Sola Scriptura- da li je dovoljno

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.390
Gal 5,212: Evo ja, Pavao, velim vam: ako se obrežete, Krist vam ništa neće koristiti. I ponovno jamčim svakom čovjeku koji se obreže: dužan je opsluživati sav Zakon. Prekinuli ste s Kristom vi koji se u Zakonu mislite opravdati; iz milosti ste ispali.... A ja, braćo, ako sveudilj propovijedam obrezanje, zašto me sveudilj progone? Onda je obeskrijepljena sablazan križa! Uškopili se oni koji vas podbunjuju!
--------------------------------------------------------

Neka zastupnici Sola Scriptura principa citiraju iz Tore (Zakona) tekst na koji se sveti Pavao pozvao kad je ovo pisao Galaćanima.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Gal 5,212: Evo ja, Pavao, velim vam: ako se obrežete, Krist vam ništa neće koristiti.

To je za one koji misle da su bolji ako bi se obrezali, nisu bolji ni koji bi se obrezali niti su bolji koji se ne obrežu, nego oni koji drže zapov. Božje.

Niti šta pomaže jedno, niti drugo.

Tako da vam je džabe što se niste obrezali a ne držite zapov. kao i onima koji su se obrezali a isto ih ne drže.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To svi kažu. I onda je taj isti bog promijenio kriterijume pobožnosti.



Pa to je kontra ovoga što si rekao.



Pa to pravosl. ne priznaju.



Pa kako se niste sačuvali od zabluda?



Pa šta će onda da se vraća ako su već gore mrtvi?



Znači da su apostoli bili tvrdoglavi jer nisu jeli svinjetinu i nisu promijenili dan odmora.



To već vidimo kod vas.


Imate li vi drugi gramofon> Ili vam je možda ploča izgrebana pa preskače i vrsti se stalno u mestu?

Koje plodove imate vi SDA, EGWisti? Koje plodove mogu da imaju otpali od otpada?

Uostalom zašto ljudi vama ljudi ovde i odgorvaraju na vaše arogantne izjave? Ne treba da odgovraju uopšte, radite odličan posao teranja ljudi od EGWizma.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Gal 5,212: Evo ja, Pavao, velim vam: ako se obrežete, Krist vam ništa neće koristiti. I ponovno jamčim svakom čovjeku koji se obreže: dužan je opsluživati sav Zakon. Prekinuli ste s Kristom vi koji se u Zakonu mislite opravdati; iz milosti ste ispali.... A ja, braćo, ako sveudilj propovijedam obrezanje, zašto me sveudilj progone? Onda je obeskrijepljena sablazan križa! Uškopili se oni koji vas podbunjuju!
--------------------------------------------------------

Neka zastupnici Sola Scriptura principa citiraju iz Tore (Zakona) tekst na koji se sveti Pavao pozvao kad je ovo pisao Galaćanima.

Uškopili su se oni poodavno, još su im se i gramofoni pokvarili pa ponavljaju jedno te isto.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.390
Sola Scriptura- da li je dovoljno?

I više nego dovoljno. Uz malo pendrečenja Biblija "podržava" 50-tak tisuća suprotstavljenih naučavanja. Možda bi pendrek trebalo malo više upotrijebit, ali da se Bibliju natjerati da ih podržava i milijun.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sola Scriptura- da li je dovoljno?

I više nego dovoljno. Uz malo pendrečenja Biblija "podržava" 50-tak tisuća suprotstavljenih naučavanja. Možda bi pendrek trebalo malo više upotrijebit, ali da se Bibliju natjerati da ih podržava i milijun.

I svako od njih je sam sebi i crkva i papa i patrijarsi i sveštenici i redovnici, sve. I anđeli im, trojica dolaze u posete.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Imate li vi drugi gramofon> Ili vam je možda ploča izgrebana pa preskače i vrsti se stalno u mestu?

Pa ti stalno ponavljaš iste arg. "mi smo apostolska crkva". Jak arg.

Koje plodove imate vi SDA, EGWisti? Koje plodove mogu da imaju otpali od otpada?

Bolje od vas sigurno. Eno neka napetost između Ukr. i Rusije.

Uostalom zašto ljudi vama ljudi ovde i odgorvaraju na vaše arogantne izjave?

Pa to što odg. je besmisleno.

Ne treba da odgovraju uopšte, radite odličan posao teranja ljudi od EGWizma.

Isto kao i da niste odg.

Sola Scriptura- da li je dovoljno?

Naravno.

Uz malo pendrečenja Biblija "podržava" 50-tak tisuća suprotstavljenih naučavanja.

I tih 50.000 bolji rod od vaše jedne ili nekoliko crkava.

Tebi neću za Ukr. ali je neka napetost na granici SAD i Meksika, hoće ljudi da prodru kod tih 50.000


Možda bi pendrek trebalo malo više upotrijebit,

To upotrebljava vojska i gran. policija SAD.

ali da se Bibliju natjerati da ih podržava i milijun.

Duh nasilja je vaš duh, pa kada nema protest. onda međusobno nasilje po favelama i kartelama.

Šta će jad i čemer od država i na istoku svete saborne i apostolske crkve i na zapadu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Misliš, što se u većem broju sekti namnožite to vam je bolji rod? A to je taj vaš "solistički" kriterij. Silni ste.

Po korupciji, kriminalu, ma u svemu bolji.

Ko vam je kriv sada žanjite što ste posijali. Nećete Sola Scr. sada jedite gorke plodove tog odbijanja.

Vidiš da moraš da zaobiđeš veći dio mog koment.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.390
Natrag
Top