Religiozno Licemerstvo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Naravno da to rade ova dvojica. Pitam se samo odakle ti da je jedan Čkalja, a drugi Azazel (osim ako im to nisu nikovi na forumima) kada im mnogo više odgovoraju imena Gargamel i Azrael.

Petrović i Pavle asociraju na Miodraga Petrovića Čkalju i Pavla Vujisića. A Pavle Vujisić je u filmu "Majstor i Margarita" igrao ulogu Azazela, sotanina sluge. :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Petrović i Pavle asociraju na Miodraga Petrovića Čkalju i Pavla Vujisića. A Pavle Vujisić je u filmu "Majstor i Margarita" igrao ulogu Azazela, sotanina sluge. :)

Kako god. Više mi njih dvojica liče na ove:: (samo im zameni uloge, Azrael je pod mač "bato", a Gargamel je Simović, još i knjigu drži :cool: )115548


Ps. nije za ovu temu, nego za onu o ratu na forumu. Jedna stara narodna poslovica kaže: "Gdje god đavo ne može da svrši poslove, on tamo pošalje babu."
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Takodje religiozno licemerstvo se moze sastojati u tome
da oni koji propovedaju Bozju rec se ne drze nje u svom zivotu.
Propovedaju Bozju svetost a zive nemoralno...

Apsolutno netačno, to je licemjerstvo u islamu, ali ne u hrišćanstvu.

Biblijsko licemjerstvo je kada osoba priča o moralu, drži moral ali samo spolja, a srce joj je kvarno.

Citirala si čitav niz stihova iz Biblije, a to nisi primjetila. To je izraženo u kritici Isusa da fariseji samo spolja čiste čašu.

25 „Teško vama, pismoznalci i fariseji, licemeri, jer spolja čistite čašu i činiju,
a iznutra su pune grabeža i neumerenosti.


26 Slepi fariseju, prvo iznutra očisti čašu i činiju, da i spolja bude čista.

27 „Teško vama, pismoznalci i fariseji, licemeri,jer ste poput okrečenih grobova, koji spolja izgledaju lepo,
a unutra su puni mrtvačkih kostiju i svakakve nečistoće.

A to je izraženo ovdje.
Dakle nije licemjerstvo da se osoba ponaša u skladu sa svojim srcem. Pa makar da priča o poštenju, to bi bila sablazan.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A ja na to moj Stvarnoslap odgovaram:

Nije bitan naziv izvora, jer ljudi pisu na osnovu istorijskih podataka koji su proverljivi i poznati, posebno ako ti podaci postoje u vise nezavisnih izvora.

Samo namcorast covek moze reci "ah ovo je pisao ovaj ili onaj i ja zbog toga to ne prihvatam"


Cinjenica je cinjenica bez obzira ko je autor koji iznosi poznate stvari iz sebi poznatih pobuda"
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Galatima 2,11-21

A kad dođe Petar u Antiohiju, u oči njemu protiv stadoh; jer bješe zazoran.
Jer prije dok ne dođoše neki od Jakova, jeđaše s neznabošcima, a kad dođoše, ustručavaše se i odvajaše bojeći se onijeh koji su iz obrezanja.
I dvoličahu s njim i ostali Judejci, tako da i Varnava prista u njihovo dvoličenje.
A kad ja vidjeh da ne idu pravo k istini jevanđelja, rekoh Petru pred svima: kad ti koji si Jevrejin, neznabožački a ne Jevrejski živiš, zašto neznabošce nagoniš da žive Jevrejski?
Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grješnici iz neznabožaca,
Pa doznavši da se čovjek neće opravdati djelima zakona, nego samo vjerom Isusa Hrista, i mi vjerovasmo Hrista Isusa da se opravdamo vjerom Hristovom, a ne djelima zakona: jer se djelima zakona nikakvo tijelo neće opravdati.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Galatima 2,11-21

A kad dođe Petar u Antiohiju, u oči njemu protiv stadoh; jer bješe zazoran.
Jer prije dok ne dođoše neki od Jakova, jeđaše s neznabošcima, a kad dođoše, ustručavaše se i odvajaše bojeći se onijeh koji su iz obrezanja.
I dvoličahu s njim i ostali Judejci, tako da i Varnava prista u njihovo dvoličenje.
A kad ja vidjeh da ne idu pravo k istini jevanđelja, rekoh Petru pred svima: kad ti koji si Jevrejin, neznabožački a ne Jevrejski živiš, zašto neznabošce nagoniš da žive Jevrejski?
Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grješnici iz neznabožaca, Pa doznavši da se čovjek neće opravdati djelima zakona, nego samo vjerom Isusa Hrista, i mi vjerovasmo Hrista Isusa da se opravdamo vjerom Hristovom, a ne djelima zakona: jer se djelima zakona nikakvo tijelo neće opravdati.

Dvoličnosti ima svuda. Ljudska je priroda tome sklona, no nema veće dvoličnosti od one kojom čovek pokušava sebe da izdigne iznad drugoga, bilo pravilima, bilo verovanjima. A ne bi trebalo tako. Ako želimo biti deca Božija onda se ponašajmo u skladu sa time, svesni svoje nesavršenosti i grešnosti. Jer, i Bog daje da i grešnicima i pšravednicima Njegovo sunce sija, ne šaljući jednima tamu, a drugima svetlo. Od večne propasti se spasiti nećemo zakonima materije, još manje zakonima na Krst prikovanim, nego verom u spasenje Isusa Hrista. A ako verujemo, onda i nećemo se klanjati drugim "bogovima", niti same sebe predstavljati bogovima nad drugim ljudima. Još manje će nas takvima učiniti knjiga kojoj namena to i nije, i koja o gle čuda, sasvim drugo tvrdi, između ostalog i ono što si citirao.
 
Natrag
Top