Razlike izmedu pravoslavne i katolicke crkve i šta smo to zaboravili?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
slobodno, da vidim kako će onda da to opovrgnu

Reci ce da se "sme piti zbog zdravlja" i onda ce uleteti u sopstvenu zamku.

A zasto onda fanaticno tvrde da se kod Timotija radi o "soku"? Ili ako je korisno malo vina popiti zasto je Isus pretvorio vodu u "grozdjani sok" ili zasto je koristio "sok umesto vina za euharistiju"?

Nije to cak ni fanatizam, nego je razlog za ovakvu pricu "poricanje Hrista" i njegove krvne zrtve!

Isto kao sto su adventisti izmislili "sok" ebioniti su "uzimali samo vodu" za Euharistiju. A Jehovini Svedoci ni dan danas ne ucestvuju u Euharistiji!

To je obrnuta magija i satanizam.
Samo oni toga nisu svesni.

I ako cemo o razlikama i slicnostima mi se u tome razlikujemo od njih sto uzimamo vino! I priznajemo Hristovu zrtvu!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Reci ce da se "sme piti zbog zdravlja" i onda ce uleteti u sopstvenu zamku.

A zasto onda fanaticno tvrde da se kod Timotija radi o "soku"? Ili ako je korisno malo vina popiti zasto je Isus pretvorio vodu u "grozdjani sok" ili zasto je koristio "sok umesto vina za euharistiju"?

Nije to cak ni fanatizam, nego je razlog za ovakvu pricu "poricanje Hrista" i njegove krvne zrtve!

Isto kao sto su adventisti izmislili "sok" ebioniti su "uzimali samo vodu" za Euharistiju. A Jehovini Svedoci ni dan danas ne ucestvuju u Euharistiji!

To je obrnuta magija i satanizam.

Konačno smo došli do suštine. Negacije Isusove žrtve, negacije Njegovog Božanstva.

Ako je već tako, čemu onda smatranje uvredljivim ako neko za takve "vernike" kaže da nisu Hrišćani? Jer nazvati ih hereticima bilo bi isuviše netačno.

Vidi brate i pored svih razlika koje nam namerno stavljaju pod nos, mi znamo u koga i u šta verujemo. Ne bih da se ponavljam, ali izneo sam, ukratko koje su to razlike i zašto je do njih došlo. Ali, čak i sve to ne daje im za pravo, posebno ne njima koji negiraju Isusa kao Boga, da nam ovde, ili bilo gde za sebe tvrde da su Hrišćani.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Konačno smo došli do suštine. Negacije Isusove žrtve, negacije Njegovog Božanstva.

Ako je već tako, čemu onda smatranje uvredljivim ako neko za takve "vernike" kaže da nisu Hrišćani? Jer nazvati ih hereticima bilo bi isuviše netačno.

Vidi brate i pored svih razlika koje nam namerno stavljaju pod nos, mi znamo u koga i u šta verujemo. Ne bih da se ponavljam, ali izneo sam, ukratko koje su to razlike i zašto je do njih došlo. Ali, čak i sve to ne daje im za pravo, posebno ne njima koji negiraju Isusa kao Boga, da nam ovde, ili bilo gde za sebe tvrde da su Hrišćani.

Upravo tako brate, sustina je u negaciji Hrista, njegove zrtve i njegovog Bozanstva!

Oni sa kojima se adventisti i ostali protestanti istorijski identifikuju su katari , ebioniti i slicni gnostici, koji su u svemu posedovali negaciju Hrista Boga ili njegove zrtve na krstu. U Jovanovo vreme tvrdili su da "nije dosao u telu" zato sto je telo meso i zrtva. Zato ih i Jovan zove "antihristima"! U novije vreme negacija se odnosila na Euharistiju - na hleb i vino koje je Hristovo telo i krv. Ebioniti su odbacivali krvne zrtve a time i vino kao predstavu krvi i uzimali su samo vodu za euharistiju. Tako i Luter naslednik istih u novije doba porice misu i Euharistiju, smatra je simbolicnom, zato i svi ostali protestanti odricu Euharistiju i smatraju da nema "pretvorbe" (transupstancijacije). Zato jer su svi oni naslednici ovih jeretika (antihrista) o kojima je Jovan govorio u svojoj poslanici.

I eto im "kontinuiteta"!

Ovi poslednji o kojima govorimo Adventisti i Jehovini Svedoci su samo jeretici u nizu, koji slede prvobitni kontinuitet. Adventisti dakle uzimaju "sok" a J.S cak odbijaju da ista uzmu!

Nadam se da sad razumete sa kim imamo posla?

"Koji ne jede moje telo i ne pije moju krv nema zivota u sebi.."

To je smisao njihovog postojanja, da poreknu crkvu i POTURE LJUDIMA SATANIZAM - IMITACIJU EUHARISTIJE!

Samo prava crkva ima Euharistiju, satana taj obred mrzi!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ja ovakve gluposti stvarno ne mogu da svarim. Marko da li se ti salis, jel to neka vrsta sarkazma? Ne prilici ti to.
Ne brini Mire, ukljucio sam dodatne masine za varenje. Javi da li je varenje poboljsano ili nije?

Upravo tako brate, sustina je u negaciji Hrista, njegove zrtve i njegovog Bozanstva!

A u! zamisli kako su to velike "teolozi?" Jeste li vi sveznajuci?

I eto im "kontinuiteta"!

Pa gde si Mire????
Vec danima cekam taj tvoj kontinuitet, koga je ima i vas brat Luter.


Ovi poslednji o kojima govorimo Adventisti i Jehovini Svedoci su samo jeretici u nizu, koji slede prvobitni kontinuitet.[/QUOTE]

Pa to cekam. Najzad dobro si potrefio, da ste vi jeretici u nizu onih koji imaju kontinuitet.
Pa neka vam je sa srecom! Tu ste svakako morali ubrojiti i svoga brata Lutera.


Nadam se da sad razumete sa kim imamo posla?[/QUOTE]

U pravu si! Cuvajte se dobro fariseji da se ne opoganite u dodiru sa gresnicima!

To je smisao njihovog postojanja, da poreknu crkvu i POTURE LJUDIMA SATANIZAM - IMITACIJU EUHARISTIJE! [/QUOTE]

A sta kazes da ljudima poturate satanizam? Bravo! cestitam na uspehu!

Krstaski ratovi u Evropi - nastavak

Kad god cujem izraz „mracni srednji vek“, sarkasticno se nasmejem. Nije srednji vek bio mracan, barem ne na istoku. Teritorije Balkana, Vizantije i bliskog istoka su u to vreme cvetale. Srednji vek je bio mracan samo za zapad, za njih je svetlo došlo sa padom i pljackanjem Carigrada i renesansom koja je usledila.

Renesansa je nastala pod uticajem brojnih umetnickih dela i knjiga iz nauke i filozofije koje su donesene iz pljacke. Ogromnim blagom koje je preko sto godina otimano sa teritorija Vizantije finansirane su privatne vojske, izgradnja palata i crkava. Sa propadanjem istoka brojni trgovci, plemstvo, uceni ljudi i sveštenici su odlazili u Veneciju, Ðenovu i druge zapadne kraljevine. Sve ovo je vremenom dovelo do ranog pokreta Renesanse u XII veku.

Zaveštanje IV krstaškog pohoda je dubok osecaj izdaje medu pravoslavnim narodima, posebno kod Grka. Ponašanje krstaša i krstaški pohodi na Bliskom istoku su proizveli veliko razocarenje stanovnika Vizantije što je na kraju dovelo do pobede Islama.

Vidis Darth koliko uspesne pohode ste imali. I to na teruitoriji vase sestrinske crkve!

Milos Stanjic
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To je smisao njihovog postojanja, da poreknu crkvu i POTURE LJUDIMA SATANIZAM - IMITACIJU EUHARISTIJE!

Samo prava crkva ima Euharistiju, satana taj obred mrzi!

Znam ja to, ali nisu oni čisto njihovi naslednici. Sve su hereze pokupili. Adventisti su neo montanisti par ekselans. Uz to, onda je i razumljivo zašto brane islam jer je isti i nastao sinkretizmom o čemu govore radovi Dr. Roberta Spensera (to mu nije pravo ime) arapina koji je u svojoj posledenjoj knjizi izneo hipotezu da je Kuran u stvari arapski prevod tekstova judaističkih i gnostičkih sekti i da su u stvari Muhamed i Hatidža, kao i Whiteovi u 19 veku smislili kult.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nadam se da sad razumete sa kim imamo posla?

"Koji ne jede moje telo i ne pije moju krv nema zivota u sebi.."

A vi to bukvalno shvatili da se jede na usta ili da se ne jede na usta. Dakle literarno bez smisla.

To je smisao njihovog postojanja, da poreknu crkvu i POTURE LJUDIMA SATANIZAM - IMITACIJU EUHARISTIJE!

Sotona mrzi samo kada se nešto na ispravan Božji, biblijski način shvata, a ne mrzi vašu euharistiju koja se na magijski način shvata.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Sotona mrzi samo kada se nešto na ispravan Božji, biblijski način shvata, a ne mrzi vašu euharistiju koja se na magijski način shvata.
Jeste sve si u pravu, zato sotona izvrce nasu euhatistiju, zato na satanistickim bogosluzenjima izvrcu nasu misu, zato ruse nase grobove crkve i hramove, zato nas napadaju. Zato sto je nasa crkva "satanina sinagoga"! Podelio se sotona sam protiv sebe..

Ma sve si ti u pravu kao i uvek, i pride tome, Papa je ubijao "svoje vestice". Eto satanisti se okrenuli protiv sebe samih, pa se medjusobno ubijaju!

Ima li to logike???

Aman covece, jel ti vidis da ste vi sve izvrnuli sebi u korist, da ste naslednici gnostika iz Jovanovog vremena, pa oni su poricali "Hristovo telo i krv" (tvrdili su da nije dosao telom i krvlju iza euhatistiju uzimali "vodu") kao sto i vi danas poricete "Hristovo telo i krv" i uzimate "sok" ismejavajuci njegovu krv, a Jehovini Svedoci nece ni da ucestvuju u Euharistiji! Svi do jednih smatrate to simbolizmom, da on u tome uopste nije prisutan i da nema transupstancijacije.

Svi protestanti dokazujete da ste otpadnici po pismu i Jovanovim recima..

To je najveca jeres, zato vas apostol Jovan naziva "antihristima" jer poricete Hrista i njegovu zrtvu! A bastinili ste i poricanje njegovog Bozanstva, svi do jednih, kao i danas sto ti licno ucis a nisi jedini koji ucis, na tome vam se i zasniva teologija, na poricanju Hrista!

Jeretici ste, apostate i jos gore od toga - "antihristi"!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ma sve si ti u pravu kao i uvek, i pride tome, Papa je ubijao "svoje vestice". Eto satanisti se okrenuli protiv sebe samih, pa se medjusobno ubijaju!

Ima li to logike???

Izvini Mire, ali kakve veze logika ima sa njim? Sa njima uopšte? Spamuje svaku temu da bi nas izazivao i oterao sa foruma, a onda da sa ostalim adventistima međusobno razmenjuju salvete i sličice , predstavljajući sebe onim što nisu, niti će ikada biti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jeste sve si u pravu, zato sotona izvrce nasu euhatistiju,

I jeste je izvrnuo. Kao i praznike i obrede.

zato na satanistickim bogosluzenjima izvrcu nasu misu, zato ruse nase grobove crkve i hramove, zato nas napadaju. Zato sto je nasa crkva "satanina sinagoga"! Podelio se sotona sam protiv sebe..

Da zato vas muči sotona. Što obožavate to vam se uništava.

Ma sve si ti u pravu kao i uvek, i pride tome, Papa je ubijao "svoje vestice". Eto satanisti se okrenuli protiv sebe samih, pa se medjusobno ubijaju!

Papa je bio gori od njih. Oni uglavnom nisu bili satanisti koje je papa progonio.

Aman covece, jel ti vidis da ste vi sve izvrnuli sebi u korist, da ste naslednici gnostika iz Jovanovog vremena, pa oni su poricali "Hristovo telo i krv" (tvrdili su da nije dosao telom i krvlju iza euhatistiju uzimali "vodu") kao sto i vi danas poricete "Hristovo telo i krv" i uzimate "sok" ismejavajuci njegovu krv, a Jehovini Svedoci nece ni da ucestvuju u Euharistiji! Svi do jednih smatrate to simbolizmom, da on u tome uopste nije prisutan i da nema transupstancijacije.

Svi protestanti dokazujete da ste otpadnici po pismu i Jovanovim recima..

To je najveca jeres, zato vas apostol Jovan naziva "antihristima" jer poricete Hrista i njegovu zrtvu! A bastinili ste i poricanje njegovog Bozanstva, svi do jednih, kao i danas sto ti licno ucis a nisi jedini koji ucis, na tome vam se i zasniva teologija, na poricanju Hrista!

Jeretici ste, apostate i jos gore od toga - "antihristi"!

Sve ću ovo da kopiram i da širim dalje.
 
Natrag
Top