Sola Scriptura- da li je dovoljno

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire, zar ne primecujes koliko se tvoja izjava suproti Hrisovoj izjava, a ne mojo?
Hristos je jasno izjavio: "Ako se ko ne rodi VODOM I DUHOM, ne moze uci u cearstvo nebesko." Jovan 3,5.

Mire pa neces valda i Njemu reci: NIJE TAKO!


Krstenje vodom je sibol pranja od greha i poroka.
Krstenje je obecanje ciste saveti Bogu da cemo mu istinski sluziti, a to beba ne zna niti moze.

Ztao što magijski shvataju sve pa i taj čin, misle da su postali bolji ako su obavili taj čin u ovom slučaju krštenje. Tako shvataju i pričest i kada osjene krsnim znakom.

Misle isto da su bolji ako uzmu svetu vodu ili se pomažu uljem.

Nije im bitna promijena srca i uma nego sam čin.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Mire tvrdi:
"Sva poenta krstenja je zapravo primanje Svetoga Duha i silazak Svetoga Duha se zove krstenjem u bibliji! Mozes se praviti nerazuman koliko god hoces! I apostoli su krsteni Svetim Duhom na dan pedesetnice!

Mire, zar ne primecujes koliko se tvoja izjava suproti Hrisovoj izjava, a ne mojo?
Hristos je jasno izjavio: "Ako se ko ne rodi VODOM I DUHOM, ne moze uci u cearstvo nebesko." Jovan 3,5.

Mire pa neces valda i Njemu reci: NIJE TAKO!

Marko "I DUHOM" ne samo vodom!
Zasto najvazniju stavku Duh izbacujes???

Jel se sliazak Svetoga Duha zove "krstenjem"? Ja sam dokazao da se zove!

Evo iz biblije:

"I dok je jednom s njima blagovao, zapovjedi im da ne napuštaju Jeruzalema, nego neka čekaju Obećanje Očevo »koje čuste od mene: Ivan je krstio vodom, a vi ćete naskoro nakon ovih dana biti krsteni Duhom Svetim!"

I silazak Svetog Duha na Kornelija i njegove ukucane je bilo "krstenje" iako bez vode!

Prema tome Marko, i silazak Svetog Duha na bebe Isusa i Jovana je bilo "krstenje Duhom Svetim"!

Ako su oni bili tako krsteni onda mogu i drugi ljudi! Zato je crkva u pravu kad krstava malu decu!

Krstenje vodom je sibol pranja od greha i poroka.
Krstenje je obecanje ciste saveti Bogu da cemo mu istinski sluziti, a to beba ne zna niti moze.

Krstenje je simbol novorodjenja, ja nisam rekao da nije. Ali se krstenjem naziva i silazak Duha Svetoga za pedesetnicu!

Prema tome i silazak Svetoga Duha na bebe Isusa i Jovana je bilo "krstenje".

Njihovi roditelji su pristali da im deca budu krstena!

Ja sam tacno rekao da je glavni smisao krstenja silazak Duha Svetog, i to biblija potvrdjuje, a ti ne mozes poreci, bas steta!

Ztao što magijski shvataju sve pa i taj čin, misle da su postali bolji ako su obavili taj čin u ovom slučaju krštenje. Tako shvataju i pričest i kada osjene krsnim znakom.

Misle isto da su bolji ako uzmu svetu vodu ili se pomažu uljem.

Nije im bitna promijena srca i uma nego sam čin.

Pa vi to shvatate magijski! Vama smisao krstenja nije silazak Svetog Duha, vi se krstite vodom i nista se ne desi, jer vi i dalje drzite Jovanovo krstenje, koje je bilo radi pokajanja!

Kod Jovana na nikog nije silazio Duh, nego mu je receno da prvi na koga vidi da sidje Duh je mesija!

Vama ni dan danas ne silazi Duh i ne razumete da je smisao Novozavetnog krstenja bas "silazak Duha"!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako nije Biblija dovoljna? Dokaz da je unaprijedila baš ove države uglavnom.

Može li biti slučajno da su baš ovo najmanje korumpirane države?

1. Danaska (protes.)
2. Novi Zeland (protes.)
3. Finska (protest.)
4. Švedska (protest.)
5. Švajcarska (ima dosta protest.)
6. Norveška (protest.)
7. Singapur,
8. Holandija (protest.)
9. Kanada (ugl. protest.)
10. Njemačka (dosta protest.)
11. Velika Britanija (protest.)
12. Australija (protest.)
13. Island (protest.).

Luka 6,43 Jer nema drveta dobra da rađa zao rod; niti drveta zla da rađa dobar rod.
Luka 6,44 Jer se svako drvo po rodu svom poznaje: jer se smokve ne beru s trnja, niti se grožđe bere s kupine,

Jakov 2,20 Ali hoćeš li razumjeti, o čovječe sujetni! da je vjera bez djela mrtva?
Jakov 2,26 Jer kao što je tijelo bez duha mrtvo, tako je i vjera bez dobrih djela mrtva.

Kome nije dovoljna Biblija taj je dobio haos, korupciju, nasilje, ratove.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Kako nije Biblija dovoljna? Dokaz da je unaprijedila baš ove države uglavnom.

Može li biti slučajno da su baš ovo najmanje korumpirane države.

1. Danaska (protes.)
2. Novi Zeland (protes.)
3. Finska (protest.)
4. Švedska (protest.)
5. Švajcarska (ima dosta protest.)
6. Norveška (protest.)
7. Singapur,
8. Holandija (protest.)
9. Kanada (ugl. protest.)
10. Njemačka (dosta protest.)
11. Velika Britanija (protest.)
12. Australija (protest.)
13. Island (protest.).

Luka 6,43 Jer nema drveta dobra da rađa zao rod; niti drveta zla da rađa dobar rod.
Luka 6,44 Jer se svako drvo po rodu svom poznaje: jer se smokve ne beru s trnja, niti se grožđe bere s kupine,

Jakov 2,20 Ali hoćeš li razumjeti, o čovječe sujetni! da je vjera bez djela mrtva?
Jakov 2,26 Jer kao što je tijelo bez duha mrtvo, tako je i vjera bez dobrih djela mrtva.
Opet krsis pravilnik, skreces temu i nemas nimalo postovanja!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Opet krsis pravilnik, skreces temu i nemas nimalo postovanja!

Znam ja da ovo tebe muči.

Pa vi to shvatate magijski! Vama smisao krstenja nije silazak Svetog Duha, vi se krstite vodom i nista se ne desi, jer vi i dalje drzite Jovanovo krstenje, koje je bilo radi pokajanja!

Ko nije shvatio smisao krštenja, taj ima magijsko shvatanje, a taj ko ga ima svakako da nije mogao da ima dobar rod.

Kod Jovana na nikog nije silazio Duh, nego mu je receno da prvi na koga vidi da sidje Duh je mesija!

Vama ni dan danas ne silazi Duh i ne razumete da je smisao Novozavetnog krstenja bas "silazak Duha"!

Vidimo po djelima kome stiže duh Božji, a kome demonski.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Znam ja da ovo tebe muči.



Ko nije shvatio smisao krštenja, taj ima magijsko shvatanje, a taj ko ga ima svakako da nije mogao da ima dobar rod.



Vidimo po djelima kome stiže duh Božji, a kome demonski.
Ajde bezi bezobrazan si covek, cilj ti je svadja! Ne truj ovu temu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ajde bezi bezobrazan si covek, cilj ti je svadja! Ne truj ovu temu.

Znam da sam za tebe bezobrazan jer sam dao podatke koji ne idu tebi u prilog.

NZ uči da je Sola S. dovoljna, bili su plemenitiji oni koji su proučavali Pismo i samo Pismo.

A ko nije samo Pismo taj nije bio plemenitiji ili ko nije Pismo nikako.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Već sam odgovorio. Citirane od ranih hrišćanskih pisaca ukazuje da su znali za njih i da su ih smatrali nadahnutim čim ih koriste u teološkoj argumentaciji.

Da, ali nije od ranih kršćanskih pisaca citirano samo 27 knjiga. Citirano je stotinu njih, a i u vašoj protestantskoj Bibliji ima ih samo i točno 27. Zato te pitam.

1. Zašto se u Bibliji (NZ) ne nalaze sve knjige koje su napisali ili citirali kršćanski pisci, nego samo onih 27 knjiga koje su sada u Bibliji?

2. Tko je od mnoštva knjiga, koje su kružile i bile čitane po mjesnim Crkvama, odvojio točno tih 27 knjiga i odredio da baš one i samo one postanu kanonske novozavjetne knjige?

3. Jesu li oni koji su iz mnoštva knjiga izdvojili točno tih 27 knjiga bili u pravu i izdvojili upravo one knjige koje su nadahnute i dostojne postati svetopisamske knjige? Ili su pogriješili prilikom izbora?

Već sam odgovorio. Citirane od ranih hrišćanskih pisaca ukazuje da su znali za njih i da su ih smatrali nadahnutim čim ih koriste u teološkoj argumentaciji.

Zato je pogrešan zaključak da to što su rani hrišćani citirali tekst Septuaginte da to automatski znači da su prihatali i apokrife.

;) Čemu ovaj dvostruki kriterij? Jovane, nije moguće opravdati protestantsko (Lutherovo) kljaštrenje Starog zavjeta. Zato opet pitam. Zašto vi protestanti u svojim Biblijama nemate sve starozavjetne knjige koje su u svojim Biblijama imali apostoli i prva Crkva? Jesu li vama autoritet Apostoli ili antikršćanski raspoloženi Židovi s konca 1. stoljeća?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Znam da sam za tebe bezobrazan jer sam dao podatke koji ne idu tebi u prilog.

Bas sve sto si napisao je bezveze..
Ako ti ne vidis da to nama nista ne dokazuje, onda si slep! Tim svojim svadjanjem neces postici nista, upravo suprotno, dokazujes vase licemerje..


Da, ali nije od ranih kršćanskih pisaca citirano samo 27 knjiga. Citirano je stotinu njih, a i u vašoj protestantskoj Bibliji ima ih samo i točno 27. Zato te pitam.
U Novom Zavetu se citira i enohova knjiga - "ide Gospod sa mirijadama svetih andjela svojih da ucini sud svima" (potpuno iste reci imamo zapisane u Enohovoj knjizi) , pa oni kazu da to nije tacno, da su oni citirali te reci po nekakvoj "usmenoj tradiciji" (odjednom kad im odgovara postoji usmena tradicija). Citiraju se u Novom Zavetu i Hristove reci "vise ima srece u davanju nego u primanju" koje ne nalazimo u bibliji vec u tkz. apokrifima, pa ni to ne vide.

Istina je da je crkva napravila selekciju knjiga u IV veku, a oni su to prihvatili, ali ne prihvataju sve ostalo sto je crkva ucila do tog perioda. Pa zar je "kurva iz otkrivenja".mogla pravilno da sastavi kanon!
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Krstenje je obecanje ciste saveti Bogu da cemo mu istinski sluziti, a to beba ne zna niti moze.
Pomaže Bog Jedini Sveznajući!

Ova rečenica nije citat Svetog Pisma. Zbog toga se ona može ali i ne mora prihvatiti.

(Bilo bi zanimljivo pogledati u prošlost hrišćanstva na zapadu Evrope,
i videti u kom trenutku je "znanje" postalo toliko bitan koncept,
a misim da ima veze i sa unošenjem stolica i klupa u Bogomolje.)

Sa druge strane, nama ostaje nepoznat međusobni odnos Gospoda Boga
sa jedne strane i beba i male dece sa druge strane.
Znamo da Bog "U ustima male dece i koja sisaju čini Sebi hvalu" (Ps. 8,2),
ali ne znamo kako On to čini, već Njegov doživljaj prihvatamo sa verom i poverenjem.

brat Toma
 
Natrag
Top