Samo Religijske zanimljivosti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A "protivnici" su uvek po pravilu "zli ljudi"! Jel tako? Evo ja sam sve to procitao bez predrasuda, i za pisanje protivnika nisam znao pa sam nasao nedoslednosti i istorijske netacnosti..

To sto se tebi sve slaze, to je zato sto su ti drugi interpretirali njene reci i uklapali, a ne zato sto se stvarno slaze sa biblijom i sa istorijom..

Ne mozes ti to da razumes, jer ti nisi ni trazio greske kod nje, ti to ne smes ni da radis.. Sumnja je zabranjena tebi..

Pricas kojestarije.
Nista Adventistima nije zabranjeno, jer oni se podsticu da sami proucavaju.

Ja za svojih 26 godina citanja biblije i Ellen White nisam pronasao ni jednu gresku u njima.

Ali sam zato razotkrio mnostvo lazi i izvrtanja reci Ellen White od strane protivnika.

Da li su oni zli ili ne, to sama njihova dela govore, jer dobar covek ne laze niti izvrce tudje reci.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja za svojih 26 godina citanja biblije i Ellen White nisam pronasao ni jednu gresku u njima.

Nisi nasao zato sto nisi ni trazio greske!

Nista Adventistima nije zabranjeno, jer oni se podsticu da sami proucavaju.

Oni se podsticu da sami proucavaju dok ne postanu adventisticki vernici ali cim postanu clanovi, moraju da slusaju zvanicnu dogmu ili bivaju sankcionisani i iskljuceni. Tako da tu "samostalnog proucavanja nema". A sumnja im je zabranjena, ne direktno ali to se podrzaumeva.

Na primer ti si izjavljivao da neces proveravati svoju veru jer to bi bio izraz "sumnje u Boga". Ti si navodno "proverio sve prethodno" pre uclanjenja u sektu i zato vise nema potrebe da proveravas vec samo nameces drugima!

Taj stav ne da je opasan, nego uopste i ne dozvoljava Hristu da deluje na coveka i da ga pouci! Tako ti ne mozes videti koliko si izmanipulisan, isti stav imaju svi tvrdoglavi ljudi, kao i fariseji, a taj stav dolazi od vaseg oca - djavola!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Na primer ti si izjavljivao da neces proveravati svoju veru jer to bi bio izraz "sumnje u Boga". Ti si navodno "proverio sve prethodno" pre uclanjenja u sektu i zato vise nema potrebe da proveravas vec samo nameces drugima!

Taj stav ne da je opasan, nego uopste i ne dozvoljava Hristu da deluje na coveka i da ga pouci! Tako ti ne mozes videti koliko si izmanipulisan, isti stav imaju svi tvrdoglavi ljudi, kao i fariseji, a taj stav dolazi od vaseg oca - djavola!

Mire, brate moj, to što on tvrdi ne da nije ispravno, nego je i opasno mazanje očiju neobaveštenih. Nikada se u sektu tako ne ulazi. Doslovno nikada. Ranije sam pojašnjavao kako teče zvlačenje u sektu, i tu nema onoga što on tvrdi. Naime, ako bi smo njemu poverovali, ispalo bi to ovako: "Osećam duhovnu glad, smeta mi crkva u kojoj sam kršten, gutam literaturu svih ostalih, biram sektu". Nažalost, to tako ne ide.

No, ni to nije najstrašnije. Najstrašnije je pokušaj svih "vernika" tih "zajednica", da svom odlasku u sektu dodele natprirodne ili zdravorazumske uzroke. Često kombinujući oba.

Šta je cilj svega toga? Pa zavođenje masa i zavaravanje sebe. Ništa drugo. Jer, hteli oni da priznaju ili ne, niti je u njihovom odlasku u sektu prste umešao Bog, niti zdrav razum.

Bog nije, jer zašto bi Nepromenljivi ljude terao da iz Njegove Crkve odlaze u kult zasnovan na bulažnjenima osnivača, u kult u kome je On prikazan kao neko ko govori jedno, misli drugo a radi treće? Budimo jednom realni. Iako su Božiji putevi različiti od naših, On nikada nije ljude navodio na propast, ili sebe prikazivao tako kako ga sekte prikazuju.

O zdravom razumu da i ne govorim. Dovoljno je uporeditit samo Sveto Pismo sa bulažnjenjima sekti i njihovih osnivača pa da se zapitamo. Da ne govorim o tome da sekta koju on ovde propagira u čiji je deo, ima najmanje 50 kontradikcija sa Svetim Pismom.

Ako ovo sve uzmemo u obzir, i ako on zaista veruje u to što tvrdi, onda se postavlja pitanje ko ili šta ga je navelo da uđe u sektu. Bog sigurno nije.

Bilo bi dakle mnogo bolje da sam sebi prizna da je zaveden, nego da sebe i druge zavarava pričom da je Bog njega lično izabrao da uđe u sektu koja je u kontradikciji sa Njim samim.

Jer u protivnom, radi se o tome da ga je zaveo niko drugi do sam Satana.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, kao bivsi Adventista ti bi trebao da znas da SVE sto si napisao je laz.

I naravno, ti to i znas, ali svesno lazes, i protiv Adventisticke crkve, i mene kao pojedinca.

Tvoje lazi sa tobom na sud ako ih ne odbacis.

To rusi celo tvoje busanje u grudi da si dobronameran, a da ja to navodno kao prorok ne znam.

Ti si BIO dobronameran u jednom periodu, ali te je sotona ispunio SVIM negativnostima i principima svog carstva, a osnovne koje ovde pokazujes su iznosenje lazi, izvrtanje, duhovno slepilo da ti vise ni ne prepoznajes sta je od Boga a sta ne.

To je vrlo teskostanje, ali verujem ne i neizlecivo, samo ako covek potrazi lek.

Ali ti ga ne zelis, vec te sotona truje ovim duhovnim posastima.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ajde dase vratimo zanimljivostima , ovomije zanimljivo pa da pogledamo:

NEOBIČNA PRIČA IZ GRČKE FOTO Misterij pčela koje čuvaju ikone

1566417252476.png

Već cijelo desetljeće, pčelar Sidoros Ţiminis, koji živi u regiji Kapandriti, u blizini Atene, ima istu tradiciju: svako proljeće stavlja ikone Krista, Blažene Djevice Marije i različitih svetaca u košnice, da bi tako blagoslovio svoje pčele i njihovu godišnju proizvodnju meda. I svake godine dolazi do istog misterioznog fenomena. Naime, pčele grade saće oko ikona pazeći da ne prekriju svece. Je li ovaj fenomen povezan s nečim u slikama što bi moglo spriječiti pčele da na njima grade svoje saće? U svakom slučaju, rad ovih grčkih pčela i dalje budi znatiželju ljudi iz cijelog svijeta.

1566417344539.png
Djevica Marija i mali Isus

1566417441413.png
Sveti Stjepan okružen saćem

1566417517905.png
Isus Krist

Izvor: Aleteia
Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ajde dase vratimo zanimljivostima , ovomije zanimljivo pa da pogledamo:

Ne samo da je zanimljivo, nego je i dokaz prastarog verovanja o pčelama kao boguugodnim, svetim insektima. Na stranu to što bi nestanak istih značio i kraj života na zemlji, ali one su zaista fascinantne, a med koji prave je savršenstvo.

Ps. Očekujem svađalačke komentare od strane akolite "zajednice" koja se hvališe svojom "prirodnošću", u vidu optužbi za idolopoklonstvo i paganizam. Posebno jer se radi o ikonama koje njima izazivaju napade histerije i vrištanja. (Kao i Bogorodica što im izaziva)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, kao bivsi Adventista ti bi trebao da znas da SVE sto si napisao je laz.

I naravno, ti to i znas, ali svesno lazes, i protiv Adventisticke crkve, i mene kao pojedinca.

A sta sam ja to slagao? Dokazi da sam slagao kako si na forumu pisao da bi "proveravanje adv. ucenja predstavljalo sumnju u Boga"?

Jovan Prezviter mi je svedok da si to rekao, a naci cu i citat.

Zato prestani da me optuzujes da lazem, samo zato sto ti se ne dopadaju licne budalastine koje si napisao!

A o Adventistima nisam nista slagao opet..

To rusi celo tvoje busanje u grudi da si dobronameran, a da ja to navodno kao prorok ne znam.

Ti Laodikeja nisi nikakav prorok, a ja jesam dobronameran, mene su zamolili da te raskrinkam tvoji adventisti. Zato sam te i napao na forumu, a ne zato sto mi se to svidja. Zato sam te i napao za piramidologiju i za sve ostalo jer su me molili. A tebi je to potrebno da se trgnes, a ne da umisljas da si prorok.

A zar ne bi prorok ovo trebao znati, nego ja treba da ti pricam?

I opet zavrsio sam sa tim napadima, ne napadam te na forumu kao pre, cak ni ne pominjem tvoje gluposti..

Ti si BIO dobronameran u jednom periodu, ali te je sotona ispunio SVIM negativnostima

Tebi je dobronameran samo onaj koji ti povladjuje i koji govori dobro o adventistima a svi koji su protiv vas su zli..

Ja da tako razmisljam o svojim teoloskim protivnicima bio bi nerazuman, stavise zaslepljen covek. A vi ste takvi..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Je ,je prorok je ,i zamjenik one njegove , kako se ono zvaše udarena u glavu

Ta njegova se zvala Jelica Smirenica devojačko Zlatić, udato Belić.

Nemogu vjerovat , svojima dođe ,i oniga neprihvatiše ,strašno :roll:

Nemoj sestro tako, još će pomisliti da je on Isus. Trebaš znati da imamo posla sa ljudima kojima zaista malo treba da poveruju u svakakve budalaštine i hule samo ako im se za to nađu Biblijske paralele.


Tebi je dobronameran samo onaj koji ti povladjuje i koji govori dobro o adventistima a svi koji su protiv vas su zli..

Ja da tako razmisljam o svojim teoloskim protivnicima bio bi nerazuman, stavise zaslepljen covek. A vi ste takvi..

Nije to tako samo njemu, nego svima njima. Svi adventisti tako misle, tačnije svi sektaši. Jehovistima je svako ko je protiv njihovih praksi i budalaština u koje veruju zao i od sotone. Tako da Laodikeja nije nikakav izuzetak, nego upravo primer onoga šta kultovi ljudskim "umljem" osnovani čine od čoveka.


Ti Laodikeja nisi nikakav prorok, a ja jesam dobronameran, mene su zamolili da te raskrinkam tvoji adventisti. Zato sam te i napao na forumu, a ne zato sto mi se to svidja. Zato sam te i napao za piramidologiju i za sve ostalo jer su me molili. A tebi je to potrebno da se trgnes, a ne da umisljas da si prorok.

Pa ni Ellen Harmon Gould White nije bila nikakav prorok, to nije bio ni Miler... tako da nemaju njihovi sledbenici nikakvo pravo da čak i u najboljoj nameri traže da se raskrinkava neko ko samo sledi primer "pioneers" Smeta im to što je on počeo da umišlja da je prorok? Pa sami su ga takvim stvorili, oni su, sam adventizam, uzrok i izvor takvog njegovog ponašanja. Isto kao što su uzrok i Tripovog ponašanja, ponašanja Miroljuba Petrovića, Miloša Bogdanovića, Pavla Simovića,

Neka dakle prvo pogledaju u sami sebe, mala doza introspekcije bi njima i te kako dobro došla, i neka se zapitaju nisu li baš oni i započeli na isti način. Apsolutno isti.

No, oni to uraditi neće. A razlog za to naći ćeš u samim osnovama, tačnije u načinu na koji su oni nastali, i kako su pravdali svoje budalaštine i odbijanje da se suoče sa istinom.
 
Natrag
Top