbiturati i nikotin.

Sta si ti nasao? Ne moze sirce izazvati takvu ovisnost - da se raspadas nakon prestanka upotrebe, pa to jos nigde nije zabelezeno! Nadji mi to u medicini?

Dakle, ne radi se tu o "apstinencijskoj krizi" vezanoj za sirce (ili alkohol u sircetu), vec je to ista ona ovisnost kao kada je neko godinama ovistan o kofeinu, bensedinu, aspirinu, nimulidu ili slicno, pa nakon prestanka upotrebe, on oseca bolove, jer mu je taj medikament do tad pomagao da se oseca dobro! Isti slucaj je i nakon prestanka uzimanja leka "concor" kod srcanih bolesnika, oni ne smeju naglo prekinuti, jer mogu i umreti, dozivece "sok". Isto je i ona osecala, a ti si to izvrnuo.. Nije sirce ono sto izaziva zavisnost!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Elen govori o ovisnosti ali i o sirćetu. Ti pak prihvataš njen iskaz o ovisnosti ali me prihvataš i ovo drugo.
Ili ćeš sve odbaciti, jer se ne oslanjaš na ono što ona kaže ili sve prihvataš. Nema druge.

Ja prihvaćam tvrdnju Ellen White da je rodila nekoliko djece, ali ne prihvaćam njezinu tvrdnju da nikada u životu "nije legla s muškarcem".

Samo mi navedi bilo koju ustanovu koja se bavi lecenjem bolesti ovisnosti, gde se navodi da sirce moze izazvati takvu "apstinencijsku krizu" i takve simptome koje je ona imala? Toga nema!

Ovo sam ja tražio od Jovana da mi nađe takvu ustanovu, bar jednu na svijetu. I nije našao, jer takva zaista ne postoji.

Jasno je iz teksta da se tu radi o ovisnosti o sircetu, u smislu kao kada je neko ovisan o kofeinu, jer mu kofein pomaze zdravstveno, ubrzava cirkulaciju, deluje protiv pospanosti, drzi coveka budnim.. I njoj je sirce pomagalo u tom smislu. Nakon prestanka uzimanja sirceta "danima je bila bolesna", jer su joj se povratili bolovi koje joj je to sirce ublazavalo.. I to je pravi smisao onoga sto ona pise..

Ne slažem se. Apstinencijske muke i tegobe kakve opisuje Ellen White kod sebe, ne mogu izazvati niti ocat, niti kofein niti čaj. Dakle, to od toga nije.

Ako ti imas dokaz da sirce izaziva opisane simptome, ti mi nadji neku ustanovu koja ce to potvrditi ili nekog strucnjaka koji se bavi bolestima ovisnosti. Ovako je to po meni prica u prazno..

Rekoh ti gore, i ja tvrdim da takve apstinencijske muke ne izaziva ocat. Besmisleno je da ja dokazujem ono što niječem. Traži od Jovana da ti nađe kliniku za liječenje takvih ovisnika.


Slape, kakvo je to sirce nakon cije visegodisnje upotrebe ti dodjes u situaciju da osecas kao da ces umreti, raspadas se od bolova, i mislis da si gotov ako ne primis novu dozu? Pa nikad cuo!

I ja nikad čuo. I ja niječem da ocat može izazvati takvu ovisnost.

Dakle, ovde se radi o ovisnosti kao sto kofein pomaze i sirce je njoj pomagalo da ne oseca vise bolove i u tom smislu je ona bila ovisna, a ne u smislu "apstinencijske krize"..

Sa ovim se apsolutno ne slažem. Jer ovo niječe sama Ellen White. Ona sama priznaje kako je "podlegla svojoj želji" i upala zbog toga u "tešku ovisnost". Dakle, riječ je o klasičnoj apstinencijskoj krizi, a ne o teškim bolovima koje trpi zbog svoje primarne bolesti koje sada osjeća zbog uskrate octa koji joj služi kao analgetik. Nađi ti meni sada stručnjaka koji će potvrditi da se ocat koristi kao analgetik.

Sta si ti nasao? Ne moze sirce izazvati takvu ovisnost - da se raspadas nakon prestanka upotrebe, pa to jos nigde nije zabelezeno! Nadji mi to u medicini?

Ja baš ovo već pet puta ponovih. Nisi ti mene mire dobro čitao. Zato navodeći opijate koji mogu izazvati apstinecijske tegobe o kakvima govori Ellen White, ocat nisam ni naveo. Da, smiješno je tvrditi da je to od octa.

Dakle, ne radi se tu o "apstinencijskoj krizi" vezanoj za sirce (ili alkohol u sircetu), vec je to ista ona ovisnost kao kada je neko godinama ovistan o kofeinu, bensedinu, aspirinu, nimulidu ili slicno, pa nakon prestanka upotrebe, on oseca bolove, jer mu je taj medikament do tad pomagao da se oseca dobro! Isti slucaj je i nakon prestanka uzimanja leka "concor" kod srcanih bolesnika, oni ne smeju naglo prekinuti, jer mogu i umreti, dozivece "sok". Isto je i ona osecala, a ti si to izvrnuo.. Nije sirce ono sto izaziva zavisnost!

Potpuno se ne slažem. Upravo se radi o apstinecijskoj krizi, već sam gore obrazložio.

Samo ću još jedan put ponoviti što već navedoh:

Apstinencijske muke i tegobe kakve opisuje Ellen White kod sebe, ne mogu izazvati niti ocat, niti kofein niti čaj. Dakle, to od toga nije.
 
Natrag
Top