Sola Scriptura- da li je dovoljno

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zabranjeno je koristiti font Caps Lock! Vodite o tome računa kada pišete postove.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Hrišćane ubijaju, one koji nisu napravili kompromis, i još tu i tamo.

A baš ubijaju (bacaju divljim zvijerima i spaljuju ih na stupovima) kršćane Rimske crkve. Ti gore reče: "Hrišćane ubijaju, one koji nisu napravili kompromis", i zapravo dokaza kako baš Rimska crkva nije napravila kompromis. Da je Rimska crkva napravila kompromis, ne bi Rim kršćane Rimske crkve bacao divljim zvijerima i spaljivao ih nakon vješanja. :)

Nisam ja ništa podvalio DarthShoneu, već sam ukazao na njegove kontradiktornosti, a ti si moje reči izvadio iz konteksta.

Oprosti, ali ja se pitam jesi li ti sposoban uopće procijeniti i ono što piše drugi i ono što pišeš ti sam. Ako si dovoljno trezven i razuman, kako možeš za one koji su zbog vjere u Krista bačeni zvijerima ili obješeni reći da su napravili kompromis s onima koji su im ovo učinili? Pročitaj ovo moje pitanje nekoliko puta i razmisli.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Progonili su i Jevreje zbog ustanka Barkohbe protiv Rima, i ujedno Hrišćane koje su izjednačavali sa njima.
Zato lokalna Rimska crkva pravi kompromis i odriče se određenih tačaka vere, posebno subote, da bi izbegla progonstvo zajedno sa Jevrejima koji su svetkovali subotu.

Istorijske izmišljene trice u koje veruješ, koje pogrešno predstavljaju istorijske podatke su izmišljene kasnije, da bi se lažno prikazalo da je Rimska crkva Božja.

Zabranjeno je koristiti font Caps Lock! Vodite o tome računa kada pišete postove.

Izvinjavam se, sad sam ih smanjio na konvertoru.

Hvala.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Progonili su i Jevreje zbog ustanka Barkohbe protiv Rima, i ujedno Hrišćane koje su izjednačavali sa njima.

Nisu kršćane Rimske crkve bacali zvijerima i spaljivali na stupovima zbog Barkohbe, :):):) nego zbog vjere u Krista.

Zato lokalna Rimska crkva pravi kompromis i odriče se određenih tačaka vere, posebno subote, da bi izbegla progonstvo zajedno sa Jevrejima koji su svetkovali subotu.

Zašto ovako sramotno lažeš. Ispričavam se svim drugima. Kako možeš za one koji su zbog vjere u Krista bačeni zvijerima ili obješeni reći da su napravili kompromis s onima koji su im ovo učinili? Sram te bilo.

Istorijske izmišljene trice u koje veruješ, koje pogrešno predstavljaju istorijske podatke su izmišljene kasnije, da bi se lažno prikazalo da je Rimska crkva Božja.

Izmišljotine su ono što ti pišeš. Za tvoje tvrdnje ne postoje nikakvi dokazi. Znaš li ti što znači - dokaz? Naravno da ne znaš. Nije dokaz da je papa promijenio subotu u nedjelju to što tako piše u Velikoj borbi Ellen White. Razumiješ li ti uopće ovo?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Moje su tvrdnje kontradiktorne, a tvrdnje adventista nisu? Na osnovu čega sam ja kontradiktoran? Po tome što sam rekao da samo Bog može znati da li grešim ili ne? Pa naravno da samo Bog može znati, i to što sam napisao je bilo da mi ne biste opet pripisivali da sudim. Na osnovu onoga što znam, a verujte mi imao sam kontakta i sa adventistima, i sa Džehovistima, pa i sa Evangelistima, pratim literaturu, i veoma lako mogu da prepoznam kada je neko u zabludi, a kada je to što radi namera. Naime, ovde se prozivam za kontradiktornost da bi se moji argumenti umanjili. Ok, neka vam bude, mi smo kontradiktorni, a vi niste. Da li ste sada srećni? Da ne trebam možda da se udaram u grudi i govorim Mea Culpa? Pred vama to sigurno neću, jer ako je greh braniti svoju veru i zajednicu kojoj pripadam, onda neka bude, ali ispovediću ga pred svojom zajednicom i pred Bogom. Ne i pred onima koji ono što jesam napadaju.

Drugo, ovde nisam ja tema, nego Sola Scriptura. I napisao sam da nije dovoljno, Da Biblija bez Crkve nije ništa drugo nego samo knjiga i iza toga stojim. Još jednom ču ponoviti, ne mrzim nikoga, i uvek sam spreman da razgovaram o Hrišćanstvu, da saznam nešto novo i da se učvrstim u veri. Ali to ne znači da sam spreman da Istinu koju sam primio na krštenju odbacim zbog toga što neko ko za sebe tvrdi da je Hrišćanin mrzi onu koja je Duhom nadahnuta i kanonizovala Pismo. Isto tako, braniću pismo od svih pokušaja da se relativizuje ili pogrešno tumači, ili još gore prikaže korumpiranim. Ali, Pismo koje ću braniti je ono koje sadrži kompletan kanon, ne i ono koje Protestanti koriste.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Nije vređanje ni omalovažavanje, već iznošenje istorijskih činjenica.

Za naše Argumente kažeš da je vređanje i omalovažavanje, a one koji vređaju Adventiste, Ellen White, Lutera, Jehovine svedoke, i sve druge - podržavaš.

Sama sagledaj svoje poštenje i objektivnost.

Iznosiš istorijske činjenice , ma nemoj , tosu činjenice koje si sam izmislijo.

Sagledaj ti svoje poštenje i objektivnost , onda reci nešto za druge
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne. :):):) Obrnuto, ja razotkrivam činjenice. Citiram iz vašeg "Priručnika Teologije Adventista sedmog dana"



Sav si se pogubio. Sad si potvrdio baš ono što si htio opovrći. Potvrdio si da ste nastali iz Milleritskog pokreta.



Upravo obrnuto, imaju veze i s vama i s Millerom. S vama imaju veze jer "iziđoše od vas", a s Millerom imaju vezu jer vi "iziđošte od Millera".

Tačno tako, i još treba dodati da sve tvrdnje koje i jedni i drugi iznose da bi dokazali, tačnije "dokazali" da nemaju nikakve veze jedni sa drugima su samo to tvrdnje. Ujedno, jedni i drugi se ne podnose, da ne kažem da se se mrze, a dele iste korene i čitavu teologiju zasnivaju na dvema stvarima: Mržnji prema Crkvi i određivanju datuma drugog dolaska, gde Adventisti ne idu toliko daleko da tvrde da znaju dotum dolaska, dok Džehovisti to i dalje tvrde. Dalje, Adventiosti za sebe tvrde da su crkva, dok Džehovisti to ne tvrde za sebe. Inače i jedni i drugi su daleko od Sola Scriptura, jer za svoju teologiju koriste priručnike i literaturu osnivača zajednica, kao i svako delo koje potvrđuje njihovu mržnju prema Crkvi. Ujedno i jedni i drugi besomučno udaraju po Pismu, i jedni i drugi su opsednuti Mojsijevim zakonom i njegovim iskrivljenim tumačenjem.
Ima tu još mnogo što đta, ali se pre svega čini da je Miler i čitav pokret, čiji je on bio integralni deo, bio pod velikim uticajem nekih narkotika, jer samo tako se mogu objasniti bulažnjenja i lupetanja koja evo skoro dva veka ne prestaju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
gde Adventisti ne idu toliko daleko da tvrde da znaju dotum dolaska, dok Džehovisti to i dalje tvrde.

Pa i oni tvrde, svi isto tvrde, oni govore da su Božji narod, jedino oni.

To adven. ne tvrde. U čitav nizu pouka koje se čitaju spomenuto je da Bog ima svugdje svojih vjernih ljudi.

Dok PC i RKC to ne tvrde.

Inače i jedni i drugi su daleko od Sola Scriptura,

To svako svakome može reći, tvoj problem je što ne možeš da osporiš ono što mi iznosimo.

Ujedno i jedni i drugi besomučno udaraju po Pismu, i jedni i drugi su opsednuti Mojsijevim zakonom i njegovim iskrivljenim tumačenjem.

A vi ne tumačite po Pismu.

Ima tu još mnogo što đta, ali se pre svega čini da je Miler i čitav pokret, čiji je on bio integralni deo, bio pod velikim uticajem nekih narkotika, jer samo tako se mogu objasniti bulažnjenja i lupetanja koja evo skoro dva veka ne prestaju.

I to ste pripisali advent. pošto niste bili u stanju da osporite nauku advent.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Po rodovima se pokazalo da je dovoljna, dobrim duhovnim rodovima, kome nije dovoljna taj i ne daje dobar rod.
 
Natrag
Top