Razlike izmedu pravoslavne i katolicke crkve i šta smo to zaboravili?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nikada. :) Zbunilo te što poznam njihove bogohulnosti?

Pa ni ja nikada nisam bio njihov. Pa prepoznajem sve njihove, bogohulnost je mala reč za ono što oni rade. Zbunio me je Kainosov napad na tebe u vezi Tripovih nekonzistentnosti i njegovog zavereništva na ovom forumu.

Marko, pa nisam ja tvoj kontinuitet povezivao sa njima vec EGW, Jovan, Tripo, Laodikeja itd..

Ali zastupa tvoja crkva, EGW u svojoj knjizi ih je hvalila i nazivala "Bozjim narodom" isto kao i Martina Lutera.

Nisam ti ja kriv sto tvoja crkva u njima nalazi svoj kontinuitet.

A ako ti ne nalazis, ti nisi onda dobar adventista.

Sad i mene bezrazlozno optuzujes da lazem jer ti se ne svidja ono sto kazem.

Ne nazivaj moju izjavu laznom ako ne mozes dokazati da ona to jeste!

Mire, on tako mora. Ne samo zato da bi odbranio sebe, nego zato što je tako naučen u sekti. Kao i Jehovisti, koji svakoga ko se ne slaže sa njima nazivaju lažovima i slugama satane, tako i adventisti svakoga ko iznosi stvari koje im ne idu u prilog nazivaju lažovom. Oni duboko veruju da poseduju istinu, a kako računaju da su ostali zlobni na njihovo posedovanje istine, sve što drugi govore o njihovim verovanjima oni smatraju i nazivaju lažnim.

Najgore od svega je da sve te optužbe za laž, zlobu ili bilo šta slično, nemaju nikakvih realnih dokaza. Ljudi im iznose dokaze, citiraju Bibliju, bacaju im pred oči stvari koje dekonstuišu sliku koju su stvorili o sebi i svojoj sekti koju bogohulno nazivaju "crkvom", Kakva je reakcija na to? Histerično napadanje, prozivanje i opet ponavljanje da je to laž.

Kako ne shvataš, da im sada doneseš fizički dokaz da je njihova "proročica" lokala viski, jela meso, psovala i lagala, oni bi rekli da je to satana napravio da im naruži Božansko pero. Da im doneseš dokaze da je učestovala u spiritističkim seansama, i to bi rekli da je laž i satanski falsifikat.

Tako i ovo.

Seti se kako sam ja nazivan kada sam izneo realno tumačenje da je Ellen Gould Harmon White tvrdila da je razlog za potop bila zoofilija i da su crnci po njoj nastali sparivanjem ljudi i životinja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čak se isto ne ponašaju u svojim crkvama, jedni sjede, dok drugi stoje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ali zastupa tvoja crkva, EGW u svojoj knjizi ih je hvalila i nazivala "Bozjim narodom" isto kao i Martina Lutera.

Luthera je Jelena proglasila adventističkim svecem. Ako Marko ne časti Luthera kako je to činila Jelena, onda se Marko ne može ni smatrati pripadnikom crkve Adventista sedmog dana.

Sad i mene bezrazlozno optuzujes da lazem jer ti se ne svidja ono sto kazem.

Ne nazivaj moju izjavu laznom ako ne mozes dokazati da ona to jeste!

Uskoro ćeš od Marka dobiti etiketu "nepopravljivi lažov", nakon toga Marko će te Laodikeji "nabaciti na volej", a Laodikeja će te svrstati među zvijeri.

Evo sta kaze Elen White:

ko su bili Albigenzi?

Sta su verovali?

"Nazareni..naziv za judeo-kršćansku zajednicu iz 4. vijeka koja je djelovala u Tranjordaniji...dio historičara ih povezuje, a dio smatra da su bili istovjetni s ebionitima; povezuje ih se s tzv. Nazarenskim evanđeljem."

Nisam vas dakle ja povezao sa ebionitima, vec vi sami sebe!

A skrnavljenje pricesti vam je IDENTICNO ebionitskom ucenju!

Ne smiju reći da im je proročica Jelena brljavila, pa svakoga tko citira njene spise nazivaju lažovom. Indikativno, zar ne?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne smiju reći da im je proročica Jelena brljavila, pa svakoga tko citira njene spise nazivaju lažovom. Indikativno, zar ne?

Slape, nemoj tako, ona je to od "Boga" dobila dar da brljavi, rekli su joj "anđeli" da tako treba. Zar ne znaš da je ona "Božije Pero", "malo svetlo" i "otelotvorenje duha proroštva"? Ako je nazovemo da brljavi, onda, znaš i "Boga" nazivamo "brljavim" a to je huljenje.



Ps. ironičan sam. Da ne bude zabune.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hvala Bogu sto ovakve tvrdnje ne prolaze kod iskrenih ljudi koji traze istinu, tako da su i svetovni ljudi u citanju njenih knjiga dozivljavaju istinske blagoslove, tako da je to rezultovalo da je casopis Smithsonian imenovao je Ellen G. Vhite među 100 najznačajnijih Amerikanaca svih vremena, a njene knjige publikovane i prevedene u oko 140 jezika.

Slava Bogu, koji uz bibliju - putem njenih spisa dovodi ljude Hristu, i vrsi uticaj na covecanstvo u cilju spasenja ljudskog roda.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne okreću se ni na istu stranu kada vrše službu. I to je jedna od razlika.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ne nazivaj moju izjavu laznom ako ne mozes dokazati da ona to jeste!

Mire, pa evo dao sam ti dokaz:
Evo kako Adventiti veruju:


"Kriv pashalnog jagnjeta stavljena na dovratak stitila je ukucane od smrti, a hranljiva vrednost njegovog mesa dala im je snagu da izadju iz Egipta. (2. Mojsijeva 12,3-8)
Tako je i Hristova zrtva donela oslobodjenje od smrti. Vernici se spasavaju uzimanjem Njegovog Tela i Krvi (Jovan 6,54)

GOSPODNJA VECERA OBJAVLJUJE DA NAM JE HRISTOVA SMRT NA KRSTU OBEZBEDILA SPASENJE, DALA OPRASTANJA I ZAGARANTOVALA VECNI ZIVOT. (Adventisticki hriscani veruju str. 256)
Mire, jesi li ti procitao ovaj moj odgovor?

Evo sta kaze Elen White:

"Vjekovima se prolivala krv svetaca. Dok su valdenžani Pijemonta davali svoj život “za riječ Božju i za svjedočanstvo Isusa Krista”, francuski albigenzi podnosili su iste žrtve zbog istih uzroka. U danima reformacije njeni sljedbenici su pogubljivani poslije strašnih muka. Kralj i plemstvo, žene visokog roda i nježne djevojke, ponos i vitezovi nacije, naslađivali su se samrtnim patnjama Kristovih mučenika." (Velika Borba 224.2)

Mire, pa zar ti verujes da je tvoja crkva ucinila dobro sto e izvrsavala sud nad ljudima i zenama koji su svakako bili verniji Bogo nego dzelati koji su ih zive spaljivali?

ko su bili Albigenzi?
Wikipedia odgovara:
"Katari (starogrčki: καθαροί - čist) ili Albižani(po gradu Albi u Langdoku, današnja Francuska) su bili pripadnici hrišćanskog pokreta koji se širio Evropom od 11. do 14. veka."[/QUOTE]
Mire mnogo ti hvala na ovom citatu.
"Albižani(po gradu Albi u Langdoku, današnja Francuska)
su bili pripadnici hrišćanskog pokreta koji se širio Evropom od 11. do 14. veka."

Dakle, u pravu si, albizani su bili Hriscani! Pa zar je tvoja crkva i hriscane spaljivala na lomaci?


Wikipedia odgovara:
"Katari su verovali... Svet je stvorilo niže božanstvo, poput Demijurga u starogrčkoj mitologiji. Ovaj tvorac nije “pravi Bog” iako se predstavlja kao “jedan i jedini Bog”. Katari ovo niže božanstvo identifikuju sa satanom. U suštini, katari su smatrali da je Bog koga rimska crkva obožava lažan, a da je njegova crkva pala u materijalnu iskvarenost."[/QUOTE]
Ja ne branim katare. Medjutim. sta god da su verovali, bili su bolji vernici od onih koji su nemilostivo ubijsali ljude, zene i decu.
Drugo, svedoci su pobijeni, njihove knjige spaljene, i ostali su izvestaji samo njihovih neprijatelja. I ti se dicis sa tim!


Da li su katari, bogumili i pavlikijani povezani?
Wikipedija odgovara:
"Početkom 13. veka, hrišćanske zajednice Evrope, koje su obuhvatale pavlicane i bogumile na istoku i katare na zapadu, bile su povezane u mrežu koja se protezala odCrnog mora do Atlantskog okeana"[/QUOTE]
Odlicno Mire. Dakle ovi koje si nabroji "bili su hriscani!"

I svi su bili gnostici i verovali su identicno ebionitima odnosno nazarenima![/QUOTE]

Mire, ne poznajes istroriju. Nisu oni svi isto verovali. Postojala je velika razlika izmedju Bogumila, Valdenzana i Katara.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top