Samo Religijske zanimljivosti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Za muljanja, laži i bogohulnosti "proročice" Ellen White preporučujem knjigu "The White Lie", dugogodišnjeg adventističkog pastora Walter-a T. Rea.

Ne postoje nikakva muljanja i lazi Ellen White, osim u pokusaju vadjenjem njenih reci iz konteksta, dodavanjem njenim recima ono sto ona nikada nije izjavila, i prekrajanjem, sto konstantno vidimo i iz onoga sto cini doticni Stvarnoslap.

Dakle, da bi se neko informisao o onome sto je pisala Ellen White, on to mora da ucini poznavajuci ono sto je ona pisala, a ne iz pisanja protivnika o njoj, jer sve sto protivnici pisu su lazi koje kreiraju opisanim metodama.

 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Po većini stručnjaka Mojsije je vjerovatno mucao "spor sam ja u govoru" što je odlika mucanja, dok je Aron bio odličan govornik.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Dakle, da bi se neko informisao o onome sto je pisala Ellen White, on to mora da ucini poznavajuci ono sto je ona pisala, a ne iz pisanja protivnika o njoj, jer sve sto protivnici pisu su lazi koje kreiraju opisanim metodama.
A "protivnici" su uvek po pravilu "zli ljudi"! Jel tako? Evo ja sam sve to procitao bez predrasuda, i za pisanje protivnika nisam znao pa sam nasao nedoslednosti i istorijske netacnosti..

To sto se tebi sve slaze, to je zato sto su ti drugi interpretirali njene reci i uklapali, a ne zato sto se stvarno slaze sa biblijom i sa istorijom..

Ne mozes ti to da razumes, jer ti nisi ni trazio greske kod nje, ti to ne smes ni da radis.. Sumnja je zabranjena tebi..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A "protivnici" su uvek po pravilu "zli ljudi"! Jel tako? Evo ja sam sve to procitao bez predrasuda, i za pisanje protivnika nisam znao pa sam nasao nedoslednosti i istorijske netacnosti..

To sto se tebi sve slaze, to je zato sto su ti drugi interpretirali njene reci i uklapali, a ne zato sto se stvarno slaze sa biblijom i sa istorijom..

Ne mozes ti to da razumes, jer ti nisi ni trazio greske kod nje, ti to ne smes ni da radis.. Sumnja je zabranjena tebi..

Osnovno pravilo svakog kulta je "vođa, osnivač, je uvek u pravu" svako ko nalazi nelogičnosti u mišljenjima, delovanju, delima vođe-osnivača je zao.

Kada se radi o kvazi hrišanskim kultovima, onda se regruti, buduće žrtve kulta obmanjuju tako što se vešto koriste citati iz Svetog Pisma, kome naravno žrtva veruje, da bi se ista ubedila u "ispravnost" učenja osnivača kulta.

Dakle, redosled je sledeći: sumnja ili razočaranost u Crkvu, duhovna glad, ubeđenost da je autoritet u Bibliji, susret sa akolitom kulta, ubeđivanje da kult nosi "istinu", pristajanje uz tumačenje kulta, nametanje kultističkog tumačenja drugima....

Možda najvažnije, a što sam izaostavio, je da se obično radi o onima koji iz bilo kog razloga nisu prihvaćeni u zajednici. Isti u okviru kulta bivaju dočekani raširenih ruku uz osmehe. Kultovi se naime vešto koriste ljudskom psihologijom i potrebom čoveka za pripadanjem i priznavanjem.

Što se tiče sumnje, treba reći da retko, skoro nikada, u kultove ulaze kritički orijentisani pojedinci. Ali, treba reći i to da kultovi i za takve slučajeve imaju spremna oruđa u vidu literature koja sumnjičavima i kritički orijentisanim umovima pružaju "empirijske" dokaze "istinitosti" verovanja "kulta.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ne mozes ti to da razumes, jer ti nisi ni trazio greske kod nje, ti to ne smes ni da radis.. Sumnja je zabranjena tebi..

Još je gore od zabrane. Jer, bez "proročice" Ellen White njima ni Bog više nema smisla. Njima posrednik s Bogom nije Krist, nego Ellen White i njeni spisi. Ostati bez posrednika s Bogom, znači ostati i bez Boga.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Još je gore od zabrane. Jer, bez "proročice" Ellen White njima ni Bog više nema smisla. Njima posrednik s Bogom nije Krist, nego Ellen White i njeni spisi. Ostati bez posrednika s Bogom, znači ostati i bez Boga.

Pitanje svih pitanja je kako razumno biće može sebi da dozvoli da poveruje da žena udarena u glavu, razotkriveni plagijator i manipulant govori istinu? Kako razumno biće može da poveruje da su njena bulažnjenja uopšte od Boga?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Hmm.... O projekciji najviše govore oni koji sebe zamišljaju premudrima, zasnivajući svoju premudrost na zabludama nastalim u umu manipulanta.

I dogma o nepogrešivosti pape. Evo padate u trans, jesi bio Darte kod Ive P.

Čudo u Šurkovcu, mladić prohodao kod fra Ive Pavića
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top