Sola Scriptura- da li je dovoljno

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Tačno tako, i još treba dodati da sve tvrdnje koje i jedni i drugi iznose da bi dokazali, Inače i jedni i drugi su daleko od Sola Scriptura, jer za svoju teologiju koriste priručnike i literaturu osnivača zajednica, kao i svako delo koje potvrđuje njihovu mržnju prema

Darth smesan si, Zar tvoja crkva nema prirucnike i hiljade knjiga vasih teologa? Sta uce vasi studetni teologije u Seminaru?
Vidis da nisi dobro promislio kada se ovo napisao.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Darth smesan si, Zar tvoja crkva nema prirucnike i hiljade knjiga vasih teologa? Sta uce vasi studetni teologije u Seminaru?
Vidis da nisi dobro promislio kada se ovo napisao.

Ne nemaju, imaju ih na hiljade i hiljade knjiga i priručnika.

Ja ih imam kod sebe bar 15.

Vidiš koliko su neobjektivni.

Ukucahj samo Svetosavlje biblioteka ima ja mislim bar 300 knjiga.

Onako od oka procjena.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vidi vidi kako se braća po tatku brane. Crkva ima prirručnike, ali su ih pisali teolozi, ljudi koji su se obrazuovali u Crkvi. Najčešće su to sveštenici, oni koji su primili sakrament svetog reda. Najmanji broj je onih koji su tek tako apologete. Ponajmanje, tj nema onih koji su eto čitali PISMO pa odlučili da pišu apologetikčka dela i "priručnike. Dakle, argument vam je ništavan, jer niti je Miler bio sveštenik, tj imao Sveti red, niti je to imala EGW, još manje Čarls Tejz Rasel.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ne, nije, na vašu žalost. Mlataranje pismom, iskrivljenog tumačenja nije dovoljno. Mileriti, njegova duhovna deca, nisu Crkva, nikda nisu ni bili, niti će biti.

Pa ti ospori naše navode. Očigledno je da ne možeš.

Imaš li ti išta osim svoje riječi. Od kada je uvjerenje samo po sebi dovoljno za istinu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, ne vredi ponavljati, jer i hiljadu puta ponoviti tebi ne vredi.

Jeste nedelja uvedena na saboru u Laodikeji, sto znaci posredstvom pape i rimokatolicizma.
 
Natrag
Top