ŠARRDY (Poelbuster 2), ZLOGLASNI PROGONITELJ ADVENTIZMA

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ja mogu da posvedočim da nisam u samom početku iznosio učenje svoje crkve na velika vrata, već je moja diskusija bila koncentrisana sa Jehowinim svedocima.
Kada su Jehowini svedoci nestali sa foruma, ostali nisu mogli nikako drugačije da utole svoju glad za napadanjem drugih verskih zajednica pa su se okrenuli protiv Adventista.
Naša reakcija je bila da smo jednostavno morali da odgovaramo na optužbe koje su u većini slučajeva bile lažne i planski smišljene, što se nekima nije svidelo jer nisu očekivali nikakve odgovore, pa kad su oni usledili upali su u delirijum..

Dakle, nije ambicija Adventista da ovde iznose bilo kakvo svoje učenje, već mi samo odgovaramo na mnogobrojne napade i vešto smišljene insinuacije.

Ja bih se prvi isključio sa teme "Adventisti" kada bi ti patetični napadi prestali, ali malo je verovatno da će oni prestati, tako da idemo dalje..

Ja bih to vrlo rado URADIO, kada bi mi Gera, Adrian BG, Vera 021, Vanhelsing G, Faky, i svi oni ljudi kojima sam otvorio oči kada je u pitanju Adventizam rekli:
E brate Šarrdy, NISI TREBAO NIŠTA DA POSTIRAŠ o Adventizmu i da nam govoriš kakav je. Trebao si da nas pustiš da mi sami idemo u tu Crkvu da nas Adventistički pastori i profesori poduče o Adventizmu, kakav je i kakvi su njeni vernici, a ne ti ovde na sf-u !

Obećavam, ako mi se jedan od navedenih sa liste, pa i oni kojima sam ja govorio o Adventizmu, a nisu sa ove liste - Javno obrati i kaže navedeno, ja više ni jedan post neću postirati na temi Adventisti !

Jel pošteno ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko je tebi uopste rekao da moras nesto pises o Adventistima, da li si osvedocen od Boga da to trebas da cinis i to na takav nacin.
Diskusija je jedno, a ono sto ti cinis nema veze sa diskusijom.

Jel ja pisem o drugim verskim zajednicama, jej ih napadam, njihova je volja u sta ce da veruju i da li ce svih sedam milijardi ljudi poverovati u njihovo ucenje, ko sam ja da to branim drugima i da sudim..
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Ja bih to vrlo rado URADIO, kada bi mi Gera, Adrian BG, Vera 021, Vanhelsing G, Faky, i svi oni ljudi kojima sam otvorio oči kada je u pitanju Adventizam rekli:
E brate Šarrdy, NISI TREBAO NIŠTA DA POSTIRAŠ o Adventizmu i da nam govoriš kakav je. Trebao si da nas pustiš da mi sami idemo u tu Crkvu da nas Adventistički pastori i profesori poduče o Adventizmu, kakav je i kakvi su njeni vernici, a ne ti ovde na sf-u !

Obećavam, ako mi se jedan od navedenih sa liste, pa i oni kojima sam ja govorio o Adventizmu, a nisu sa ove liste - Javno obrati i kaže navedeno, ja više ni jedan post neću postirati na temi Adventisti !

Jel pošteno ?

Pozdrav "kolega"
Moram i ja da te malo napadnem :)
Naglasio sam rečenicu za koju mislim da je od posebne važnosti.
Mislim da treba da pustiš ljude da idu pa neka sami provere šta je istina a šta ne.
Takođe mislim da treba da napadaš adventizam pa ako je to prava crkva njeni pripadnici će sa lakoćom na temelju Biblije da odbrane svoju veru.
Pozdravljam i tebe kao "napadača" ali i čika Miku i ostale adventiste sa željom da se svaka nedoumica izvede na čistinu.
Mislim da je jedini način da ljudi izvuku zaključke je da se o nečemu diskutuje,zato iako meni nisi govorio o adventizmu te molim da nastaviš a adventiste da pošteno odbrane.
Neka istina pobedi(pod budnim okom Jurivake ;) )
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ko je tebi uopste rekao da moras nesto pises o Adventistima, da li si osvedocen od Boga da to trebas da cinis i to na takav nacin.
1. Bog koji me je osvedočio i vodio;
2. Prijatelji koji su mi tražili da otvorim blog o Adventistima ili da se priključim nekom forumu, jer bi bilo velika šteta da to znanje koje posedujem o Adventistima propadne.


Diskusija je jedno, a ono sto ti cinis nema veze sa diskusijom.
Nego to što ti i Mika, i Glasnik i ostali radite IMA !?
Pričaj mi još malo o tome. Nisam najbolje razumeo.

Jel ja pisem o drugim verskim zajednicama, jej ih napadam, njihova je volja u sta ce da veruju i da li ce svih sedam milijardi ljudi poverovati u njihovo ucenje, ko sam ja da to branim drugima i da sudim..
Ja isto ne napadam, to je insinuacija, Tvoja Crkva ima najviše jeresi od svih drugih, pa dok ih čovek sve iznese tebi se učini da je to napadanje. A to uopšte nije NAPADANJE, jer mnogo toga ima, već RAZOTKRIVANJE !

Ustvari ti napadaš mene. Evo i po ovih par postova na ovoj temi se vidi.
Uvek idete po dobro učenoj šemi u vašoj školi - Diskreditovati sagovornika, kako znaš i umeš. Pa ako treba i 1.000 puta ponavljati isto. Ili dok ne ode sa teme, ili dok ga ne diskredituješ, ili dok se ne zaključa tema. I tu nema kompromisa. .... .

Pa šta ćemo ako ostanemo bez desetka. Možemo da se ubijemo. Zato je bolje diskreditovati Šardija.


Pozdrav "kolega"
Moram i ja da te malo napadnem :)
Naglasio sam rečenicu za koju mislim da je od posebne važnosti.
Mislim da treba da pustiš ljude da idu pa neka sami provere šta je istina a šta ne.
Takođe mislim da treba da napadaš adventizam pa ako je to prava crkva njeni pripadnici će sa lakoćom na temelju Biblije da odbrane svoju veru.
Pozdravljam i tebe kao "napadača" ali i čika Miku i ostale adventiste sa željom da se svaka nedoumica izvede na čistinu.
Mislim da je jedini način da ljudi izvuku zaključke je da se o nečemu diskutuje,zato iako meni nisi govorio o adventizmu te molim da nastaviš a adventiste da pošteno odbrane.
Neka istina pobedi(pod budnim okom Jurivake ;) )
Hvala na dobronamernoj kritici.
Jedino bih te nešto podsetio da sam više ja pozivao, na temi Adventiste, ljude u njihove Crkve, nego oni sami. 100 %. Lako ćemo naći te postove ako se želiš uveriti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Sarrdy uzeo si mi nadimak ozloglaseni xD nemoj samo mnogo da otvaras oci ljudima posto mogu oci da im ispadnu lako xD samo se bre svadjate i napadate jedni druge
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Postoji li apsolutna istina? Ako postoji, da li je istina samo jedna? Je li hrišćanstvo istina?
Znamo da u hrišćanstvu postoje tri velike različite crkve: protestantska, pravoslavna i katolička. Znamo isto tako i kako su one nastale. Zašto se to desilo? Zašto se hrišćanstvo podijelilo? Da li radi toga što se tim podjelama tragalo za istinama, ili su u pitanju bili prizemni materijalni razlozi - bogatstvo i moć?
Ovdje nije teško biti prorok pa unaprijed pogoditi kako će hrišćani odgovarati na ovo pitanje. Naravno, zavisno od toga kojoj crkvi pripadaju, ali svaki od njih će reći da su upravo oni u istini - da su upravo u svojoj crkvi našli istinu. Znači, u ovom slučaju, imaćemo, odnosno, imamo, tri istine?! Da zavrzlama bude još veća, svaka od ovih crkava ima svoje kanone. Sve što u svijetu vjere odstupa od tih kanona, može se i proglašava se za jeres i otpadništvo. To znači da sa pojedinačnih stanovišta ovih crkava, na svijetu ima više jeretika i otpadnika nego vjernika!? To isto tako znači da svako svakoga može proglasiti jeretikom i otpadnikom.
Da li je takvo stanje u hrišćanstvu normalno? Da li je Bog tako htio?
Religija i njene institucije, baštine Božiju riječ. Zašto je ta riječ toliko konfuzna i toliko dvosmislena, da danas imamo na hiljade tumača te riječi, koji je različito tumače.
Je li Bog, pišući svoju objavu (ili diktirajući je, svejedno) htio da napiše rebus? Nije mu bilo stalo do toga da ga sva njegova stvorenja razumiju na nedvosmislen način? Stvarnos govori da je upravo tako.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
27
Одг: ŠARRDY (Poelbuster 2), ZLOGLASNI PROGONITELJ ADVENTIZMA

Mislim da se tu retko radi o spoznaji istine, nakon koje je usledio izbor. Koji je Hrvat na primer izabrao pravoslavlje spoznavši u njemu istinu, ili Rus da zbog spoznaje istine izabere katoličku veru? To je određeno upravo onako kako si rekao, žudnjom za moći, vlasti, bogatstvom, a danas mahom nacija određuje izbor.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Zašto se to desilo? Zašto se hrišćanstvo podijelilo?

Управо јер свет не жели да им господар буде Господ, зато се свет и борио за моћ, да сам одлучује без Бога. Ако видимо да је подривање Цркве почело још у време апостола, да су се појављивали разни лажиучитељи, магови, астролози, философи, фарисеји који вероваху, а заповедају да се држи закон Мојсијев, онда није ни чудо што је толико цркава и секти. Увек се појави по неки "пророк" или философ који повуче ученике за собом. Апостол такве описује:

29. Јер ја ово знам да ће по одласку мом ући међу вас тешки вуци који неће штедети стада;
30. И између вас самих постаће људи који ће говорити изврнуту науку да одвраћају ученике за собом. (Дела 20)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Mislim da se tu retko radi o spoznaji istine, nakon koje je usledio izbor. Koji je Hrvat na primer izabrao pravoslavlje spoznavši u njemu istinu, ili Rus da zbog spoznaje istine izabere katoličku veru? To je određeno upravo onako kako si rekao, žudnjom za moći, vlasti, bogatstvom, a danas mahom nacija određuje izbor.
Nisi posve razumio. Ne radi se o tome da pojedinac, pa čak i grupa, traži istinu u drugoj vjeri. Rekao sam, da li se podjelama tragalo za istinom, a to je nešto drugo od ovoga kako si ti razumio.

Napisao: Adrian
Управо јер свет не жели да им господар буде Господ, зато се свет и борио за моћ, да сам одлучује без Бога. Ако видимо да је подривање Цркве почело још у време апостола, да су се појављивали разни лажиучитељи, магови, астролози, философи, фарисеји који вероваху, а заповедају да се држи закон Мојсијев, онда није ни чудо што је толико цркава и секти. Увек се појави по неки "пророк" или философ који повуче ученике за собом. Апостол такве описује:
Dobro, ali šta je sa istinom? Negdje se izgubila ili je pocijepana na tri dijela, pa je sada svaki dio samo djelimična istina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sardy, to o cemu ti ovde svedocis nije znanje, vec neznanje, samo sramotis sebe, svako ko poznaje malo bolje Adventiste i Adventisticko ucenje ce to razumeti.
To sto ti iznosis moze da poslusa samo onaj ko nema to predznanje, ili ga ima povrsno i nije dubllje proucavao Adventizam i njegovo ucenje.

Bog tii sigurno nije rekao da se boris protiv Adventizma, jer Bog takve stvari ne govori, Bog ne govori nikome da se bori protiv ikoga, posebno na nacin na koji ti to cinis, to nije njegov princip.

Onaj ko ne poznaje Boga i njegovu rec, kada bi mu izneo tvrdnju da ti je Bog rekao da se boris protiv Adventista, i kada bi citao ono sto ti pises morao bi da zakljuci da je taj tvoj Bog koji ti je to rekao izrazito zao i podmukao, ili da lazes i da si u stvari ti sam olicenje zla.

Zato nemoj da se sramotis, ako diskutujes neka to bude u kontekstu ljubavi i tolerancije...
 
Natrag
Top