Šabat-šalom

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
braćo i sestre kršćani, u ljubavi Kristovoj
svi vi koji čete nam se pridružiti uskoro u svetkovanju dana Gospodnjeg
od srca vam želim subotnji mir i blagostanje
neka vas blagoslovi JEHOVA i Duh Božji neka prebiva na vama
budite radosni u dan subotnji, dan Gospodnji
družite se sa braćom i sestrama u vjeri
istražujte Sveto Pismo, poučavajte i ljude iz svijeta


sa vama sam u Duhu postojan u vjeri ustrajan
neka vam je šabat šalom
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
braćo i sestre kršćani, u ljubavi Kristovoj
svi vi koji čete nam se pridružiti uskoro u svetkovanju dana Gospodnjeg
od srca vam želim subotnji mir i blagostanje
neka vas blagoslovi JEHOVA i Duh Božji neka prebiva na vama
budite radosni u dan subotnji, dan Gospodnji
družite se sa braćom i sestrama u vjeri
istražujte Sveto Pismo, poučavajte i ljude iz svijeta


sa vama sam u Duhu postojan u vjeri ustrajan
neka vam je šabat šalom

Zašto to ne napišeš Laodikeji u privatnoj poruci?
A koga uopće briga što vas dvojica slavite subotu umjesto nedjelje?
:)
 
Član
Učlanjen(a)
26.08.2013
Poruka
39
A sta tebi Templaru smeta sta ljudi pocinju subotu. I jevreji je slave to ti vjerujem ne smeta,ha?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
A sta tebi Templaru smeta sta ljudi pocinju subotu. I jevreji je slave to ti vjerujem ne smeta,ha?


Ti imaš neki poremećaj s pamćenjem? Ili si neuk? Ili si samo provokator? Za sve ima lijeka.
:)
Informiraj se malo prije nego me slijedeći put nazoveš templarom jer ispadaš glup.



Templari su viteški crkveni red koji već duga stoljeća više ne postoji jer je ukinut.
Templare (fratres militiae templi) osnovao je Hugo des Payens (+ 1136.) zajedno s još sedmoricom vitezova kad su godine 1119. u Jeruzalemu položili vječne zavjete siromaštva, čistoće poslušnosti i zavjet da će štititi kršćanske hodočasnike od saracenskih nasrtaja. Kralj Balduin II. oslobodio je za njih dio svoje kraljevske palače pokraj Salomonova hrama u Jeruzalemu. Zato što su bili kraj hrama - koji se na latinskom jeziku kaže templum - prozvani su templari.
Koncil u Trovesu potvrdio je 1128. godine redovnička pravila te zajednice koja je redigirao Bernard od Clairvauxa. Članovi templarskog reda, koji su nosili kao redovničku odjeću bijele haljine s velikim crvenim križem, dolazili su iz redova europskoga, osobito francuskoga plemstva, između vitezova koji su se već okušali u borbama kršćana u Svetoj Zemlji, na Pirinejskom poluotoku protiv Maura te kod Leignitza protiv Mongola.


U mnogim borbama templari su se istaknuli nevjerojatnom hrabrošću pa su postali omiljena pjesnička tema na početku 13. stoljeća. Krajem 13. stoljeća morali su uzmaknuti pred Saracenima (g. 1291. pao je Akos) pa su svoje središte uredili na otoku Cipru. Uskoro, g. 1307. stiglo ih je uništenje: odlukom francuskoga kralja Filipa IV. Lijepoga templari su zabranjeni, a njihova dobra oduzeta. Zapravo, bojeći se templarskog političkog utjecaja te njihove velike gospodarske moći, Filip IV. Lijepi optužio ih je pred francuskim velikim inkvizitorom za herezu, blasfemiju i nemoral te je dao 13. listopada 1307. uhititi svih 2.000 templara koliko ih je bilo u Francuskoj . Nikada nije bilo dokazano da je templarski red zaslužio takvu optužbu, a nije pomoglo ni to što su ih u Engleskoj, Italiji i Španjolskoj bili oslobodili svake sumnje. Papa Klement V. pokušao je najprije templare zaštititi, a onda je - jer se radilo o teškoj optužbi za krivovjerje, tj. herezu - i on popustio.
Po odredbi koncila u Vienni iz g. 1312., templarska dobra trebala su pripasti nešto starijem viteškom redu - ivanovcima, no to se dogodilo samo djelomično, jer su ta dobra prvi ugrabili svjetovni velikaši.
Budući da templara više nema na povijesnoj sceni gotovo punih sedam stoljeća, nije ništa neobično da su pali u zaborav i da za njih dobro znaju još samo crkveni povjesničari!


 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Zašto to ne napišeš Laodikeji u privatnoj poruci?
A koga uopće briga što vas dvojica slavite subotu umjesto nedjelje?
:)

Isus Krist je radio javno, širio rijeć istine
pa tako radimo i mi kršćani
budući da imam pravo javno poželjeti šabat-šalom svim ljudima,
zašto onda to nebih učinio
vjeruj mnogi ljudi slave subotu a ne iznose to još javno iz nekog razloga
a ima i onih koji neznaju još za svetost subote
pa če im biti od koristi da čitaju

ako čovjek u miru ne dočeka subotnji počinak
onda
vjeruj nema mira nigdje, štogod radio
čime god se bavio nema mira i nije sretan
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Мир Божији (спокој) није само суботом када се телесно почине, већ је мир Божији сваког Божијег дана када се уздаш у Господа и прихватиш Га, признаш Га пред светом да је Син Божији.

12. Бори се у доброј борби вере, мучи се за вечни живот на који си и позван, и признао си добро признање пред многим сведоцима. (1.Тимотију 6)


9. Јер, ако признајеш устима својим да је Исус Господ, и верујеш у срцу свом да Га Бог подиже из мртвих, бићеш спасен.
10. Јер се срцем верује за правду, а устима се признаје за спасење.

11. Јер писмо говори: Који Га год верује неће се постидети. (Римљанима 10)


Šalom





Šalom, pisano hebrejskim pismom.


Šalom je riječ iz hebrejskog. Izvorno znači "mir", no njeno značenje nadilazi doslovni prijevod.

Izraz je kojim se ljudi pozdravljaju na Bliskom Istoku. Činom pozdravljanja riječju "šalom" jedan drugome žele sve ono što se smatra pod srećom, radošću, blagostanjem, zdravljem, pored onog što ta riječ označava nepostojanje rata, bolesti, svih inih zala. Biblijski se to značenje proširuje i na blagoslov, život, bogatstvo, spas, slavu, počinak, pravednost. Mir ovdje označuje sreću u svoj svojoj punosti, mir koji mu samo Bog može podariti.


3. nastavna jedinica: Šalom - mir vama!



[h=1]шалом[/h]

Слогови: ша·лом


Порекло:
Из хебрејског שלום (мир, благостање; здраво, довиђења).
Значења:
[1] Поздрављање приликом доласка; ређе приликом одласка.[2] Мир, благостање.


Дакле, шалом или "мир вама" (мир Божији) - поздрав са жељом да Бог подари некоме Свој мир, сам Господ изговара Својим апостолима и то замислите када: у недељу! На дан Васкрсења када се појавио међу апостолима он им каже : шалом!

36. А кад они ово говораху, и сам Исус стаде међу њима, и рече им: Мир вам. (Лука 24) - Шалом

Јер само Бог може дати мир (спокој) и само се тада може стварно починути (одмарати унутрашњег човека, не спољашњег - тело). Зато и говори о ДРУГОМ ДАНУ, не о седмом. Јер да нас уводи у мир суботарењем, онда не би говорио о другом дану када због своје вере и признања улазимо у спокој (мир Божији) и када стварно почивамо (Јеврејима 4). Зато нам Господ и остави мир, нама који верујемо у Њега. Да будемо спокојни јер верујемо.


27. Мир вам остављам, мир свој дајем вам; не дајем вам га као што свет даје, да се не плаши срце ваше и да се не боји. (Јован 14)


Јеврејима, глава 4
3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој,
4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.
9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.

Да скратим:

3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој,
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

U mir Bozji se ulazi poslusnoscu zapovestima i postovanjem Subote, ne kao Jevreji koji su bili neposlusni i krsili su zapovesti i Subotu i iz tog razloga nisu mogli uci u obecanu zemlju, vec po primeru Boga koji je pocinuo u sedmi dan - Subotu nakon stvaranja, kako bi mogli uci u mir Bozji danas, i na kraju istorije u samo nebo kada pocinje vecna Subota, koju ce verni slaviti od Subote do Subote.

SLAVLJENJE SUBOTE NA NOVOJ ZEMLJI:

"Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti,
stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati seme vaše i ime vaše.
I od mladine do mladine, i od
subote do subote dolaziće svako telo da se pokloni preda mnom, veli Gospod" ( Isaija 66. 22 - 23 )

DA UDJEMO U POKOJ BOZJI SVAKOG SUBOTNJEG DANA I PRIMIMO OBECANE BLAGOSLOVE, NE PO PRIMERU JEVREJA KOJI SU KRSILI ZAPOVESTI I SUBOTU:

"Да се бојимо, дакле, да како док је још остављено обећање да се улази у покој Његов, не закасни који од вас.
Јер је нама објављено као и онима; али онима не помаже чувена реч, јер не вероваше они који чуше" ( Jevrejima poslanica 4. 1 - 2 )


BOG JE IZVEO IZRAILJ IZ ZENLJE MISIRSKE U PUSTINJU I DAO IM SVOJ ZAKON I SUBOTU KAO ZNAK POSVECENJA:

"I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih u pustinju. I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im
da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem

IZRAILJ JE U PUSTINJI ODBACIO BOGA, NJEGOVE ZAPOVESTI I ZAPOVEST O SUBOTI I KRSIO IH:


Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji;
ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih,i subote moje grdno oskvrniše;

IZ TOG RAZLOGA BOG JE HTEO DA IZLIJE SVOJ GNEV NA NJIH DA IH ISTREBI:


zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.

Ali učinih, imena svog radi, da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.

TAKODJE, ZAKLEO SE DA IH NECE ODVESTI U OBECANU ZEMLJU UPRAVO IZ RAZLOGA JER SU KRSILI BOZJE ZAKONE I SUBOTU, I KLANJALI SE LAZNIM BOGOVIMA:

I ja im još podigoh ruku svoju u pustinji da ih neću odvesti u zemlju koju im dadoh,gde teče mleko i med, koja je dika svim zemljama;
Jer odbaciše moje zakone i po uredbama mojim ne hodiše, i subote moje oskvrniše, jer srce njihovo iđaše za gadnim bogovima njihovim" ( Jezekilj 20. 10 - 16 )

BOG STVARAO ZEMLJU SEST DANA I POCINUO U SEDMI DAN NAKON STVARANJA:


"Тада погледа Бог све што је створио, и гле, добро бјеше веома. И би вече и би јутро, дан шести" ( 1 knjiga Mojsijeva 1. 31 )

"Тако се доврши небо и земља и сва војска њихова.
И сврши Бог до седмога дана дјела своја, која учини; и почину у седми дан од свијех дјела својих, која учини.И благослови Бог седми дан, и посвети га, јер у тај дан почину од свијех дјела својих, која учини;То је постање неба и земље, кад посташе, кад Господ Бог створи земљу и небо" ( 1 Mojsijeva 2. 1 - 4 )

PO TOM PRIMERU BOZJEM NARODU JE OSTAVLJENO POCIVANJE U DAN SUBOTNI:


"Дакле је остављено још
почивање народу Божијем.
Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.

Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.
Јер је жива реч Божија, и јака, и оштрија од сваког мача оштрог с обе стране, и пролази тја до растављања и душе и духа, и зглавака и мозга, и суди мислима и помислима срца" ( Jevrejima poslanica 4. 9 - 12 )`

Pocivanje: SABATISMOS - subotni mir, odmor.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Хиљадити пут пркосиш апостолу Павлу и очигледно измишљаш (преносиш лаж):

U mir Bozji se ulazi poslusnoscu zapovestima i postovanjem Subote - Лаодикеја


3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој,
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих. - апостол Павле


А заповести које држимо су заповести Христосове (закон Христов), што је за фарисеје непознаница. Фарисеји само за Мојсија знају.

I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako telo da se pokloni preda mnom, veli Gospod" ( Isaija 66. 22 - 23 )

Опет манипулација. Као да ја кажем: од уторка до уторка. Не односи се само на долазак суботом, већ на долазак током целе недеље (од суботе до суботе). И не долази се само за младине, већ за сво време од младине до следеће младине - значи сваки Божији дан. Како вам то нису ваши "учитељи" фарисејства објаснили, него вас уче погрешно?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako telo da se pokloni preda mnom, veli Gospod" ( Isaija 66. 22 - 23 )

Greska, upravo ti prkosis ucenju Bozje reci.

Da se ovde radi o svakom danu tako bi i pisalo SVAKI DAN.

Za razliku od toga biblija je jasna "OD SUBOTE DO SUBOTE" znaci da ce oni doci i pokloniti se u Subotu, a potom ce odlaziti i potom ce doci sledece Subot, jer ce Subota biti najveci dan koji ce se postovati na novoj zemlji.

Sto se tice postovanja zapovesti i Subote, biblija je i tu jasna.
Ko sagresi bilo koju zapovest dekaloga, on krsi sve ostale i postaje BEZAKONIK ili GRESNIK - PRESTUPNIK ZAKONA.

Za razliku od toga onaj koji ga tvori je pravednik.


"koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve.
Jer Onaj koji je rekao:
Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( poslanica Jakovu 2. 10 - 11 )

Ovo potvrdjuje i Jovan u 1 poslanici Jovanovoj 3 glavi:

Сваки који чини грех и безакоње чини: и грех је безакоње.
И знате да се Он јави да грехе наше узме; и греха у Њему нема.
Који год у Њему стоји не греши; који год греши не виде Га нити Га позна.
Дечице! Нико да вас не вара: који правду твори праведник је, као што је Он праведан; Који твори грех од ђавола је, јер ђаво греши од почетка. Зато се јави Син Божји да раскопа дела ђавоља.
Који је год рођен од Бога не чини греха, јер Његово семе стоји у њему, и не може грешити, јер је рођен од Бога.
По томе се познају деца Божија и деца ђавоља:
који год не твори правде, није од Бога, и који не љуби брата свог" ( 1 Jovanova 3. 4 - 10
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Све то нигде не говори о суботи, безакоње је не слушати заповести Христосове. У целом Новом завету се каже: "заповести моје" и "заповести Његове", а то је љубав хришћанска, кротост, племенитост, милост итд. Наравно, за вас Исус није Бог, зато и не признајете заповести Његове и под тим термином "заповести Божије" мислите само на Мојсија. Можете устима рећи да је Исус Бог јер су вас тако учили у суботарској школи, али ваше срце не прихвата и не зна, ум одбацује да су заповести Христосове - заповести Божије, да је Исус Господ, тј. ОНАЈ Бог (ЈХВХ) који се објавио у телу, а то што се роди назва се Син Божији. Отуда и тврдите да је Исус Михаило, анђео који је постао човек.

I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako telo da se pokloni preda mnom, veli Gospod" ( Isaija 66. 22 - 23 )

Greska, upravo ti prkosis ucenju Bozje reci.

Da se ovde radi o svakom danu tako bi i pisalo SVAKI DAN.

Za razliku od toga biblija je jasna "OD SUBOTE DO SUBOTE" znaci da ce oni doci i pokloniti se u Subotu, a potom ce odlaziti i potom ce doci sledece Subot, jer ce Subota biti najveci dan koji ce se postovati na novoj zemlji.

А ако кажемо: од понедељка до петка? Значи ли то да ће долазити само понедељком и петком или преко недеље? Стварно је фасцинантно како фарисеји размишљају. Често сам покушавао да замислим лукавство фарисеја и питао сам се какве су хришћани имали проблеме са тим јеретицима који су суботу видели у свему, за њу хладнокрвно убијали са осмехом - јер су покварени у срцу. Ето, добри Господ нам приказује како то изгледа када се расправља са фарисејима, није ни чудо што вас је назвао породом аспидиним. Ви бисте и Њега спопадали због суботе, а саблажњавали се када је Он "квари". Баш као и они из сотонске зборнице, из синагоге. Ваша јерес фарисејска живи паралелно са хришћанством и неће престати до Судњега дана.


I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako telo da se pokloni preda mnom, veli Gospod" ( Isaija 66. 22 - 23 )

Од кад? - od subote
До кад? - do subote >>>> ЦЕЛЕ НЕДЕЉЕ, ЦЕО МЕСЕЦ, СВАКИ ДАН - ВЕЧНО


Da se ovde radi o svakom danu tako bi i pisalo SVAKI DAN.

А да се ради само о младинама или само о суботи, онда би писало: за сваку младину и СВАКЕ СУБОТЕ!

Видиш ли какав си ти бисер фарисејски који сам упада у своје манипулације Библијом? Тешко. А ако видиш и ништа не предузимаш због поноса (фарисејског - "изабрани"), онда тешко души твојој. Неће она спавати ни сада, ни након смрти.

 
Natrag
Top