ŠARRDY (Poelbuster 2), ZLOGLASNI PROGONITELJ ADVENTIZMA

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Dobro, ali šta je sa istinom? Negdje se izgubila ili je pocijepana na tri dijela, pa je sada svaki dio samo djelimična istina.

Не може се истина загубити, имамо јасне текстове које су имали и први хришћани. Једини и највећи проблем су "тумачи" који стално уносе неке новине и изврнута објашњавања. Чак су и апостоли имали много посла у вези таквих. С обзиром да сада ауторитет апостола више није укључен, имамо случај да поједине верске вође дају себи за право да "исправљају" апостолске речи, да се сами стављају на њихово место као једини представници Бога (уместо Христа чак).

На основу текстова из Новог завета се лако може наћи ко одступа, једино што тај који одступа има огромну световну моћ и утицај. Има већи ауторитет као неки поглавар него као неки обичан свештеник, епископ или верник. Ако неко укаже на одступања, такав човек се одмах одстрањује јер сада влада време потпуне предаје свету и човеку као богу.
Човек је центар Универзума, а не Бог. Име Божије се само користи за манипулацију масама, а видимо ко има велику световну моћ и лако закључујемо ко је заиста веран, а ко светован. Ко ради за новац, а ко из вере.

Проблем је и са верницима који припадају одређеној групи. Када виде нешто што није њима по вољи у вези вође, пророка или саме институције, мисле да њих неко мрзи или да има нешто против њих лично. Уместо да се стално преиспитују јесу ли на правом путу, верују да су потпуно сигурни у својим групама (да не кажем чопорима за поједине). Као што су се први апостоли и епископи борили против јереси (измишљотина и кривих учења), наша је обавеза да исто радимо. Одакле почети? Увек од себе, јер ако не видимо балван у своме оку, како ћемо брату извадити? Многи чак и не желе да погледају да ли имају бар трун, а камоли балван. То су неке основне ствари којима нас је Христ учио, штета је што се увек погрешно протумачи.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Postoji li apsolutna istina? Ako postoji, da li je istina samo jedna? Je li hrišćanstvo istina?
Znamo da u hrišćanstvu postoje tri velike različite crkve: protestantska, pravoslavna i katolička. Znamo isto tako i kako su one nastale. Zašto se to desilo? Zašto se hrišćanstvo podijelilo? Da li radi toga što se tim podjelama tragalo za istinama, ili su u pitanju bili prizemni materijalni razlozi - bogatstvo i moć?
Ovdje nije teško biti prorok pa unaprijed pogoditi kako će hrišćani odgovarati na ovo pitanje. Naravno, zavisno od toga kojoj crkvi pripadaju, ali svaki od njih će reći da su upravo oni u istini - da su upravo u svojoj crkvi našli istinu. Znači, u ovom slučaju, imaćemo, odnosno, imamo, tri istine?! Da zavrzlama bude još veća, svaka od ovih crkava ima svoje kanone. Sve što u svijetu vjere odstupa od tih kanona, može se i proglašava se za jeres i otpadništvo. To znači da sa pojedinačnih stanovišta ovih crkava, na svijetu ima više jeretika i otpadnika nego vjernika!? To isto tako znači da svako svakoga može proglasiti jeretikom i otpadnikom.
Da li je takvo stanje u hrišćanstvu normalno? Da li je Bog tako htio?
Religija i njene institucije, baštine Božiju riječ. Zašto je ta riječ toliko konfuzna i toliko dvosmislena, da danas imamo na hiljade tumača te riječi, koji je različito tumače.
Je li Bog, pišući svoju objavu (ili diktirajući je, svejedno) htio da napiše rebus? Nije mu bilo stalo do toga da ga sva njegova stvorenja razumiju na nedvosmislen način? Stvarnos govori da je upravo tako.

naravno da je zbog moci i bogatstva, nikoga tamo istina ne interesuje, zato sto je niko i ne zna, najjaci su ovi sto tvrde da znaju a kad ih pitas kako znas? onda mi citiraju neki text iz biblije da je neko rekao ovo ili ono, ljudi budimo realni niko od nas ne zna sta je istina, mi mozemo samo da verujemo da je istina onako kako mi mislimo
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sardy, to o cemu ti ovde svedocis nije znanje, vec neznanje, samo sramotis sebe, svako ko poznaje malo bolje Adventiste i Adventisticko ucenje ce to razumeti.
To sto ti iznosis moze da poslusa samo onaj ko nema to predznanje, ili ga ima povrsno i nije dubllje proucavao Adventizam i njegovo ucenje.
Klasična Adventistička insinuacija. Pa još ponovljena 100 X do sada.
Tako da mi je to jasno kao dan.
Nego da te pitam nešto drugo, pošto smo ovo apsolvirali bezbroj puta.
Da li si primetio da tu KONSTATACIJU IMAŠ SAMO TI I MIKA.
Dok ma ovom forumu, do sada najmanje 5 osoba, različitih denominacija su se izjasnili potpuno suprotno od tvoje konstatacije !?
Kako to ?
Takođe istu konstataciju su izneli i kada je Adventizam u pitanju !
Jer ja jednostavno znam Adventizam, kao malo koji Adventista. A da ne govorim za druge.
Opet vrlo čudna konstatacija !?


Bog tii sigurno nije rekao da se boris protiv Adventizma, jer Bog takve stvari ne govori, Bog ne govori nikome da se bori protiv ikoga, posebno na nacin na koji ti to cinis, to nije njegov princip.

Onaj ko ne poznaje Boga i njegovu rec, kada bi mu izneo tvrdnju da ti je Bog rekao da se boris protiv Adventista, i kada bi citao ono sto ti pises morao bi da zakljuci da je taj tvoj Bog koji ti je to rekao izrazito zao i podmukao, ili da lazes i da si u stvari ti sam olicenje zla.

Zato nemoj da se sramotis, ako diskutujes neka to bude u kontekstu ljubavi i tolerancije...
Kako ti znaš da me Bog nije pozvao da iznesem ISTINU o Adventizmu ?
Da li si ga pitao ?
Ili jednostavno odgovori mi kako to znaš ?

Ja sam vas više puta pozvao i na zajednički ručak. I rekao da vam želim spasenje. I da vas doživljavam kao svoju braću. I da vas volim,...... najmanje 10 postova !!!
Dok vi mene niste NIKADA ! Niti pozvali na ručak, niti rekli da me volite i doživljavate kao brata. Tek toliko o toj vašoj čuvenoj ljubavi i toleranciji. I razlike između mene i vas !

Vaše ponašanje, a dao sam jednom retrospektivu da se mogu ljudi uveriti, je uvek isto:
Jer to radite smišljeno – Upravo zbog ovakvih postova. Prvi počnete vređanjem, insinuirate, klevećete..... a kada vam čovek malo uzvrati revoltiran – Sledi post ovakvog tipa.

Svako ko počne analizirati na bilo kom forumu Adventiste uveriće se da je uvek isti scenario. I zaista idealan način da se upoznaju ADVENTISTI je ovaj. Pažljivo početi analizu na bilo kom forumu od prvog posta i pamtiti kako Adventisti odgovaraju. To vam je BUKVAR Adventizma !!!

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"najjaci su ovi sto tvrde da znaju a kad ih pitas kako znas? onda mi citiraju neki text iz biblije da je neko rekao ovo ili ono"

То је друга крајност: да верујемо да не знамо ништа.
Библија је дата да бисмо знали, ко одбацује - његов избор. Као да су апостоли ишли и говорили, а неко се нашао да каже: ма, то што причају није тачно, не знају они ништа. Било је тога, наравно. Неки су хтели да чују још од апостола, а неки су се смејали и ругали...ништа се није променило.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Postoji li apsolutna istina? Ako postoji, da li je istina samo jedna? Je li hrišćanstvo istina?
Znamo da u hrišćanstvu postoje tri velike različite crkve: protestantska, pravoslavna i katolička. Znamo isto tako i kako su one nastale. Zašto se to desilo? Zašto se hrišćanstvo podijelilo? Da li radi toga što se tim podjelama tragalo za istinama, ili su u pitanju bili prizemni materijalni razlozi - bogatstvo i moć?
Ovdje nije teško biti prorok pa unaprijed pogoditi kako će hrišćani odgovarati na ovo pitanje. Naravno, zavisno od toga kojoj crkvi pripadaju, ali svaki od njih će reći da su upravo oni u istini - da su upravo u svojoj crkvi našli istinu. Znači, u ovom slučaju, imaćemo, odnosno, imamo, tri istine?! Da zavrzlama bude još veća, svaka od ovih crkava ima svoje kanone. Sve što u svijetu vjere odstupa od tih kanona, može se i proglašava se za jeres i otpadništvo. To znači da sa pojedinačnih stanovišta ovih crkava, na svijetu ima više jeretika i otpadnika nego vjernika!? To isto tako znači da svako svakoga može proglasiti jeretikom i otpadnikom.
Da li je takvo stanje u hrišćanstvu normalno? Da li je Bog tako htio?
Religija i njene institucije, baštine Božiju riječ. Zašto je ta riječ toliko konfuzna i toliko dvosmislena, da danas imamo na hiljade tumača te riječi, koji je različito tumače.
Je li Bog, pišući svoju objavu (ili diktirajući je, svejedno) htio da napiše rebus? Nije mu bilo stalo do toga da ga sva njegova stvorenja razumiju na nedvosmislen način? Stvarnos govori da je upravo tako.

Ovo je jako dobro razmišljanje. Pitanja pogađaju samu srž. Sam Bog te je nadahnuo. Ispada da imaš više Duha nego mi vjernici.:dtyste:

Samo ne znam kakve veze ima s ovom temom bombastičnog naslova:
Šarrdy, zloglasni progonitelj Adventista.
:what:
Je li to neka šala ili si stvarno preuzeo na sebe ulogu progonitelja?

Šarrdy, Šarrdy, vrijeme je da padneš s konja i prestaneš progovniti kršćane.

Ja ću odgovoriti na temi Duhovni razgovori.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da tipicno uzdanje u vecinu.
Sardy, bolje da ne kazem misljenja i konstatacije nekih ljudi u mom okruzenju koji su citali tvoje komentare, iskreno pitali su me da li si pravoslavac i pricali mi nesto sto su sami doziveli od pravoslavnih svestenika slicno onome kako se ti ponasas.
Dakle, ti si sakupio krug ljudi na forumu i kazes EVO MI VECINA IMAMO KONSTATACIJU VECINE I MI SMO U PRAVU.

Zapitaj se da li je tako, i sta mnogi drugi koji nisu ukluceni u diskusije misle o tvom ponasanju.

Sardy, sto se tice tvog komentara koji glasi: "Ja sam vas više puta pozvao i na zajednički ručak. I rekao da vam želim spasenje. I da vas doživljavam kao svoju braću. I da vas volim,...... najmanje 10 postova !!!
Dok vi mene niste NIKADA ! Niti pozvali na ručak, niti rekli da me volite i doživljavate kao brata. Tek toliko o toj vašoj čuvenoj ljubavi i toleranciji. I razlike između mene i vas !


Sardy, ja sam nekoliko puta rekao da ono sto ti govorim govorim ti iz ciste ljubavi da bi se spasio iz kandji zabluda i zla, i da se molim za tebe da ti se otvore oci da potpuno spoznas istinu.
Kako ja gledam ljude slicne tebi, gledam ih isto kao sto ih Bog gleda i nikako drugacije, i moja zelja je da svako upozna spasonosnu istinu i da se jednoga dana nadje u carstvu nebeskom..
To je moja zelja za sve prisutne na forumu i nikakve druge pobude me na to ne nagone osim ciste ljubavi, cak i u trenutcima kada branim istinu od napada kojima je izlozena..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Naravno da imam. To je poznata stvar - ateisti imaju više duha od teista:roll:

Ja sam mislila na Duha Svetoga. Vjerujem da je On prisutan u svim religijama i da je Istina razasuta po Njemu po svem svijetu i među onima koji Ga ne pozanju, ali o tome ću sutra.
Da li imaš više, ne znam...Istina je da Duh puše gdje hoće i da je Bog slobodan udijeliti svog kome želi.
Možda si po nečemu miljenik...
:dtyste: jer kaže jedan psalam: miljenicima svojim Bog u snu daje...
Znam da nisi bez Duha i znam da ima dobrih ljudi - ateista, ali znamo da se bez vjere ne možemo
svidjeti Bogu.


Hmm, ateisti su mi još zagonetka.:???:
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
"najjaci su ovi sto tvrde da znaju a kad ih pitas kako znas? onda mi citiraju neki text iz biblije da je neko rekao ovo ili ono"

То је друга крајност: да верујемо да не знамо ништа.
Библија је дата да бисмо знали, ко одбацује - његов избор. Као да су апостоли ишли и говорили, а неко се нашао да каже: ма, то што причају није тачно, не знају они ништа. Било је тога, наравно. Неки су хтели да чују још од апостола, а неки су се смејали и ругали...ништа се није променило.

sta znas? znas nesto sto je napisano zato sto si to procitao, to nije znanje ono koje je potrebno za ovu pricu, mada po mom je i kljuc da ne znas ali da verujes, mislim da ljudi permutuju stvari
cinjenicno stanje je da niko ne zna nista, to je znaci cinjenica, druga stvar je verovanje u nesto sto si procitao kao neku istinu, ne radi se ovde o odbacivanju ili prihvatanju nego se radi o cinjenicnom stanju, ti verujes u sve sto pise u bibliji kao istina i to je tvoja stvar, ja se ne slazem sa nekim stvarima iz biblije to je moja stvar, ali cinjenica je da mi ne znamo sta je istina, nego verujemo u ono sto nama odgovara ti na tvoj nacin ja na moj
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ако мислиш да је ствар само у томе шта је написано, а да то у животу не важи, онда се вараш. Ако ти неко убије ближњег, сигуран сам да би знао да је зло у питању. Не можемо узети само оно што нам тренутно одговара, а остало умишљати. Нико те не тера да верујеш, ако већ кажеш да ништа не знаш, онда то звучи као да си много збуњен човек, што не верујем да је случај.

За мене је реч Божија истина: да је Христ дао живот за мене на Крсту и Васкрсао у трећи дан. Већа истина човеку и не треба, све остало је усавршавање у вери. Ако прихватимо ово, сазнајемо даље, ако не прихватимо, сигурно је да нам неће бити јасно ништа. Да ли би ти открио своје тајне некоме ко те не прихвата за пријатеља? Сигурно да не би, једино ако си неразуман. Што би Бог онда некоме откривао ако не постоји основа?

То је као азбука, ако не знаш слова, онда нећеш моћи да прочиташ реченице. То је и као прихватање да је Земља округла. Ако не прихватиш да има гравитационо и магнетно поље, нећеш моћи ни да схватиш како се небеска тела крећу. Неће ти бити јасно.
 
Natrag
Top