Sola Scriptura- da li je dovoljno

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako baš treba upotrijebiti riječ autoritet, onda je to Presveto Trojstvo, jer većeg od toga nema.

Upravo tako. Većeg od Njega - Jednog i Jedinog Boga (Jedno Biće, Tri osobe - Ispostasa) nema. ***

*** Namjerno ponavljam ovo, jer Bog nije skupina "velikodostojnika" (ko ih je takvima postavio), niti je skup triju "bića"....


Ali, razumijem tu protestansku smiscalicu, a i tebe. Vi na tom terminu inzistirate kako bi sebe dokazali i pokazali kao ljubitelje Božje Riječi.

Ah, samo kakvi su to ljubitelji kada istu - riječ (malim slovom, dolje ću objasniti zašto) kasape, ubacuju ono što u njoj nema i o čemu ona ne govori.

Da stvar bude još gora, oni to isto čine i sa Isusom, pripisujući Mu ono što On nije rekao.

Uostalom sami smo svjedoci tome. Pogledaj forum, pogledaj činjenicu da se mi raspravljamo sa nekim ko vjeruje da je Kršćanima shabat obaveza. Raspravljamo se sa nekim tko vjeruje da je moguće, seciranjem Pisama, saznati ono za šta je Isus rekao učenicima da nitko ne zna...

Dakle, ne samo da ne poštuju Bibliju, nego ne poštuju ni Onoga o komu Biblija govori (navješta Ga u Starom Zavjetu, opisuje i propovjeda u Novom Zavjetu).

O čemu onda da se sa takovima vodi rasprava?

Što se pak tiče toga što sam ja upotrijebio malo slovo za Bibliju (umjesto Riječ, napisao sam riječ) učino sam to s namjerom, jer samo je jedna Riječ - Logos, komu pripada veliko početno slovo.

Dakle, ne zato što bih želio da umanjim svetost Biblije (to mi ni na kraj pameti nije) nego zato što se Isus, Krist, Spasitelj i Otkupitelj, Bog ne može niti smije poistovetiti s knjigama koje o Njemu govore.

Njemu i samo Njemu pripada naziv Riječ.

Jer, što bi smo dobili ako bi smo istim velikim početnim slovom označavali i Isusa i Bibliju?

Blasfemiju.

Ljudskim rukama zapisana poruka Boga, nije Bog.


 
Natrag
Top