Sola Scriptura- da li je dovoljno

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Znači ovde ne moram da konsultujem ništa izvan Biblije. U redu. I ja tako mislim. Pa zašto bih onda bio ss skriptolator ako i za ostale dogme konsltujem samo Bibliju tj. svoju dogmu gradim na Bibliji. Valda je to sasvim jasno. Ne?

Ovo svoje pitanje ipak postavi svojim "drugovima SS pimolatrima".- Šta to nedostaje Bibliji da je nas 50 tisuća razumije na 50 tisuća načina?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kao i u NZ, Biblije je bila dovoljna, dokaz za to su plodovi duha i mira.

Mir se nastanio u našem gradu... nema više svađa, zavisti, licemerstva i nesloge. Odakle može doći takav sklad, ako ne od Gospoda i od naše doktrine koja nas ispunjava rodovima mira i pobožnosti?” (James A. Wylie, The History of Protestantism, Published by Hartland Publications, 2003, p. 496)

Djela apostolska 17,11 Ovi pak bijahu plemenitiji od onih što žive u Solunu; oni primiše riječ sa svijem srcem, i svaki dan istraživahu po pismu je li to tako.

Ima li drugi ovo?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Mir se nastanio u našem gradu...

Ima li drugi ovo?

A tko ovu i ovakvu divotu još ima?

Njemački filozof i psihijatar Karl Jaspers (1883.-1969.): „Što je Hitler činio, to je Luther nalagao s iznimkom izravnog usmrćivanja u plinskim komorama.“

Dean Inge: „Ako želimo pronaci žrtvenog jarca na čija ramena možemo položiti jade koje je Njemačka donijela svijetu, ja sam sve više i više uvjeren da je najgori genij zla te zemlje, ne Hitler ili Bizmark ili Frederik Veliki, nego Martin Luther.“
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A tko ovu i ovakvu divotu još ima?

Njemački filozof i psihijatar Karl Jaspers (1883.-1969.): „Što je Hitler činio, to je Luther nalagao s iznimkom izravnog usmrćivanja u plinskim komorama.“

Dean Inge: „Ako želimo pronaci žrtvenog jarca na čija ramena možemo položiti jade koje je Njemačka donijela svijetu, ja sam sve više i više uvjeren da je najgori genij zla te zemlje, ne Hitler ili Bizmark ili Frederik Veliki, nego Martin Luther.“

Evo glavnog spamera na forumu. A da Hitler je baš bio protest. kao i Luter.

Već sam davao čiji su bili sinovi u vrhu nacista. Mislim da ne trebam da ponavljam to.

Naravno da je plod duha i mira zbog dovoljnosti Biblije.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jovane, niko ovde nije rekao da Bibliji bilo šta nedostaje. Pitanje je bilo da ako joj ništa ne nedostaje, zašto toliki broj zajednica koja svoju teologiju zasnivaju na Sola Scriptura, posebeno onih koje svoju teologiju zasnivaju na Danielu i Apokalipsi. Problem nije u tome da li ti ili bilo ko za sebe tvrdi da priznaje Isusa za spasitelja, tj Boga za spasitelja, nego je problem u tumačenju i u tome da ako je Biblija jedna, a ona jeste jedna, kako to da ima toliko denominacija koje različito tumače pismo. Zašto Evangelici ne tumače isto kao Adventisti? Hrist je nedeljiv, a po Sola Scriptura ispada da se podelio na hiljade denominacija.

Slape, ne vredi im pričati, ne žele da čuju, arogantno misle da su u pravu i tu pomoći nema, Čak i da Bog sam dođe i kaže da greše, rekli bi da tako ne piše u pismima.

Nama se ovde pripisuju svakojake stvari, meni čak i da mrzim pismo i Protestante, zaborvaljajući da sam nemamo puta rekao da podržavam Davida Wood-a i da ga iako je Evangelista cenim više od pojedinih istočnih i zapadnih relativistički nastorjenih teologa Crkve. Čovek je Sola Scriptuira, to i ne krije, ali za razliku od akolita Adventizam i njihovog potomka Džehovista ne ponižava i ne vređa, još manje nameće svoju teologiju. Čak naprotiv, On brani Hrišćanstvo od njegovog pravog neprijatelja, dok se mi ovde međusobno svađamo i jedni drugima nabijamo na nos SABAT. Hoćemo li se opametiti i napustiti Luterovo lupetanje, Kalvinov sotonizam i sinkretizam i shvatiti da nam o glavi radi ne papa, patrijarsi njihove grešnosti inherentne svim ljudima, nego živa Sotoninina religija? Hoćemo li shvatiti da nam trebaju pozvaoci pisma, da nam trebaju vernici tradicionalne Crkve, da nam treba LJUBAV i zajedništvo? Nećemo, jer nikome na pamet ne pada da se odrekne sebe. Naime ne trebaju nama subote i propisi o hrani, ne treba nama obrezanje, ne treba nama Mojsije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Evo glavnog spamera na forumu.

Mora netko za tobom čistiti. Tako me zapalo.

Slape, ne vredi im pričati, ne žele da čuju, arogantno misle da su u pravu i tu pomoći nema, Čak i da Bog sam dođe i kaže da greše, rekli bi da tako ne piše u pismima.

Slažem se. I prema Bogu bi se ponijeli jednako kao prema nama, jer njihove pozicije "ne stoje ili padaju s Bogom", nego s Jelenom. Maknite Adventizmu Ellen White ostat će jedino njegov "posljednji ispraćaj".
 
Natrag
Top